Sign in to follow this  
Followers 0
Adrian Pacurar

Daniel Oprita

259 posts in this topic

Nu e nici o dezinformare a presei !

Eu am aflat dintr-o sursa ce lucreaza in clubul Dinamo exact de sambata cand a fost meciul !

Cine mi-a spus , mi-a spus ca a avut contractul lui in mana !

Ce rost mai are post-ul acesta? Oprita e deja amintire.

Scoateti-l de pe site, din echipa, de orinde apare in tricoul Stelei. A ajuns o javra.

Sa-i fie rusine! :x Nu ca mi-ar parea rau dupa el,dar parca vad ca ne da gol cand joaca impotriva noastra! :roll:

"EXCLUSIV/ OPRITA A SEMNAT CU Dinamo!!!

Atacantul din Ghencea a semnat cu marea rivala Dinamo un contract pe o durata de doi ani cu posibilitate de prelungire pentru inca doua sezoane.

Jucatorul si-a manifestat dorinta de a juca la Dinamo cu mai mult timp in urma. Totusi, se vorbea de o posibila mutare din vara, dar dorinta jucatorului si a conducerii din Stefan cel Mare a facut ca intelegerea sa se produca acum. Fotbalistul se va alatura noii sale echipe incepand din vara, cand ii expira contractul cu Steaua."

Sursa: SPT.ro

Doua chestiuni:

1. Am mai cedat un jucator gratis(era in ultimele 6 luni de contract). L-am pierdut ca si pe Martin Tudor. Preferam sa il dam in China decat la rivali.

2. Daca si-a dorit sa ajunga la Dinamo...este alegerea lui, dar sa nu se astepte la o primire calduroasa din partea suporterilor cand va reveni in Ghencea.

Iata ce fel de persoana este si Oprita.. Zilele trecute citeam ca asteapta sa revina dupa accidentare si abia asteapta sa se antreneze si sa joace pentru Steaua si astazi aflam ca a semnat cu javrele.

Tradatorul!

Sa mai pun sare pe rana:

"Sunt bucuros ca am ajuns la Dinamo. Este visul oricarui jucator sa ajunga aici, mai ales daca ai ocazia sa joci si in UCL. La Steaua am trait clipe minunate, dar cei de acolo s-au comportat foarte urat cu mine. Sper sa trec peste problemele din ultimul timp si sa ajut echipa cat de mult pot. Nu am venit ca titular si accept concurenta si sunt sigur ca o sa ma impun repede. Sper ca si suporterii sa ma primeasca, desi nu imi va fi usor. Ca o marturisire, cand eram mic eram un dinamovist infocat, iar idolii mei erau Florin Raducioiu si Dorin Mateut."

Pentru noi, Oprita nu mai exista. Il putem compara cu suporterii "de ocazie". Imi doresc si mai mult ca Dinamo sa nu ajunga in UCL, iar Oprita sa isi priveasca fostii colegi la TV.

De cand asteptam ziua aceasta ! Pentru noi e o binecuvantare nicidecum o veste proasta.

Am scapat de cel mai slab jucator care l-am avut in ultimii 5 ani.

Iata ce fel de persoana este si Oprita.. Zilele trecute citeam ca asteapta sa revina dupa accidentare si abia asteapta sa se antreneze si sa joace pentru Steaua si astazi aflam ca a semnat cu javrele.

Tradatorul!

A ajuns in ultimele 6 luni de contract si nu i s-a propus nici o prelungire. Daca a avut o oferta buna de la Dinamo a impuscat 2 iepuri, joaca si la o echipa tare, si poate da si o palma unor personaje de la Steaua. Si la urma urmei nu stiu ce atata tamtam ca daca-mi aduc aminte bine chiar pe forumul asta era criticat acum cateva luni. Asta e, a ales varianta buna pentru el, si sper ca Gigi, MM si Oli sa-l regrete.

:D:D Excelenta stire !! Ce-aveti baieti, sa nu-mi spuna careva ca plange dupa marele jucator Oprita, care de 2 ani de zile nu mai juca mai nimic !

De fapt, e o lovitura sub centura pe cinste data javrutelor ! :lol: :lol: Steaua scapa de o petarda, Dinamo se alege cu una !

PS : In plus, MM-ul va fi obligat acum ca la vara sa mai caute un mijlocas dreapta VALOROS pentru Steaua. Daca-i mai dam si pe Lovin si pe Coman la Dinamo, dau o bere la tot biroul. :D

Sub comanda unui bun antrenor, Oprita poate juca bine. Imi aduc aminte meciul cu Valencia. Jucatorul are tehnica, poate juca mijlocas sau varf retras. Repet: ne-am fript pana acum cu prea multi: Danciulescu, Denis Serban, Catalin Munteanu. Sper sa nu plangem si de data asta, desi la prima vedere, recunosc, tindem cu totii sa ne bucuram. Pe de alta parte, sa nu uitam ca l-am dat gratis din pacate, iar acest lucru ar trebui sa ne preocupe.

Oprita e un jucator bataios, dar foarte lent.

Pt jocul in viteza al Stelei, orchestrat de Elton, ne trebuie jucatori foarte rapizi, eventual vreo doi brazilieni care sa priceapa jocul.

@I.N.Money

Cel mai slab jucator din ultimii 5 ani ne-a adus Supercupa si daca nu ma insel acela a fost al 50-lea trofeu pentru Steaua! A avut si momente bune, dar daca este jucatorul pe care il urai cel mai mult..

@weezer

Sunt de acord, nu i s-a propus prelungirea contractului este liber sa plece, dar dupa atatia ani petrecuti la Steaua in care a avut si momente bune, nu te astepti sa plece la rivala de moarte. Sunt curios cati astfel de "stelisti" mai sunt in lot.

