Guest SteauaToronto

Discutii despre Europa League - Editia 2009/2010

165 posts in this topic

Sa nu fie un topic cam scurt. Dupa Ujpest , cred ca vom iesi din Europa League. Nu vad cum sa facem treaba cu acest lot , daca acesti jucatori vor juca ca in sezonul trecut.

Sper sa nu fie asa.Dar asa-i,cu ce lot avem,vad ca nu facem nici un transfer.Totusi,sper sa trecem de Ujpest,sper sa ajungem barem in grupe.

poate nu o sa fie asa :) ... sper sa ne ducem in grupe ! asa mai ia si Gigi niste bani:))

daca nu vin 2-3 jucatori 90% nu ne ducem in grupe !

Asa a visat.

va zic sigur ca Steaua o sa bata in Ghencea cu 3-1 si la budapesta cu 2-0

Eu zic un 4-0 la noi si un 2-2 in Ungaria. Alte pronosticuri?

va zic sigur ca Steaua o sa bata in Ghencea cu 3-1 si la budapesta cu 2-0

Dupa parerea mea, nu vom primi gol acasa. In tur Steaua - Ujpest 3 - 0, iar in retur Ujpest - Steaua 1 - 2. forzateaua

Steaua - Ujpest 3-1 la general.

Va fi 2-2 acasa,dupa ce am condus si 0-0 in Budapesta.

BA voi nu ati vazut ca Pandurii a BATUTO CU 3-1 PE UJPEST?????????????? PAI NOI SUNTEM MAI BUNI DECAT Pandurii ASA CA LA RUPEP GATU CA LA PORUMBEI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campionii

178.jpg

Edited by Adrian
renunta la caps lock si la limbajul de mesager.ultim avertisment.

BA voi nu ati vazut ca Pandurii a BATUTO CU 3-1 PE UJPEST?????????????? PAI NOI SUNTEM MAI BUNI DECAT Pandurii ASA CA LA RUPEP GATU CA LA PORUMBEI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campionii

Da BAAAA!!! :D:w00t::))

Sa nu exageram!

Niciodata nu poti sa compari un amical cu un meci oficial de Europa League... + ca ungurii au jucat cu un om mai putin... da' da-i Cezarului ce-i al Cezarului... bravo Pandurilor... parca il vad in seara asta pe Maruta... cu Pandurii lui... sa ia Steaua exemplu de la Pandurii etc etc :)

Edited by Daniel-Ionut

parca il vad in seara asta pe Maruta... cu Pandurii lui... sa ia Steaua exemplu de la Pandurii etc etc :)

Pai daca te uiti la Maruta cum drak sa nu fii nevoit sa-i suporti aberatiile...

On: Steaua-Ujpest 4-0

Ujpest-Steaua 0-3

Bine mah,dar in retur am pierdut cu Pandurii. :thumbdown:

Va fi 2-2 acasa,dupa ce am condus si 0-0 in Budapesta.

Glumesti? Ai grija ca se califica ei in situatia asta.

Cunosc echipa Ujpestului, si nu cred ca vor fi probleme cu ei. Acum cativa ani au fost eliminati de o echipa din Feroe parca (sau Liechtenstein). de atunci s-au intarit, au terminat pe 2 campionatul, au un stadion cochet, dar jucatorii sunt sub valoarea Stelei.

Totusi, daca se va juca la nivelul cu care s-a jucat in meciul cu Buzau, calificarea se poate pierde, dar nu cred ca jucatorii nu vor fi concentrati. Nici Bergodi nu va lasa acest lucru.

Dupa meciul cu Ujpest...Mai ales in a doua repriza...dupa ce am vazut determinarea jucatorilor si bucuria jocului (parerea mea) cred ca vor ajunge destul de departe in Europa League...Daca vor avea bucuria sa joace...si cred ca o vor avea pentru ca Bergodi e un antrenor bun si se va ocupa de asta...cred ca vor ajunge in Sferturi...Poate si mai departe

Oricum ...ForZZa Steaua heee ForZZa Steaua hee :steag_cruce_invers:fular-campionii

Sigur ne vom califica.Suntem peste Ujpest si Flamurtari sau Motherwell ca valoare , nu putem pierde cu asemenea echipe.

In grupe vine insa greul caci se va juca ca in UCL cu grupe de 4 echipe

Edited by razvan28

Am batut cu 2-0 acasa , asta fiind primul meci oficial !! In deplasare o sa fie al 2lea , dar a fost de ajuns ca sa vada jocul ungurilor alora ratati si sa poata sa bata si in retur !! Ar fi frumos , si asa si trebuie , Steaua a adus mai mult de 60% din coeficientul Romaniei in ultimii 5 ani si trebuie sa-si apere acest blazon !! Unul din scorurile astea o sa iasa sigur , va zic eu fular-campionii Ujpest - Steaua 0-1 , 0-2 , 1-2 sau 1-3

Ieri ma uitam si eu pe youtube la Banel de la Mondenii :))) apoi am vazut alta secventa " Gol Banel " . Era jocul lui superb cu Betis Sevilla !!!

Apoi am zis : sa mai vad odata meciurile alea , ca nu stiu cand o sa mai apuc asa ceva de la vreo echipa din Romania !!

Grupele UEFA unde spulbera pe lens cu 4-0 , batea pe Besiktas cu 2-1 si facea 0-0 la Sampdoria si la Hertha Berlin au demonstrat ca Steaua e o echipa de top !! Nu numai atat , dar si in fazele eliminatorii 3-1 la Heerenveen , tot asa printr-un joc superb , o relaxare acasa cand am luat bataie cu 1-0 , dar mai ales jocul detur de la Betis unde am facut legea, scor de neprezentare 3-0 !!! Apoi dubla cu Rapid , n-am avut nici un moment de indoiala ca nu ne vom califica , deoarece juca foarte bine !! Insa , dupa asta , cosmarul care a trezit Romania la realitate : Middlesbrough !! Cah ce ciuda am pe echipa asta , ce as vrea sa ne intalnim iar cu ei , sa-i frigem !! Era finala noastra cu Sevilla . Intr-o repriza ei ne-au furat-o X( ce facusem intr-un meci si prima repriza la ei cand am arata fotbal de finala de Champions League s-a dus pe apa sambetei !! Si daca imi aduc bine aminte din cauza lu Dica s-a intamplat tot !!! Terminatu ala si-a luat un cartonas galben si a inceput sa planga , era terminat , dupa el a tras toata echipa in jos !! II era ciuda ca din cauzsa acelui cartonas n-o sa joace el Finala cu Sevilla . Dar din cauza lui , nimeni din echipa nu a mai jucat cu Sevilla !!

Cea mai buna performanta a Stelei in Cupa UEFA , si a unei echipe Romanesti !!

Pot sa mai sper la un asa parcurs de la Steaua ? Macar anul asta tinand cont sa suntem cap de serie in 3 tururi preliminare , in grupe sunt 12 echipe cap se serie a cator 12 grupe , Steaua trebuie sa fie printre ele !! Trebuie sa castige grupa si sa ajunga in 16imi , acolo unde cred ca va fi iar cap de serie !! Avem sanse marei pentru optimi cel putin , de acolo vom intalni adversari puternici , dar mingea e rotunda , Steaua e Steaua !!