Virgil

Steaua - Dinamo 0-1 (0-1)

465 posts in this topic

Sunt de principiul ca meciurile de mare interes cum este clasicul Steaua-Dinamo, sau oricare meci cu echipe candidate la castigarea titlului sa se dispute pe final de competitie. Respectiv pe finalul partii a intaia, turul, si pe final de retur. Dar cine mai tine cont acum? Domnii de la Federatie si de la Liga au in vedere numai interesele proprii. Ale lor si ale celor apropiati lor.

Dupa parerea mea, campioana de toamna si campioana nationala n-ar trebui cunoscuta cu x etape inainte de final, ci chiar in ultima etapa. Asa cum am vazut in Argentina intre Velez Sarsfield si Huracan in acest an. Titlul ar trebui sa fie pe muchie de cutit pana in ultima secunda a campionatului.

Asadar el clasico de Rumania, meciul celei mai mari rivalitati pe pamant romanesc, se va disputa duminica 30 august 2009, de la orele 21:00, in TEMPLUL FOTBALULUI ROMANESC, stadionul Steaua din Bulevardul Ghencea nr 45, sectorul 6 al Capitalei. Meciul va fi transmis de Antena 1.

In prag de meci mare, ziarele ne informeaza ca un grup de suporteri al celei mai bune echipe europene in 7 mai 1986 si doi-trei ani dupa, a avansat un avertisment sever omologilor lor de la Dinamo, in statia de metrou Piata Romana dar si in alte locatii, pentru a-i aviza de suprematia culorilor ros-albastre in materie de suporteri. Salutam cu bucurie interventia lor ca raspuns la cel putin o interventie a rivalilor nostri.

Meciul va fi arbitrat de o brigada straina, neanuntata pana in momentul de fata.

Dinamo a inceput prost campionatul, cu meci egal la Craiova si cu infrangere chiar in Groapa in fata noii promovate, Curtea de Arges. Cum bine spunea Edy Murphy, orice lucru care incepe prost se termina si mai prost. A venit meciul cu Liberec si Dinamo a furat-o cu 0-2 si A INCHEIAT MECIUL INAINTE DE MINUTUL 90 FORTATA DE invadarea pistei de atletism de catre o mare parte a suporterilor din PCH, iar drumul lor european se pare ca va lua sfarsit. Daca i se va interzice sa joace in competitiile europene, Dinamo va fi ca si moarta. Sa se fi implinit atat de popularul slogan AE AO SA MOARA Dinamo! ?

In momentul de fata Dinamo, cu o belea de antrenor, Dario Bonetti, dar si cu tentative de jucatori, se afla intr-o perioada foarte grea. Victoria MAI MULT NOROCOASA DECAT verosimila din meciul cu CFR neanuntand revenirea IN NICIUN CAZ.

Steaua este in momentul de fata o echipa cu mentalitate de invingatoare. Nici un meci nu e prea greu pentru ea, desi a facut si un pas gresit in fata bursucilor din Urziceni. A fost un accident.

Ros-albastrii se prezinta bine fizic si mental datorita cuplului de antrenori C. Bergodi - R. Rossi dar si a celorlati membri ai echipei tehnice.

stancu-thumb.jpg

Pentru meciul cu spurcatii va lipsi una dintre "gurile de tun"din atac unul dintre jucatorii extrem de importanti, Stancu, dar lipsa lui poate fi acoperita de Kapetanos sau de Bibiskov.

Probabil ca tribunele se vor umple, dar nu va fi picior de caine pentru ca ciobanul nu-i doreste pe Ghencea.

bergodi_promo.jpg

Pe linie de antrenori Bergodi ii e superior lui Bonetti. Pe linie de lot, desi mai tineri, jucatorii nostri joaca mai bine decat ai lor. As spune ca au caracter. Dinamo e ceea ce a fost Steaua in editia trecuta. O echipa cu moralul la pamant. Cel putin asa cred eu. O echipa cu un lot care a inceput sa se plafoneze. Ma gandesc la Moti, Pulhac, Goian, Bostina, Marius Niculae, Danciulescu, Niculescu...

Steaua e favorita sa castige in acest meci. Din toate punctele de vedere. Inclusiv al aceluia ca va avea suporterii langa ea. Steaua va castiga chiar daca Dinamo va pune autobaza in fata portii, asa cum a facut-o in trecuta editie.

Pronostic Steaua - Dinamo: 1

FORZA Steaua VINCI PER NOI!

Edited by Virgil

calcati-i in picioare pe frustrati!

Forza Steaua !...indiferent de consecinte

Deci:

-ii umilim

-le dam cu terenul in cap

-ii calcam pe cuaie

-ne pisam pe ei

-le rupem mufa

Si lista poate continua...

