Azzido

Michael Jackson

114 posts in this topic

Cântãrețul american Michael Jackson a decedat în cursul dupã-amiezei de joi în urma unei crize cardiace la locuința sa din Los Angeles.

font_minus.gif print_icon.gifImprimã email_icon.gifE-mail Michael Jackson, în vârstã de 50 de ani, suferit o crizã cardiacã la locuința sa din Los Angeles.

Criza cardiacã a avut drept cauzã o aritmie a cordului, cu un ritm de pulsație al inimii de 200 de bãtãi pe minut, care a provocat o fibrilație care a oprit inima.

În momentul în care la locuința sa a ajuns echipa medicalã Jackson nu mai respira. El a fost supus operațiunilor de resuscitare cardio-respiratorii și a fost transporta de urgențã la UCLA Medical Centre.

O sursã apropiatã familiei a declarat cã acest eveniment tragic era de așteptat, starea sa de sãnãtate fiind foarte proastã. În ultimele sãptãmâni, pregãtind seria de concerte ce urma sã le susținã în cursul lunii viitoare la Londra, din cauza unor dureri insuportabile de spate, luase ãn exces medicamente analgezice.

În jurul spitalului UCLA s-a strâns o mulțime de persoane, care au aprins lumânãri și depun flori în memoria sa.

Momentul ce nu a mai avut loc

Managerul Madonei a anunțat, pe Twitter, cã în urmã cu o lunã vedeta i.a spus cã ar dori sã aibã o apariție surprizã într-unul din spectacolele lui Michael Jackson de la Londra.

jurnalul.ro

:no:

Dumnezeu sa te odihneasca Michael. Influenta ta asupra muzicii pop nu se va stinge prea curand, pentru asta meriti respect. Restul pacatelor omenesti se sting odata cu acest nefericit eveniment.

De mortuis nil nisi bene!

Dumnezeu sa-l ierte!

A fost un artist inegalabil,din pacate cu o viata personala prea agitata.

Pacat ca nu a mai apucat sa apara intr-un ultim mega-turneu...

Dumnezeu sa-l ierte!

Are foarte multe de iertat la el. Oricum,despre morti numai de bine.

Imi aduc aminte ca am dat o caruta de bani la bisnitari sa intru in '92 la concert. In '96 aveam niste invitatii la oficiala,dar am coborat pe gazon pentru ca era o atmosfera incredibila!

Cum ii tachinam pe fanii cantaretului! "Uite-l!" ,strigam ,aratand spre cer si aia puneau botul. Se uitau ca tolomacii pe cer sa-l vada aterizand. Sau cum tipam ca niste fetite isterice,evident la misto :"Maicãle!!!!

In '92 m-am dus cu un grup din liceu la hotelul unde era cazat ,ne-am bagat printre fanii veniti sa-l intampine pe idolul lor si am inceput sa urlam

"Michael,i love you" prefacandu-ne ca lesinam la vederea lui. A fost show.

Unii mai tampiti strigau "Michael ,i need some children!"

Asa era la varsta aia. Ca showman , era numarul 1.

Ma gandeam ca doar Freddy l-ar fi intrecut.

PS A cazut si un Inger : Farrah Fawcett. In urma unei boli crunte a incetat din viata la varsta de 62 de ani. Dumnezeu a chemat un "inger" la El. Dumnzeu s-o ierte!

Edited by vlad

Dumnezeu SA-L IERTE!

Nu am fost un fan al muzicii sale, singura melodie care ma cutremura de fiecare data cand o ascult este

Dar a fost un artist fantastic!

FIE-I TARANA USOARA!

Edited by Lari

Poor motherfuckin' bastard!

Canta bine. Imi placea mult de el cand eram mai tanar. Da' nah...avea si el piticii lui. Pacat ca s-a bagat la toate operatiile alea.

RIP

Ce mi-e un barbat care devine femeie prin operatii, ce mi-e un negru ce devine alb.

RIP!

RIP.

Imi pare rau ca nu am reusit sa il vad intr-un concert. Facea un spectacol incredibil.

RIP, king of music!

Niciodata nu mi-a placut de Michael Jakson. Se comporta mereu ca o domnisoara cu .... Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace!

RESPECT pentru ca a vrut sa fie ALB. Dumnezeu sa-l ierte!

recunoasteti, o sa va fie dor de Tata lor

Dumnezeu sa-l ierte...

Pacat... el si-a facut-o cu mana lui.

:hypocrite:

si medicii care l-au tot operat si impresarii care l-au tot stresat sa apara in public si managerul si lipsa unui suflet bun care sa-i spuna" omule, nu face abuz de pastile" ... si iata ca se gasesc o groaza de cauze care pot cauza un infarct.

D-zeu sa-l odihneasca pe Regele Muzicii Pop!

Michael ramane mereu viu prin muzica pe care a creat-o pt noi, adica, destinul oricarui artist de geniu.

Nu-i trebuiau lui pigmenti albi, el a fost alb prin mesajele transmise prin muzica,prin calitatea deosebita a showurilor, prin trupa de dansatori profesionista ... un adevarat ambasador unicef, ambasador al pacii.

Edited by dee

Cand a murit Dolanescu nu ati mai dat cu RIP-uri in stanga si in dreapta.

Edited by Stanici

Adevarat...io cel putin n-am vazut pe nicaieri Odihneasca-se in pace Ion Dolanescu

Pai, bah, aparea nenea asta la MTV?

Pai, bah, aparea nenea asta la MTV?

uite cum apar post-urile idioate.... Iubim tot ce au altii si nici nu stim ce avem noi...'ai de capu nostru

ma intreb ce s-ar intampla aca Puya si 50 Cent ar murii in acelasi an...ce tampenii o sa mai apara pe la tembelizor si pe la sts-urile unor copii distrusi...50 Cent sau Puya?

Edited by iNsTiGaToR

ma intreb ce s-ar intampla aca Puya si 50 Cent ar murii in acelasi an...ce tampenii o sa mai apara pe la tembelizor si pe la sts-urile unor copii distrusi...50 Cent sau Puya?

Puya si 50 cent, chiar pe cei mai terminati i-ai gasit...

RIP MJ

uite cum apar post-urile idioate....

Chiar trebuie sa semnalizez ironia?