nicobo78

Metoda Noua De Protest

150 posts in this topic

De ce nu protestam inaintea fiecarui meci de pe teren propriu in fata stadionului?

Va trebuie autorizatie.Altfel intra jandarmii in voi si iese urat!

De ce nu protestam inaintea fiecarui meci de pe teren propriu in fata stadionului?

Asta spuneam si eu mereu, dar cine? :|

As merge sa il colind pe Becali,dar in loc de colind sa ai arunc o sina de cale ferata in gura.

Putem gasi un nebun cu buletin care sa faca scena a la Brelusconi.

nicobo78...................... e prea de tot si nu cred ca ar face cineva asa ceva sincer acuma :(

Voi nu intelegeti ca actiunile voastre NU reusesc, pentru ca la baza sunt caracterizate doar de infantilismul celor care propun asemenea aberatii.Cum sa intrii ma pe teren,asa ajuti tu echipa?

Ma,daca tu crezi ca "ala"de la tribuna I sau II este "samantar",asta iti linisteste creierul obosit !?Stelisti suntem toti,chiar si voi sunteti stelisti.Noi "samantarii"sau "cetatenii"suntem mai prieteni cu materia cenusie,intelegem lucrurile in nuante si culori cat mai aproape de realitate,voi in schimb sunteti primitivi si infantili.Pe cioban in Ghencea il tine primitivismul vostru!

Singura solutie viabila acum impotriva ciobanului este sa facem chiar ce a incercat Satana(n.r. Piti) sau ce face uneori un program antivirus cand NU poate distruge un virus.Simplu,ciobanul trebuie pus in carantina,ignorat total ca si cum n-ar exista.

Atunci cand are unele merite,sa fie ignorat sau sa aducem multumiri altor persoane ,dar nu lui.Sa dispara din vocabularul nostru numele Jiji.

Sa aratam cu cifre ca Steaua prin sumele de bani care au venit in club in ultimii ani se putea autofinanta,relizand chiar profit.

Ca de fapt sa fii patron la Steaua este o afacere ffff.profitabila.Ca individul care crediteaza clubul,se poate spune ca s-a imbogatit de pe urma Stelei si nu invers.Sa demontam acest mit cu ciobanul salvator al Stelei.

Oricand va stau la dispozitie cu strategii concrete de aducere in derizoriu a ciobanului. :steag_cruce_invers:

@DOMNULQ: Pai daca esti asa destept cum zici, de ce nu faci tu toate astea singur? Noi suntem "primitivi si infantili" si nu cred ca ne-am descurca sa realizam aceste lucruri. Sunt curios cine a intrat pe teren? Esti doar inca o persoana pe lista celor influentati de presa si de vorbele ciobanului, dar e bine ca te consolezi cu faptul ca esti un mare destept si pe deasupra ne mai dai si sfaturi. Pe voi ar trebui sa va ignoram, pentru ca voua chiar nu va pasa de Steaua, altfel cum ai lasa clubul mult iubit sa fie calcat in picioare de un cioban. 

Edited by KuzMaN

KuzMane, nici chiar asa. Cel mai bine ar fi ca omul sa dezvaluie macar o parte din ideile sale. Din cate am vazut e destul de bine informat si de cu capul pe umeri.

Eu nu il opresc sa isi dezvaluie ideile, chiar sunt curios ce are de zis, dar nu are niciun drept sa ne faca primitivi si infantili.

Sunt cateva reguli de baza:1.Principala TINTA trebuie ca prin actiunile voastre sa nu va autoizolati.

2.Sa nu va credeti mai "buric"-stelisti raportat la celalti suporteri

3.Sa incercati sa atrageti de partea voastra f.multi suporteri fara sa-i categorisiti pe ceilalti in toate felurile posibile.

4.Sa aratati prin actiunile voastre(noastre) ca delimitati clar ECHIPA de cioban.

5.Sa aflati NEVOILE celorlalti suporteri( ce anume actiuni si-ar dorii ca sa va

urmeze in demersul vostru

Sa sustineti echipa la orice meci asa cum a fost cu U.Craiova,dar in acelasi timp sa incepem o campanie prin care sa aratam cu cifre, cati bani a castigat ciobanul de cand este la Steaua .

Sa insistam pe momentul ratat de Steaua de a se AUTOFINANTA .Principalul obstacol este(ati ghicit)ciobanul care a scos f.multi bani din club,pentru PNG,Campanii prezidentiale si afaceri personale.

