Sign in to follow this  
Followers 0
Adrian Pacurar

Sorin Paraschiv

131 posts in this topic

Unul dintre jucatorii cu state vechi .A alternat evolutiile bune cu cele slabe.De remarcat daruirea lui pe teren.Dar de un sezon mi se pare in scadere de forma , sper sa nu se plafoneze nu stiu de ce tot timpul imi vine in minte Militaru cand il vad pe Paraschiv.

In sezonu 2000-2001,Piti il folosea mijlocas dreapta....si imi amintesc ca facea niste curse....acum e un fel de Gattuso.

Paraschiv e unul dintre jucatorii mei preferati.Muncitor,luptator,marcator.A marcat si in meciul de ieri cu Bacaul,unicul gol al meciului.Golul victoriei.

Cine nu are un Paraschiv in echipa,sa-si cumpere.

nu cred a fi un jucator esential dar este intradevar muncitor... Se pare ca nu isi poate depasi conditia. unde esti Victor? Virgil stie de ce? :lol:

Victoras a spus ce avea de spus.

Daca spune mai mult de atat,il acuz de hartuire. :)

personal, mie imi place cum joaca Para de la venirea lui Protasov ....a inscris si 3 goluri :wink: ..si sper sa o continue tot asa :D

Dar are limitele lui. Pentru divizia a e bun dar pentru europa ne trebuie altceva. Faza de atac nu prea ii prieste cu toate ca a dat gol acum. Face foarte bine faza defensiva in schimb.

Para este un jucator cheie. Este cel mai bun si mai muncitor de la mijlocul terenului. Se vede ca joaca mai bine decat Radoi sau Lovin pe posturi similare. Fata de anii trecuti a inceput sa si traga la poarta. Daca ar deveni mai exact in fata portii atunci ar ajunge un mare jucator.

asa si asa.. nu prea a convins.. acum in ultima vreme joaca si el mai dezghetat..si asta e mai bine ..

Dupa mine este cel mai bun recuperator din Romania...mai are de muncit la faza ofensiva...

asa si asa.. nu prea a convins.. acum in ultima vreme joaca si el mai dezghetat..si asta e mai bine ..

Cred ca joaca mai dezghetat pentru ca stie ca este Radoi langa el :wink:

Problema e ca nu prea e tehnic....mai stiti cand s-a sufocat cu Kievu sau cand a dat din 4 m in min 90 bara cu ST Gallen....Din pacate nu prea e conducator de joc...

Problema e ca nu prea e tehnic....mai stiti cand s-a sufocat cu Kievu sau cand a dat din 4 m in min 90 bara cu ST Gallen....Din pacate nu prea e conducator de joc...

Parerea mea e ca Para alaturi de Radoi formeaza cel mai bun cuplu de inchizatori din tara iar Para a crescut foarte mult in joc de cand joaca langa Mirel dar se pare ca Piti nu observa acest lucru.Poate ar trebui ca Para sa iasa goalgeter in Divizia A ca sa mai fie si el convocat de Barbugiu' nr.1...

Parerea mea e ca Para alaturi de Radoi formeaza cel mai bun cuplu de inchizatori din tara iar Para a crescut foarte mult in joc de cand joaca langa Mirel dar se pare ca Piti nu observa acest lucru.Poate ar trebui ca Para sa iasa goalgeter in Divizia A ca sa mai fie si el convocat de Barbugiu' nr.1...

Bine zis..la inchidere...toti cei 3 joaca la inchidere..eu zic ca trebe un conducator de joc...un jucator cu claritate la mijloc...Para desi nu iese in evidenta in meci...90 % din fazele Stelei pleaca de la mingi recuperate de el...

Paraschiv, suspendat o etapă și amendat

"Comisia de Disciplină a FRF a decis astăzi suspendarea pentru o etapă și amendarea cu 56 de euro a jucătorului stelist Sorin Paraschiv, care la meciul Steaua - FC Vaslui, 2-2, din etapa a 15-a, i-a spart capul fotbalistului echipei oaspete, Ionuț Badea. "

Sursa: GSP

De ce jucam cu doi inchizatori? Para e sub Radoi la mijloc. In locul lui as juca cu un jucator mai ofensiv si care verticalizeaza... Para ar trebui sa iasa mai in fata la fazele de atac, nu Radoi... Radoi ar trebui sa inchida.

imi pare ca dracul asta de Paraschiv a devenit, incet, incet, unul din oamenii cei mai buni de la Steaua. bravo lui, sper sa continue asa.

De ce jucam cu doi inchizatori? Para e sub Radoi la mijloc. In locul lui as juca cu un jucator mai ofensiv si care verticalizeaza... Para ar trebui sa iasa mai in fata la fazele de atac, nu Radoi... Radoi ar trebui sa inchida.

Para este foarte ofensiv in unele partide, poate chiat prea ofensiv. Desi, inca nu exceleaza, a inceput sa joace din ce in ce mai mult pe varfuri, ceea ce este imbucurator. Cred insa, ca atunci cand joaca langa Radoi este mult mai reticient in astfel de actiuni si il lasa pe Capitan sa preia initiativa.

Se simte foarte bine alaturi de Radoi; capata mai multa incredere in el. A jucat excelent in meciul de la Berlin; mi-a placut mult de tot. Este muncitor. Nu straluceste prin fazele ofensive, dar recupereaza multe mingi la mijloc si este extrem de util echipei.

Para ar trebui sa fie putin mai ordonat in joc...dar oricum alaturi de Radoi formeaza cel mai tare cuplu de inchizatori cel putin din Romania

joaca bine la inchidere. Recupereaza mult si nu scoate echipa din joc. Cred ca este o solutie pe termen mediu, poate chiar lung, mai ales in conditiile in care Radoi tot va pleca pana la urma.

daca tot nu am comentat pe acest topic comentez acum...

mi se pare un tip cam inutil...stie sa recupereze bine...dar parca se bazeaza in joc pe NOROC...

Sign in to follow this  
Followers 0