MariusM

Oleg Protasov

245 posts in this topic

Daca va invata romana sunt sigur ca va face lucruri importante la Steaua...pana atunci sa peram ca va merge bine si asa...

Dar totusi ce legatura are invatarea limbii romane cu liucruri importante pe care le-ar putea face ca antrenor.

Pana acum a cam ratat cam mai toate obiectivele: Supercupa, Liga, Cupa Romaniei...

Dar totusi ce legatura are invatarea limbii romane cu liucruri importante pe care le-ar putea face ca antrenor.

Pana acum a cam ratat cam mai toate obiectivele: Supercupa, Liga, Cupa Romaniei...

De unde sti ca nu se pastreaza pentru potul cel mare... Campionat si Cupa UEFA... :wink:

Liga o ratam si cu Zenga si cu Piti, si cu cine vrei tu pe banca. Nuami daca era Dica in teren puteam vorbi altfel, iar lipsa lui Dorinel a facut sa ne amagim singuri pana la fluierul final de la Rosenborg

Reddog tu esti caine numai pana la moarte?Sau si dincolo de ea?

Reddog tu esti caine numai pana la moarte?Sau si dincolo de ea?

Ia ghici? Tu ce zici, asa dupa cate ma "cunosti"?

Si nu schimba subiectul. Vorbeam de Protasov si de "potul" cel mare...

Sorine, parca ai fi Becali in afirmatii. Cupa UEFA? Pai e cam aceeasi chestie cu a fi in cel putin sferturile Ligii. Cam sus tintiti. Cred ca nici Oleg nnu o face chiar asa de sus.

Ii dateai o sansa lui TSKA Moscova anul trecut?

Nu cred... Sau noua ca putem elimina Valencia? Daca nu visezi macar sa ajungi departe NICI CA AJUNGI VREODATA... Dar la voi pana in acest an nu prea s-a visat...

Sincer, stiam ca Valencia e intr-o pasa proasta si ma gandeam la un moment dat ca ati putea produce o surpriza. De CSKA ce sa spun? Nu prea ma asteptam. Ce sa nu mai spun ca acum imi musc unghiile ca suntem cu ea in grupa.

E cam buna TSKA Moscova la ora acuala... banu face multe... Daca nu era Abramovici erau in echipa jucatori cu "...sov"... Asa ei au si brazilieni. Cum or juca la -20 de grade acesti oameni luati de pe plaja nu stiu. Cert este ca au castigat un trofeu la startul caruia nu s-au aliniat!!! Ei au venit din CL!!! Aici e problema!!!... Nu va vad deloc bine impotriva lor... Cel mai rau este ca aveti acasa unde punctele pierdute semneaza necalificarea in primavara Europeana...

Si inca o chestie: Calificarea in primavara e bine sa o faci de locul 1 sau chiar 3... Alfel joci cu o echipa de pe locul 3 din CL... NASHPA!!!

Noi totusi avem meciurile de acasa cu echipele considerate accesibile din grupa... Asta e un mare Avantaj.

hai ca am sarit destul pe lanaga subiect...

ca sa o dreg cumva busuiocul spun ca Oleg are totusi o experienta in plus fata de Zenga in astfel de competitii si ca va face treaba buna... In primavara tot stadionul ii va scanda numele si jucatorii il vor purta pe brate... :wink:

Nu prea face banu tot....uite exemplu lu Dinamo Moscova...i-a cumparat pe Maniche,Derlei si Costinha castigatori ai UCL si Cupa UEFA in 2 ani cu Porto..si uite ca nu fac nimic,.,,nici campionatu nu-l castiga.

Este adevarat ca nu totul e facut bine cu ajutorul banilor, de aceea zic ca si un antrenor cu experienta este foarte bun... Daca este si serios si impunator are si mai mult de castigat din potentialul echipei... Oleg pare a sti ce echipa are acum... Si experienta are cum nu prea a avut nici macar Piti.

Ce experienta? Ca antrenor? De unde atata experienta?