LA LA LA LA MOOIEEEE dinam0!!!

Caini spurcati de plua sa ne luati .

Mui3 dinamooooooo.

1 CLAR.

Nu conteaza cum,doar sa-i batem!!!Forza Steaua!

Sariti cu totii si strigati tare " Sa moara cainii din Stefan cel Mare " ! :bananadance:

Caini , spurcati , de pola sa ne luati ! :bananadance:

Steaua - Dinamo 2--1 :steagcruce::clap:

ce urat e sa fi cainee .....sa se pise toti pe tine....

Borcea si cei 300 de pampalai

le dami 2-1 =)) fular-campionii

aveti idee cat e un bilet la PLELUZA NORD ??!!!>>!

Edited by Francezu22

Duckadam:

Steaua e clar favoritã, deși este derby. Are un moral mai solid, venit pe fondul unor rezultate bune în debutul de sezon. La Dinamo sînt probleme și nu cred cã decizia UEFA de marți va fi îmbucurãtoare pentru alb-roșii. Sã nu ne entuziasmãm dupã victoria cu CFR, nu este elocventã. Dinamo a bãtut un meci și atît. Fãrã îndoialã, Stancu este o pierdere importantã, fiind un jucãtor care a marcat cîteva goluri pînã acum și cae va lipsi Stelei. Totuși, el a intrat des dupã pauzã și atunci s-a fãcut remarcat, deci cred cã Bergodi are în minte soluții pentru garnitura de start

gsp

@ Lari

Cred ca Duckadam mi-a copiat opinia, dar nu conteaza, Steaua sa bata! Ce zici Lari? :D

Steaua e favorita sa castige in acest meci. Din toate punctele de vedere. Inclusiv al aceluia ca va avea suporterii langa ea. Steaua va castiga chiar daca...

ce urat e sa fi cainee .....sa se pise toti pe tine....

Borcea si cei 300 de pampalai

le dami 2-1 =)) fular-campionii

aveti idee cat e un bilet la PLELUZA NORD ??!!!>>!

Preturile bieltelor vor fi anuntate cu trei zile inaintea datei de disputare a meciului. Vor fi facute cunoscute aici si pe prima pagina a site-ului.

Hai sa ii calcam pe ochi!

o sa iasa sau nu o sa iasa de pe teren cu coada intre picioare?aceasta e intrebarea.M**e dinamu

@ 4_ever_steaua

De iesit vor iesi in mod sigur, iar cozile le vor pune jucatorii nostri. Cozile vor fi desigur golurile marcate. Ma astept sa fie cel putin doua.

Daca javrele nu or sa fie lasate sa vina la meci va fi plictisitor.

Da de unde? Jucatorii sunt prezenti, Borcea precis va veni... asa ca obiectul de referinta nu va lipsi.

@ 4_ever_steaua

De iesit vor iesi in mod sigur, iar cozile le vor pune jucatorii nostri. Cozile vor fi desigur golurile marcate. Ma astept sa fie cel putin doua.

da,sa speram,dar va fi greu ca a luat Stancu rosu,iar apararea noastra e cam slabuta.

Da de unde? Jucatorii sunt prezenti, Borcea precis va veni... asa ca obiectul de referinta nu va lipsi.

Ma refer la suporteri.

ii batem pe jegosi, indiferent de orice, sa trecem de ei la pas

Ma refer la suporteri.

Am inteles. Am lasat de inteles ca vom avea cu cine sa ne "razboim". Eu consider ca va fi un avantaj pentru noi, pentru ca toata presiunea va fi pe jucatorii lor.

Edited by Virgil

Noroc Virgil, vad ca ai rãmas pus pe treabã cu forumul aici. Felicitãri.

Cât despre meci, la ce apãrare avem, mi'e teamã. Ne mai trebuie un jucãtor de calibrul lui Goian.

Ne vedem la meci bãieți, baftã !

Salut dbd! Altfel cum? Ne vedem pe stadion. FORZA Steaua! :)

Edited by Virgil

Ii maltratam.

Ce frumos ar fi un 3-0 pentru noi!

Dupa un egal cu CFR Cluj, o infrangere cu Unirea Urziceni, urmeaza o victorie impotriva spurcatilor din groapa. Dar daca e sa ma ghidez dupa interesele familiei albaneze Becali, cred ca o s-o punem de un egal, pentru a se mai linisti spiritele si in Stefan cel Mare. Pana nu vom scapa de clanul Becali din fotbalul romanesc, Steaua - Dinamo nu va mai fi ce-a fost odata...parerea mea.

Astia vroiau sa joace acum in UCL!Astia!Trebuie sa invingem!Sa le dam putin peste nas.