Virgil

Steaua - Dinamo 0-1 (0-1)

465 posts in this topic

O daaaa....asta e viziunea voastra despre viata.

vad ca esti din braila...acum imi explic de ce il tot pupi in **** pe cioban, doar il impune meci de meci titular pe piszda aia de Nicolita...

Oricum a fost offside la golul jegosilor ...

Nici ei nu au jucat mare lucru dar lotul nostru este sub orice critica

auzi ma ce zice p0rc3a ... ca daca era terenu bun castigau mai clar ... tensiunea imi creste

PIEI SATANA ... CANCERULE , DISTRUGI Steaua

Nu sunt idolu ciobanului. Dar vad ca la voi totul se rezuma la **** Becali si la bataia unor suporteri adversi sau a celor stelisti care sunt in contradictoriu cu voi.

Ce draqu ma, bou ala de Banel a stat degeaba pe teren, e un tigan care mai avea putin sil mutau astia din braila.

Edited by BogdanL

Foarte slaba miscarea astazi,as putea sa spun chiar ca nu este o surpriza.Nu stiu de ce A.Ionescu si Surdu nu au curaj sa traga la poarta si vor sa paseze pana in 6m daca e posibil.

"patronul Stelei a uimit, spunând cã se aștepta la un astfel de deznodãmânt"."Onicaș e singurul care a jucat bine în prima reprizã"... aoleu,doamneeeeeeee,tin post negru 1 luna numa sa stiu ca satana asta ordinara de cioban moare!!! :cursing::cursing: :cursing: ... stia el ca asta va veni :cursing: ... MM de cioban ordinar,tii cu dinam0,pui fulare cu ei la gat si ai pupi in **** iar Steaua ajunge o ruina cu fiecare etapa ce trece....

ce crezi frate i se rupe ciobanului de ce se intampla cu echipa acum a intrat in grupele E League , si-a luat banu, e smecher. a dat afara pe toti cu salarii mari, isi bate joc de cei ramasi . Da las ca Dumnezeu nu doarme si o sa vina si ziua judecatii

Cred ca ciobanu e dinamovist :cursing: prea ii pupa in cur pe astia de la Dinamo si tine cu ei :cursing::cursing:

Crezi? Eu mi-am dat seama de cand au iesit la iveala chestiile alea cu junioratul la javre si celebrul episod cu fularul spurkktilor in groapa de gunoi de la meciul cu boszgorii.

acum doi ani. Eu spun ca lotul este aproape identic cu cel de anul trecut.

Uiti repede :thumbsup: .Ziceai mai devreme ca de 3 ani avem acelasi lot!Te-ai razgandit?

Nu sunt idolu ciobanului. Dar vad ca la voi totul se rezuma la **** Becali si la bataia unor suporteri adversi sau a celor stelisti care sunt in contradictoriu cu voi.

Nu doar **** Becali, **** si alora care sunteti ca tine. (deci da, inclusiv TU).

Nu sunt idolu ciobanului

nici nu am zis asta...noi zicem ca ciobanul e idolul tau...

vad ca esti din braila...acum imi explic de ce il tot pupi in **** pe cioban, doar il impune meci de meci titular pe piszda aia de Nicolita...

si asta ce vrea sa insemne,ce daca e din braila??...si eu sunt din braila si imi doresc mai mult ca orice sa-i vad crucea la cap ciobanului si pe ciordel undeva langa umaru drept al lui

Uiti repede :thumbsup: .Ziceai mai devreme ca de 3 ani avem acelasi lot!Te-ai razgandit?

Eu spun ca de trei ani avem lot slab. Si ca diferentele dintre ultimele sezoane sunt foarte mici. De altfel Mendoza si Pepe au stat doar 6 luni si atunci am reusit sa refacem o diferenta de 11 puncte, diferenta cauzata de lotul slab din toamna.

AM un sfat pentru voi : Stay in school.

Asa cum este cioban el, ati vazut Real Madrid la Bucuresti, Bayern Munchen, si alte echipe de calibru. nici nu visati voi la Liga Campionilor inainte sa vina el, atuncea il pupati si voi in cur asa ca ciocu mic si joc de glezne

Cel mai prost meci facut de Steaua de la ultimul meci cu dinam0.Asta e valoarea jucatorilor nostri.N-avem ce sa-i reprosam lu bergodi.N-are cu cine sa joace.Avem lot de locurile 6-10.

