Sign in to follow this  
Followers 0
adryan_b

Sunt Doar Un "derbedeu"

53 posts in this topic

:steag_cruce_invers: Salut

Si eu sunt un golan si un derbedeu. Am 41 de ani si pana acum am pierdut timpul pe acest pamant. Cand altii se duceau cu oile pe camp si munceau, eu pierdeam timpul pe la facultate sa devin inginer. La meci am mers prima data pe la 7 ani impreuna cu tatal meu. Mergeam pe stadion sa aud golanii cum canta in loc sa mulg oile si sa numar cacarezele. Am vazut in Bucuresti pe stadion mari echipe de fotbal, in fata mea la cateva aruncaturi de bat l-am vazut pe Piturca cum se "infipsese" in plasa portii la acea semifinala cu Anderlecht, iar altii in timpul asta se chinuiau cu mulsul oilor. Am drept amintire numeroase bilete de la meciurile la care am fost si doresc sa mai strang si alte amintiri.

O singura durere ma apasa. Am o golanca de pustoaica care in loc sa mearga sa numere oile pe camp, merge la scoala sa se drogheze. I-am promis ca o duc si pe ea pe stadion, dar nu am putut pana acum sa ma tin de cuvant, din cauza unui mare om care in timp ce noi ne drogam si bem, el munceste si duce pe culmi marete numele prostiei omenesti.

Daca aceasta creatura preistorica care nu vrea sa plece din Ghencea ar fi mers pe la scoala, poate auzea si el vreo poezie, poate auzea niste versuri................ Ce zici Gigi de astea ?

N-avem puteri si chip de-acum

Sa mai traim cersind mereu,

Ca prea ne schingiuiesc cum vreu

Stapani luati din drum!

Sa nu dea Dumnezeu cel sfant

Sa vrem noi sange, nu pamant!

Cand nu vom mai putea rabda,

Cand foamea ne va rascula,

Hristosi sa fiti, nu veti scapa

Nici in mormant!

A mai fost unul care s-a crezut iubit de popor, iar anul asta aniversam 20 de ani de cand nu mai e.............

bine ai venit horatiu.......eu nu pot sa ma laud ca voi pt ca eu chiar sunt un derbedeu,e drept unul cu studii superioare si care atunci cand nu se drogheaza si nu se imbata sta la servici la birou si discuta pe un ton civilizat cu alti derbedei

eu nu ma pot lauda cu studii pt ca am doar 17 ani

dar culmea e ca pe voi care aveti un job de laudat si sunteti oameni care au reusit ceva in viata va face derbedei si golani un om care a fost inchis... cum e posibil asa ceva?

Salut,

Si eu ca si voi sunt stelist, dar acum in acest moment sunt somer(deci apartin categoriei de golani, someri, etc.) cu studii superioare, am 40 de ani, familie, copii, etc..

Tin cu Steaua de mic copil si n-am renuntat nici cand la ea si nici n-am de gand, indiferent cum ar ajunge cu Becali la putere.

Am incercat sa-l inteleg, dar este dincolo de orice limita a imaginatiei mele, este suferind de o boala incurabila si anume prostia.

Daca cumva are vreun sfatuitor in ceea ce face e si mai grav si acela este aidoma lui, altfel zis avem de tras din cauza a doi bolnavi, sau poate chiar mai multi.Bolnavii incurabili trebuiesc spitalizati pentru o ingrijire continua(unde n-ar da sa se si intample) nu sa ne reprezinte in Europa!!!!

Este evident ca nu se pricepe la fotbal, dar dupa ce ca nici macar nu stie ce trebuie sau cum ar fi de facut, nu lasa nici pe altul, tot el vrea sa fie deasupra!

A intrecut masura acum cu Mister(imi place enorm titulatura de Mister- Bergodi chiar o merita) si spun asta pentru ca tot am rabdat si inghitit pana acum ceea ce a facut incepand de la Elton incoace, cu tot ce stim cu totii.

Pentru mine demiterea lui Mister a umplut paharul, nu mai pot rabda, as vrea sa-i spun direct si civilizat ca greseste enorm si ca ar fi cazul sa-si faca propria lui echipa, asa cum a spus si sa ne lase pe noi golanii, somerii, etc cu echipa noastra de suflet.

Nu pot veni alaturi de voi sa protestez, nici pe stadioane n-am mai fost de ani buni, dar daca o sa am ocazia sa -i transmit parerea mea aceleasi vorbe ii voi spune:

Lasa-ne! Pleaca din Ghencea! Steaua nu e a ta! :steag_cruce_invers:

Pentru toti cei care simt ros-albastrul fara nuante de Becali: www.AISS.ro

Sau, la meciuri, Tribuna a II-a, sectorul 24, pe primul rand. Acolo ne drogam la greu. Abia asteptam sa ne cunoastem! ;)

@Mo

mi-ai luat vorba din gura...aa...si ai mai uitat inca o categorie : parazitii !

Edited by Fane

eu sunt doar vagabond si betiv.pana la derbedeu,huligan,drogat si parazit al societatii mai am de dat cateva "examene" cu acelasi mare academician doctor inginer in ale oieritului.

