nicobo78

Metoda Noua De Protest

150 posts in this topic

Metoda cu balegar, au folosit-o cei de la fener, asupra suporterilor lui galata! :))

Hmm, continutul coregrafiilor, este verificat inainte de meciuri?Daca nu e... ar merge o coregrafie pe toata Peluza Sud/Nord

"mori,ciobane"

javra1.jpg

Edited by MIREL6RADOI

eu propun ca ambele peluze sa se intoarca cu spatele si sa arate curu la oficiala :))))))

dar daca astia care i-ar arata qru' ar sta in tribuna 1?chiar este greu sa ne organizam 500 de insi sa mergem la tribuna 1 ? sa simta si mirosul daca tot il vede

ideea lui Mirel6Radoi este buna...pe toata peluza sa scrie mori ciobane...dar problema e alta..ca nu ne mai da voie...

Edited by kinder-PN

ciobanul trebuie urmarit zi de zi aruncat cu oua, cu pungi pline cu urina si rahat :shit:

Metoda mea de protest este asa-

La intrarea si iesirea din stadion ,Oua aruncate inspre Becali si masina si cacati in fata palatului.

asta e o idee foarte buna nu mai radeti ca este foarte aplicabila si eficienta(vorbesc de oua si rosii nu rahatii de la palat) va dati seama ce umilit poate fi ciobanul??? plus ca pe langa oier se pot spala din greseala si cativa "reporteri" cu microfoanele la gura gibonului plina de cas....dar sa fie catva sute de oua si rosii (de preferat stricate:)))...peluzele se aude??? faceti ceva

peluzele se aud vrei sa zici...nu se "aude"....si in legatura cu aruncatul rosiilor si oualelor...nu cred k e o idee stralucita..imagineaza`ti ce ar iesi dupaia...eu totusi raman la ideea coregrafiei cu mori ciobane...poate nu l`ar afecta cu nimic asta...dar sigur moare de ciuda...si dupa cum am mai spus..singura problema e k nu ne mai da voie...

Banerele si injuraturile nu ajuta.Pe Becali il doare in cot de tipetele voaste.

Singura metoda valabila este cea radicala: Ouale, rosile si intrarea in teren prin imbulzeala.

Tipati degeaba.Vremea protestelor verbale au trecut.

Este bine daca se poate face proteste si sub forma juridica.Se poate ataca in instanta drepturile de proprietate si drepturile asupra palmaresului .

Nu poti sa devi proprietar pe ceva fara sa cumperi.

Eu nu sunt de acord sa spun sa vinda si sa plece.Pentru ca ce vinde in mod normal nu este proprietatea lui.

De ce?

La inceput Becali a avut calitate de sponsor la Steaua,fara nici o baza legala. Poate un sponsor dupa ce sponsorizeaza un club cativa ani sa ceara banii inapoi si sa spuna :Pentru ca nu mi-ai dat banii inapoi esti proprietatea mea? Nu !

Daca a fost altfel atunci a fost camatarie ce reprezinta o activitate ilegala.

Daca Becali face acelasi lucru cu o persoana fizica ajunge la puscarie.Intradevad sa intimplat in alt context.Se poate compara cu ce facea fratii Camataru doar ca nu a sechestrat pe nimeni.

Poate acei bani nici nu au avut calitatea de imprumut?

Daca ai o datorie la banca sa zicem de 5 mii de euro si girezi cu un apartament de 100 de mii si nu platesti .Banca iti vinde apartamentul sa recupereze acei 5 mii .Nu poate sa vina sa spuna ti-am vindut tot si ti-am luat tot. Nu sintem chiar in era sclavagista.

Becali poate avea drept asupra unor actiuni din club si nici un caz asupra intregului club si a palmaresului. Eventual sa primeasca banii inapoi investiti pina la preluarea clubului iar dupa a fost dooar afacerea lui.Oricum a muls suficient.

Becali poate fi chemat in instanta !

Propun acest lucru Asociatiei Independente a Suporterilor Stelisti AISS

Edited by nicobo78

De ce AISS?

In primul rind pentru ca proprietarul echipei Steaua in acel moment era toata suflarea stelista.

Edited by nicobo78

Banerele si injuraturile nu ajuta.Pe Becali il doare in cot de tipetele voaste.

