jhnb

Demers Pentru Sustinerea Echipei In Timpul Meciului

FORZA STEAUA!!   82 members have voted

1. 1. Va rog votati in acest TOPIC: PRO daca sunteti pentru a incuraja echipa in timpul meciurilor sau CONTRA

• PRO
      41
    • CONTRA
      41

Please sign in or register to vote in this poll.

141 posts in this topic

@john

Ok, ne calca in picioare Steaua dar putem sa-i afisam mesaje care sa il intepe, sa mai organizam actiuni precum marsul de implinire a celor 62 de ani de glorie, etc etc. In timpul meciurilor, macar in meciurile mai importante putem sa ne abtinem si sa ne incurajam echipa. Eu nu zic sa il lasam pe ciobanu' ala conducator dar nu zic nici sa nu mai incurajam echipa din cauza unuia ca el.

Eu, un suporter neutru, care sunt idecis, nu am asa mari metode de informare, vad pe stadion cum lumea incurajeaza echipa si pe strada il injur pe echipa. Ce inteleg? mama ce-l iubesc pe stadion si afara nu?

ideea e simpla : pe cioban il doare fix in cur de noi,aia care-l injuram . Punct . El nu vrea decat sa se vada europarlamentar,acolo,in Bruxelles !  A si spus ca nu e un stelist adevarat si ca noua nu ne contesta iubirea fata de echipa,dar sa-l lasam in pace.Asta niciodata , atat timp cat ne manjeste cu c.cat de ani de zile si ne calca in picioare valorile si pana si presedintele lyonez facea misto de el ...

Bai Adrian,bai baieti...ati uitat ce faceati acum cativa ani la romana cu Becali...de ce nu vreti sa intelegeti odata pentru totdeauna ca Becali nu va pleca?

Becali trebuie ignorat,atata tot...ignoranta doare cel mai multe...ati organizat un protest,i-ati facut campanie lu' Becali,l-ati facut euro-parlamentar...ce vreti mai mult de atat?

1. la Universitate nu cred ca au fost prea multi din cei care au legatura cu protestele

2. o sa plece... macar mort si tot o sa plece la un moment dat

3. a fost ignorat si solutia asta nu ne-a dus prea departe

4. cum plm poti sa spui ca protestul l-a bagat in parlament? prostii l-au bagat in parlament, nu noi

5. in timp ce multi insista pe faptul ca protestele noastre nu il ating si nu il intereseaza, ciobanul demonstreaza contrariul...

Ããã??? Când a zis asta? În cazul ãsta probabil o sã se intre pe bazã de bilet de ieșire de la centrul de dezintoxicare.

Crede-ma, l-am auzit eu cu urechile mele, in direct zilele trecute in cadrul stirilor sport,ro. La inceputul interventiei spunea ca cei care-l contesta pe el, sunt doar o mana de "derbedei, huligani si drogati". Dupa vreo 4-5 minute, a revenit la subiectul suporteri, spunand ca e dispus sa stearga totul cu buretele, sa-i ierte pentru injuriile aduse de-a lungul returului de campionat si sa lase intrarea libera in peluze pentru sezonul viitor, cu conditia sa se renunte la protest.

Probabil, in gandirea lui, modalitatea de intrare pe stadion, ar fi abonamente gratuite pentru suporterii de la peluze.

ce topic .. am si eu o intrebare pentru autorul articolului: de ce nu incurajeaza cei de la tribuna 1 echipa ? ca ei tot nu sunt de acord cu protestul, astfel isi pot manifesta dragostea pentru club cantand, sustinand echipa, incurajand jucatorii antrenorul etc.. cand mai da Steaua cate un gol mai zambesc celui care face cu mana de la loja si tot asa..

ce topic .. am si eu o intrebare pentru autorul articolului: de ce nu incurajeaza cei de la tribuna 1 echipa ? ca ei tot nu sunt de acord cu protestul, astfel isi pot manifesta dragostea pentru club cantand, sustinand echipa, incurajand jucatorii antrenorul etc.. cand mai da Steaua cate un gol mai zambesc celui care face cu mana de la loja si tot asa..

habar nu am...dar Peluzele dau tonul.

si eu ca fata sunt nostalgica dupa vremurile cand se canta pentru echipa,dar respect decizia baietilor de a protesta.probabil e cea mai buna solutie.vor veni si vremuri mai bune cu siguranta.