Sa-l fortam pe cioban in "schimbul" unei sustineri din tribune sa puna la dispozitia AISS bilantul contabil lunar al FC Steaua,sumele de transfer pentru jucatorii plecati de la Steaua in ultimii 7 ani.

Sa accepte un memorandum ca timp de 5 ani nu o sa scoata din club banii veniturile obtinute de FC Steaua.

Sunt multe lucruri in detaliu,dar nu pot acum sa scriu la nesfarsit.Aceste lucruri se pot asterne intr-un memorandum bine argumentat.

Ciobanul trebuie strans cu usa pas cu pas ,fara sa-si dea seama.

Asa ca mai KUZZ-KUZZ(MM suna cam dinamovist)las-o moale ca eu stiu bine ce trebuie facut,dar nu detin o reteta a reusitei,deoarece ciobanul este imprevizibil.Unele lucruri NU pot sa le scriu pentru ca l-ar pune pe cioban in garda. fular-campionii

Asa ca mai KUZZ-KUZZ(MM suna cam dinamovist)las-o moale ca eu stiu bine ce trebuie facut,dar nu detin o reteta a reusitei,deoarece ciobanul este imprevizibil.Unele lucruri NU pot sa le scriu pentru ca l-ar pune pe cioban in garda. fular-campionii

:)) Ultima propozitie a fost delicioasa. Cate din punctele de mai sus le-ai pus tu in aplicare in mod direct si la proportiile cuveninte, bineinteles ?

En garde, ciobane !!

Edited by cristian014

Tu ne dai sfaturi sa nu ne autoizolam afirmand ca asta e marea noastra greseala in lupta impotriva ciobanului,dar totodata in prima ta postare faci aceiasi greseala ca noi numindu-ne primitivi si infantili. Ma intreb cum crezi tu ca am asculta ce ai de spus daca ne jignesti? Totusi pot sa spun ca ai niste idei destul de bune, problema ar fi la atragerea suporterilor care oricum vor fi influentati in continuare de presa oricate campanii am face noi. Nu stiu daca mai are cineva rabdare acum sa mai puna in aplicare aceste lucruri, tinand cont ca multi au ajuns intr-un punct in care pur si simplu sunt scarbiti de ce se intampla. E foarte grea aceasta lupta, pentru ca nu este doar impotriva ciobanului ci si a presei si a categoriei de stelisti care sunt prea incuiati ca sa inteleaga ce reprezinta Steaua cu adevarat si care este adevarata problema de la echipa. In final imi cer scuze ca am fortat putin nota cand ti-am raspuns prima oara, dar am citit printre randuri si in perioada asta chiar nu mai am rabdare cu cei care intra pe site si se inregistreaza pentru a ne jigni pe noi sau a ne da nu stiu ce sfaturi.   

Toti vrem binele Stelei.Eu sunt sigur ca numai venind cu argumente, cifre se poate castiga respectul si implicarea multor suporteri stelisti.Daca momentan nu se poate obtine evacuarea ciobanului din Ghencea,macar sa-l indepartam de la conducerea efectiva a clubului adica neamestecul in partea tehnica sau sa nu mai fure bani din club .Din pacate cu forta nu se poate obtine nimic in prezent,iar de suferit o sa sufere doar echipa si noi.Trebuie plecat la un nou razboi,dar cu alte arme,mult mai sofisticate.

Se poate,deoarece suporterii Stelei sunt oameni inteligenti.

Avem nevoie de titlu 24 ca de aer. fular-campionii

@DOMNULQ toate actiunile facute pana acum au fost astfel incat sa se atraga si indecisii si cu gandul la ei. Dar cand se striga **** Gigi si eram fluierati si cand se striga **** Dinamo sareau de bucurie si apoi veneau sa ne critice ca de ce injuram m=am lamurit si ce fel de suporteri are Steaua. Dar nu au suficienta materie cenusie si gandesc doar prin ce le dau ziarele si TV-ul.

Toti vrem binele Stelei.Eu sunt sigur ca numai venind cu argumente, cifre se poate castiga respectul si implicarea multor suporteri stelisti.Daca momentan nu se poate obtine evacuarea ciobanului din Ghencea,macar sa-l indepartam de la conducerea efectiva a clubului adica neamestecul in partea tehnica sau sa nu mai fure bani din club .Din pacate cu forta nu se poate obtine nimic in prezent,iar de suferit o sa sufere doar echipa si noi.Trebuie plecat la un nou razboi,dar cu alte arme,mult mai sofisticate.

