Virgil

Steaua - CFR 2-2 (1-1)

223 posts in this topic

In etapa a doua a noii editii de campionat, Steaua va avea prima ciocnire de grad 0, adversara fiind nici mai mult nici mai putin decat detinatoarea en titre a Cupei Romaniei si a SuperCupei, CFR din Cluj-Napoca.

Meciul se va disputa pe stadionul Ghencea - Templul Fotbalului Romanesc - incepand de la 20:45 si va fi televizat de Antena 1

Avand in vedere ca Steaua e o echipa tanara in general, viguroasa, cu o mentalitate noua, pozitiva, cu dorinta permanenta de a castiga, dar nescapand din vedere ca CFR este una dintre cele mai puternice echipe ale Ligii I, cu obiectiv declarat de castigare a titlului, prevedem un meci foarte echilibrat.

Ceferistii se bazeaza in general pe jocul in forta, din care nu lipsesc intrarile tari, la rupere uneori. Este o echipa cu jucatori iuti, care foloseste des contraatacul. Mai este o echipa careia in general arbitrii ii trec cu vederea incalcari ale regulamentului. De aceea speram ca in meciul de duminica 9 august sa fim arbitrati de un cavaler al fluierului echidistant, autoritar, mereu pe faza. Vrem arbitri, nu vrem hoti!

De la Steaua asteptam sa vedem jocul in viteza din meciul Motherwel, combinatii spectaculoase, suturi la poarta si evident cat mai mule goluri.

Ros-albastrii se bazeaza pe o linie de fund experimentata, dar si pe o noua linie de mijloc, rapida si inventiva. In ce priveste atacul, posibilitatile de a crea o linie eficienta au crescut odata cu intoarcerea lui Surdu si transfeul lui Bibiskov.

Va fi un meci greu, la care cel de al 12-lea jucator, publicul, va trebui sa contribuie din plin pentru obtinerea unei victorii stralucitoare, care ne va trimite probabil pe primul loc al clasamentului.

Pronostic Steaua - CFR: 1. Pur si simplu.

Steaua VICTORIE!

Pronostic Steaua - CFR: 1, Pur si simplu.

Steaua VICTORIE!

eu zic tot un 2-0 :steag_sah_mic:

steaua_cfr.jpg

Edited by cristy.steaua21

eu cred ca anul acesta ne vom bate cu CFR Cluj si cu Poli Timisoara la titlu

eu nu stiu cum gandeste Bergodi dar ne va fi foarte greu sa jucam doar cu Onicas pe postul de mijlocas defensiv pana la revenirea lui Ovidiu Petre si Bicfalvi

eu unul nu cred ca putem juca in acelas timp cu Toja si cu Ionescu :hmmm:

Ar putea sa il vedem si pe Alexandru Iacob in urmatoarele meciuri findca el a fost pe banca de reserve la meciul cu Motherwell si joaca pe postul de fundas central sau mijlocas defensiv

Edited by Raul1988

Imi aduc aminte cu placere de repriza a II-a din returul trecut cu cefere. Nu i-am mai vazut pe baieti sa joace de mult timp cu o asa ambitie. Nu cred ca acum o sa mai prindem un cuplu de fundasi centrali la fel de dezastru precum Muresan-Alcantara.

Un mare +, nu mai e Lovin.

CFR Cluj, decimata inainte de Steaua

CFR Cluj, decimata inainte de Steaua

CFR Cluj nu va conta pe aportul a trei jucatori extrem de importanti in meciul pe care il va disputa peste o saptamana, in Ghencea, contra Stelei. Dani este suspendat, iar Culio si Cadu vor avea si ei aceeasi soarta.

Antonio Conceicao nu se va putea baza pe trei pioni extrem de importanti, care au dus greul in ultimele doua sezoane, in infernul din Ghencea.

Portughezul Dani a primit cartonasul rosu in meciul cu Unirea Urziceni si absenta lui este certa, in timp ce in cazul celorlalti doi jucatori, Culio si Cadu, se anticipeaza o decizie asemanatoare.

Emmanuel Culio si Ricardo Cadu au avut intrari violente in meciul din Supercupa Romaniei si Comisia de Disciplina va judeca peste cateva zile gesturile lor, insa este cert ca ei vor fi suspendati.

"Nu conteaza daca vor fi suspendati Dani, Culio si Cadu impotriva Stelei. Avem un lot de 27 de jucatori care ii vor inlocui cu succes", a declarat fundasul Tony.

Partida dintre Steaua si Unirea Urziceni, din etapa a doua a Ligii I, se va disputa duminica, 9 august, de la ora 20:45.

Onlinesport

E foarte bine ca din echipa Clujului vor lipsi 3 jucatori vitali pentru ei, pentru ca si noi avem absente notabile. Ma gandesc in primul rand la Goian, apoi la Szekeli. Al treilea e nulitatea de Nicolita, care mai bine sta pe banca daca vrea sa-si ajute echipa.

Le dam cu terenul si peluza in cap ungurilor. :steag_cruce_invers: Haha ar fi culmea sa ii aud cum canta varianta lor de "ce drog ciudat" la meciul nostru.

Edited by Kellerman

Le dam cu terenul si peluza in cap ungurilor. :steag_cruce_invers: Haha ar fi culmea sa ii aud cum canta varianta lor de "ce drog ciudat" la meciul nostru.

Care unguri? Cei din tribuna? Nu ar fi imposibil tinand cont de cat au copiat.

