Ronnie

Echipament De Joc 2009-2010

Echipament de joc 2009-2010   76 members have voted

1. 1. Va place setul de echipamente de joc?

• Da
      41
    • Nu
      35
    • 0

Please sign in or register to vote in this poll.

186 posts in this topic

Joi, 9 iulie, de la ora 10:30, la stadionul Steaua, Nike si FC Steaua prezinta noul echipament de joc pentru sezonul 2009-2010. Echipamentul este confectionat in exclusivitate pentru echipa noastra, materialele folosite ingloband ultimele tehnologii Nike special create pentru sportivii de performanta. Tot in ziua de 9 iulie, echipamentul oficial de joc va fi disponibil in premiera in magazinele Steaua si Nike, pentru toti suporterii echipei.

steauafc.com

448_d1.jpg

471_d1.jpg

470_d1.jpg

Edited by Ronnie

Echipamentul este confectionat in exclusivitate pentru echipa noastra

In exclusivitate pentru noi si ...Barca.

din cate am inteles eu va fi dupa modelul barcei, deci juma-juma, cam cum au avut cainii sezonul trecut...

sper sa nu vedem vreun echipament de deplasare roz, verde fosforescent sau portocaliu in dungi

Suntem Steaua. Deci Rosu si/sau Albastru :steag_sah_mic:

Verde deschis sau albastru ultramarin ca tot se poarta :D

Sper sa fie gen Adidas Clima Cool nu sa nu poti sa le porti ca te coci in ele.

Sper sa fie gen Adidas Clima Cool nu sa nu poti sa le porti ca te coci in ele.

Nu o sa fie asa..eventual Nike...

Ar fi bine sa ne lase cu culorile astea la moda acum printre echipele de fotbal. Echipamentul trebuie sa fie rosu, albastru sau o combinatie dintre cele 2...

Ar fi bine sa ne lase cu culorile astea la moda acum printre echipele de fotbal. Echipamentul trebuie sa fie rosu, albastru sau o combinatie dintre cele 2...

ala de rezerva? :shifty:

Poate sa faca unul albastru si unul rosu. Daca nu ma insel am avut asa ceva acum cateva sezoane si ne-am descurcat

Edited by MoWeed

Sunteti prea pretentiosi.

LE: Am jucat noi si in alb-rosu si n-a mai plans nimeni.

Edited by Marius

Au plans unii cand am jucat in alb-rosu...unii de fericire si altii de suparare..

La dezvoltarea noului design, Nike a pãstrat culorile tradiționale, roșu și albastru. Mai mult decît atît, pentru prima oarã, tricoul de joc va avea 5 dungi, ca și sigla clubului Steaua.

gsp

Speram sa fie ok echipamentul.

deci toti aia care au zis ca va fi ca al Barcei, dupa ce au vazut niste desene stupide pe sport.ro, si-au luat teapa? :D

Deci o sa fie copia fidela a barcelonei de acum 2 sezoane... si ala de rezerva la fel...

Barcelona+2007-08+Away.jpg

Barcelona+2007-08.jpg

Edited by Daniel-Ionut

Orice echipament e mai bun decat bataia aia de joc de acum 4 ani cand jucam in galben si nici nu aveam emblema pe piept.

Au scos jegurile de la prostvsitvsport o prostie și acum toți o luați de bunã, cã e copiat dupã al Barcei, cã e nu știu cum. De ce ar fi copiat dupã al Barcelonei și nu dupã a lui FC Basel sau Catania? De parcã Barcelona e singura echipã care joacã în roșu și albastru, și parcã ar fi singura cu tricou în dungi. De ce ar fi copiat dupã al Barcelonei și nu dupã modele mai vechi de tricouri, cu care a jucat Steaua? Doar a mai jucat în dungi și acum 10 ani, și pe vremea lui Iordãnescu.

Se pare ca avem si un al 3-lea echipament. Ala rosu imi place mai mult.

Tricourile alea galben-verzui sunt de rahat. In rest celelalte arata cat de cat bine. Imi pare rau ca nu mai scot si echipament albastru cum era inainte.

Mie-mi place mai mult decât cel de anul trecut. Depinde acum și cum aratã spatele, cã ãla arãta nasol cu dungi numa-n partea de jos, parcã era un gard. ªi sunt curios și ce font or sã foloseascã și ce combinații de culori vor folosi cu șortul și jambierele. ªi depinde cum o sã se miște și purtãtorii lor.

Ce e in capul lor cu tricourile alea verzi ? Ei chiar nu vad ca-s penale ?

Daca echipamentul de baza este in dungi ros-albastre e normal ca cel de rezerva sa fie o alta culoare decat cele doua. D'oh! :)