Pro - ciobanul a fost mult prea mult in centrul atentiei .... meciuri intregi l'am injurat ...zic eu fara rost ... sa incercam sa il ignoram sau sa il intepam prin alte metode.... eu zic ca cel mai bine ar fii sa il uitam .. daca il uitam noi fiti siguri ca il vor uita si sugacii aia din presa .... e mi'e dor sa cant pentru Steaua .... :steag_cruce_invers: am ajuns ca la meciul cu javrele sa fie stadionul rupt in 2 si zic eu ca e pacat ... sa ne aducem aminte ca Steaua inseamna Glorie, Steaua inseamna Onoare, Steaua suntem NOI ! sa ne aducem aminte de cine suntem !

atat timp cat este Becali la Steaua , nu o sa-mi distrug plamanii sa cant !

"forza Steaua" , " Hai pe ei , pe mama lor " , " etc"

Doar atat stiu " Noi Cantam Pt Culori Nu pt conducatori , " " Mu*& Becali " , " si cantecul de la galati " si " **** Dinamo " .. atat ... cand o sa plece Becali poate atunci sa ma duK la Stadion sa cant pt echipa !

:hai_steaua:fularultras:ce_oameni:

Pro - ciobanul a fost mult prea mult in centrul atentiei .... meciuri intregi l'am injurat ...zic eu fara rost ... sa incercam sa il ignoram sau sa il intepam prin alte metode.... eu zic ca cel mai bine ar fii sa il uitam .. daca il uitam noi fiti siguri ca il vor uita si sugacii aia din presa .... e mi'e dor sa cant pentru Steaua .... :steag_cruce_invers: am ajuns ca la meciul cu javrele sa fie stadionul rupt in 2 si zic eu ca e pacat ... sa ne aducem aminte ca Steaua inseamna Glorie, Steaua inseamna Onoare, Steaua suntem NOI ! sa ne aducem aminte de cine suntem !

bravo imi place ce ai scris, intr-un final inca un Stelist care nu e obsedat de lupta anti-Becali. Oricum o sa posteze iar alt membru AISS sau un Ultras si o sa zica iar ca ei nu cred ca Steaua e Becali dar tipam impotriva lui 100% si pt echipa ce a ramas...iar un alt Ultras o sa posteze ca el e ADEVARAT suporter si nu noi, ca noi vanam doar rezultate....dar te intreb atat mai ultrasule, cine iti da dreptul asta; sa judeci modul in care iubim noi culorile? Oricum nu voi primi un raspuns direct ci iar altu va scrie ca stau prin loja si fac propaganda, si ma intreb mai ultrasule, cum ai ajuns tu la concluzia asta? Adica sa imi sustin echipa e Pro-Becali? Si tot asa inca o data revenim la prima intrebare bineinteles ca cercul se va invartii iar si iar si iar...si oierul tot sus sta si noi strigam impotriva lui pana se duce ca raposatul MJ.(Dumnezeu sa il ierte)...fanii sa ma scuze era de mentionat si eu am copilarit cu MJ.

bravo imi place ce ai scris, intr-un final inca un Stelist care nu e obsedat de lupta anti-Becali. Oricum o sa posteze iar alt membru AISS sau un Ultras si o sa zica iar ca ei nu cred ca Steaua e Becali dar tipam impotriva lui 100% si pt echipa ce a ramas...iar un alt Ultras o sa posteze ca el e ADEVARAT suporter si nu noi, ca noi vanam doar rezultate....dar te intreb atat mai ultrasule, cine iti da dreptul asta; sa judeci modul in care iubim noi culorile? Oricum nu voi primi un raspuns direct ci iar altu va scrie ca stau prin loja si fac propaganda, si ma intreb mai ultrasule, cum ai ajuns tu la concluzia asta? Adica sa imi sustin echipa e Pro-Becali? Si tot asa inca o data revenim la prima intrebare bineinteles ca cercul se va invartii iar si iar si iar...si oierul tot sus sta si noi strigam impotriva lui pana se duce ca raposatul MJ.(Dumnezeu sa il ierte)...fanii sa ma scuze era de mentionat si eu am copilarit cu MJ.

