MariusM

Oleg Protasov

245 posts in this topic

Poli Tim??? Pai nu au mai castigat in Groapa de 41 de ani sau 42, nu mai stiu sigur. Cu CFR-ul trebuie sa ne descurcam. Cat despre retur, de cel de la Timisoara nu imi prea fac probleme.

Oare peste 41, 42 de ani veti invinge si voi in Ghencea??? :lol:

De fapt, ei castiga in fiecare noapte pe Ghencea atunci cand adorm si viseaza frumos. Le e foarte greu dimineata sa se trezeasca si sa vada ca de fapt a fost un vis si ca ei nu au mai castigat pe Ghencea de-o vesnicie. La mai mare si tineti-o tot asa mai doggy

Pentru ce poate fi apreciat Oleg:

-in primul rand pentru ca a imprimat un joc ofensiv echipei, ce imi aduce aminte de SuperSteaua anilor 86-89;

-pentru ca este un antrenor calm, echilibrat, cerebral, o caracteristica a marilor antrenori...sunt increzator ca in timp, dupa ce va castiga mai multa experienta va deveni un bun antrenor;

Ce i se poate reprosa:

-lipsa unei comunicari directe cu jucatorii, din cauza necunoasterii limbii romane...un mare dezavantaj, deoarece nu-si poate expune direct, nealterat de catre un traducator, ideile tactice, cerintele asupra jucatorilor;

-lipsa de experienta caracteristica unui antrenor cu o cariera mai indelungata...exprimata prin schimbari neinspirate, meciuri ratate la limita, imposibilitatea ``citirii`` psihicului unor jucatori care au nevoie de un ajutor in acest sens.

Pe ansamblu insa, cred ca aducerea lui Oleg ca antrenor a fost o mutare inspirata si ca rezultatele nu vor intarzia sa apara.

Un paradox ar fi ca Steaua a inceput sa revina acea Steaua temuta de Europa de cand avem antrenori straini.... 8)

Un paradox ar fi ca Steaua a inceput sa revina acea Steaua temuta de Europa de cand avem antrenori straini.... 8)

revine .. nu revine .. de cand au venit straini la carma echipei se cunoaste cate ceva....

Oleg Protasov pe vremea cand juca in reprezentativa U.R.S.S.-ului.Exact in anul 1988 !

protasovem88.jpg

protasovem88.jpg

Oleg Protasov pe vremea cand juca in reprezentativa U.R.S.S.-ului.Exact in anul 1988 !

in afara de faptul ca are parul grizonat nici macar o schimbare la el... parca traieste a doua tinerete...

Esti tu dragut ca e al nostru,dar s-a schimbat si el.Pe aici,pe dincolo,prin partile esentiale.

Nu vi se pare interesant ca toti cei care vin in Ghencea se indragostesc de Steaua ?! Sunt multi jucatori care au jucat si la d....o si la Rapid, iar cand ii intrebi cu cine tin ? cu Steaua .

Cred ca e un soi de magie in Ghencea si cred de asemenea ca in viitor Steaua va redeveni o echipa temuta in lume.

Forza Oleg . Ne place de tine pt ca iubesti Steaua !!!

La acest meci cu Farul trebuie sa ii dau o nota speciala antrenorului Oleg Protasov: 20+... A reusit sa ii mobilizeze pe jucatori la presing si determinare pe durata intregului meci...... A depasit momentul psihologic de 2-1 pentru noi...

La acest meci cu Farul trebuie sa ii dau o nota speciala antrenorului Oleg Protasov: 20+... A reusit sa ii mobilizeze pe jucatori la presing si determinare pe durata intregului meci...... A depasit momentul psihologic de 2-1 pentru noi...

asa e.... stilul asta agresiv.. cu presing impus de Protasov da roade...

cred ca daca il lasa sa-si faca treaba si ii aduce ceva jucatori de care are nevoie .. o sa faca o echipa puternica

Uitati ca tot ce a fost mai important am pierdut???..CALIFICARE IN CL, SUPERCUPA, EGALITATE ACASA CU Dinamo!!!! Cine e de vina.....

Da..stiu..soarta!!!! :twisted:

Uitati ca tot ce a fost mai important am pierdut???..CALIFICARE IN CL, SUPERCUPA, EGALITATE ACASA CU Dinamo!!!! Cine e de vina.....

Da..stiu..soarta!!!! :twisted:

In unele cazuri daca avea rezerve de valoare poate nu pierdeam...asta e viata...

Asta a fost...acum lasa ca luam Cupa UEFA in compensatie 8)

de ar fi asa simplu... :roll:

O sa vezi ca asa o sa fie....mi-a zis Paulo Cohello.. :lol:

Incepi si tu ca Jiji acuma...tu cine esti, fat frumos din Ghencea??? :lol: :wink:

Incepi si tu ca Jiji acuma...tu cine esti, fat frumos din Ghencea??? :lol: :wink:

Sunt Combinatia dintre Razboinicul Luminii si Alchimistu` :lol: :lol:

Baieti va rog... nu deviati de langa Oleg... faca pariu ca daca mai era Zenga la echipa aparea mai mult ca Gigi la TV in timpul acestei probleme cu sechestru... Oleg da dovada de modestie, nici macar nu e filmat... cat profesionalism... NUMAI FOTBAL!!!

Sorine lasa frate ca ne mai destindem si noi...asa poate uitam si noi de scandalurile ce s-au abatut asupra clubului...de ce sa fim tristi...facem si noi haz de necaz... :wink: