BlackWoolfy

De ce trebuie sa plece Gigi de la Steaua ?!

1,323 posts in this topic

Cum Steaua de azi a ajuns doar o anexă a palatului Aus-kitsch cu uneltiri, imprecatii si betii care pun in umbră pasele si driblingurile, panaceul ar putea fi refugierea in lumea gloriilor de odinioara Pe 24 mai, ziua ultimei finale de Cupa Campionilor, probabil pentru totdeauna, a unei echipe romanesti, Sport.ro vă propune un drum pe Camp Nou pentru a vedea sau revedea finala jucată in 1989 de Steaua cu Cel Mai Mare Milan, cel al tripletei Gullit - Van Basten - Rijkaard. Sigur, a fost o infrangere umilitoare, dar a fost o umilință aristocratica una la care nici nu mai indraznim să visam in epoca lui Gigel si Dodel. Pentru că asta uită Gigel, Dodel si multi altii de pe acolo, că ei nu au preluat sceptrul si tricourile Vasluiului sau CFR-ului, ci pe ale unei echipe care a facut istorie in Europa.

La 22 de ani distanță, cel mai popular comentator roman, Cristian Țopescu, va fi din nou la microfon. Pe 24 mai 1989 el putea fi auzit din nou după șase ani de interdictie. Era cel mai bun, dar savarsise cel mai mare pacat al acelor vremuri: avusese atitudine. Și cand te gandesti câți jurnalisti slugarnici aparuti in timpuri de libertate a gandirii nu ar fi cadrat perfect in acei ani sinistri! Pe Camp Nou in '89, comentatorului-enciclopedie al acelor vremuri i s-a cerut să spună in relatie cu Milan doar numele jucatorilor. De aceea, multi dintre romanii care au vazut atunci acea finală nici nu au crezut că il ascultă pe cel care-i insotise cu vocea lui la victoria cu Italia campioană mondiala la zecele olimpic al Nadiei sau la finalele de Cupa Davis ale lui Nastase si Țiriac. Pe 24 mai 2011 el va putea spune si ce i s-a interzis atunci pe Camp Nou din Barcelona.

Desi pe 24 mai meciul va fi difuzat la o oră de audiență mare, epigonii acelor URIAȘI vor lipsi de la intalnirea cu istoria. Patronul va vorbi două ore la telefon despre nunta pe care i-o va face finului sau de la Dinamo, jucatorii vor pune la cale noua escapadă bahica iar managerul va continua să-i infigă cutite in spate antrenorului. Numai cei care au umplut arena din Turnu Severin joi seară vor fi si acum alaturi de Steaua, martori emotionati sau curiosi ai unei povesti irepetabile.

Mihai Mironica

parca avea cineva telefonul nevestei lui mironica... recompensa buna celui ce mi-l trimite pe mesaj privat.

sa-i fac si eu nevestei lui mironica ce face el iubitei mele, Steaua!

Ciobane pleaca din Templu !!! NU ai ce cauta alaturi ne NOI , De Noi cei care avem sange ros-albastru in vene ...dar TU ...TU esti doar un nenorocit care a venit sa isi umfle buzunarele....si ai reusit ciobanule ai reusit...dar pe noi...NOI am platit un pret scump...ai distrus ce aveam noi mai scump...ai distru clubul pentru care multi s-au luptat sa il aduca printre echipele de top ale europei !!! dar tu nenorocitule ai distrus t oata munca asta ....acum Steaua incearca sa redevina ce a fost dar cu tine ...cu tine nu exista speranta....

SI CIOBANULE PROMIT SOLEMN CA DACA TE VOI VEDEA FATA IN FANTA DAU DUPA TINE CU TOT CE PREIND...IN 2007 TOT EU AM DAT CU PIETRE DUPA TINE DAR AI UN NOROC INCREDIBIL...AM RATAT CU PUTIN.. SI APOI AU VENIT BODYGUARZI TAI SI M-AU ALERGAT ....DAR BURTOSII AIA NU M-AU PRINS....PHU NENOROCITULE

BRAVOOO!!!sper ca data viitoare sa ii dai una in cap sa isi revina la realitate,Steaua E VIATA MEA!!!