Prietene, cu cele 24 posturi ale tale adunate si cu cele 5zile active pe forum, esti un stelist adevarat? Iti faci conturi ca sa opresti protestul impotriva lui beecali si te dai mare stelist? Ia-l pe beecali in brate si o sa ramai cu locul 6 in campionat, cu turul 3 in Cupa UEFA si cu niste jucatori expirati si dezorientati. A zis vreun membru al AISS ca nu iubeste Steaua? A zis vreun "ultras" , asa cum le zici tu, ca nu iubeste Steaua? E o diferenta enorma intre Steaua si beecali. Nu se intersecteaza absolut deloc.

Edited by CoRsSo

Oricum o sa posteze iar alt membru AISS sau un Ultras si o sa zica iar ca ei nu cred ca Steaua e Becali dar tipam impotriva lui 100% si pt echipa ce a ramas...iar un alt Ultras o sa posteze ca el e ADEVARAT suporter si nu noi, ca noi vanam doar rezultate....dar te intreb atat mai ultrasule, cine iti da dreptul asta; sa judeci modul in care iubim noi culorile? Oricum nu voi primi un raspuns direct ci iar altu va scrie ca stau prin loja si fac propaganda, si ma intreb mai ultrasule, cum ai ajuns tu la concluzia asta? Adica sa imi sustin echipa e Pro-Becali? Si tot asa inca o data revenim la prima intrebare bineinteles ca cercul se va invartii iar si iar si iar...si oierul tot sus sta si noi strigam impotriva lui pana se duce ca raposatul MJ.(Dumnezeu sa il ierte)...fanii sa ma scuze era de mentionat si eu am copilarit cu MJ.

Nu sunt membru AISS si nici "ultras", ci doar un simplu suporter de peluza. Nu stiu unde "locuiesti" in Templu in timpul meciurilor Stelei din campionat sau cupe europene insa, imi permit sa-ti dau un sfat, daca vrei sa-l iei in considerare bine, daca nu, iarasi bine :). Daca vii intr-una dintre cele doua peluze(PN sau PS), ar trebui sa respecti deciziile pe care le iau liderii factiunilor, deoarece ei au acest drept, datorita faptului ca insotesc echipa peste tot, fie in tara, fie in strainatate. Daca nu-ti convin deciziile pe care le-au luat liderii celor doua peluze, te poti muta la una din tribunele: I, II sau 0. Dupa ce ai ales una dintre cele trei optiuni, iti garantez ca nimeni nu te va opri in a-ti incuraja echipa in timpul meciurilor. Poate, in loc sa fie ocupati cu fluieratul peluzelor, tocatul de seminte si suflatul in goarne, suporterii stelisti de tribuna, iti vor urma exemplul si vor incuraja si ei echipa. Si astfel, veti acoperi protestele peluzelor la adresa conducerii, prin cantece de incurajare pentru echipa, chiar daca acestea se vor limita doar la: forza Steaua, pe ei pe mama lor sau cine sare-i ros-albastru.

Mult succes!

