Ronnie

Steaua - Pandurii 1-0 (0-0)

86 postări în acest topic

Dupa un meci foarte spectaculos in etapa trecuta la Medias, Steaua va intalni in Ghencea una dintre echipele revelatie ale acestui inceput de campionat, Pandurii Targu Jiu, duminica, 20 septembrie, ora 16:00.

Meciul va fi transmis in direct de GSP TV.

In actualul sezon, Steaua nu a castigat niciun meci pe teren propriu (2-2 cu CFR si 0-1 cu Unirea Urziceni si Dinamo). Totusi, la casele de pariuri Steaua va pleca ca favorita.

Avand in vedere ca joi vom juca impotriva celor de la Sheriff este de asteptat ca primul 11 sa fie urmatorul:

Zapata - Golanski, Rada, Ghionea, Marin - Nicolita, Onicas/Bicfalvi, Ionescu/Toja, Szekely - Surdu, Stancu.

De asemenea este de asteptat ca transferul anului in Liga 1, Cristi Tanase, sa debuteze.

AG_cristian_tanase1.jpg

Pronostic: 1.

ATENTIE! Meciul se va juca fara spectatori.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Meciul nu e asa greu,nu cred ca ar trebui sa avem foarte mari emotii,ii batem,cel mai probabil cu 1-0,cum i-am batut in Ghencea si anul trecut......

Partajează acest post

Link spre post

Maaaaaaare teama am de meciul asta. Cand am vazut ce meciuri grele sunt etapa asta, am spus ca o sa fie etapa in care o sa avem de castigat. Dinamo - Urziceni, Craiova - Rapid, Cluj - Brasov, Vaslui - Timisoara, iata cate meciuri grele :)) ce situatie, eu unul nu stiu ce sa aleg la niciunul. Si colac peste pupaza mai jucam si noi cu Pandurii, revelatia inceputului de sezon. As fi impresionat daca am castiga, mai ales dupa meci de Europa League.

Partajează acest post

Link spre post

Revine Golanski dar s-ar putea sa lipseasca Surdu

Cred ca va fi un meci clasic Steaua acasa vs echipa mica

autobaza.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Meci greu. Pandurii nu mai sunt echipa care abuza de pozitionarea autobazei in fata propriei porti. Pandurii sunt o echipa mai elevata, mai curajoasa si vine chitita in Templu sa produca surpriza. Asa cred ei. Nici noua nu ne iese din cap ca e echipa de pe locul trei.

E posibil insa ca Steaua sa le serveasca o lectie de fotbal si sa le administreze o corectie, pe care o vor tine minte cat vor trai. Cu Steaua nu se joaca nimeni. Te joci cu Steaua, te joci cu focul. Asa i s-a intamplat Gazului. S-a jucat cu focul si a explodat. Asa i s-a intamplat lui Dinamo. A castigat in Ghencea si s-a culcat pe o ureche. A crezut ca nu mai are adversari si a furat-o in Groapa de la Otelul. Chiar Clujul, care a crezut ca daca putea castiga in Ghencea, nu mai are adversar. Au incasat- o neasteptat chiar de la Pandurii. O astept pe Unirea Urziceni sa zbarceasca si nu va trebui sa asteptam mult. Saptamana asta va juca la Sevilla si nu stiu pe unde va scoate camasa. Ei se cred mari fotbalisti, Bursucul se lauda ca a lucrat cu elevii lui precum sir Alex Ferguson. Vorbe. Nivelul e cu totul altul. Ei nici macar stadion de Champions League nu au.

E vorba totusi de Steaua - Pandurii. Fara ezitare, vom invinge.

Partajează acest post

Link spre post
Meci greu. Pandurii nu mai sunt echipa care abuza de pozitionarea autobazei in fata propriei porti. Pandurii sunt o echipa mai elevata, mai curajoasa si vine chitita in Templu sa produca surpriza. Asa cred ei. Nici noua nu ne iese din cap ca e echipa de pe locul trei.

E posibil insa ca Steaua sa le serveasca o lectie de fotbal si sa le administreze o corectie, pe care o vor tine minte cat vor trai. Cu Steaua nu se joaca nimeni. Te joci cu Steaua, te joci cu focul. Asa i s-a intamplat Gazului. S-a jucat cu focul si a explodat. Asa i s-a intamplat lui Dinamo. A castigat in Ghencea si s-a culcat pe o ureche. A crezut ca nu mai are adversari si a furat-o in Groapa de la Otelul. Chiar Clujul, care a crezut ca daca putea castiga in Ghencea, nu mai are adversar. Au incasat- o neasteptat chiar de la Pandurii. O astept pe Unirea Urziceni sa zbarceasca si nu va trebui sa asteptam mult. Saptamana asta va juca la Sevilla si nu stiu pe unde va scoate camasa. Ei se cred mari fotbalisti, Bursucul se lauda ca a lucrat cu elevii lui precum sir Alex Ferguson. Vorbe. Nivelul e cu totul altul. Ei nici macar stadion de Champions League nu au.

