Sign in to follow this  
Followers 0
adryan_b

Sunt Doar Un "derbedeu"

53 posts in this topic

As vrea sa va propun o noua forma de protest la urmatorul meci.

In momentul in care arbitrul fluiera inceputul, cei care nu-l mai suportam sa ne ridicam si sa plecam. Cu abonamente sau bilete, de la peluza sau tribune, toti care simtim ca asa nu se mai poate. Sa vada ca avem si noi mindrie, ca nu stam in 10 lei cind e vorba de Steaua si ca suntem multi atunci cind protestul are o forma civilizata. La TV fata lui va fi imaginea anului pe toate canalele din lume.

Daca va place ideea promovati-o printre prieteni, colegi, pe forumuri, peste tot! Avem ceva timp sa ne organizam pentru asa ceva.

asa ceva nu tine

pentru a avea impact trebuie sa se goleasca in proportie de 60-70%

si asta nu se va intampla

As vrea sa va propun o noua forma de protest la urmatorul meci.

In momentul in care arbitrul fluiera inceputul, cei care nu-l mai suportam sa ne ridicam si sa plecam. Cu abonamente sau bilete, de la peluza sau tribune, toti care simtim ca asa nu se mai poate. Sa vada ca avem si noi mindrie, ca nu stam in 10 lei cind e vorba de Steaua si ca suntem multi atunci cind protestul are o forma civilizata. La TV fata lui va fi imaginea anului pe toate canalele din lume.

Daca va place ideea promovati-o printre prieteni, colegi, pe forumuri, peste tot! Avem ceva timp sa ne organizam pentru asa ceva.

Ar fi prea frumos.

Problema e ca la TV tot fata lui o sa fie. 20 de secunde o sa apara tribunele goale si dupa timp de 3 ore o sa-l auzim pe atoatecunoscatoriusidegrabavarsatoriudesange cum abereaza el pe banii lui...

Sunt doar un derbedeu, un huligan, un nespalat si un drogat care nu am servici. Sau poate nu.

Atasat gasiti o fotografie facuta de mine si cu mine astazi la birou. In zilele in care mintea, gandul si sufletul se duce catre culorile ros-albastre imbrac acel tricou pe sub costum. Tricoul cu Radoi. Da, am servici, castig mai bine decat majoritatea, ma imbrac in costum in fiecare zi, conduc un Audi si vreau ca Becali sa PLECE!

In ultimii doi ani nu am mai fost la stadion din cauza lui. Nu am mai fost aproape de echipa cu care am crescut in suflet (primul meci cu Steaua l-am vazut cand eram inca bebelus, m-a dus tata la stadion sa vad Steaua - Anderlecht). De atunci sangele meu a devenit ros-albastru. De atunci fiecare secunda cand spun si ma gandesc la Steaua, sangele imi fierbe.

In ultimii ani, sangele mi-a fiert mai mult de nervi din cauza lui Becali. Nu, nu mi-a facut nimic personal, nu-i doresc raul, Doamne fereste, sunt o fire pasnica. Dar incearca sa imi ia jumatate din fiinta mea, jignind si abuzand numele si traditia Stelei. Din ce in ce mai mult. Si nu mai suport.

Tot ce vreau este sa plece de la acest club, nu-i cer sa vanda (cu toate ca asta ar fi singura solutie viabila pentru ambele parti). Vreau doar sa plece. Oricum. Sa plece! Acum.

Asa ca sunt alaturi de toata suflarea stelista care s-a saturat de batjocura si ineptii.

Respect Steaua si suporterii care simt la fel ca mine.

Pleaca_.jpg

Ciudat rau de tot.

Primul meci de care imi aduc aminte este Steaua - Anderlecht. Nu locuiam in Bucuresti pe atunci si aveam 9ani.

Conduc un A4. Am 2 facultati, nu ciobane, nu le-am cumparat, am urmat cursurile.

Poza cu mine nu am dar fetita mea la 1 luna a primit cadoul din poza. Tata derbedeu - fiica la fel. Mama in curs de convertire.

Steaua nu-i a ta. E a noastra a tuturor.

Fa un gest pentru care o sa apari incontinuu la televizor si PLEACA din Ghencea.

1111.jpg

Edited by DBA

Ma gandesc sa ader la AISS, singurul impediment este timpul pe care nu il am sa particip la manifestatii sau intalniri. La meciuri voi veni, de acum incolo, sa spun tuturor ca eu sunt impotriva conducerii actuale a Stelei.

Dar voi adera la AISS, cu atat mai mult cu cat sper ca la un moment dat sa putem cumpara noi clubul. Sa fie al nostru.

Jos palaria!

Poza ta , adinelus , e senzationala!

Si eu sunt tot derbedeu. Si am o familie plina de derbedei. 2 copii mici derbedei. Si muncesc ca prostul pentru a-mi intretine familia ,pentru ca sunt un golan si un derbedeu. Cand ar fi mai simplu sa fur ,sa fac specula sau sa calc oamenii in picioare pentru a-mi asigura familia.

Edited by vlad

Foarte reusite pozele ;)

Doar Spider-Man isi mai lua echipamentul pe sub camasa. :) Felicitari, poza este geniala!

@MALDINI, @Daniel-Ionut, @Maye - va multumesc.

Vad ca incet-incet acest topic devine unul destinat "golanilor" si "derbedeilor". As vrea cat mai multe "hahalere", ca si noi, sa-si posteze 'nerealizarile' si 'ratarile' aici, sa vada "Atotputernicul" (iarta-ma Doamne, dar nu-l mai suport) cat de "drogati" suntem toti. "Fumez, ma pastilez si ma injectez" cu rosu si albastru. Toata ziua si in fiecare zi...

Hahalerelor, care sunteti voi drogati....adica io`nu am tricou adevarat ?...aa ?

tn2_1837161371_Imag026.jpg

tn2_2059711305_Imag027.jpg

tare asta cu Gigi te iubim... in GURA :))

Dijaba ai Audi daca n-ai "Maybah". Geniala poza, felicitari!

@DBA

Iti doresc sa fii un tata bun si multa sanatate tie, fetitei si sotiei. Dragut tricoul fetitei.

Bravo !

Chiar ar fi o idee ca la urmãtorul miting sã vinã "golanii, drogații și derbedeii" îmbrãcați la costum, cravatã, pantofi și cu fulare la gât, dupã cum spusese cineva în iunie. Nașpa cã de-acum se nasolește vremea.

si eu sunt un "derbedeu"! si ca golan, drogat, aurolac, betiv, hahalera ce sunt sustin initiativa inceputa de "instigatorul prim-derbedeu" adinelus!

la mine in familie e o situatie aparte; maica-mea-i drogata, taica-miu e hahalera, sor-mea o zdreanta si prietena mea o aurolaca incurabila. trecem printr-o situatie dificila pentru ca familia mea nu-l suporta pe cioban si nu-nteleg de ce, atat timp cat si el e absolvent de facultate ca noi.

sper sa revin si eu cu o poza!