Discutii , si iar discutii ..

Eu unul nu stiu ce aveti cu conducerea clubului , daca asa a fost sa fie lasati oameni sa isi faca treaba . Gigi face si el ce poate pentru club , vrea si el binele clubului , sa ajunga sus cu el , dar e si putin batut in cap ca nu are rabdare cu antrenori si munca pe care o depun ei .

Pentru ca Steaua sa faca performanta trebuie susutinuta de catre noi toti , ia sa mergem noi toti la 3-4 meciuri consecutiv , de acasa , sa aratam ce inseamna galerie , si sa vedeti cum se schimba lucrurile .

Asa voi daca vreti HARABABULA asta nu se va ajunge nicaieri .. si asta nu e bine pentru STELISTI .

Daca sunteti suporteri adevarati haideti la meciuri , ca sa aratam ca suntem un club vechi cu traditie si meritam Cupa campionilor din 86' si toate titlurile luate si cupele ....

@Catalin

Mai HARABABULA,tu de pe ce planeta vii?Cat intelegi tu din fenomenul asta,numit fotbal?

Cine a instaurat "HARABABULA" la clubul Steaua?De cate ori sa vi se explice ca ciobanul nu face altceva decat sa distruga acest club?

Intrebari la care,cu siguranta,nu ai raspunsuri.Deschide ochii omule si indreapta spatele!

Edited by clausblaus

Discutii , si iar discutii ..

Eu unul nu stiu ce aveti cu conducerea clubului , daca asa a fost sa fie lasati oameni sa isi faca treaba . Gigi face si el ce poate pentru club , vrea si el binele clubului , sa ajunga sus cu el , dar e si putin batut in cap ca nu are rabdare cu antrenori si munca pe care o depun ei .

DACA ASA A FOST SA FIE? deci daca imi gasesc nevasta ca si-o trage cu altul, eu ce fac, le aduc prezervative de rezerva?

daca behaila calca in picioare ceea ce era odata mandria sportiva a unei tari intregi, eu sa ma duc sa incurajez echipa, ca sa iasa prostul iar in fata, sa se urce pe cacatul ala de masina si sa spuna ca el e Steaua si ca el face performante, cand de fapt el este singura piedica in calea performantei?

ca el este prea prost pentru a fi suportat de pamantul asta inteleg ca "asa a fost sa fie", dar ca inca mai sunt oameni, stelisti, care nu inteleg ca Steaua nu poate face performanta cu behaila, asta nu pot sa inteleg. de fapt inteleg, dar nu pot sa accept!

@Arsenal

Uite inca un exemplu ...L-am gasit pe facebook .

Christian Rausch Tot vorbim de Gigi Sa plece,ma intern de ce??ca baga banii in echipa???pentru jucatorii de super clasa?care mai decare Cu ditamai masina??ca daca nu ar fi el,unde ar fi oare Steaua???

Eu am gasit 2: unu', cica Mircea Sandu "Dacă Steaua nu prinde o cupă europeana este grav. O echipă in care s-au investit bani, echipa cea mai reprezentativă a fotbalului romanesc"

s-au investit bani cu mana lu' Mache, nu cu capul

altu', parca Mitica Dragomir(mare om):"Îmi pare rau de Steaua, este un nume mare si ar trebui să fie intr-o cupă europeana mai ales că patronul spune că va baga bani ca să cumpere jucatori de valoare. Dar dacă va aduce tot de mina a doua din afara nu va face nimic"

baga bani...in buzunar si cumpara jucatori buni de turca cu valuaree de taraf TV; un dodel, un purcel, un tiganel nou, alea alea

Pai daca astia "mari" debiteaza asemenea prostii, logic si tampitii cred. Oricum, observ ca au inceput sa cante Stelei Vesnica Pomenire. Poate se muta cu turma din toamna...

Pentru ca pe siteul oficial al clubului nu sunt decat 2 randuri despre Mihai Nesu si acelea doar daca le cauti in arhiva. RUSINOS!