Se poate,deoarece suporterii Stelei sunt oameni inteligenti.

Avem nevoie de titlu 24 ca de aer. fular-campionii

Ceea ce zici tu aici e foarte foarte, dar foaaaarte greu. Pe cale legala nu exista nici o sansa, cu atat mai mult cu cat totul se petrece in Romanica, asta pe de-o parte. Iar pe de alta, ciobanul nu mai figureaza niciunde, in nici un fel de act ce are legatura cu clubul. Nu poti sa-l atingi din punctul asta de vedere, si din pacate, cam la asta s-ar rezuma "armele sofisticate" de care faci tu referire. Dupa cum probabil cunosti, toate actiunile si functiile sunt detinute de numerosi veri si alti indivizi dubiosi si acum, gaseste-i tu pe astia, care in fond nu sunt vinovati de mare lucru, decat ca s-au aliat cu el si sunt un paravan oficial.

Singura calea e abordarea in instanta in momentul comiterii unor abuzuri, lucru care s-a si intamplat sezonul trecut, cand a pierdut in fata celor interzisi, dar pentru el lovitura a fost una minuscula dpdv legal.

AISS, ca entitate, n-a impartit niciodata suporterii in diferite categorii. Insa, targhetul AISS este reprezentat de suporterii implicati si open-minded (ca sa ma exprim eufemistic). Coincidenta sau nu, cele doua calitati necesare pentru a intra in acest targhet converg inspre acelasi tipar de persoane. Or, acest tipar este o raritate printre suporterii de la T1, de exemplu. Asa ca, inevitabil, incompatibilitatea in gandire duce la frictiuni. Nu vrem sa fim falsi. Daca prin a cere excelenta, devenim elitisti atunci DA, AISS este o organizatie elitista deci exclusivista, deci obscurantista, deci terorista (gandire de jurnalist cu diploma de Spiru Haret).

Nevoile suporterilor CARE INCA NU SI-AU DAT SEAMA cat rau face ciobanul Stelei sunt simple. O actiune de atragere a lor de partea noastra ar presupune, simplu, un cantec de lupta creat de Adi Minune.

Dezamagirea noastra poarta asupra celor CARE SI-AU DAT SEAMA, ca tine, DomnulQ, insa pleaca, tacuti, capul.

A ignora => ignorare => ignoranta. Nu sunt degeaba in aceeasi familie de cuvinte. Si batranii nostri au ignorat zeci de ani regimul comunist, crucindu-se cand se apuca vreun "nebun infantil" sa scoata un banc despre Ceausescu sau vreo poezie destabilizatoare. Au intors capul fata de mii de "infantili" tarati de militie pe strazi si aruncati in temnitele politice.

Ce te faci daca nu mai simti ca poti canta pt Steaua? Ca echipa pentru care canti nu mai e echipa pe care o iubesti? Daca nu poti sa faci asta, daca nu te lasa sufletul, ce faci? Sunt doua variante... Protestezi, ceea ce in momentul de fata, din cauza celor care aleg sa ignore si s-au resemnat, convinsi ca Becali este intr-adevar razboinicul luminii, inseamna sa te pisi impotriva vantului sau absentezi. Este, dupa parerea mea, bineinteles, mai demn sa absentezi decat sa capitulezi si sa ajuti, fie si indirect si manat de sentimente bune, dusmanul Stelei.

AISS, ca entitate, n-a impartit niciodata suporterii in diferite categorii. Insa, targhetul AISS este reprezentat de suporterii implicati si open-minded (ca sa ma exprim eufemistic). Coincidenta sau nu, cele doua calitati necesare pentru a intra in acest targhet converg inspre acelasi tipar de persoane. Or, acest tipar este o raritate printre suporterii de la T1, de exemplu. Asa ca, inevitabil, incompatibilitatea in gandire duce la frictiuni. Nu vrem sa fim falsi. Daca prin a cere excelenta, devenim elitisti atunci DA, AISS este o organizatie elitista deci exclusivista, deci obscurantista, deci terorista (gandire de jurnalist cu diploma de Spiru Haret).

Nevoile suporterilor CARE INCA NU SI-AU DAT SEAMA cat rau face ciobanul Stelei sunt simple. O actiune de atragere a lor de partea noastra ar presupune, simplu, un cantec de lupta creat de Adi Minune.

