Ronnie

Hip Hop

Favoritii tai din rap-ul romanesc   51 members have voted

1. 1. Artistul / Trupa preferata !

• Spike
      4
    • Guess Who
      2
    • Maximilian
      1
    • Grasu XXL
      3
    • Raku
      12
    • DOC
      9
    • Deliric1
      11
    • Cabron
      3
    • Karie
      0
    • NimeniAltu`
      15
    • B.U.G. Mafia
      14
    • Veritasaga
      4
    • Cumicu
      2
    • Vescan
      2
    • Bitza
      2
    • C.I.A.
      2
    • Nwanda
      1
    • Parazitii
      16
    • Omu' Gnom
      5
    • Tranda
      3
    • Aforic
      4
    • Specii
      8
    • Sisu Tudor
      9
    • Vlad Dobrescu
      6
    • Nane
      0
    • Camuflaj
      3
    • Criss Blaziny
      3
    • Arssura
      2
    • Cedry2k
      17
    • Ceilalti
      5
    • Ad Litteram
      2
    • Kazi Ploae
      4
    • Chimie
      5
    • Grupul de Rezistenta
      4
    • Haarp Cord
      13
    • Krem
      1
    • Puya
      0
    • Altul
      2
    • Underman
      1
    • Carbon
      4
  2. 2. Artistul / Trupa preferata 2:

• Praetor
      0
    • Flou Rege
      1
    • Subsemnatu'
      1
    • C.T.C.
      8
    • Dragonu' AK-47
      9
    • Dagga
      1
    • Don Baxter
      4
    • Vikloth
      0
    • Skizzo Skillz
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

2,863 posts in this topic

Ce e ma cu melodiile astea ? cine plm sunt doc, deliric si toata compania vesela ? si astia canta hip hop ?

In Romania nu se mai ridica nimeni la nivelul lui Sisu (si vechiul Puya) si BUG Mafia.

Ce dracu, cand canta La Familia intr-un club, ridicau aia clubul in picioare. Cand canta astia (am fost la un concert al astora de la CTC sau CTP cum dracu le mai zice) toti ridica mainile ca drogatii in sus dar nimeni nu intelege un vers macar din ce canta astia. The **** is this ?

Din ce vad, doar Dragonu AK47 ce se mai apropie cat de cat.

Edited by Kellerman

vrei sa spui ca BUG Mafia si La Familia sunt peste, eu stiu, Paraziti?! u mad? :D

vremuri diferite, stiluri diferite, opinii diferite :) sustineti fenomenul !

ALAN & KEPA - Say Something: http://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=rSnccQZONQI

Morometzii - Radacinile vorbesc:

CenzuraH feat. Xela Nam & Faibo X - Fii Liber:

Nu inteleg de ce nu pot sa mai dau editare dupa cateva minute. Rog un moderator sa stearga postarea anterioara. Mersi!

Edited by KuzMaN

vremuri diferite, stiluri diferite, opinii diferite :) sustineti fenomenul !

Ce fenomen prietene ? cine sunt ma CenzuraH, Xela Nam si Faibo X ? aoleo.

@ Kellerman : Tu ce vrei de fapt? Ce nu-ti convine? Nu e Premier League pana sambata,nu va mai luptati cu rromii prin localitate? Din tot ce-ai postat sunt de acord cu ceea ce ai spus despre Sisu,ultimul album este de o calitate greu de estimat.

Ce sa intelegem din ce-ai scris mai sus : ca Doc face versuri prea inteligente pentru ascultatorul de astazi sau ca BUG Mafia abordeaza banalitati pe intelesul tuturor?

CenzuraH e necunoscut pentru tine!

Edited by blindica

Mai postez si din astia mai necunoscuti si care o dau destul de bine. deoarece zic eu merita sustinere pentru a continua. Faibo x este chiar destul de cunoscut, acum tinand cont ca tu ai enumerat La Familia si Bug Mafia imi dau seama cam ce ascultator esti. Ai adus in discutie CTC-ul si ziceai ca la concertele lor lumea da din maini si nu intelege nimic. La ce te refereai? Arunca o ureche la urmatorii: Cedry2k, Raku, Nimeni Altu', Aforic, Underman, Omu Gnom, Subsemnatu, Chimie etc. Sigur am omis foarte multi, dar sunt prea obosit acum ca sa iti zic mai multi. Ideea e ca n-o sa inteleg niciodata cum BUG Mafia poate fi atat de apreciata, nu zic ca n-ar trebui mentionati, dar sunt altii mult mai buni care au rime mai gandite si totusi nu sunt atat de apreciati. De exemplu am inteles ca Mafia a vandut intr-o zi vreo 1000 de tricouri, pe cand Nimeni Altu' asteapta de 8 luni sa stranga 1500 de precomenzi pentru a lansa un album si tot mai sunt vreo 400 de precomenzi. E trist...cred ca reflecta nivelul unora dintre romani si ne mai intrebam de ce totul merge atat de "bine" in tara.

nu stiu cati ani ai tu, sau cat underground ai ascultat, dar eu auzeam prima oara CenzuraH pe melodie undeva prin 2000.. la o varsta destul de frageda, iar Faibo.. n-are rost de nici o prezentare

culturalizeaza-te!