Prietene, cu cele 24 posturi ale tale adunate si cu cele 5zile active pe forum, esti un stelist adevarat? Iti faci conturi ca sa opresti protestul impotriva lui beecali si te dai mare stelist? Ia-l pe beecali in brate si o sa ramai cu locul 6 in campionat, cu turul 3 in Cupa UEFA si cu niste jucatori expirati si dezorientati. A zis vreun membru al AISS ca nu iubeste Steaua? A zis vreun "ultras" , asa cum le zici tu, ca nu iubeste Steaua? E o diferenta enorma intre Steaua si beecali. Nu se intersecteaza absolut deloc.

nu stiam ca dragostea fata de Steaua se masoara in numarul de posturi :gathering: ...da e buna asta...ma asteptam la un raspuns de asta

Nu sunt membru AISS si nici "ultras", ci doar un simplu suporter de peluza. Nu stiu unde "locuiesti" in Templu in timpul meciurilor Stelei din campionat sau cupe europene insa, imi permit sa-ti dau un sfat, daca vrei sa-l iei in considerare bine, daca nu, iarasi bine :) . Daca vii intr-una dintre cele doua peluze(PN sau PS), ar trebui sa respecti deciziile pe care le iau liderii factiunilor, deoarece ei au acest drept, datorita faptului ca insotesc echipa peste tot, fie in tara, fie in strainatate. Daca nu-ti convin deciziile pe care le-au luat liderii celor doua peluze, te poti muta la una din tribunele: I, II sau 0. Dupa ce ai ales una dintre cele trei optiuni, iti garantez ca nimeni nu te va opri in a-ti incuraja echipa in timpul meciurilor. Poate, in loc sa fie ocupati cu fluieratul peluzelor, tocatul de seminte si suflatul in goarne, suporterii stelisti de tribuna, iti vor urma exemplul si vor incuraja si ei echipa. Si astfel, veti acoperi protestele peluzelor la adresa conducerii, prin cantece de incurajare pentru echipa, chiar daca acestea se vor limita doar la: forza Steaua, pe ei pe mama lor sau cine sare-i ros-albastru.

Mult succes!

multumesc pentru urari, ai dreptate in privinta celor din tribuna " Poate, in loc sa fie ocupati cu fluieratul peluzelor, tocatul de seminte si suflatul in goarne", tocmai de aceea am scris aici unde am sperat sa gasesc oameni destul de intelegatori...

Edited by bodanelu

Vad ca pentru tine exista doua tipuri de stelisti : membri AISS si "ultrasi" asa cum le spui tu, si stelistii adevarati, cei ca tine. Pentru tine, cei din prima categoriei fac rau echipei, prin atitudinea lor fata de conducator. Dar te-ai gandit vreodata ca acel conducator, prin simpla sa prezenta la echipa, face mult mai mult rau echipei?

Edited by CoRsSo

? Ia-l pe beecali in brate si o sa ramai cu locul 6 in campionat,

Haha, nu tata. Cand il iau pe Becali ma uit pe ceva concret: performante. Semifinala Cupa UEFA, 3 ori in in grupele Ligii Campionilor, stopare a exodului de fotbalisti in strainatate.

Locul 6 de anul asta e al tau si al celorlalti 0.1 % fani Anti Becali. Voi ati dus echipa pe locul 6 prin comportamentul vostru.

Din pacate noi ceilalti, majoritatea covarsitoare, fanii Steaua, ne-am trezit cam tarziu cand totul era pe topogan...dar la anul schimbam foaia: contestam fanii Anti Becali si sustinem echipa pt ca de-aia ne numim fani Steaua.

Haha, nu tata. Cand il iau pe Becali ma uit pe ceva concret: performante. Semifinala Cupa UEFA, 3 ori in in grupele Ligii Campionilor, stopare a exodului de fotbalisti in strainatate.

Locul 6 de anul asta e al tau si al celorlalti 0.1 % fani Anti Becali. Voi ati dus echipa pe locul 6 prin comportamentul vostru.

Din pacate noi ceilalti, majoritatea covarsitoare, fanii Steaua, ne-am trezit cam tarziu cand totul era pe topogan...dar la anul schimbam foaia: contestam fanii Anti Becali si sustinem echipa pt ca de-aia ne numim fani Steaua.

asta crezi tu.

te si vad cu portavocea in mana, cocotat pe gardul de la tribuna 0, dand tonul la "oriunde m-as afla" sau "n-avem regrete". ups...

