Ronnie

Romeo Surdu

93 posts in this topic

Parca a jucat bine la Brasov sub comanda lu' Muc cel mic :hmmm:

Edited by iNsTiGaToR

Si la Brasov si la CFR a jucat mult mai bine decat la Steaua (daca ne uitam la raportul dintre meciuri jucate si goluri marcate)

Statistica spune totul:

Brasov - 66 de meciuri, 18 goluri

CFR - 51 de meciuri, 16 goluri

Brasov (imprumut) - 21 de meciuri, 8 goluri

Steaua - 65 de meciuri, 9 goluri

Pacat ca in statistica aia nu se regasesc si posturile pe care a jucat. Adica varf autentic mai peste tot, la noi si la Brasov mai degraba in extrema.

Bergodi il folosea varf de atac si era printre cei mai buni jucatori din acea perioada.

Toate ca toate ,da` s-a dus la rromi. Cel mai tare e ca i-a si scos din Cupa,era culmea sa nu se claseze astia pe locuri de Europa. A intrat si Surdu in lotul mercenarilor odata cu transferul la rromi.Ce sa mai zic de Alexa ,care sigur e stelist daca din iarna ar fi cazul sa fie.

Intr-adevar,jucat pe postul sau,acela de varf,Rromica era bun,evident...la Steaua in afara perioadei Bergodi a fost calcat in picioare ca om si ca fotbalist devenind o pacoste pentru ochiul nostru.

Oricum,la fel de adevarat este ca Surdu n-o sa ramana pentru noi in istorie decat ca un simplu trecator.

A plecat petarda , in sfarsit. Daca ar mai pleca Banel si Bilasco , it`s perfect :D

Mersi Surdulica, pentru plecare ! Stai la Rapid, ca stai bine, sa-ti dea Dumnezeu, Allah, Budha, Moise si Thor sanatate, si sa te retragi de la Rapid la 36 de ani :D !

"Prin incetarea contractului meu cu clubul Rapid, vreau să imi cer scuze față de suporterii stelisti, pentru jignirile aduse lor. Mentionez că am fost fortat să ii jignesc, pentru că nu imi stă in caracter să fac acest lucru, mai ales că am fost jucatorul Stelei".

Surdu a venit la Rapid in vara lui 2011, de la marea rivala Steaua. Acesta a strins 37 de partide in tricoul "visiniu" si a reusit 5 goluri, toate in sezonul trecut, pentru că in acest campionat nu a marcat in cele 9 aparitii. A fost unul dintre cei mai contestati jucatori de peluza alb-visinie.

Jucatorii sunt mercenari, putini sunt cei pare pastreaza asa zise "sentimente" fata de cluburile pentru care au evoluat :)

"Prin incetarea contractului meu cu clubul Rapid, vreau să imi cer scuze față de suporterii stelisti, pentru jignirile aduse lor. Mentionez că am fost fortat să ii jignesc, pentru că nu imi stă in caracter să fac acest lucru, mai ales că am fost jucatorul Stelei".

Si ce a vrut sa spuna prin asta ? Sa inteleg ca revine la Steaua ?

Sau a spus doar asa ca sa fie spus?

S-a uitat si el in jur si a dedus ca doar la Steaua ar fi putut sa aiba succes sportiv si probabil incearca o noua revenire ;)

Mai bine se duce la MasterChef , Romani antitalent , Te pui cu crapidistele... ca fotbalul nu il mai poate pacali.

Romeo Surdu (28 de ani) a semnat un acord cu formatia cipriotă Apollon Limassol, care ocupă in acest moment locul 6 in prima Liga la 17 puncte de lider.

Romeo Surdu iși depusese un memoriu la LPF la finalul primei parti a sezonului, insă si l-a retras după ce a fost convocat la o discutie cu sefii clubului din Giulesti, in urma caruia si-a reziliat angajamentul pe cale amiabila

Romeo Surdu a jucat in 13 meciuri pentru Rapid, in toate competitiile, si a marcat un singur gol, in meciul cu MYPA, din deplasare (0-2).

A semnat cu Apollon Limassol pentru 18 luni.

Cipriotii speră să primească in curand certificatul international de transfer, pentru a-l putea folosi pe Surdu in derby-ul cu Anorthosis, programat pe 20 ianuarie. Apollon ocupă in prezent locul 6, după 17 etape si a reusit să acumuleze 27 de puncte. Gruparea din Limassol se află insă la 20 de puncte de liderul Anorthosis.

Formatia romanului e ca si calificată in semifinalele Cupei, după victoria obtinută pe terenul lui Ayia Napa, scor 2-0. Soarta calificarii a fost pecetluită de Surdu, care a inscris in ultimul minut al intalnirii un gol superb, probabil cel mai frumos al carierei.

Haha, Surdu avea timp sa se duca pana la aeroport si inapoi pana intrau fundasii aia pe el.