Mdaaaaaaaaaaaaaaaaaa....................nici nu mai am ce sa spun.....practic toate injuraturile referitor la prestatia jucatorilor din aceasta seara le-am turnat in timp ce priveam meciul...Totusi nu inteleg ce voiau sa faca...sa arate ca ei au tinut mai mult mingea...sau poate ca au asteptat sa ajunga cu mingea pe linia portii si acolo sa vina cineva sa bata...se jucau cu mingea ceea blestemata linga careu si nu stiau cum sa bata si cine sa bata...ziceai ca sunt niste copii care alearga mingea pe maidan..........Probabil ca au asteptat sa vina vreun 11 metri,insa nici atunci nu le-a mers pentru ca domnul cu fluierul a inchis ochii la mina lui Tamas...si atunci s-au stins toate sperantele echipei...Mdaaaaa,Steaua se stinge putin cite putin in fata echipelor mai mari...din pacate...

VW_GOLF_4__A6.jpg

Asa cum este cioban el, ati vazut Real Madrid la Bucuresti, Bayern Munchen, si alte echipe de calibru. nici nu visati voi la Liga Campionilor inainte sa vina el, atuncea il pupati si voi in cur asa ca ciocu mic si joc de glezne

:))))))))) Esti tare pustiu..

Prefer sa nu vedem echipe ca Real Madrid sau Bayer Munchen dar sa jucam FOTBAL si sa avem niste jucatori cat de cat VALOROSI!

puneti pe gesepe e p0r3a in direct , daca vreti sa va enervati

m**e tuturor becaliotilor de pe site !!!! muriti impreuna cu conducatoru vostru

oricum , deja m-am mai calmat , m-am resemnat ca o sa ne luptam din nou pentru locul 6

Tårånusu-le daca sti sa te dai jos din tren cand ajungi in gara si daca descoperi cumva unde e Ghencea, sa nu uiti sa faci poze cu ,,Maibacu'' cand ajungi acolo.Aha sa nu uit,sa-ti cumperi si goarna,dar ce te faci cum mai mananci seminte atunci?

ce crezi frate i se rupe ciobanului de ce se intampla cu echipa acum a intrat in grupele E League , si-a luat banu, e smecher. a dat afara pe toti cu salarii mari, isi bate joc de cei ramasi . Da las ca Dumnezeu nu doarme si o sa vina si ziua judecatii

Si daca nu exista Hristos? Ce dracu' ne facem daca clanul Becali va conduce Steaua inca 50 de ani? O sa putrezim prin divizia C in minimum 5 ani.

Din 1995 de cand urmaresc patimas si constant duelul Steaua - Dinamo de pe Ghencea nu am mai vazut asa reprezentatie palida a ros-albastrilor. Pai Steaua de pe vremea lui Piti era lux - ii dominam si ii calaream pe javre in fiecare an... Inainte sa vina patron ciobanul asta infect Steaua defila in Ghencea in fata echipei Securitatii. Chiar si cu Olaroiu, chiar si la infrangerea aia cu 4-2 am jucat fotbal.

In seara asta am urmarit perplex, socat, paranoic partida. M'am intrebat daca nu cumva Ionescu - Onicas e cuplu de mijlocasi pt divizia B, m'am intrebat ce mai cauta cioara de Banel in primul 11, cine oare poarta abuziv tricoul lui Sekely sau ce pulamea mai cauta in primul 11 panarame ca Baciu, Petre Marin sau Ghionea.

In momentul de fata sunt sunt super obosit si lipsit de speranta. Ca orice suporter stelist adevarat ma uit cu frica la viitorul Stelei...

Becali pleaca din Ghencea, gunoi uman!!!

ce fericire pe dinamovisti, da vad ca Andrei Cristea si mai ales Danciulescu nu prea erau fericiti si reporteru de la Telesport zicand ca Danciu e stelist orice ar fi, in comparatie cu m niculae care avea gura la urechi

Penibil...infiorator de penibil,mai are rost sa spun ceva?Sutem umilinta tuturor,mai bine ne batea Metalul Baicoi decat Dinamo.**** Becali!