La ce te uiti ma?

La performanta?

Care?

Semifinala aia nu a facut-o becalii. A facut-o un grup de oameni. De la Piturca la Olaroiu. Dar nu becalii singur.

Exodul de fotbalisti in strainatate? Da' arabii si azerii si rusii si unde dracu or mai merge stelistii nu sunt straini?

Locul 6 de anul asta e al tau si al celorlalti 0.1 % fani Anti Becali. Voi ati dus echipa pe locul 6 prin comportamentul vostru

Corect. Noi am tinut la echipa un antrenor incompetent. Noi am adus jucatori de rahat pe care tot noi i-am dat afara. Da. Ai dreptate.

Sa inteleg ca din sezonul urmator va pune Gigi la dispozitie niste autocare sa va aduca din toate satele voastre? Sau poate tu esti unul dintre elevii care vor intra gratis si care vor primi, tot gratis, tricouri cu free Gigi?

Pentru toata lumea

Uitati-va atenti la ronricii asta. El e modelul cel mai bun de becalist inrait. baiatul are cu siguranta acasa poze cu conducatorul mult iubit si probabil ca si id-ul lui de mesager e ceva de genul: "lovebecalii4ever". Baiatul asta se crede stelist cand de fapt el nu are nici o legatura cu Steaua.

Ce stii despre Steaua baiatule?

Ai auzit de onoare? Respect? Mandrie? Corectitudine? Lupta pana in ultimul moment?

Astea defineau Steaua. Acum aceste lucruri nu mai au nici o legatura cu Steaua.

becalii a bagat-o in rahat si a dus-o la nivel de Fc Steaua. Acum valoarea Stelei e data de valizele pe care le da Gigi. Acum numele Stelei inseamna mizerie pentru ca asta face Gigi cu el. Acum toate fostele glorii sunt alungate pentru ca Gigi isi bate joc de ele. Acum performanta se numeste participarea intr-o grupa nenorocita, nu castigarea unei cupe sau a unui campionat.

Uitati-va la ronricii. Nu o sa vedeti exemplu mai bun de becalist!

La ce te uiti ma?

La performanta?

Care?

Semifinala aia nu a facut-o becalii. A facut-o un grup de oameni. De la Piturca la Olaroiu. Dar nu becalii singur.

Exodul de fotbalisti in strainatate? Da' arabii si azerii si rusii si unde dracu or mai merge stelistii nu sunt straini?

Corect. Noi am tinut la echipa un antrenor incompetent. Noi am adus jucatori de rahat pe care tot noi i-am dat afara. Da. Ai dreptate.

Sa inteleg ca din sezonul urmator va pune Gigi la dispozitie niste autocare sa va aduca din toate satele voastre? Sau poate tu esti unul dintre elevii care vor intra gratis si care vor primi, tot gratis, tricouri cu free Gigi?

Pentru toata lumea

Uitati-va atenti la ronricii asta. El e modelul cel mai bun de becalist inrait. baiatul are cu siguranta acasa poze cu conducatorul mult iubit si probabil ca si id-ul lui de mesager e ceva de genul: "lovebecalii4ever". Baiatul asta se crede stelist cand de fapt el nu are nici o legatura cu Steaua.

Ce stii despre Steaua baiatule?

Ai auzit de onoare? Respect? Mandrie? Corectitudine? Lupta pana in ultimul moment?

Astea defineau Steaua. Acum aceste lucruri nu mai au nici o legatura cu Steaua.

becalii a bagat-o in rahat si a dus-o la nivel de Fc Steaua. Acum valoarea Stelei e data de valizele pe care le da Gigi. Acum numele Stelei inseamna mizerie pentru ca asta face Gigi cu el. Acum toate fostele glorii sunt alungate pentru ca Gigi isi bate joc de ele. Acum performanta se numeste participarea intr-o grupa nenorocita, nu castigarea unei cupe sau a unui campionat.

