Sign in to follow this  
Followers 0
armanovici

Video Hitler Si Situatia Steaua.

42 posts in this topic

Vreau sa realizez un videoclip in genul acestui videoclip de pe youtube:

1. Vreau sa aduag la acest videoclip subtitrare in romana cu conversatie de genul :

Incep cu Mein fuhrer, Becali promite ca Steaua va cuceri Europa, ca va ajunge sa joace finala Champions League in 2011, cu echipa formata doar din romani.

Vrea sa inceapa cu olandezii la Twente si promite ca va umili Europa

Veniti va rog cu sugestii.

AM nevoie de ele!

Daca faci rost de clipul original (adica fara sub.), subtritarea se pune foarte usor si rapid in Movie Maker

clipul e din filmul "ultimele zile ale lui hitler",daca te ajuta cu ceva!e pe torrenturi in original si poti sa faci un clip din el si sa-i pui titrare!

Am clipul original, am movie maker, vreau sugestii pentru SUBTITRARI... ce text sa fie.

V-am dat exemplu...continuati voi.

Argaseala si verii lui:

(secena cand arata harta)

Ciobanul meu, terenurile din pipera s-au ieftinit al dracu de rau, in Pipera a scazut cu 500€ metru patrat, in Stefanesti cu peste 700, in plus primarul de acolo a trecut la PSD. Branza de oaie nu mai este cautata, propun sa-l vindem pe Goian si sa reducem salariile la 10.000 pe luna.

Becali: Daca vine transa de la FMI si ne calificam in Europa league, o sa il transfer pe tanase, asa o sa facem prapad in campionat.

Arg: Gigi, Gigi, tanase e accidentat, si in plus de asta nu are o forma cine stie ce, eu zic sa Banel sa mai fie rezerva.

Becali: Cine nu il vrea pe banal titular sa paraseasca incaperea!

Cum adica banal sa nu fie titular? el care a muncit atat de mult, care a dat atatea goluri..... etc

Pe la jumatatea filmului cand i se opun generalii Krebs si Burgdorf, sa introduci o scena cu bergodi.

Ti-as scrie mai mult dar nu am timp, sper sa iti placa ideea de inceput.

Interesant, dar as vrea o discutie despre Becali la persoana a III-a, ca si cum ar discuta hitler despre el.

cand se enerveaza sa zica de mache, Argaseala, un incompetent....nu l-au platit pe bergodi...etc.

Faza cand parasesc incaperea o sa o fac cu Banel cred

cum ai zis tu

cine nu crede ca Banel e fotbalist sa iasa afara e misto.. ha ha.

Si faza de inceput cu terenurile e buna.

Sa inceapa de genul ala:

Mein fuhrer, Becali promite ca Steaua va cuceri Europa, ca va ajunge sa joace finala Champions League in 2011, cu echipa formata doar din romani...

Vrea sa inceapa cu olandezii la Twente si promite ca va umili Europa..uite cate terenuri are..a zis ca vinde din ele si cumpara jucatori galactici

Hitler...da da,

Da stiti ca e o problema, metrul patrat a scazut.

Haideti cu sugestii!

Edited by armanovici

stai ma sa ne gandim si noi un pic :)) Crezi ca Tarantino a facut Inglorious Bastards peste noapte ? :D

ar fi ceva frumos si daca ciobanul ar fi chiar Hitler ca nu sunt mari diferente intre ei doi

Edited by Catalyn07

Am inceput deja.

Primele linii:

Mein Fuhrer. Ciobanul este in direct la GSPTV in. Ameninta cu hegemonia Stelei.

Ameninta ca isi vinde terenurile si va castiga Liga Campionilor cu carlani romani!(imagine cu harta)

Are spume la gura...Naum il intarata! E de neoprit!!

Zice ca a visat 4 carlani cu lana de aur, ZBURAND..Pe terenul asta in Pipera!(imagine cu harta)

Edited by armanovici

Cred ca s-ar potrivi mai bine cu filmul daca Jiji ar fi chira hitler.

Slugile explicandu-i ca pretul terenurilor a scazut mult, a fost seceta si oile nu prea au avut ce sa pasca, sunt slabe nu dau lapte, branza e ieftina....si ca nu e o idee buna sa-l dea afara pe Bergodi. Atunci Jiji se infurie si spune ca cine e de partea lui Bergodi sa iasa afara....altfel asa cum ai inceput nu prea vad cum sa faci conexiunea cu momentul in care ii scoate afara.

