Ronnie

Hip Hop

Favoritii tai din rap-ul romanesc   51 members have voted

1. 1. Artistul / Trupa preferata !

• Spike
      4
    • Guess Who
      2
    • Maximilian
      1
    • Grasu XXL
      3
    • Raku
      12
    • DOC
      9
    • Deliric1
      11
    • Cabron
      3
    • Karie
      0
    • NimeniAltu`
      15
    • B.U.G. Mafia
      14
    • Veritasaga
      4
    • Cumicu
      2
    • Vescan
      2
    • Bitza
      2
    • C.I.A.
      2
    • Nwanda
      1
    • Parazitii
      16
    • Omu' Gnom
      5
    • Tranda
      3
    • Aforic
      4
    • Specii
      8
    • Sisu Tudor
      9
    • Vlad Dobrescu
      6
    • Nane
      0
    • Camuflaj
      3
    • Criss Blaziny
      3
    • Arssura
      2
    • Cedry2k
      17
    • Ceilalti
      5
    • Ad Litteram
      2
    • Kazi Ploae
      4
    • Chimie
      5
    • Grupul de Rezistenta
      4
    • Haarp Cord
      13
    • Krem
      1
    • Puya
      0
    • Altul
      2
    • Underman
      1
    • Carbon
      4
  2. 2. Artistul / Trupa preferata 2:

• Praetor
      0
    • Flou Rege
      1
    • Subsemnatu'
      1
    • C.T.C.
      8
    • Dragonu' AK-47
      9
    • Dagga
      1
    • Don Baxter
      4
    • Vikloth
      0
    • Skizzo Skillz
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

2,863 posts in this topic

E zi mare azi, s-a spart conducta la noutati :D

Edited by Ronnie

Ar merge ceva de genul East vs. West dar sa venim si cu argumente.

east coast vs. west coast e cea mai buna idee pt urmatorul sondaj.dati-i drumul.

Am ascultat albumul Raku. Este foarte tare...

S-a anuntat varianta pe cd? Pe site la Raku nu vad decat comanda mp3.

Banuiesc ca se refera la melodia lu' Geebee.

@Roby91

Deocamdata n-ai de unde.

Edited by RobYnho

ma omoara melodia asta. Si tot albumul lui Sisu este fantastic. Un mare mare mare 10.

Canalul oficial B.U.G. Mafia de pe YouTube sarbatoreste astazi un an de la lansarea sa si cu această ocazie trupa doreste să multumească tuturor fanilor ce i-au sustinut si urmarit activitatea pe internet in acestă perioada B.U.G. Mafia va filma in curand un videoclip pentru piesa "Fară Cuvinte", o nouă colaborare a trupei cu Loredana Groza. Clipul piesei "Fară Cuvinte" va fi facut public simultan cu lansarea mult asteptatului nou album al trupei, "Înapoi În Viitor".

ma omoara melodia asta. Si tot albumul lui Sisu este fantastic. Un mare mare mare 10.

Smechera melodia.

Canalul oficial B.U.G. Mafia de pe YouTube sarbatoreste astazi un an de la lansarea sa si cu această ocazie trupa doreste să multumească tuturor fanilor ce i-au sustinut si urmarit activitatea pe internet in acestă perioada B.U.G. Mafia va filma in curand un videoclip pentru piesa "Fară Cuvinte", o nouă colaborare a trupei cu Loredana Groza. Clipul piesei "Fară Cuvinte" va fi facut public simultan cu lansarea mult asteptatului nou album al trupei, "Înapoi În Viitor".

Stiu ca o sa ma injure multi , mai ales tu Daniele, dar...

Cum plm poti sa canti cu una care canta muzica tiganeasca si pe urma sa zici ca faci hip-hop?

Stiu ca o sa ma injure multi , mai ales tu Daniele, dar...

Cum plm poti sa canti cu una care canta muzica tiganeasca si pe urma sa zici ca faci hip-hop?