Uitati-va la ronricii. Nu o sa vedeti exemplu mai bun de becalist!

bai Adrian iar incepi cu amenintarile si vorbele urate? omul doar isi spune parerea?de ce trebuie sa considerati orice suporter ce doreste ca echipa sa castige becalist? omul are dreptate ca de nu era Becali fratii Paunescu dadeau bani ca la Rapid, dar noi nu vorbim de trecut, si nu esti sincer ori ce ar fi, vorbim de prezent...ca si noi avem vina noastra. Fotbalistii erau mandrii cand li se strigau numele, cand strigam pentru ei, ii incurajam...dar daca ei aud numai m*** Becali, m*** Becali, sau pleaca din Ghencea etc...ce fel de impuls mai primesc?fratilor voi chiar nu intelegeti? ce am vrut sa zic si ce intelegeti voi, si stii ce ma mira?sunteti vreo 5-6 care ati postat aici mereu cu aceleasi idei, fratilor ziceti EXACT acelasi lucru...toti. Si mai era cineva ce zicea ca am zis ca sunt 2 tipuri de suporteri, baiatule ai inteles total gresit, ca sa nu spun ERONAT! am spus ac membrii AISS si Ultrasii fac parte din aia 5-6 care i-am spus mai sus cu cateva randuri. Ei nu sunt decat "jos Becali" si atat. Si, DA o sa ma duc la tribuna a 2-a si o sa strig pro echipa poate mai strang vreo cativa sa strige cu mine cand mai ragusiti voi cu m*** Becali...deja stateam la meciuri sezonul asta si dupa ce se vedea ca saracii jucatori sunt terminati psihic si erau rupti de Marele ANTRANOR Lacatus, noi strigam ce strigam. NU e normal, NU e bine ce facem. AM strigat si eu destul impotriva lui...dar cam i-am acordat destula atentie ce nu o merita. :steag_cruce_invers:

tsilaceb ed mmf, eihcirnor

nu ii da nimeni avertisment pentru ce a scris? sau ne facem ca nu intelegem ca am scris de la coada la cap? :steag_cruce_invers:

Da. Așa este. Majoritatea covârșitoare v-ați trezit foarte târziu. În minutul '80 al meciului cu Oțelul, când era deja 4-0.

Fotbalistii erau mandrii cand li se strigau numele, cand strigam pentru ei, ii incurajam...dar daca ei aud numai m*** Becali, m*** Becali, sau pleaca din Ghencea etc...ce fel de impuls mai primesc?fratilor voi chiar nu intelegeti?

ce sa inteleg? i-am vazut ce impuls primesc cand, la sute de km departare, strigam pentru echipa. Si ei pierdeau sau faceau egal si apoi ne tratau cu curu!

Sau cand ii rugam sa treaca de primul tur din cupa..

Si Becali a preluat clubul fraudulos si daca nu era el.. era altul.

pfoooai...da mai sunteti multi? Ma intreb ce-ar mai trebui sa faca ciobanu ca sa-si dea seama toata lumea ce fel de om e...

ba voi astia fanii Becali

mie nu imi vine sa cred ca voi veniti la meciuri si in peluza

stiti ce cred eu ? eu cred ca sunteti niste "suporteri adevarati care fac foarte bine echipei" cum va numiti voi dar la TV baieti mie nu imi vine sa cred ca Romania este atat de jos la nivel de intelegere incat sa mai existe oameni ca voi care sa vina la meciuri !

ba nu, mint! sunt 2 modaltitati

1. Sunteti niste oameni platiti,trimisi cum vreti voi de beCACAli sa ne convingeti pe noi pe forum

2. Sunteti prea prosti pt a exista si va recomand sinuciderea.

dc nu veniti baaaaa in peluza sa spuneti voi ca voi astia MAJORITATATEA 99.99% o sa puneti stop actelor noastre de protest etc?

Oilor becaliste de ce va plangeti ca nu au incurajat aia 1% echipa? Daca sunteti asa stelisti, de ce nu i-ati acoperit voi cei 99%? Sau erati prea ocupati cu spartul semintelor si injuratul peluzelor?