1

00:00:00,000 --> 00:00:03,619

Mein Fuhrer. Ciobanul este in direct la GSPTV si Sport.ro simultan!

2

00:00:04,220 --> 00:00:06,860

Ameninta: ca isi vinde terenurile si va castiga Liga,Cupa si Campionatul cu carlani romani!

3

00:00:06,870 --> 00:00:09,820

Are spume la gura, delireaza, abereaza, fumega, zbiara!

Naum il intarata.

4

00:00:10,010 --> 00:00:14,150

Zice ca a visat 4 miei cu lana de aur, ZBURAND..Pe terenul asta in Pipera!

5

00:00:16,070 --> 00:00:21,140

Chiar nimeni in tara aia nu are de gand sa il opreasca?

6

00:00:23,160 --> 00:00:24,990

Mein fuhrer...

7

00:00:25,460 --> 00:00:27,460

Steaua...

8

00:00:28,460 --> 00:00:32,510

Steaua...a schimbat din nou antrenorul principal si secunzii

9

00:00:32,530 --> 00:00:36,850

Banel e titular din nou!

10

00:00:46,270 --> 00:00:52,170

Cine crede ca Banel e fotbalist...sa iasa afara!

1:13-1:35

Vreau sa aflu imediat cine sunt mieii de aur, Onicas, Ionescu, Stancu si Tanase ? Am auzit ca Stancu n-a dat nici un gol in campionat, nici macar un GOL. Vreau sa-i spionati imediat pe Grzelak, Dayro si Szekely, sunt cei mai de temuti adversari.

1:36-1:38

Dar Mein Furher, Dayro e la echipa a II-a

1:40-1:42

Dar tot mai ramane Grzleak si Szekely !!!

1:42-1:44

Dar unu e chel si celalalt ungur

1:45-2:16

Aici habar n-am :D

2:16-2:55

Trebuie sa-l faceti pe cioban sa vanda echipa, astfel o sa castige iar Shampion Ligue, trebuie sa puneti suporterii impotriva lui, sa-l faceti sa plece d-acolo, sa-i fie frica, sa vinda clubul imediat...

2:55-3:00

(femeia)Acum e momentul, hai sa-l chemam pe Hagi...

Edited by Catalyn07

Mein fuhrer, am primit niste informatii de la becaliotii din pipera. Becali a promis la GSP si sport.ro ca il va aduce la echipa pe Pancu, si ca Steaua straluci ca soarele sfant de pe cer.

Hitler: Minciuni de-ale lui obisnuite... voi ce credeti?

Soldatul: Mein fuhrer ... ne temem... ne temem ca e adevarat, am vazut cu ochii nostri. I-au taiat netul lui Banel..

Hitler: Nu se poate, credeam ca e dependent de messenger.

Sunati-l acum, sunati-l pe sclavul lui, agaseala. Nu-l putem lasa pe cioban sa faca o echipa care sa domnie europa. Nu se poate asa ceva, ciobanul asta nu glumeste.

Oierul naibi, i-a mers afacerea cu branza... Tocmai acum cand a scazut pretul terenurilor in pipera, blestemat fie el, cioban europarlamentar.. de ce dracu' nu mai schimba iar antrenorul?

Soldatul: Mein fuhrer, dar tocmai l-a dat afara pe italianul ala..

Hitler: Sa-l ia dracu de cioban, sa fie blestemat cu familia lui de armâni.

Soldat: Mei fuhrer .. manelistii il iubeste.

Hitler: Si ce legatura au manelistii aia analfabeti cu Steaua?

Da-i in ma-sa !

Aia tin cu Steaua doar petru ca iubesc banul si rezultatul, pe aia ii doare in cur de clubul asta, nu sunt Stelisti sunt becalioti platiti de cioban... ca sa huiduie galeria la fiecare meci si sa protesteze cand mai intra oierul in puscarie, sa-l pupe in cur pe Dragomir, sa fie de acord cu tot ce zice Becali si sa poarte tricouri cu free Gigi in Ghencea.

Opriti exportul de seminte catre Romania, sa-l lasam sa moara de foame la meci pe becalioti.

Sunati-l pe nasu Sandu...

Oier analfabet ..

Auzi vrea sa faca echipa sa domine europa numai cu romani. N-o sa reuseasca asa ceva nicodata, e doar un cioban. Faceti ceva sa restabiliti legatura la internet pentru Banel. Trebuie sa-l bagam pe vrajeala cu o piranda sa-i dea buzz si asl.

Femeia: Nu mai plange, oricum pe tine te alegea.

Hitler: Ce nervi mi-am facut cu ciobanul asta. Ma mir ca inca mai traieste. Deocamdata. Nu-l mai sufar. De fapt nimeni nu mai poate sa-l sufere, s-au saturat pana si de moaca lui. E un om josnic.

Edited by Fan FC Steaua

@ Fan FCS, o varianta destul de buna si parca mai aproape de doleantele noastre. :) Totusi, cred ca ar fi fost mai frumos daca ciobanul era Hitler.

PS: Cred ca numele de Becali ar trebui sa apara pe forum + site drept niste stelute (gen ******). E doar o idee. ;)

Edited by Astristul

0:2-0:14

arg: Ultimele informații economice nu sunt foarte bune, în Pipera mp² a scãzut cu 500 €

la Ștefãnești este și mai rãu 850€ în doar 2 luni și primarul nostru a trecut la PSD. Deprecierea continuã, în zona de sud și est nicio vilã nu s-a mai construit din iulie,

0:15-0:22

jegul: Dacã ies președinte și jucãm în Ligã la anul, totul se va rezolva, pac pac

0:24-0:34

arg:E prea târziu pentru candidaturã, nu avem timp sã strângem atâtea semnãturi, propun sã-l vindem pe Goian și sã diminuãm salariile la jucãtori, doar așa scãpãm

0:49-1:12

jegul:Argãsealã, Sponte, Virgil și Strizu sã rãmânã, restu plecați în Spania la cules și chemați-l pe Zmãrãndescu repde, bagabonții ãia iar mã înjurã.

1:08:05 -1:35:40

Cum sã nu candidez, pãi intru la sport.ro în direct 2 ore, la gsp TV sunt non stop, Radu Moraru mã invitã sãptãmânal, ãia de la prosport mã sunã zilnic,

voi sunteți niște angajați, aici io dictez, nu imi spuneți ce sã fac, bãnel sã fie noul cãpitan iar tãtãrușanu sã sarã ca maimuța prin poartã, Bergodi sã îl scoatã pe Ninu din lot, sau ați uitat ce a pãțit Hagi, Dorniel și Lãcãtuș

Bergodi:nu imi spui tu mie ce sã fac, tu dai comandã doar la maneliști

uitati cum am propus eu sã arate, puteți sã descãrcați filmulețu

Movie.wmv

Edited by Le reseau pansant

Eu nu pot sa descarc filmuletul. :(

Foloseste adonuri de la mozila flash catch sau easy youtube downloader.

si pune subtitrarea asta ce ti-am trimes-o pe privat

Pune-o intru-un fisier etc.srt si dai copy pase in word

Fisierul video fara subtitrari il gasiti aici:link film

Fisierul de subtitrare il gasiti aici.subtitrare

Va rog adaugati subtitrarea ca eu nu am reusit si contactati-ma pe privat.

Anuntati-ma ce parere aveti si ce modificari sa fac.

apoi il voi publica in forma finala dupa retusuri.

Mersi mult de tot!

Senzational clipul. Ai facut o treaba buna Armanovici. ;)

Hitler e fan Steaua de la Sevilla 86. :))

Uite subtitrarea modificata. Am considerat ca sunt unele greseli de exprimare in ea si i-am adaugat diacritice.

Edited by Astristul

haaa tare de tot, uite ca am facut si noi ceva bun, cu o idee de la ala, de la ala s-a strans un filmulet despre cioban.

Disera o sa mai vin si eu cu niste idei, acum nu prea am timp. Oricum ai tot respectul meu pentru ce ai facut.

Vreau sa realizez un videoclip in genul acestui videoclip de pe youtube:

1. Vreau sa aduag la acest videoclip subtitrare in romana cu conversatie de genul :

Incep cu Mein fuhrer, Becali promite ca Steaua va cuceri Europa, ca va ajunge sa joace finala Champions League in 2011, cu echipa formata doar din romani.

Vrea sa inceapa cu olandezii la Twente si promite ca va umili Europa

Veniti va rog cu sugestii.

AM nevoie de ele!

o idee: in loc de subtitrare , sa fie vocea oierului , cuplat cu Argaseala ? recunosc , e mult mai mult de munca ...dar si rezultatul ....

Partea proasta e ca nu pot sa bag subtitrarea peste video pt ca e fisier mp4

SI daca il transform in avi calitatea e de rahat.

Ce ma enerveaza,

Veniti cu solutii.

De pus il pun eu pe youtube nu il bagati voi, vreau sa il bag pe userul meu, am muncit 5 ore la creatie!