La urmatorul meci de acasa voi veni la Tribuna a 2-a. O sa incerc sa adun cat mai multi prieteni care nu mai vin la meciuri din cauza Lui.

Apropo, nu-i voi mai pronunta numele niciodata. Pentru mine acest om nu mai exista.

@DBA: de unde ai tricoul pentru bebe?

si eu ma numar printre derbedeii, drogatii si alcoolistii, ratatii care il urasc pe Becali. nu persoana, ci functia din club! imi place sa muncesc pentru banii pe care ii castig sa-mi intretin familia (sotia si un copil de doar 2 saptamani). sunt foarte aproape de a termina facultatea, in ultimul an, si ma mandresc cu faptul ca sunt stelist!

atasez si eu o poza cu proaspatul suporter stelist (plangea pentru ca abia se trezise din somn, si ii era foame :whistle: )

P.S.: CIOBANE MARSH DIN Ghencea! Steaua SUNTEM NOI SI COPIII NOSTRI...MICI DERBEDEI SI DROGATI!

DSCF5940.JPG

lari, ar fi frumos sa ne strangem la un meci sa schimbam cateva pareri...dar mie unul sincer acum nu-mi permite timpul si baietelul...insa abia astept sa-l aduc pentru prima data in templu :steag_cruce_invers:

@ALL

Pentru toti cei care au ceva de spus,sau vor sa ne cunoasca ( o parte din AISS ) ne gasiti la Tribuna 2-a in sectorul 24

Si eu sunt o golanca si o drogata,si eu am mers prin facultati in timp ce munceam sa am bani de taxe si de deplasari la Bucuresti,sunt vagaboanta care n-a mers niciodata cu oile pe camp si nici macar nu stie sa faca branza,dar am mers de mica in templu si am fost binecuvantata cu dragostea pt culorile Stelei,si sper sa aung la firma de avocatura care il va da pe Jiji in judecata,sau sa ajung in comisia care sa-l inchida pe cioban in cea mai intunecata puscarie....

Am mutat posturile alea in alta parte, nu vreau sa strice cineva topicul asta.

Edited by Stanici
Bine ai facut.

Pe mine ma stiti. Eu "vagabondez" pe site-ul acesta de mai bine de 5 ani. La vremea aceea Gigi mi se parea oarecum credibil. Pe masura ce timpul a trecut, a inceput sa o ia tot mai mult razna si pe masura ce o lua razna, credibilitatea sau ma rog cat ii acordasem din ea, a scazut pana a ajuns la zero si s-a transformat in revolta. Revolta fata de acest cioban imbogatit prin jaf, santaj si afaceri necurate. Care a preluat clubul pe bani putini, negri, prin intimidare si relatii interlope.

Nu conteaza daca sunt titrat sau nu, pentru ca nu am de gand sa ma umflu in pene si nici sa-i fac pe cei care inca nu sunt, sa se simta stanjeniti.

Sunt in primul rand om si in randul urmator stelist si dincolo de moarte. Sunt atasat clubului Steaua de pe vremea cand apartinea armatei si imi doresc ca Steaua sa redevina libera, iar noi suporterii ei, sa fim tratati pe stadion ca oamenii, cel putin ca pe vremea dinaintea paranoicului. Tanjesc la o Steaua libera, nestransa in chingi de un patron bolnav mintal. Timpul lui Gigi la Steaua a expirat. Ciobane, pleaca din Ghencea!

Edited by Virgil

poza aia de pe prima pagina a topicului a ajuns pe sport.ro si nu numai , sunt si pozele lui Maldini .Viziteaza-mi Site-ul

@adinelus ti-au difuzat poza la stirile Pro TV!

:w00t: Va dati seama ce influenta au postarile noastre?

:w00t: Va dati seama ce influenta au postarile noastre?

Am vazut si eu poza la stiri. Nu cred ca au luat-o de pe acest topic, ci din articolul de pe prima pagina de la fcsteaua.ro - dar nu prea am incredere in ce se publica pe la noi.

Jurnalistii din Romania au 4 mari lipsuri:

1. superficialitate in gasirea si definirea surselor

2. lipsa de obiectivitate

3. nu urmaresc o poveste pana la capat, se limiteaza la prezentarea povestii initiale

4. lipsa de profesionalism si etica, prin acceptarea de foloase banesti sau nebanesti pentru a publica un articol.

Am zis.

Si eu sunt un drogat si o zdreanta si mai ales o hahalera. Cand unii pasteau oile pentru propãșirea neamului eu fãceam curvasaraie prin Strasbourg la Universitatea Robert Schuman, invatand politici europene. Am servici, casa, pensiune turistica si masina insa sunt doar un drogat si o jigodie.

De mic tin cu Steaua, tatal meu fiind sportiv la acest club timp de 14 ani (campion mondial si olimpic la caiac-canoe) si practic mananc, dorm, muncesc si gandesc ros-albastru.

Si vine spurcaciunea asta sa ma faca pe mine golan si drogat si sa-mi fure mandria de a fi suporter al Stelei ?!?!

PLEACA DIN Ghencea !!!

Edited by Badhero