Este o mutare riscanta, sa vedem cum va fi primit si de galeria dinamovista. Acum dupa accidentare probabil ca va sta mai mult pe banca de rezerve si va fi scos complet din forma la vara si s-ar putea sa nu-si mai revina la Dinamo. Ramane de vazut, dar oricum orice jucator al Stelei care pleaca la o rivala este un tradator.

Nu cred ca Oprita va mai fi primit la antrenamente. Vom vedea o declaratie de genul: nu mai contam pe Oprita. Oricum, nici nu cred ca va mai fi prezent prin Ghencea. Cofetarii il vor primi cu retinere, in nici un caz cu ura, pentru ca jucatorul nu s-a facut antipatic in aceasta perioada. In plus, a lansat deja declaratii menite sa ii unga la suflet pe spurcati.

Nu o sa dau foc la tricoul cu oprita deoarece culorile au valoare pentru mine, dar pot sa promit ca nu-l mai pun in viata mea pe mine.

:( :( :(

Lipsa de profesionalism. Un lucru e cert, Oprita are potential, chit ca in ultima perioada la Steaua nu a jucat aproape nimic. Mi-e teama ca ambitia si dorinta de joc l-ar putea face printre remarcatii javrelor. Ce ironie..sambata am fost invinsi in mare masura de 2 jucatori care s-au consacrat la noi, in tur de un altul, iar acum cedam un jucator care s-a facut cunoscut in Ghencea.

Asa ceva nu se face ! Nici macar magazionerul clubului nu ar trebui transferat la rivala de moarte.

Victoras Iacob a jucat execrabil la Rapid si in Ghencea a avut un sezon remarcabil pana la accidentare.

Inca un lucru sigur ar fi acela ca Oprita n-are ce pierde prin acest transfer, pentru ca majoritatea il considera un fotbalist 'expirat'. Nu regret acest jucator, ci regret modul total lipsit de profesionalism dupa care se ghideaza conducerea Stelei in efectuarea transferurilor.

"Ştiu că a semnat cu Dinamo, foarte bine. Ce dacă se duce la Dinamo? Păi dacă nu i-am prelungit contractul... E singurul căruia nu i-am prelungit contractul, că nu mai aveam nevoie de el. După accidentarea asta n-o să mai fie la fel, o să vedeţi că n-o să mai joace fotbal niciodată, asta e părerea mea. Noi nu l-am mai dorit la Steaua, ce să întărească pe Dinamo...", a spus Becali.

ProSport

Becali isi respecta blazonul de om al grotei, facand aprecieri asupra unui om in primul rand, si asupra meseriei pe care o practica. Bunul simt lipseste cu desavarsire si daca i s-a dat drumul, macar sa fie respectat pentru ce a aratat la Steaua.

Imi este mai mult decat cunoscut episodul de mai sus, de-a lungul timpului actorii fiind Neaga, Zenga, Protasov etc.

Bineinteles Oprita poate fi acuzat de tradare semanand cu javrele, dar asta pentru ca a noastra conducere n-a dorit sa-i prelungeasca contractul si ma intreb oare ce au facut Lovin, Baciu, Coman, Stancu sa fie tinuti la echipa dupa prestatii mai mult decat sterse ? Nu cred ca Oprita a fost oaia neagra a echipei, ci mai degraba una gri.

E bine ca a plecat.

Dar era mai bine pt toti sa plece in Coreea si nu la spurcati.

Dar acum daca tot s-au dus acolo, fac si javrele o echipa completa de stelisti ;)

Mai trebuie sa plece 100% vreo 3-4

Gigel Coman , Lovin, Saban

si cativa plafonati gen Para sau Bostina.

Si adusi in locul lor nu 5, ci 10 sa ai de unde alege cand ai 5 accidentati si 3 suspendati sa nu patim iar ca meciul cu dinamuee cand au jucat jumate de rezerve sau accidentati.

@AmuntBoy

Ai uitat de Olaroiu ! Pe el cui il lasi ? :lol:

Nici cainii nu sunt asa incantati de acest transfer....am vazut la ei pe site...ca ziceau vreo 2 ca oprita e mai bun ca A.Cristea de la ei..pai din punctul meu de vedere..Cristea ii da mucu' lui oprita.

MM stia cu siguranta ca oprita va pleca..sper..si sper ca l-a lasat sa plece...si mai sper ca va aduce pe cineva in locul lui....si din nou sper ca MM sa aduca un jucator pentru a fi titular..NU REZERVE!!!..Cred ca suntem singurul club care am luat jucatori doar ca sa-i tinem pe bara..si am platit si 500 de mii de euro pe ei...e inadmisibil ...in alta ordine de idei..sper ca Oprita sa ajunga ca si Tibi Curt..bine ca a plecat!

OFF TOPIC:Uite ce echipa vad eu la Dinamo jucand in Liga Campionilor:

-Cernea(marele dinamovist din copilarie)

-Blay, Panait, Baciu, Gigel Coman

-Oprita ©, Lovin, D.Serban, C.Munteanu

-Danciulescu, si.... atat, ca Niculescu pleaca...

Antrenor: Cosmin Olaroiu

Finantator: Ioan Becali

ON: S-a dus la javre, si? Cand era la Steaua nimeni nu-l baga in seama, mai mult ne incurca... Cum era faza aia: "Oprita, la minge, si, gooooooooooolllll.... dar nu, rateaza din nou"

Ce sa-i zicem? Bafta?! :lol: N-are voie.

Sign in to follow this  
Followers 0