Ronnie

Cristiano Bergodi

137 posts in this topic

Sã nu creadã cã are vreun avantaj acum dacã Steaua a plãtit douã milioane de dolari pe el! Nu mã intereseazã, poate sã vinã și cu patronul de mînã. Doar eu am sã decid cînd va merita sã fie în lotul echipei mari!

si marmota invelea ciocolata in staniol...

nici nu e nevoie sa vina cu patronul de mana...e suficient sa iasa Jiji la gesepe sau prost.ro si sa zica Dayro titular, si asa va fi...

"Am fost la pauza la vestiare dar Bergodi nu m-a lasat sa vorbesc cu jucatorii[...]Veniti maine la antrenament sa vedeti ce inseamna sa nu-l respecti pe Becali" a tunat lepra dupa meci...

Si se pare ca mai pleaca un antrenor...

Respectul meu vesnic daca i-a trantit usa in nas gibonului.

Rada?

Edit:eu n-am incredere in Bergodi,tot mi se pare o marioneta.....

Imi retrag si-mi cer scuze pt toate cuvintele rele pe care le-am spus despre Bergodi.....

Rusinos ceea ce a patit Bergodi.N-a acceptat sa fie umilit de Becali,si ce solutie putea gasi asta decat sa-l dea afara.Pacat.De era lasat sa-si faca treaba,peste ceva timp puteam sa ajungem mult mai sus,dupa ce mai reveneau si jucatorii accidentati,putea gasi o formula buna de echipa.Stiu,am pierdut cu Dinamo,Urziceni,in UEFA am avut adversari facili,dar totusi,parerea mea,se vedea o schimbare in bine in jocul Stelei,jucam mai combinativ,mai ofensiv.Pentru ce a facut la Steaua si pentru ca n-a acceptat sa fie calcat de Becali-respect Bergodi!!!

Pacat. Nu merita ceea ce i s-a intamplat. Dar Gigi atat gandeste , atat face. Nu da cineva vreo bomba in avionul mamutului sa nu-l mai vad niciodata?

Multe de zis despre demitere nici nu-si mai au locul. Doar ca Bergodi e un antrenor bun , are idei de joc , are stiinta fotbalului , dar nu are jucatori sau ma rog nu a avut jucatori.

Ramas bun Cristiano!

Sincer prieteni am inceput sa nu mai pot privii un meci de-al Stelei pina la capat. Asta dupa mai bine de 40 de ani.

Nu jucam nimic! Din pacate nu jucam nimic pe nicaieri, nici la cluburi nici la nationala. Ceea ce jucam cu totii este un teatru ieftin! Aseara in prima repriza (mai mult n-am avut nervi sa vad) ma minunam de comentariu. Se laudau tentativele de pasa, incercarea de trecere, pasa pe culoarul unde ar fi trebuit sa fie co-echiperul.....toate gresite.

Declaratii pompoase inaintea fiecarui meci. De asta sintem buni.

Dupa meci nu avem sira spinarii sa recunoastem ca nu sintem buni nici pentru o echipa din Moldova! Avem insa pretentii sa cistigam cupa!

Bergodi are partea lui de vina in jocul Stelei. Asa cum au avut restul antrenorilor de pina acum. NU poti insa antrena la Steaua. Ginditi-va ca la munca voastra tot timpul seful schimba ceva. Fotbalul are nevoie de o oarecare rutina, ori singura rutina la Steaua este ca Becali va continua sa transforme echipa intr-o turma de oi. Oile aduc bani, dar nu cistiga campionate, nu joaca fotbal indiferent de cine le paste!

Culmea este ca se gasesc tot timpul oameni care sa-l slujeasca pe Becali desi stiu de la inceput ca n-are cum iesii bine. Acum este Stoichita, inainte a fost Lacatus, Hagi.....

Singurul cu sira spinarii a fost Bergodi. Un antrenor formeaza echipa dupa el. Lotul Stelei ar fi avut ocazia sa devina unul cu sira spinarii. Nu o mai are! O sa ne tirim incontinuare prin campionat, o sa ne facem in continuare de cacao prin Europa......

Ce-i de facut?

Nimic! Pina presa ne ingroapa in declaratiile lui Becali zi de zi, pina mai exista un suporter care plateste un bilet la meciul Stelei, sau mai priveste unul la televizor acest cancer al clubului o sa continue sa distruga Steaua. E jucaria lui, e singuru lucru prin care este bagat in seama si el!

E greu ca fan al Stelei sa indemni pe altii sa intoarca spatele echipei, dar decit echipa asta a lui Becali mai bine sa traim din amintirea celei de care se temea prin anii 80 toata Europa!

Domnule Bergodi, nu sunt toti romanii ca Becali, de altfel nici nu este roman, va multumesc ca i-ati dat o lectie de demnitate. NU fiti trist, oricum nu v-ar fi lasat sa formati o echipa, el nu doreste asa ceva ci.... o turma de muls.

Bergodi oricum isi gaseste imediat echipa. Sunt multi probabil care isi freaca mainile acum. E poate singurul antrenor care nu l-a interesat ce a spus Becali si si-a vazut de treaba lui si atunci cand a avut posibilitatea i-a raspuns in fata, nu prin presa. Bergodi a avut demnitate. Respect pentru el.