Dezamagirea noastra poarta asupra celor CARE SI-AU DAT SEAMA, ca tine, DomnulQ, insa pleaca, tacuti, capul.

A ignora => ignorare => ignoranta. Nu sunt degeaba in aceeasi familie de cuvinte. Si batranii nostri au ignorat zeci de ani regimul comunist, crucindu-se cand se apuca vreun "nebun infantil" sa scoata un banc despre Ceausescu sau vreo poezie destabilizatoare. Au intors capul fata de mii de "infantili" tarati de militie pe strazi si aruncati in temnitele politice.

Ce te faci daca nu mai simti ca poti canta pt Steaua? Ca echipa pentru care canti nu mai e echipa pe care o iubesti? Daca nu poti sa faci asta, daca nu te lasa sufletul, ce faci? Sunt doua variante... Protestezi, ceea ce in momentul de fata, din cauza celor care aleg sa ignore si s-au resemnat, convinsi ca Becali este intr-adevar razboinicul luminii, inseamna sa te pisi impotriva vantului sau absentezi. Este, dupa parerea mea, bineinteles, mai demn sa absentezi decat sa capitulezi si sa ajuti, fie si indirect si manat de sentimente bune, dusmanul Stelei.

Legionarule!

deci renuntam la tot ?? s-a dus pe **** toate actiunile de protest ? cu totii asteptam ca timpul sa rezolve ceva? intrebari fara raspuns.

deci renuntam la tot ?? s-a dus pe **** toate actiunile de protest ? cu totii asteptam ca timpul sa rezolve ceva? intrebari fara raspuns.

Nu

Trebuie facuta o intrunire cat mai curand cu toti suporterii, Peluza Nord, Peluza Sud, AISS, Grupul Old Boys si celelalte de la T2, pentru a discuta despre continuarea prostestului, singura optiune logica. La meciul cu FC Timisoara, ciobanul trebuie umilit, injosit, tinut numai in muje de la inceput la sfarsit. Echipa oricum nu joaca fotbal, deci nu avem de pierdut nimic.

Trebuie facuta o intrunire cat mai curand cu toti suporterii, Peluza Nord, Peluza Sud, AISS, Grupul Old Boys si celelalte de la T2, pentru a discuta despre continuarea prostestului, singura optiune logica. La meciul cu FC Timisoara, ciobanul trebuie umilit, injosit, tinut numai in muje de la inceput la sfarsit. Echipa oricum nu joaca fotbal, deci nu avem de pierdut nimic.

Alt meci cu Timisoara, acasa ...

Alte incidente ?

Astia parca ne aduc un surplus de scandal ...

Incidente nu prea cred. In caz de continuarea protestului, probabil niste fluieraturi de la "adevaratii" de la Tribuna I.

Revenind, nu trebuie sa plecam capul jos, ci acum , in momentul cel mai greu, sa luptam din rasputeri. Sa dam tot ce putem. Daca nu se poate tot stadionul sa fie contra fecali, am incredere ca Lecce si ceilalti lideri vor putea mobiliza Sudul cat mai bine, la fel si baietii de la T2. Aducem torte, tot ce se poate, facem un infern. Ar trebui sa umplem peluza mai din vreme pentru a nu aparea cetateni si in peluza ca la meciul cu Grasshopper.

Salut Alex,

In aceasta vara s-au investit in transferuri 900 000 de euro, calculele facute pe foaie. S-au cumparat de 3 500 000 si s-au vandut de 2 600 000. chiar si acesti bani care au fost investiti, au fost tot bani negri, deci putem spune ca nu s-a investit nimic.

Din bilete, la fiecare meci al Stelei se scot in jur de 100 000 de euro. Surse de venit pentru Steaua sunt o multime. Din Europa League, doar din bilete se vor scoate 1 milion de euro. Gandeste-te ca pe langa acesti bani mai vin drepturi de televizare interne, internationale, vanzari de materiale promotionale, catering la meciuri, sponsorizari, bani de la UEFA. Facand niste calcule simple, iti vei da seama ca Steaua se poate autofinanta atata timp cat joaca in cupele europene an de an iar in functie de rezultate poate iesi mult pe profit.

Intr-adevar, in 2006 s-au investit multi bani, la fel si dupa. Totusi, nu e vina noastra ca se cumpara jucatori ca Dayro moreno cu 2 500 000 si se dau mai apoi gratis. Asta e o eroare manageriala iar ce care au facut-o trebuie sa si-o asume in totalitate.