E vorba totusi de Steaua - Pandurii. Fara ezitare, vom invinge.

Vorbim de un meci in care jucam impotriva unei echipe antrenate de Sorin Cartu. Omul asta a inventat ideea de autobaza ! :-s

Expresii gen "focul la ei" a fost dusa la extrem. Pandurii ocupa acest loc pentru ca nu au jucat cu echipe serioase (bine, exceptand CFR si mi se par cam suspecte aceste victorii ale Pandurilor in fata clujenilor ).

In fine, daca inscriem mai mult de 1 gol inseamna ca noi chiar avem o forta ofensiva demna de laude.

Partajează acest post

Link spre post

Sa il vad pe tigan in meciul asta. Probabil rezultatul va fi 0-0, ei aparandu-se si noi fiind incapabili sa le dam gol

Partajează acest post

Link spre post

Ii rupem!3-0 pt ei.Sa moara Jiji!

Partajează acest post

Link spre post

va fi un nou meci in care Banel va da 2 centrari in mijlocul careului si 20 in aut de poarta sau in primul adversar...

Partajează acest post

Link spre post
Ii rupem!3-0 pt ei.Sa moara Jiji!

sa te auda Domnul :))

Partajează acest post

Link spre post
va fi un nou meci in care Banel va da 2 centrari in mijlocul careului si 20 in aut de poarta sau in primul adversar...

Lasati-l in pace pe Nicolita !!! O sa dea gol :)) O sa batem 3-1

Editat de cioltem_13

Partajează acest post

Link spre post
Zici tu? Astia sunt mai buni ca moldovenii.

Nu are nimic o sã batem și așa o sã jucãm mai bine decãt cu Sherif cu oile pe teren și ciobanu pe bancã

Partajează acest post

Link spre post

Da' de ce ne-am dori sa invingem ? Pentru ce, pentru cine ?

Pentru Becali si familia lui, pentru Stoichita, pentru suporteri ?

Steaua de astazi nu mai joaca pentru noi, ci pentru a satura foamea de bani a unora..in frunte cu acest personaj infect.

Bergodi si Rossi au fost ultimele ramasite de profesionalism si odata cu plecarea lor, personal nu mai simt nimic pentru echipa asta.

Ba din contra, ii doresc Stelei atat timp cat va fi sub conducerea acestui oligofren, sa piarda toate meciurile, cat va fi nevoie ca acest cancer sa fie inlaturat.

Partajează acest post

Link spre post

Da' de ce ne-am dori sa invingem ? Pentru ce, pentru cine ?

Pentru Becali si familia lui, pentru Stoichita, pentru suporteri ?

Steaua de astazi nu mai joaca pentru noi, ci pentru a satura foamea de bani a unora..in frunte cu acest personaj infect.

Bergodi si Rossi au fost ultimele ramasite de profesionalism si odata cu plecarea lor, personal nu mai simt nimic pentru echipa asta.

Ba din contra, ii doresc Stelei atat timp cat va fi sub conducerea acestui oligofren, sa piarda toate meciurile, cat va fi nevoie ca acest cancer sa fie inlaturat.

Exact acelasi sentiment il am si eu. Din ce in ce mai mult, Steaua devine in sufletul meu doar o amintire frumoasa. Atat. In rest, nu ma indentific cu fecali, neamurile, zabrautenii si ceilalti pupincuristi ai lui care sunt din ce in ce mai multi pe stadionul din Ghencea. Steaua, campioana Europei... Steaua, de doua ori finalista in Cupa Campionilor... O amintire placuta si atat! Asa cum in primavara imi doream sa nu prindem cupele europene, asa imi doresc acum sa ne bata toti, sa terminam pe ultimul loc in grupa Ligii Europei si sa dea fecali faliment. Sper ca odata cu acest cioban sa dispara din Ghencea si toti cocalarii, capsunarii, pitipoancele si manelistii care, atunci cand vin la un meci, principala lor grija e sa-l urmareasca si sa-l pozeze pe cacareaza in loja. Echipa e trecuta la capitolul si altele.

Partajează acest post

Link spre post