Edited by DelPiero10

As fi vrut sa mai ma doara aceasta infrangere.Intr-un fel ma doare.Insa eu nu pot sa ma identific cu Steaua lui Becali. Asta nu este Steaua noastra,e a ciobanului si a infectilor care il inconjoara. Steaua lui Becali trebuie sa moara ca sa ne primim Steaua inapoi. Becali inseamna mediocritate si incompetenta.Exact ce se intampla la Steaua acum. Cat mai erau niste profesionisti la club s-a mai dres busuiocul cat de cat.De 3 sezoane incoace este HAOS cu H mare. Totul la Steaua este de fatada,exact ca in Romania. Suntem condusi de niste manelisti,insa mai rau,de niste manelisti cu lipici la buzunar.

Fratilor,trebuie cumva sa scapam de Becali. Uitati-va ce a realizat Becali la Steaua si o sa vb intai de lucrurile pozitive:

-2 titluri.

-cateva primaveri europene consecutive.

-3 participari consecutive in CL.

-a crescut initial salariile si a refacut gazonul din Ghencea(in fine l-a refacut temporar).

Si acum hai sa vb de lucrurile negative:

-si-a bagat treptat toti nepotii/rudele in club si a indepartat profesionistii,iar rezultatele se vad,totul la club e facut dupa ureche,in mod manelistic.

-a folosit echipa pentr scopuri politice la Bacau.

-si-a batut joc de mai toate fostele glorii din Ghencea.

-se baga peste antrenori si desfiinteaza jucatori care nu ii plac la prima greseala(vezi faza cu Tudose care cica nu va mai juca si surpriza supriza el n-a jucat cu dinamu).

-face Steaua de ras cu fiecare vorba care o scoate si implica echipa in scandaluri de coruptie.

-scade standardele echipei(merge si locul 2,da-o in ma-sa de Cupa a Romaniei ca nu avem nevoie de ea etc)

Si astea sunt doar cateva din probleme. Despre meciul de azi nu sunt multe de spus. O echipa absolut penibila a Stelei a fost batuta de o echipa mediocra in cel mai bun caz a lui dinamu.

Hai sa fac totusi o analiza,desi nu sunt multe de analizat:

Tatarusanu-Eu nu am avut niciodata incredere in tatarusanu de cand gafa etapa de etapa la Gloria si m-am trezit cu el la Steaua. Golul e in totalitate al lui si daca asta nu e de ajuns era sa mai gafeze o data la faza aia cu Baciu

Baciu-un fundas care nu e de Steaua.Maxim bun de rezerva noi l-am avut titular in cel mai important meci al sezonului.

Ghionea-un veteran pe care il respect insa nu mai poate sa tina ritmul. E incet,se intoarce greu si nu cred ca mai poate fi folositor.Imi pare rau pentru el ca nu a plecat atunci cand a avut sansa asta.

Golanski-polonezul a jucat ok,nimic special,nici foarte rau dar nici foarte bine.

Onicas-slab spre foarte slab.E prea tanar si e fragil din pc de vedere fizic.

Ionescu-care micul Balaci? Poate micul lutu? Jucatorul care mi-a facut cei mai multi nervi,alaturi de szekely si Banel. Dupa ce ca gazonul a fost praf pustiul asta incerca sa merga cu ea pana in poarta si a gresit o multime de pase simple. Praf din pc de vedere fizic,animalul ala de n'doye l-a dominat tot meciul,exact cum a facut Cristea cu onicas.

szekely-Banel-Ochirosii- tandemul horror. Daca de la Banel nu astept mare lucru,mediocritatea fiind caracteristica sa principala,de la ceilalti doi aveam alte pretentii. Szekely a fost cea mai mare dezamagire.S-a trantit mai mereu pe gazon,a cazut la cel mai mic duel,a avut centrari slabe si foarte slabe.Nu imi vine sa cred ca asta e jucatorul care ara pur si simplu banda dreapata la Otelul. Ochirosii a facut acelasi lucru dar pe stanga,doar ca el nu s-a trantit atat de mult.

Grzelak-abia a atins mingea,nici n-am ce sa notez.

Stancu-Kapetanos- Cuplul de care mi s-a facut mila. dinamuistii,ca de obicei,au venit sa se apere si au stat mai mereu cu 6-7 oameni in jumatatea lor.In conditiile in care ionescu si onicas abia treceu mijlocul cu mingea la picior,astia 2 trebuiau sa se bata de unii singuri pe jucatorii dinamovisti in fata si au primit foarte putine pase utile din partea coechipierilor.