Serios? Chiar n-ajuta? Eu am observat tocmai contrariul si cum spunea si Virgil pe aici, un ton mai ridicat si mai radical impotriva ciobanului il va afecta si mai mult! O sa se sature el la un moment dat de toate astea ... :)

Doresc sa iau legatura cu membri A.I.S.S din Romania si strainatate pentru. a organiza ceva de amploare aici in Franta si in occident si sunt in contact cu romanii de la Strasbourg pentru. un miting organizat in fata parlamentului European de aici si a denunta pe Becali ca o persoana xenofoba, rasista, integrista si de legaturi cu lumea interlopa. Suntem cam 100 si ceva de romani deja gata pentru. acest demers si sunt sigur ca au sa vina si altii daca ne organizam.

---------------

Mesaj postat de "Suporteri din Franta", http://www.prosport.ro/fotbal-intern/Liga-...cu-Gigi-4988816

Dupa parerea mea o metoda frumoasa si decanta de injurat oierul este ca pe toata tribuna 2 suporterii sa se aseze in asa fel incat sa formeze o injuratura de ex ( moaie JJ ) fara a scanda acest protest si urmarind meciul in formatia asta pana la sfarsit .

Va imaginati cand o sa vada ciobenul scris pe toata tribuna ( si eventual pe peluze ) m... ie JJ formand literelele din asezarea suporterilor pe scaune :))) o sa se arunce din loja .

Sincer nu o sa poata suspenda nici abonamentele, pentru ca nu scandeaza nimeni impotriva lui , suporterii isi vad de meci de incurajat echipa si lui i se maresc pupilele de nervi.

Parerea mea: la meciul cu alba iulia, in prima repiza sa fie incurajata echipa, sa nu fie pomenit deloc ciobanul, sa se bata cu pumnul in piept ca el e cel mai tare, ca i-a alungat pe huligani etc... iar in a 2-a repriza sa fie injurat non stop si sa se simta umilit, sa vada cat este de mic cu adevarat

eu cred k ar trebui sa dam o raita si pe la echipa,k si mercenarii astia isi cam bat joc de noi

Baieti,

Parerea mea este ca ne canalizam energia catre cine nu trebuie. Daca vreti sa dati o "palma" cuiva, nu trebuie sa te cobori la nivelul lui. Mai mult eu propun o noua metoda... discutii aprinse pe forumuri, bannere pe internet din partea AISS, totul...dar totul sa mearga spre o impacare cu Gigi. Ne lasa pe stadion, intram cu totii stigam pentru echipa, tot stadionul doar in prima repriza...si in a doua repriza parasim stadionul. Dar sa fie gol nene... gol, niciun scaun ocupat. O sa fie un soc pentru toti, pentru jucatori, pentru conducatori, pentru presa, pentru oricine... nu trebuie injurat, nu trebuie jignita echipa. Ganditi-va la jucatori, care unii nu au nicio vina ca au fost adusi la Steaua. :ce_oameni:

Trebuie sa-i aratam ca daca vrem sa fim uniti, putem. El se bizuie pe dezbinarea noastra. Daca am ajunge cu totii la un numitor comun, la o modalitate unica si perpetuua de protest, am avea mai mult succes. Si mie imi vine sa-l injur, :chair: sa-l omor :death: , dar nu merita :hypocrite: . Daca as face astea, m-as cobori la un nivel la care el este expert si eu novice.

Think before actions!

:oops: Cer prea mult?

...si in a doua repriza parasim stadionul. Dar sa fie gol nene... gol, niciun scaun ocupat. :oops: Cer prea mult?

Daca tu reusesti sa-i convingi pe toti sa plece...

S-a mai incercat o data(una dintre peluze), dar din alte motive, la meciul cu Dinamo....rezultat? unii ziceau ca nu pleca pentru ca ei au dat banii pe bilet ca sa vada meciul, iar a doua zi spuneau prin presa ca "huliganii din galerie i-au bruscat si i-au obligat sa plece"....

Edited by dayra

Daca tu reusesti sa-i convingi pe toti sa plece...

S-a mai incercat o data(una dintre peluze), dar din alte motive, la meciul cu Dinamo....rezultat? unii ziceau ca nu pleca pentru ca ei au dat banii pe bilet ca sa vada meciul, iar a doua zi spuneau prin presa ca "huliganii din galerie i-au bruscat si i-au obligat sa plece"....