Edited by Virgil

E foarte bine ca din echipa Clujului vor lipsi 3 jucatori vitali pentru ei, pentru ca si noi avem absente notabile. Ma gandesc in primul rand la Goian, apoi la Szekeli. Al treilea e nulitatea de Nicolita, care mai bine sta pe banca daca vrea sa-si ajute echipa.

Ii Goian suspendat pentru meciul cu CFR sau ai vrut sa scri Ghionea?

Ii Goian suspendat pentru meciul cu CFR sau ai vrut sa scri Ghionea?

Am vrut sa scriu Ghionea. Dar stii cum e cuplul asta, parca ar fi gemeni. :)

Aici se va vedea cat de antrenor e Bergodi si cat de super lot avem.Daca facem iar un 3-1 ca si cel din Ghencea din primavara 2008,jos palaria!

Este cineva din sibiu care merge la meciu cu CFR?Daca da cu ce mergeti ca si eu o sa merg si vorba aia daca suntem mai multi e mai bine. Astept un PM.

Edited by Ronnie

Vezi ca te arzi cu ID-uri pe forum.

Care unguri? Cei din tribuna? Nu ar fi imposibil tinand cont de cat au copiat.

Au copiat foarte mult . pana si goarnele alea care ne fac viata grea in Ghencea . De foarte multe ori copia nu are valoare dar uite ca la ceferisti s-a potrivit ca o manusa stilu nostru

Daca nu-i batem,nu putem avea pretentii la titlu.Acum suntem si noi pe val,avem 4 vicorii din 4 meciuri sezonul acesta.

Hai sa va spun si eu ceva, nu prea important dar asa mai mult pentru amuzament.

Aseara dupa meci m-am uitat putin pe gsptv, cam 5 minute si ce sa vezi? in direct Jiji, dupa behaiala lui de 2 minute urmeaza mega intrebarea lui Ioanitoaia:

-Dle Becali, Steaua se va bate anul asta la titlu? sau va ramane acolo jos sa priveasca spre podium?

nu stiu ce raspuns i-a dat Jiji ca am schimbat postul, oricum m-a convins sa nu ma mai uit in veci la mizeria aia de televiziune, nu ca pana acum m-as fi uitat.

Scandal pe arbitrul de la Steaua-CFR Cluj

Alexandru Tudor este singurul arbitru FIFA care poate conduce meciul Steaua-CFR Cluj. Ardelenii au cosmaruri cu Tudor si se opun vehement, in timp ce "ros-albastrii" ar fi de acord cu delegarea acestuia.

Dupa doar o etapa, sefii CCA au probleme in numirea arbitrului de la meciul Steaua-CFR Cluj. In acest moment, in Liga I sunt cinci arbitri cu ecuson FIFA, insa doar unul ar putea conduce derbiul etapei a doua.

Cristi Balaj este accidentat, Augustus Constantin nu este refacut psihic, Ovidiu Hategan a fluierat Steaua la piatra Neamt, iar Alexandru Deaconu este din Bucuresti.

Chiar daca si el este din Bucuresti, Alexandru Tudor a condus mai multe derbiuri si este favorit sa fluiere meciul din Ghencea, dar sefii lui CFR Cluj fac presiuni imense pentru inlocuirea sa.

Sefii din Gruia nu au uitat meciul Steaua-CFR Cluj din 2 martie 2008, castigat de "ros-albastrii" cu 3-1, in care Alexandru Tudor nu le-a acordat doua penaltiuri si cer inlocuirea lui Tudor.

"El este din Bucuresti si nu este normal sa ne arbitreze cu Steaua, dupa ce s-a intampalt in acel meci", s-a lamentat presedintele ardelenilor, Iuliu Muresan.

Conducatorii lui CFR Cluj vor ca partida din Ghencea sa fie condusa de un arbitru roman, asa cum s-a intamplat in Supercupa Romaniei pe care au castigat-o cu ajutorul lui Georgian Ionescu. "Nu ne-am opune unui arbitru tanar, avem incredere in ei", a explicat Muresan.

sursa: Onlinesport

Cat de javra e dl Muresan. Vrea arbitri tineri pe care poate sa-i corupa, nu vrea un arbitru cu experienta.

E adevarat ca Tudor ne-a ajutat in acel meci, dar la Cluj le-a intors serviciul franarilor. Tudor ar trebui numit fara a se tine cont de preferinte, pentru ca e cel mai bun.

da-i in slbz d unguri frustrati, ii batem cu orice arbitru , le dam cel putin 2

da-i in slbz d unguri frustrati, ii batem cu orice arbitru , le dam cel putin 2

Nu e chiar asa de usor precum pare...

Dupa mizeria aia din Supercupa vrea ca "jucatorii" lui sa rupa picioare si in campionat.Normal.A vazut cum se mobilizeaza Steaua la meciurile cu echipe mari asa ca vrea sa se aranjeze si meciul asta.Prea ii tremura pantalonii si ii este frica sa nu rateze anul asta inca o calificare in Liga,sa mai bage niscai banuti in buzunar.Parca ar fi javre.S-au luat dupa fratii de la "U". :cursing:

nu este dar le dam

Noi suntem ca si morti in prima repriza.Va fi 1-0 pentru ei.Si dupa,in a doua,le dam 3 boabe!

sper sa batem cu 2-0. Un gol din off-side si unu dintr-un penalty inventat de arbitru :naughty:

Sa-i aratam lu lache ala de Trica ce inseamna sa nu-ti pese cum esti primit in Templu.