Concluzia? Nu cred ca exista o concluzie mai potrivita decat asta: Cu panarame la conducere dar oameni cat de cat profesionisti pe langa echipa am pierdut acasa cu dinamu o singura data in 18 ani. De cand Jiji rulz am pierdut de 2 ori in ultimii 3 ani.Super,nu? Ce e mai grav este ca dinamu a aratat ca o echipa mica,mica de tot dar noi am fost si mai mici.Astia au avut vreo 2 faze tot meciul,noi am avut una.Ca sa nu mai zic ca au dat gol din gafa de portar.

Insa daca mi-a placut un lucru in seara asta,ala a fost arbitrul. Bai frate asta da arbitru. A avut cojones cat toti arbitrii din liga1 pusi la un loc.A lasat jocul liber,a dat galben la gesturile jegoase ale dinamovistilor si nu a dat faulturile alea facile cu care sunt obisnuiti romanasii nostri.Singurul minus a fost ca nu a prelungit destul meciul insa in rest jos palaria,tata.pentru cei care o sa se lege de posibile henturi,va spun doar atat:Sunteti penibili!!! Noi avem o singura faza tot meciul si ne legam de arbitraj.

Treziti-va!!!! Avem o echipa slaba spre foarte slaba.Suntem slabi in aparare si mijloc,si avem 2-3 sperante in kapetanos,Stancu si surdu insa astia nu pot sa marcheze mereu si cand nu o fac,suntem morti.

Sa zicem mersi daca ne clasam pe podium. Iar signore bergodi,daca ai onoare,da-ti demisia. Ai facut fix un punct in Ghencea in 3 meciuri si n-ai batut nici o contracandidata. Abia am scapat cu chefere,cu Urziceni meritam maxim un egal iar de dinamu nici nu mai zic,am avut o singura faza tot meciul. Jucand asa meritam sa pierdem din oficiu.Ca sa nu mai zic ca nici la piatra neamt si galati n-am rupt gura targului. Dar lasa ca batem noi pe Fenerbahce si pe Twente,nu-i asa?

Adevarul simplu pentru stelistii adevarati este asta: joc infect de 3-4 ani incoace,0 campionate,0 cupe,0 supercupe si cam multe umilinte incasate in campionat si Europa. Restul e gargara ieftina cu miros de branza.

Nu stiu daca putem sa o luam mai in jos dar stiu ca incompetenta in Ghencea a ajuns la nivel critic.Uitati-va la gazon. Gazon de CL acum 3 ani a ajuns o miriste bleaga. E o imagine care se potriveste si clubului nostru iubit. Din un club puternic si o echipa respectat am ajus batjocura tuturor.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua(cea nebecaliana)!!!

Intotdeauna superiori.

vad ca si astea de la ciobanu.ro vb numa de sekely ca e petarda si pe muia aia de Nicolita fu tul in gat de cioroi borat nu zic nimic, bagamias plua-n ciobanu.ro lor de javre

Uite ce este, Bogdan, pe mine, unul, nu ma incanta cu nimic ca-i vad pe Real Madrid sau Bayern Munchen, daca nu suntem in stare sa le punem, cat de cat, probleme. Nu i-am inteles niciodata pe cei care urlau ca disperatii la meciul cu Real de la Bucuresti ca a dat Vali Badea gol. Ce sa spun, mare gol... Nu mai era 0-4, ci 1-4... Mare realizare! Si stai linistit, ca nu ciobanul a adus meciurile de Liga Campionilor in Ghencea. Cand el statea la curu' oii, Steaua juca trei ani consecutiv in grupele Ligii. Juventus Torino, Glasgow Rangers (echipa din anii '90, nu cea de acum), Benfica Lisabona, Atletico Madrid, Borussia Dortmund (idem Rangers) iti spun ceva?

Meciurile din preliminariile Europa L. au fost praf in ochi si au creat un entuziasm fals,pentru ca am jucat cu echipe de mana a4a.

Aceasta este valoarea echipei din pacate,asteptati meciurile din grupa E.L si meciurile cu echipele tari din campionat,vor urma multe dezamagiri si asa cum spunea cineva mai sus pe cioban il doare in p###.