Pentru ca pe siteul oficial al clubului nu sunt decat 2 randuri despre Mihai Nesu si acelea doar daca le cauti in arhiva. RUSINOS!

tot Gigi e de vina si pentru sait?

acum lasand prostia la o parte in general in Romania saiturile web ale multor institurii sunt o bataie de joc, sunt facute asa la misto doar ca sa fie si sa aibe ce sa treaca la realizari/cheltuit bani si ma refer aici la primarii de orase, prefecturi de judete ministere unde nu gasesti informatii nici la nivelul wikipedia.

Acum vreo 3 ani cautam niste informatii despre judetul Valcea (parca) si cand am intrat pe pagina principala a prefecturii stii cum se numea? 'untitled page!', iar exemplele pot continua inclusiv la ministerul turismului unde pe saitul ala nu gasesti absolut nimic despre turismul in Romania nici macar 2 harti sau putina istorie/geografie/etnografie.

Mai mult ceea ce am observat eu la saitul nostru (ala oficial) este sila cu care sunt scrise articolele, nu cred ca am vazut articol mai lung de 2 paragrafe doar la vanzarea de bilete depasesc 100 cuvinte in rest sufletu.

Ciobanul a fost inclus de polonezii de la ofsajd.onet.pl in topul celor mai nebuni patroni de cluburi din lume. Conceptiile sale despre fotbal, viață, femei, religie sau ura față de homosexuali, rromi, maghiari sau eroi l-au propulsat printre miliardarii excentrici implicati in fotbal.

Ce stiu polonezii despre Ciobanul? "Și-a construit averea prin afaceri in domeniul imobiliar (este suspectat că a facut mai multe schimburi ilegale de terenuri cu Armata) si este un foarte cunoscut politician de extremă dreapta Nu ascunde ura pentru homosexuali, minoritatea maghiar, romii sau evrei.

Nici parerea despre femei nu este prea diferita A declarat că 'nu mai sunt necesare după ce fac copii'. Întrebat despre divortul presedintelui lui Rapid, Cristiana Borcea (n.r. greseala polonezilor), care si-a parasit sotia pentru un model, a spus că 'Dumnezeu intelege, un barbat poate alege. Asa cum Dumnezeu a zis, barbatul e barbat si femeia e curvă'. Cu adevarat nebun", notează sursa citata

Jurnalistii lesi vorbesc si despre implicarea lui Ciobanul la Steaua: "Nu se poate nega că Steaua a beneficiat de averea sa. În 2008, le-a promis celor de la Gloria Buzau cate 5.000 de euro, dacă scot un rezultat bun cu CFR. În acelasi sezon, a trimis la Cluj patru barbati cu o valiză plină cu bani, pentru a-i motiva pe cei de la Universitatea Cluj, in partida cu CFR. Actiunea a fost stopată de DNA. Bineinteles, Becali era pregatit si pentru asta: 'am trimis la Cluj 1.7 milioane de euro pentru ciocolată si acadele. Sunt banii mei si pot cumpara ce vreau eu. Ca să fiu acuzat de DNA, trebuie să se demonstreze că banii erau pentru jucatorii si antrenorii lui "U" Cluj'. În orice caz, titlul a fost luat de CFR."

De asemenea, polonezii sunt uimiti de faptul că Becali a vrut să introducă muzica bisericească pe stadion. "Dacă vreti muzică satanica nu mai veniti pe stadion. Platesc si vreau să ascult ce-mi place."

psp

Daca sunteti suporteri adevarati haideti la meciuri , ca sa aratam ca suntem un club vechi cu traditie si meritam Cupa campionilor din 86' si toate titlurile luate si cupele ....

Hehe, oare cum se face ca promovezi teoriile rrapidiste ? Asta-i teoria lor, cica ei meritau sa fie numarul unu in Romania, si-asta deoarece toata plebea din Ghiulesti se inghesuia la meciuri. Tot ei au si ideea cu vechimea si traditia. Ghiulestene, Steaua a meritat Cupa Campionilor si toate celelalte trofee pentru ca A JUCAT FOTBAL. Fotbal adevarat, fotbal de nivel continental. Ca asta nu intelegeti voi, indienii de sub pod : n-ajunge sa urlati ca sunteti persecutati, mai trebuie sa si dovediti pe teren, jucand fotbal ADEVARAT, cum ca meritati sa castigati ceva.