Ba ma lasi... dar in 98' era buna? Loredana este cea mai buna voce feminina cu care a colaborat Mafia, au avut cel mai mare succes, si era normal sa revina. Doar nu vroiai sa cante cu Inna :blink:

Una bucata melodie cu Loredana:

De injurat, o sa te injur cand te vad, stai tu linistit :D

Hai frate cu Loredana ? rahat acum imi vine in minte un singur lucru...poti sa asculti si Parazitii si muzica tiganeasca te invit sa-ti bagi **** in mata nimeni n-o sa te opreasca.

Puteau sa faca cu Nico din nou ca are voce foarte buna si aia , nu cu Loredana.Ce urmeaza Grasu cu Gutza ?

Nici mie nu-mi surade colaborarea dar hai sa ascultam mai intai melodia.

@Daniel

Una e ce era atunci. Oamenii se schimba, sunt mii de exemple, cele mai concrete Puya si Connect-R.

Daca canta atunci bine si acum canta cu toti cioroii, nu inseamna ca trebe' luat de bun ce facea atunci.

Edit: Nu mi-o luati de rau, si eu am "copilarit" pe BUG Mafia, si eu iubesc Pantelimonul, e cartierul in care traiesc si nu as pleca de aici. Si eu ascultam cand eram mic BUG pe casete, si eu am CD-uri cu ei, dar de ceva ani parca nu mai suna la fel..

Edited by pytycrys

@Daniel

Una e ce era atunci. Oamenii se schimba, sunt mii de exemple, cele mai concrete Puya si Connect-R.

Daca canta atunci bine si acum canta cu toti cioroii, nu inseamna ca trebe' luat de bun ce facea atunci.

Edit: Nu mi-o luati de rau, si eu am "copilarit" pe BUG Mafia, si eu iubesc Pantelimonul, e cartierul in care traiesc si nu as pleca de aici. Si eu ascultam cand eram mic BUG pe casete, si eu am CD-uri cu ei, dar de ceva ani parca nu mai suna la fel..

Pustiule tu n-ai copilarit cu mafia , ai 15 ani...cand mafia facea legea tu erai prea mic [ acum nu ma contrazice ca esti mai matur...ca nu ai minte de X ani...ca asculti de mult , astea sunt aiureli ]

Cum ascculti tu acum X si Y , asa ascultam noi Mafia pe la 14-15-16 ani fara un ban in buzunar , si cu casete in casetofoane vechi si prafuite . E adevarat ca lumea se mai schimba ,dar vocea,talentul...carisma raman .

E adevarat ca si Nico ar fi fost o optiune , dar sa fim multumiti cu ce avem .

In rest...sa vina albumu' !

''Lumea e a mea'' a facut ravagii si voi faceti nazuri :chair: ? Pfoai,ce nebunie a fost la piesa cu Loredana. Mai degraba a fost ''penala'' cea cu Nico,de canta aia refrenu` ca o gaina stransa de gat. Loredana e polivalenta in muzica,Nico nu inseamna ceva concret pentru muzica romaneasca.

Postarea lui pytycrys mi-a adus aminte de unele cantece cu care,intr-adevar,am crescut : tupeu de borfas,probleme de familie.

Pustiule tu n-ai copilarit cu mafia , ai 15 ani...cand mafia facea legea tu erai prea mic [ acum nu ma contrazice ca esti mai matur...ca nu ai minte de X ani...ca asculti de mult , astea sunt aiureli ]

Cum ascculti tu acum X si Y , asa ascultam noi Mafia pe la 14-15-16 ani fara un ban in buzunar , si cu casete in casetofoane vechi si prafuite

:)))

ultima caseta scoasa a fost B.U.G Mafia prezinta Casa acum 9 ani.

avea 6 ani,facea bastonase la gradi si asculta La furat si Toti Borfasi cand savura pachetul de la mami.

sunt rau.

:)) )

ultima caseta scoasa a fost B.U.G Mafia prezinta Casa acum 9 ani.

avea 6 ani,facea bastonase la gradi si asculta La furat si Toti Borfasi cand savura pachetul de la mami.

sunt rau.

Ataaat!

facebook_like_button_big.jpg