Ce experienta? Ca antrenor? De unde atata experienta?

Reddog... el a antrenat in CL si a castigat un campionat mai bun ca al nostru... Cine a facut asa ceva de la noi din Divizia A? nea Ando?!?!!? :lol: :lol: :lol: :lol:

Lasa mai ca face si nea Ando, nu e inca nimic pierdut. La noi in tara e cam greu sa antrenezi, se practica metoda: ai dezamagit o data, zbori. Nu se vede momentan ca ar avea multa experienta. In afara de UEFA, cam nimic momentan. Si cu Zenga ati reusit aceleasi chestii. Ca sa nu mai spun de campionat.

Multa rabdare a avut conducerea la voi cu Ando... Si acum, daca nu era in grupe "Adio Ando" ii spunea Netoiu...

la noi GG nu prea a avut rabdare cu Zenga... Poate ca a procedat bine... nu stiu ce o face cu Oleg acum... vad ca l-a iertat mai mult decat i-ar fi ingaduit lui Zenga...

Momentan. Daca mai face vreo gafa, cred ca zboara din Ghencea. Pardon, tot Ghencea imi vine sa spun...nu o fac cu rautate. De la Steaua zboara. Stii de ce ii mai acorda inca credit? Ca s-a facut mare tam-tam pe baza venirii lui la Steaua ca si antrenor.

Cred ca ii acorda credit ca e inca pe primul loc... Si daca ramane echipa acolo si el va fi tinut in brate....

Scuze Sorine, dar la cat de ciudat joaca Steaua mai nou nu stiu cat timp isi va mai mentine pozitia. Vin meciuri grele, va asteapta si meciul cu Farul, apoi Rapidul, apoi CFR...

Este adevarat dar si voi aveti cu CFR si cu PoliTm... Avantajul nostru este ca vom avea un retur mult mai usor cu deplasari grele decat la voi... unde a inceput sa ne placa... (Cristea minutul 85)

Asa ca Oleg are toate sansele sa ramana si la anul tot la noi... sper ca in Ghencea sa fie...

Poli Tim??? Pai nu au mai castigat in Groapa de 41 de ani sau 42, nu mai stiu sigur. Cu CFR-ul trebuie sa ne descurcam. Cat despre retur, de cel de la Timisoara nu imi prea fac probleme.

Oleg o sa ramana...ca nu e prost....cred ca are o clauza in Contract ca daca il da afara ii da o suma frumusica 8)

Pai el ar ramane, dar depinde daca nu il oftica pe latifundiarul vostru.

Poli Tim??? Pai nu au mai castigat in Groapa de 41 de ani sau 42, nu mai stiu sigur. Cu CFR-ul trebuie sa ne descurcam. Cat despre retur, de cel de la Timisoara nu imi prea fac probleme.

Inteleg.Stii ca oricum o veti lua pe coaja si nu iti mai faci probleme.Asta inseamna ca esti resemnat.

Oleg pare a fi mai calm si mai indiferent la vorbele lui GG fata de Walter... Cel putin asta se vede pe fata lui... Dar cine stie ce e si in sufletul lui...

-

Oleg e un tip calm si cumpatat la vorba.In sufletul lui sunt familia sa si Steaua.Si tot ce poate fi legat de aceste doua componente ale sufletului sau.

Oleg pare a fi mai calm si mai indiferent la vorbele lui GG fata de Walter... Cel putin asta se vede pe fata lui... Dar cine stie ce e si in sufletul lui...

-

Pai poate ca translatorul nu ii nuanteaza pe deplin vorbele lui nea Jiji... Walter cam se stia in ultimul timp cu romana noastra cea iubita. PProtasov inca nu poate intelege "profunzimea gandirii si vocabularului" lui Becali.

Daca va invata romana sunt sigur ca va face lucruri importante la Steaua...pana atunci sa peram ca va merge bine si asa...

Din cate inteleg esti profesor...oare elevi te-ar intelege la fel de bine daca ai avea translator???