Sign in to follow this  
Followers 0
FANATIK RED-BLUE

Rapid-STEAUA 0-0 !!!

150 posts in this topic

Chiar daca cu rapid in ultimi ani am avut probleme, fie acasa sau in deplasare, forma aratata de baietii nostri, imi da sperante intr-o victorie. Oricum, meciul va fi dificil fara discutie, rapid jucand intotdeauna bine cu noi; chiar si atunci cand treceau printr-o criza de forma.

Meciul cu Rapid nu va fi usor.Rapidul e o echipa inferioara valoric si tehnico-tactic echipei noastre,dar e perfida.

Daca Steaua va juca asa cum a facut-o cu Farul,e posibil sa-i lasam pe giulesteni fara grai.Muti.11 muti.Atentie ! 11 muti,nu 11 Mutu.

Stim cum sunt ai nostri,haideti sa vedem cum arata adversarii nostri.

In primul rand o linie de fund care gafeaza mult,in spatele careia se afla un portar -Coman- care de cand joaca la Rapid parca nu isi regaseste forma care l-a propulsat la clubul de sub podul Grand.

Linia de mijloc e laborioasa,dar fara folos pentru ca serveste o linie de atac destul de neorientata spre gol.

Evident ca Lucescu isi va propune sa atace si spera sa castige.Asta va fi motivul pentru care nu va obtine nici macar egalitatea pe care a obtinut-o in fata Feyernoord-ului.

Rapid - Steaua,2 solist.

Linia lor de fund e dezastruoasa. Cred ca iau cel putin 2 boabe de la noi. Cu toate ca varfurile cam sufera mijlocasii sunt singurii care ne-ar putea pune probleme asta ca sa merg pe ce a spus virgil. Insa daca jucam cu Radoi si para la mijloc s-a terminat cu mijlocul lor. Cred ca Radoi si para impreuna(amandoi avand profil defensiv) pot face varza orice combinatie de-a lor. Rapidul cam pica fizic pe final de meci(parerea mea) asa ca daca jucam ca in meciul cu Farul in ultimile 20-30 de minute vom domina jocul. Totusi joaca bine pe contraatac. Una peste alta 2 solist spun si eu.

Va fi mai greu decit pare la prima vedere... Nu trebuie uitat meciul cu Lens, care s-ar putea lasa cu accidentari. Francezii au un stil extrem de agresiv, deci va fi greu dpv fizic. Iar daca cistigam cu Lens (f. probabil!), ai nostri se vor relaxa psihic exact inaintea meciului cu Rapid. Sper sa rezolvam meciul cu Lens in primele 30 minute, ca sa putem sa-i rulam pe A. Cristea, Lovin si Baciu si sa-i odihnim/protejam pe titulari.

Ghicitorule,cum sa-i rulam pe Cristea,Lovin si Baciu,intr-un meci pe care suntem obligati sa-l castigam,pentru ca altfel vom fi aerieni ?

Cu ei in echipa,sa zicem o repriza,avem sanse serioase sa ne compromitem acel ipotetic avantaj de doua goluri de care vorbeai.

Cei trei,momentan,nu sunt solutii.

un meci in care rapid se va mobiliza si va fi cu totul alta decat cea din meciul cu Dinamo... va fi un meci greu dar asa cum am mai spus nimic nu e mai frumos ca 6 puncte consecutive din deplasare de la echipe grele... Cu o victorie sub podul Grand acolo unde nu am mai castigat iarasi de foarte mult timp putem sa ne consideram castigatori nu numai real in clasament in fata cainilor dar si moral... Ar cadea cerul pe ei daca batem si in Giulesti...

meci greu contra rapidului... dar cred ca suntem mai buni decat ei... sper intr-o victorie categorica

meci greu contra rapidului... dar cred ca suntem mai buni decat ei... sper intr-o victorie categorica

Si 1-0 e bun...dar sa batem....sa betm noi si javrele sa se incurce in sfarsit dupa multi ani in Regie.

Sper sa repetam meciul cu Farul...Oricum importante sunt cele 3 puncte...

poate m-am grabit in declaratii.. aveti dreptate si un 1-0 e bun... sa luam 3 puncte si e bine

Oricum trebuie sa-i batem ca sa le taiem macaroana ....ca astia inca mai spera la titlu :lol:

ce sa mai spere .. ca is pe 6.. si nu prea le merge jocul.. nu au jucat stralucit cu bacaul sambata... si golul ala care l-au dat ... nu mai zic nik

un meci foarte greu , cel mai greu din toate deplasarile , dar daq ramanem concentrati si fructificam cateva din ocazii atunci vom castiga , apararea lor e slaba , aici o sa fie cheia meciului , daca Iacob si Dica ii vor depasi pe cei 3 fundasi , Constantin , maftei si rada , dupa parerea mea toti 3 sunt rudimentari si de trecut , am incredere in Iacob , Dica dar si in Bostina care a jucat cu Farul de nota 10

Iacob are sa le plateasca o polita dupa ce nu prea a avut sanse cand a fost in giulesti... :twisted:

Totul depinde de meciul de Joi... nu trebuie sa avem accidentati pentru ca rezervele nu se ridica la nivelul titularilor... Sau poate ma insel si intra Cristea cu minutul lui 85 cum a facut si cu cainii anul trecut... :lol:

Nu inteleg de ce sa se teama de galeria lor...sau te gandeai la tobe... :lol:

Sa nu avem impresia ca meciul cu Lens e deja castigat. Vad ca unii sunt convinsi ca vom face scor cu francezii, ba chiar ca vom putea rula si rezervele....Totusi, sa fim realisti. Lens este o echipa puternica si la fazele fixe sunt extrem de periculosi(mi-e frica de iesirile lui Hamu la centrarile francezilor - dau aia la goluri cu capul din centrari de te doare mintea). Una peste alta, sa speram ca ii vom invinge joi. Publicul va fi cu siguranta la inaltime, iar daca echipa joaca bine, putem sa ii batem pe francezi. Insa nu trebuie sa ii privim de sus in nici un caz.

Cat despre meciul cu Rapid, trebuie sa ne facem jocul si avem sanse mari sa castigam. Rapidistii vor fi motivati, dar si noi vom fi.

Hai Steaua! Spre o saptamana de vis!

Un meci greu prin prisma faptului ca nu am castigat de ceva vreme in Giulesti dar cred ca acuma e posibil sa o facem

eu cred ca o sa reusim sa le dam un gol...avem oameni cu pofta de a inscrie....si daca apararea merge bine ca pana acum ... totul o sa fie bine

Declaratiile taioase si pline de umor in acelasi timp:

"Valentin Negru: Sunt convins că vom câștiga meciul cu Steaua

Jucatorii echipei Rapid Bucuresti au declarat că vor câștiga partida cu FC Steaua, care va avea loc duminica de la ora 20.15. Sunt sigur că vom câștiga. Mizez pe faptul că formam o echipă foarte puternica Doar am batut pe Feyenoord, nu?, a spus mijlocasul Valentin Negru. Atacantul Lucian Burdujan a afirmat că Rapid se motivează foarte bine la derbiuri. "O să câștigam, mai ales că jucam in Giulesti", a subliniat Burdujan. Negru si Burdujan cred că cel mai puternic adversar al echipei giulestene in grupa G a Cupei UEFA este Șahtior Donetk. Ionuț Stancu este de parere că VfB Stuttgart este o echipă foarte buna dintr-un campionat mult mai puternic decat al Frantei. Valentin Negru consideră că Rapid va trece de faza grupelor. "Sunt convins că vom ajunge in primavara europeana Am spus că dacă trecem de Feyenoord ajungem acolo", a adaugat jucatorul FC Rapid. "Sper să revin pe teren anul acesta, nu in primavara insă depinde in cat timp voi fi recuperat", a comentat mijlocasul giulestean." conform GSP

Cred ca Negru...cand ai nostri vor conduce cu 2-0... ca tot ne place sa conducem asa prin deplasare... :wink:

Un meci greu prin prisma faptului ca nu am castigat de ceva vreme in Giulesti dar cred ca acuma e posibil sa o facem

Pai nici la Constanta nu am castigat de ceva vreme si drept sa iti spun mai frica imi era de meciul cu Faru si uite ca a iesit bine...si oricum faru e mai in forma ca rapidul...

Este momentul perfect....noi ne aflam intr-o forma de invidiat in timp ce ei tremura si traiesc decat prin Buga.Daca o sa le iasa jocu ca lumea celor 3 "muschetari" ai Stelei(Iacob,Dica,Bostina) o sa trecem cu bine si peste deplasarea asta grea. :twisted:

Sign in to follow this  
Followers 0