Virgil

Steaua - Genclerbirligi 0 - 0

86 posts in this topic

Sambata, 11 iulie, de la ora 20:30, pe stadionul Steaua, FC Steaua Bucuresti isi invita suporterii la evenimentul prilejuit de prezentarea lotului pentru sezonul 2009-2010. Dupa un inedit spectacol de sunet si lumini in timpul caruia vor fi prezentati toti jucatorii ce fac parte din lot in actualul sezon, precum si cei din echipele de copii si juniori, va avea loc un meci amical in compania echipei turce Genclerbirligi. Genclerbirligi SK este unul dintre cele mai vechi cluburi din Turcia, fondat pe 14 martie 1923. Culorile traditionale sunt rosu-negru, dar in deplasare echipa evolueaza in alb. Clubul din Ankara a castigat de doua ori campionatul Turciei si tot de doua ori Cupa Turciei. In sezonul trecut, echipa antrenata de fostul international german Thomas Doll s-a clasat pe locul 14.

Biletele pentru acest eveniment vor fi puse in vanzare marti, 7 iulie, incepand cu ora 10.

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

Peluze - 10 lei

Tribuna II - 15 lei

Tribuna I - 20 lei

Tribuna 0 - 40 lei

Fotolii - 75 lei

sursa: site-ul oficial

Edited by Virgil

In timp ce spurcatii joaca cu OM,Grenoble,Saint Etienne si Porto,noi jucam cu Genclerbirilgi in amicalul de prezentare(!!!),echipa care anul trecut a fost la egalitate cu Konyaspor,echipa care a ocupat primul loc retrogradabil,salvandu-se doar din cauza goladverajului.Frumos,ma.....

OLE OLE,OLE OLA,MU.IE TOATA CONDUCEREA!!!

Edited by The Game

Puteam juca meciul de prezentare si cu Juventus Pãpãuți.

Personal, prefer sa pregatim bine sezonul care urmeaza, nu sa se umple Templul de oligofreni la un meci fara miza.

Oficialii Stelei au anuntat ca vor mai juca un meci de prezentare si in iarna cu Internazionale Cucuruzu , singura echipa din Muntenia care a castigat campionatul la amatori :D

Nu conteaza cu cine jucam conteaza sa jucam bine in sezon nu ca anul trecut sa spulberam Roma si dupa aia sa ne bata planeta moldova

Edited by razvan28

Niste prieteni de ai mei din Sibiu o sa tina un show cu steaguri.

Sper sa le scape un steag in capul ciobanului :D

la astia a jucat si Geremi la un moment dat, nu?

bai nene, astia si acuma baga bilete , futui

De acolo l-a luat Realul!

da.a jucat si geremi la genclerbirliği...dar la campionatul profesionist nu a luat nici un campionat...

Mda... Mai degraba astept meciu cu Ujpest decat acesa cu turcii.. :) Sper sa fie stadionul aproape full la meci . SA LE ARATAM NOI LA UNGURI CE GALERIE AVEM :steag_cruce_invers:

E doar un meci amical,conteaza ce facem dupa,in sezon.Eu sper sa trecem de Ujpest.

Cei care v-ati facut abonament pe sezonul asta sa-l aratati cand vreti sa luati bilet la meciul asta ca aveti 25% reducere. Pe site-ul oficial am vazut ca nu se precizeaza.

pe multi i-am auzit ca Steaua aduce o echipa de rahat pentru prezentarea lotului pe timp de criza .

In plus , in locul unei infrangeri cu un Milan sau Juventus , mai bine sa fie o posibila victorie la scor cu Genclerbirligi , si suporteri mai fericiti ca echipa merge bine si a batut

pe multi i-am auzit ca Steaua aduce o echipa de rahat pentru prezentarea lotului pe timp de criza .

In plus , in locul unei infrangeri cu un Milan sau Juventus , mai bine sa fie o posibila victorie la scor cu Genclerbirligi , si suporteri mai fericiti ca echipa merge bine si a batut

De unde victorie la scor?

Cat costa biletul la peluza ?

Edited by kata_roby

Stie cineva pe ce post va fi transmis meciul?

M-am uitat acum la programul majoritatii posturilor care ar putea transmite meciul ( antena1 , Pro TV , gsptv , tvr ) .. nu apare nicaieri.. :wall:

:finger: Arga'

amicalele Unirii Urzieni . Putem vedea ce conducere de tot rasul are Steaua, de nu e in stare niciodata sa faca amicale cu echipe mari.

Chiar daca nu sunt super echipe astea, sunt echipe din zona Marii Britanii si stim cu totii cu cata responsabilitate si daruire joaca astia.

15 iulie - Ayr United

18 iulie - Celtic Glasgow

20 iulie - FC Rangers

22 iulie - patrulater cu Plymouth Argyle (Anglia), Middlesbrough (Anglia) si Dumberton (Scotia).

Edited by gio_stgloria

GENÇLERBİRLİĞİ Ankara

paf_takim2008.jpg

Edited by Virgil

eu am impresia ca jegosii astia au dublat pretu` la bilete...la astea neimp 10 lei si la alea imp 20 lei :|:|