Parca e facuta pentru unii de pe aici :))

toti astia care s-au apucat de hip-hop fara ca in prealabil Kellerman sa ii cunoasca ar trebui sa vina spasiti sa ii ceara scuze ! Nesimtitii !!!! Nu le-ar fi rusine..

Mama , ce plangeau pizdilii in liceu pe Cenzurah si Veritasaga. Auuuuu.

@puyol

Si toti fanii lor trebuie sa-si ceara spasiti scuze. Daca un expert ca kellerman spune ca numai Mafia si La Familia sunt "adevarati", inseamna ca asa este.

Ce greu e cand nu intelegi rimele...

Bai, eu am fost si sunt admirator Mafia, dar sa zici ca Mafia e peste Deliric si Doc la capitolul Hip Hop, ma scuzi, e penibil. A, ca-ti place tie mai mult, poti sa-ti faci bannere cu Mafia daca-ti place asa mult, dar nu sa zici ca astia de fac Hip Hop din-ala pe bune sunt jeguri. Sunt lucruri pe care trebuie sa le judeci obiectiv. Mie imi plac ambele sfere, ca sa zic asa.

Edited by ebonyc

Mama , ce plangeau pizdilii in liceu pe Cenzurah si Veritasaga. Auuuuu.

:wub: '' Punct.Si de la capat '' a fost genial.Nu plangeau ele degeaba ! :hump:

Edited by blindica

sa zici ca Mafia e peste Deliric si Doc la capitolul Hip Hop, ma scuzi, e penibil.

HAHAHAHAHAHAHAHAHA, aproape am zambit.

Gata gata fratii mei mancavas...ca imediat sariti sa ma impuscati ca v-am jignit idolii. Mai spun totusi odata, ca "neohiphoperii" astia mai au mult de mancat sa poata macar sa se ridice la nivelul Parazitii, Mafia sau La Familia. Iar la cum arata pana acum, cu versuri absolut penibile (citeam acum versurile aluia cu sinele de tren...imi venea sa ma urc pe pereti, sau cu femeia care pune intrebari) nu au nici un viitor, decat prin cluburi obscure in fata a 15 drogati care dau din cap pe ritmurile lor care suna la fel in toate melodiile.

Singurii care cred eu ca au viitor sunt Dragonu AK47 si Cedry2k. Dar si astia atunci cand canta singuri, ca atunci cand se aduna, iese dezastru.

Inca o faza de la concertele astora, pai vreau sa zic ca saracul Doc nu stie nici sa tina sticla de vodka in mana cand incearca el sa cante. Sunt penibili clovnii astia.

Gata gata fratii mei mancavas...ca imediat sariti sa ma impuscati ca v-am jignit idolii. Mai spun totusi odata, ca "neohiphoperii" astia mai au mult de mancat sa poata macar sa se ridice la nivelul Parazitii, Mafia sau La Familia. Iar la cum arata pana acum, cu versuri absolut penibile (citeam acum versurile aluia cu sinele de tren...imi venea sa ma urc pe pereti, sau cu femeia care pune intrebari) nu au nici un viitor, decat prin cluburi obscure in fata a 15 drogati care dau din cap pe ritmurile lor care suna la fel in toate melodiile.

Singurii care cred eu ca au viitor sunt Dragonu AK47 si Cedry2k. Dar si astia atunci cand canta singuri, ca atunci cand se aduna, iese dezastru.

Inca o faza de la concertele astora, pai vreau sa zic ca saracul Doc nu stie nici sa tina sticla de vodka in mana cand incearca el sa cante. Sunt penibili clovnii astia.

parazitii adevarat trupa adevarata.. membrii adevarati

a fost odata la familia, deci nu au cum sa mai progreseze

daca mafia pt tine inseamna hiphop adevarat te inteleg de ce ataci underground-ul, una e sa te **** in cur cu producatorul alta e sa le scuipi tu .. asta nu este muzica pentru suflete seci ca tine, no offence

Edited by Liviu: VPM

Mai era acum ceva timp un ultras din Alba care ne tinea morala si zicea ca hip-hop faci doar in dus, ce face Cedry2k si restul e dance, muzica de club si labareala.

ce fac astia nu cred ca se poate numi muzica. se numeste VORBIT. Da, au facut rime misto, mare branza, uite aici:

kellerman e pe felie

ca pe vremea lui Adi Ilie'

un' te prinde te indoaie

si te gadila la koae

e simplu, bagi ceva "lălălăălălă" pe fundal si ti-a iesit melodia. acum o ard "underground" si eu, asai ? formatia mea se va numi KELLERMAN SUBTERANUL.

Edited by Kellerman