Pai normal, atat timp cat nu a fost o campanie de informare a suporterilor. Trebuie sa existe un punct comun al tuturor suporterilor. Nu trebuie totul rezovat cu pumnul

Pai normal, atat timp cat nu a fost o campanie de informare a suporterilor. Trebuie sa existe un punct comun al tuturor suporterilor. Nu trebuie totul rezovat cu pumnul

Dar nici nu a fost rezolvat cu pumnul, asta a fost ce au spus ei in presa.Li s-a comunicat civilizat ca s-a hotarat evacuarea peluzei, drept dovada ca unii au inteles si au plecat, altii, mai incapatanati, au ramas acolo fara ca cineva sa le reproseze prostia.

Dar pentru ca stadionul sa ramana gol, inseamna ca trebuie sa plece si T1 si T2.Ceea ce la nivelul T1 este mai greu de realizat...cei de acolo vin sa vada un meci si atat, nu canta, nu incurajeaza, nu protesteaza, dar fluiera peluzele cand aud injuraturi si mi-e greu sa cred ca toti, absolut toti se vor alatura "protestatarilor" si vom vedea stadionul gol.Asa ceva este foarte greu de realizat, parerea mea...si plus ca nu sunt si nu vor fi ganduri de impacare, fie ea si "falsa", vorba aia, nu lingi unde ai scuipat. :P Si in plus, te-ai gandit ca poate asta isi doreste Becali, sa ramana singur?

Este doar o parere personala...

Lui Becali ii va conveni sa aiba si bilete platite si sa nu fie contestat. Un protest civilizat este inutil atunci cand te lupti cu o maimuta.

Plus ca ideea, desi ar fi buna, ar implica golirea intregului stadion, inclusiv a zabrautenilor care-l adora pe ne-a Gigi

@dayra

Numai civilizat nu a fost atunci. Si nu vorbesc din presa....

divide e impera

Exact asta incearca Jiji, de aia a adus zabrautenii cu tricouri cu free Gigi la stadion.

Ti-am zis, ideea ta e buna dar ma indoiesc ca vei reusi sa faci toti stelistii sa plece. Mai ales ca majoritatea celor care ar fi inteles un astfel de demers sunt interzisi pe stadion

no further comments

exista totusi trei variante:

1. ne resemnam si o sa castige Gigi.

2. continuam cum am inceput (cu injuraturi si jigniri reciproce) si o sa obosim sau plictisim si o sa castige tot Gigi

3. incercam diverse metode pana reusim.

Cert este un singur lucru: Noi tot timpul o sa ne bucuram cand o sa castige Steaua pentru ca o iubim, iar altii o sa se bucure ca o sa castige mai multi bani. Cert e ca ei la stadion si noi acasa. Nasol ca si acasa dam bani indirect clubului.

Frustare... asta e tot ce simt. Toti ne plangem de mila si nu facem nimic. Eu asa voi face... platesc biletul, ma duc la stadion si plec...o sa-mi pun un tricou cu mesajul: "Eu plec la pauza, in semn de protest".

Apropos... eu imi cumpar bilet numai la tribuna 1, ca sa nu fiu asimilat cu "n-aveti bani nici macar pentru un bilet la intaia"

Si in curand o sa ma duc la fotolii, ca sa nu mai aud injuraturi...

Unde sunt strigatele alea cu "[email protected]$ Rapid CFR, 10 ani ai stat in B?" unde e "a venit politia, sa baga Armata, ...ne-am [email protected]$t pe degradati"? Astea da injuraturi frumoase... macar sunt contra altora, nu impotriva noastra. Unde e strigarea aia cu Forza Steaua cand vibrau scaunele sub picioare la 3-0 pentru Dortmund. Unde e Forza Steaua de la Steaua - Vilareal la bustul gol pe ninsoare? Unde e vici per noi?

protestele trebuie sa continuie in aceasi linie si sa se extinda in afara stadionului.

si nu doar in zi de meci.

numai asa putem invinge. prin agresivitate (a se face diferenta intre agresivitate si violenta)

Apropos... eu imi cumpar bilet numai la tribuna 1, ca sa nu fiu asimilat cu "n-aveti bani nici macar pentru un bilet la intaia"

Vorbesti serios? Stai la Tribuna 1 asa, de fita?Poate ca sunt multi care isi permit un bilet la T1, dar pe ei nu ii intereseaza parerea celorlalti...ca pana la urma vii pentru meci, nu ca sa faci impresie sau sa salvezi vreo aparenta.