Stimati confrati stelisti, acest domn ne-a demonstrat (inca o data) cat de iubit e "ne-a Gigi" in Ghiulesti !!! Isi dau seama si ei ca, daca "ne-a Gigi" pleaca de la Steaua, seria victoriilor rrapidului va inceta, urmand a incepe - pentru ei - seria marilor umilinte. Ce-ar fi sa le facem o bucurile saracilor din Ghiulesti ? Il iubiti pe "ne-a" Gigi ? Luati-l sub pod la voi !!! Vi-l dam pe gratis, superoferta. Va dam si jucaria lui favorita, pe marele Banel.

Edited by DanStan

Usor-usor spre normalitate...dar mai e mult!

"Iubitul"nostru conducator nu o sa mai apara pe gsp pentru ca RCS-RDS a decis sa scoata din grila de programe Gsp TV.Oare dupa aceasta stire Sport.ro o sa i.a toate drepturile ciobanului? :))Va imaginati un program ceva de genu:

ora 7:00 imnul cantat de Cioban

ora 8:00 mulsul oilor

ora 8 30-12 30 injuraturi la adresa antrenorului (mai schimba 3-4 tehnicieni),desfinteaza jucatorii(mai aduce 10-20 mai pleaca 10-12 jucatori)

ora 12:30 Stirile cu ciobanu

ora 14:00 Prezentarea noului antrenor

ora 14:02 Demiterea antrenorului

ora 14:03 Prezentarea noului antrenor

ora 14:30 Se jura ca nu se mai baga la echipa ca nu stie fotbal

ora 14:30 Il sfatuieste pe tehnician sa il bage pe Dica sau Bilasco

ora 15:00 masa alaturi de oier la stana

ora 16:00 Teleshopiing FCSB

ora 19:00 Anunta ca Steaua va fi cea mai cea echipa in campionatu urmator si acum luam titlu cupa si CH League

ora 20:00Stirile de seara cu Argaseala si Virgil

ora 23:30 Cu bulina rosie:)) Mache este ajutat sa faca....tactica echipei:))

Sa speram ca o data cu disparitia GSP-ului reincepe usor normalitatea !

Stirea cu disparitia GSp-ului este luata de pe urmatorul site:Petrica unde mai dam?

oile isi merita soarta, acesta este patronul ce-l pohtesc =)) sa moara cu el de gat, incurajati prostia si mergeti in continuare la stadion, acest infect nu merita sa-i mai fie bagat in buzunar nici macar 1 ban, nimic, daca existau si suporteri adevarati...cu demnitate si onoare... nu cred ca mai aveau ce sa caute pe stadion sa mai bage acestui nimeni care detine acest club fraudulos,bani in buzunar...

asa este tinut in viata, cretinul n-ar avea cum sa moara la Steaua daca nu ar mai avea "performanta" calificari in europa, vanzari de jucatori, suporteri pe stadion, imposibil sa o tina asa in stilul asta, dar aplaudacii astia l-au facut mare, sus pe maybach fratilor, va meritati soarta.

Am ajuns in situatia in care o sa sarbatoresc cand ciobanul va duce Steaua in B.... poate atunci o sa se agate de altceva..ca numai il baga nimeni in seama, cum spuneam.... adevaratele oi isi merita pe deplin soarta. :steag_sah_mic:

Edited by Mihail_86

Paaai:

Clipboard02.jpg

"Ce proiecte pe ani multi? La Steaua se vrea titlul din primul an. Nu-l iei, pleci. Nu poti să stai la Steaua fară să câștigi campionatul".

"Daca prin absurd, mi se zice că nu am voie să scriu Steaua pe stema mă supun. Fac altă sigla o stea in opt colturi, bizantina Dacă ei vor, o să scot si numele"

Asta ar fi victoria suprema !

Asta deja devine clovnul tarii , da penibilul p-afara din el :)

Era deja clovnul tarii demult:))...

-aduti aminte de bannerul fanilor lui Ajax in partida cu **** Timisioara :D