camy_fcs

Steaua

11 posts in this topic

fularsteaua2

Viata de STELIST usor,usor am inceput s-o inteleg

Incet,incet am invatat s-aleg

Nu m-au tentat nici ciorile nici cainii

Ce am simtit in Ghencea a fost si este unic !!!

fularsteaua2

Acum respir doar aer ros'albastru

Si sufletul meu de ULTRAS ma inaltza

Mai sus de cer m-am ridicat

Cand Steaua-n suflet mi-a intrat

fularsteaua2

Orice-ar fi si ce s-ar intampla

Noi STELISTII !!! Noi traim prin EA

Traim prin Steaua oricum si orice-ar fi

Chiar daca pierde n-o vom parasi !!!

fularsteaua2

E viatza pentru noi si ne da putere

Atunci cand toate n-i se par mai grele

Oricand,oricum,oriunde...

Viatza are un singur nume Steaua Bucuresti

Cine iubeste Steaua cu adevarat poate sa zica ce-am scris eu aici ... Forza Steaua

Edited by camy_fcs

baa intodeauna am tinut din suflet cu Steaua macar ca sunt dn Chisinau dar acum imi pare rau de ea, eu vad ca clubul nostru are mai mule sanse. mult succes cu Twente ,dar nustiu mai degraba batem noi pe fener decit voi pe gay)))))

p.s. sunt puternici astea

Imi pare rau ce face presedintele vostru ..din clubul asta care a contat candva ceva,dar vreau sa va spun ca tot el multe a facut,si nu uitati ... am vazut semi-finala UEFA cup!poate fara Gigi nu o vedeam..sunt sigur?!

Eu am in vedere de Sheriff sa shtiti:)

Adica Sheriff mai degraba bate fenerul decat Steaua pe Twente,din pacate...dar am dorit mult sa iasa echipele noastre .............Romania si MOLDOVA!!!!

Edited by Stanici

baa intodeauna am tinut din suflet cu Steaua macar ca sunt dn Chisinau dar acum imi pare rau de ea, eu vad ca clubul nostru are mai mule sanse. mult succes cu Twente ,dar nustiu mai degraba batem noi pe fener decit voi pe gay)))))

p.s. sunt puternici astea

Imi pare rau ce face presedintele vostru ..din clubul asta care a contat candva ceva,dar vreau sa va spun ca tot el multe a facut,si nu uitati ... am vazut semi-finala UEFA cup!poate fara Gigi nu o vedeam..sunt sigur?!

Eu am in vedere de Sheriff sa shtiti:)

Adica Sheriff mai degraba bate fenerul decat Steaua pe Twente,din pacate...dar am dorit mult sa iasa echipele noastre .............Romania si MOLDOVA!!!!

Sper ca nu esti si tu unul dintre cei pro-ci0ban :chair:

si stai tu linistit ca nu e nici pe departe meritu` oierului ca am ajuns acolo !

el raqazzo

Eu nici intr-un caz nu sustin ceea ce face ciobanul anul acesta,dar factetele sunt facte cu dinsul ca presedinte am vazut Steaua in cea mai buna forma din ultimii zeci de ani,poate problema Stelei de acum nu e doar in el,ceva nu e in regula in intrega structura a clubului,trebuie de cautat mai adinc...Dar nu cred ca sezonul acesta e pierdut,Steaua o sa arate acum la twente ce poate,dar as vrea si Sheriff-ul sai bata pe turci:) Cred ca in meciul cu Sheriff,Steaua era cazuta la fundul acestui blagan insa acum incet incet va merge doar in sus

el raqazzo

Eu nici intr-un caz nu sustin ceea ce face ciobanul anul acesta,dar factetele sunt facte cu dinsul ca presedinte am vazut Steaua in cea mai buna forma din ultimii zeci de ani,poate problema Stelei de acum nu e doar in el,ceva nu e in regula in intrega structura a clubului,trebuie de cautat mai adinc...

1. Steaua a avut performante europene asemanatoare si in anii '90 cand a castigat 6 titluri consecutive si a avut 3 prezente consecutive in CL(unde, daca ar fi sa adunam punctele pe toti cei 3 ani s-a descurcat mai bine ca in era Becali)

2.In campionat ce performante au fost cand in ultimii ani, cu mici exceptii, n-am fost in stare sa batem spurcatii si ciorile si cand n-am mai luat un titlu de 4 ani de zile?

3.Toata structura clubului a fost implementata de Jiji. E vina lui ca, in loc sa angajeze profesionisti, prefera sa angajeze sclavi si rude

fularsteaua2

Viata de STELIST usor,usor am inceput s-o inteleg

Incet,incet am invatat s-aleg

Nu m-au tentat nici ciorile nici cainii

Ce am simtit in Ghencea a fost si este unic !!!

fularsteaua2

Acum respir doar aer ros'albastru

Si sufletul meu de ULTRAS ma inaltza

Mai sus de cer m-am ridicat

Cand Steaua-n suflet mi-a intrat

fularsteaua2

Orice-ar fi si ce s-ar intampla

Noi STELISTII !!! Noi traim prin EA

Traim prin Steaua oricum si orice-ar fi

Chiar daca pierde n-o vom parasi !!!

fularsteaua2

E viatza pentru noi si ne da putere

Atunci cand toate n-i se par mai grele

Oricand,oricum,oriunde...

Viatza are un singur nume Steaua Bucuresti

Cine iubeste Steaua cu adevarat poate sa zica ce-am scris eu aici ... Forza Steaua

mai ai 2 topicuri in care puteai posta, dar a trebuit sa deskizi altul :huh:

"Steaua a avut performante europene asemanatoare si in anii '90 cand a castigat 6 titluri consecutive si a avut 3 prezente consecutive in CL(unde, daca ar fi sa adunam punctele pe toti cei 3 ani s-a descurcat mai bine ca in era Becali)"

sunt deacord cu tine dar sa fim subiectivi,de atunci au trecut aproape 20 de ani in care Steaua nu a facut "mai nimic"

Ultimul titlu din cele 6 consecutive a fost in 1998, ultima prezenta in CL a fost cu un sezon inainte. Pana la performantele europene din 2005 nu au trecut 10 ani. Si in acel timp am mai luat un titlu in 2001.

Oricum pe plan intern de foarte mult timp n-am mai avut 4 ani fara nici un trofeu

Steaua nu a inceput si nu se va termina cu Becali

Edited by MoWeed

Da castigarea campionatului intern e ceva foarte important, dar fara cupele europene eu poate nu avea sa urmaresc niciodata aceasta echipa ,si poate si acest cioban care acum face numai rahat mia fost interesant..pentru ca vedeam ca dorea din suflet sa ridice acesta echipa

De fapt dorea din suflet sa puna mana pe banii din CL.

Nu zic, la inceput era altfel; il mai tempera MM Stoica. Dar, odata cu plecarea lui a inceput declinul Stelei. Si este evident ca, atata timp cat e Becali la club, vom merge din ce in ce mai rau. Asta pentru ca, desi nu are habar cum sa conduca un club, traieste cu impresia gresita ca el le stie pe toate..