Ai dreptate DelPiero. Sentimentul este unul de scarba. De ce sa mai vin la meci? De ce sa mai ragusesc? Pentru o echipa umilita de un patron. Sa platesc un bilet ca sa vad un jucator care astazi este cotat de un prost la 20 de milioane de euro si maine este trimis la Steaua II. Daca as fi jucator la Steaua m-as simti umilit. Steaua e jucaria lui si face ce vrea cu ea. Usor dar sigur strica tot ce a mai ramas din clubul asta si cand va termina va pleca ca vezi doamne nu-l mai vrea lumea, dar nu va pleca pana nu va vinde tot, ca doar tre sa isi ia banii inapoi pe care i-a bagat.

Steaua incepea sa arate a echipa , chiar daca avea pe teren jucatori mai slabi .. probabil cand reveneau titularii de drept alta ar fi fost fatza Stelei cu bergodi pe banca , dar acum probabil o sa revina la ce se juca in sezonul trecut .. adica victorii in minutul 89 si in rest bambilici .

Cu Giginho "antrenor" iar o sa fie Steaua de rasul lumii..

Iti multumim Bergodi pentru tot ce ai facut la Steaua . Ai toata stima si respectul meu

Eu unu tinam la tine ...dar nu a fost sa fie bine .

Mult norok si multa bafta !

o sluga penala...

hai zi sa mori tu?

Domnule Bergodi, nu sunt toti romanii ca Becali, de altfel nici nu este roman, va multumesc ca i-ati dat o lectie de demnitate. NU fiti trist, oricum nu v-ar fi lasat sa formati o echipa, el nu doreste asa ceva ci.... o turma de muls.

respect pentru cele scrise de tine.

atat de rau imi pare pentru Cristiano, un om de mare caracter, un om care a venit cu sufletul pentru Steaua, pentru noi... stau si ma intreb oare ce mai este de facut. abia acum o jumatate de ora am aflat ca protestul se tine la ora 10, iar cum eu stau in celalalt capat al orasului, nu mai aveam cum sa ajung. ce mai este de facut in situatia asta? chiar asa noi nu mai contam pentru nimeni? pana si Lippi s-a pishat pe noi in ultimul hal. tocmai el a acceptat sa ne inchida gura... sau cel putin sa incerce sa ne inchida gura. am ajuns de rasul tuturor. acum imi dau seama cat de bine era cu Piturca, chiar daca la capitolul fotbal eram praf. deci am ajuns in halul acela in care sa il regretam pe Nea Piti...

Mult respect pentru Cristiano Bergodi,un om extraordinar,care s-a vazut ca a tinut la noi,suporterii,care ne-a inteles prin ce am trecut in ultimii 2 ani,si cel mai important,nu s-a lasat calcat in picioare de un cacanar analfabet....MULTUMIM PENTRU TOT CRISTIANO BERGODI,VEI AVEA UN LOC IN INIMILE NOASTRE ALATURI DE Marius Lacatus,Gica Hagi,Gabi Balint etc.

Mult respect pentru Cristiano Bergodi,un om extraordinar,care s-a vazut ca a tinut la noi,suporterii,care ne-a inteles prin ce am trecut in ultimii 2 ani,si cel mai important,nu s-a lasat calcat in picioare de un cacanar analfabet....MULTUMIM PENTRU TOT CRISTIANO BERGODI,VEI AVEA UN LOC IN INIMILE NOASTRE ALATURI DE Marius Lacatus,Gica Hagi,Gabi Balint etc.

semnez si eu la ce a scris The Game.

Multumim pentru tot Cristiano si te mai asteptam in Ghencea. Intr-o era post-Jiji, pe care ne-o dorim cu totii!

Bafta si sper sa ajungi la SS Lazio intr-o buna zi! ;)

Multumim Bergodi !

M u i e Becali !

Cum iti bati joc de un antrenor cu adevarat bun care antreneaza cu sufletul? intreaba'l pe Jiji :-j...MULTA STIMA SI RESPECT DOMNULE BERGODI

MOARTE TIE CIOBANE

ar fi tare ca Peluza Sud sa se numeasca Peluza Cristiano Bergodi, normal, daca si Cristiano accepta, dar si daca liderii peluzei au de gand sa fie asa.

nici unul dintre marii nostri jucatori nu a fost alaturi de noi asa cum a fost Bergodi, nici unul nu a avut tupeu sa ii spuna ciobanului in fata cum stau treburile, nici macar Gica Hagi sau Lacatus, nici macar Duckadam, Ilie Dumitrescu, Tudorel Stoica sau Mihail Majearu nu au facut ceea ce a facut Bergodi aseara... adica un gest in spiritul Peluzei Sud

Edited by ytse jam

Cirstiano Bergodi a fost cu adevarat singurul om care a avut tupeul sa-l infrunte pe Becali. Normal ca nu mai putea sta acolo , cum era sa -i convina lui boier cacareaza sa aiba pe cineva care sa sufle in fata lui.

M-AM SATURAT DE Argaseala , Lacatus , Stoichita samd.

RESPECT BERGODI, Ienei , Hagi !