Adrian Pacurar

Banel Nicolita

1,254 posts in this topic

banele tata, am auzit ca daca bei verde de paris instantaneu ti se imbunatateste jocul :

poti sa preiei mingea fara sa o atingi,

poti sa centrezi chiar daca ai in fata cinci fundasi inlantuiti in dansul fetelor de la Capalna,

poti sa nimeresti poarta cu ochii inchisi indiferent de distanta (chiar si din afara stadionului),

poti sa trimiti pase exacte chiar si de 90 de metri numai gandindu-te unde vrei sa ajunga mingea,

poti sa alergi suta de metri in 6 secunde (ca ferari-ul),

poti sa rezisti la cinci meciuri pe zi si nu la un meci la trei zile!

e pacat sa nu incerci! ia si bea vreo doi litri, sa fim siguri ca reusesti!

toata suflarea Stelei te sprijina in acest demers curajos!

ca sa fii sigur ca nu te mint, incearca intai procedeul pe Gigi...

Mortala poanta! :)

Edited by Tupac Amaru

"Avem o revanșă de luat si speram să câștigam. Ne dorim foarte mult să batem pe Dinamo si pentru noi, si pentru suporteri"

Banel Nicolita

mama mama ce mai revansa si-a luat Banel!

sper ca data viitoare, fie sa isi propuna sa piarda meciul, fie sa fie deja pe lumea cealalta, impreuna cu Gigi behaila: cel mai prost om din univers impreuna cu cel mai prost fotbalist din istoria acestui sport. impresionanta alaturare!

Un alt jucator din Ghencea cu o evolutie modestă a fost Banel Nicoliță. Din cele 44 de mingi jucate, mijlocasul dreapta a pierdut 22 si nu a reusit nici o centrare din actiune. A tras, in schimb, cel mai mult la poarta dar toate suturile sale au fost la cel putin 5 metri de poartă!

gsp de astazi

Am pus si data ca pe viitor sa ne aducem aminte si de partida, bine Banel el joaca asa de cand a venit la Steaua

Uite si infografia aia cu care ne tot omoara de vreo 2 luni:

tigan_1.jpgtigan_2.jpgtigan_3.jpg

tigan_4.jpg

Daca ar juca rugby ar mai fi ceva...

Daca ar juca rugby ar mai fi ceva...

Nu merge ca si la rugby sunt buturi. Acolo trebuie sa dai in centrul peluzei nu in margini.

Edited by ebonyc

Da,ai dreptate !

Banel cred ca cel mai bine-ar juca curling cu Jiji !

am avut un moment de speranta in momentul cand a cazut faultat de individul ala... dar s-a ridicat si a continuat sa ma exaspereze!

Da,ai dreptate !

Banel cred ca cel mai bine-ar juca curling cu Jiji !

Aici ai dreptate, cred ca e deja expert la cur-ling.

Edited by ebonyc

Am inteles ca a plecat ciorel. Vesti ceva mai detaliate inafara de prost.ro ca nu am incredere in aia.

Edited by Robert Aeroth

Eu doar cand il voi vedea intr-un meci oficial in tricoul altei echipe voi deschide sampania!

Nu stiu daca si unde va merge,dar banii luati pe el ar trebui sa fie impartiti suporterilor.Ca despagubire pentru toti anii acestia in care a chinuit mingea...

Mai bine la fiecare meci din anul urmator tot stadionul sa primeasca bere gratis de banii din transfer:)))))

Uff, uff ... cand apucam si noi sa spunem aceste minunate 6 cuvinte : "fostul jucator al Stelei, Banel Nicolita" ?

Si cand te gandest ca peste ani si ani cine va rasfoi istoria il poate considera un jucator exponential pentru echipa de vreme ce a activat atatia ani la noi?!?!?!?

Pai deja presa il considera un jucator simbol pentru Steaua. Si poate multi dintre suporterii Stelei actuale o sa-l puna in aceasi rama cu Hagi, Lacatus sau Tudorel Stoica...

Pai deja presa il considera un jucator simbol pentru Steaua. Si poate multi dintre suporterii Stelei actuale o sa-l puna in aceasi rama cu Hagi, Lacatus sau Tudorel Stoica...

La 200 si ceva de meciuri si peste 30 in fiecare sezon pentru Steaua garantat va aparea in rame.

pleaca.....

Am o floare si-i rup in fiecare zi cate o petala . Inca nu am numarat cate sunt dar sper ca la sfarsit dupa ce nu mai ramane nicio petala sa fie "pleaca"

Edited by vlad

Parerea mea e ca Banel nu e apreciat de unii suporteri pe cat merita, nu multi jucatori au determinarea lui ( aici as putea sa-i enumar doar pe nesu si Radoi ), atata timp cat e in teren da 100% , e normal ca din cauza efortului pe care il depune in unele momente sa mai si greseasca.

Din pacate Janos, desi atunci cand a venit la Steaua am crezut ca o sa fie un mare castig pt echipa, in afara de 4-5 meciuri din perioada Stoichita (perioada cand a inscris la Craiova si acasa cu Vasluiul) nu prea a facut meciuri bune, pe cand La Banel va aduc aminte de Betis Sevilla, calificare UCL Galatasaray (gol si acasa si in deplasare), finala cupei Romaniei 2010-2011 care desi Nicolae Dica(idolul meu) a fost declarat omul meciului, de departe a fost meciul lui Nicolita si cea mai frumoasa amintire e reusita din poarta Rapidului in sferturile cupei UEFA din 2006.

Concluzia e aceea ca Nicolita ramane in istoria Stelei pe cand Szekely din pacate pentru el si pentru noi suporterii stelisti nu prea a demonstrat nimic.

Forza Steaua!

Banel, aproape de a se transfera la fosta echipa a lui Dumitru Stangaciu, Samsunspor.

De ce e Banel Nicoliță un simbol al Stelei?

- imbracă de 6 ani si jumatate tricoul roș-albastru

- e jucatorul cu cele mai multe meciuri in cupele europene (63) după Marius Lacatuș (70)

- e in primii 5 marcatori ai Stelei din Europa (10), la distanță de 7 goluri de Lacatuș

- a contribuit la cîștigarea ultimelor 2 titluri din Ghencea si o Supercupă

- a contribuit la cîștigarea primei Cupe a Romaniei după 12 ani

- i-a ajutat pe militari să ajungă după 12 ani in primavara europeană

- golurile sale cu Betis si Rapid au dus Steaua in semifinalele Cupei UEFA

- s-a calificat cu roș-albastrii pentru prima dată după 10 ani in grupele Ligii Campionilor

- a jucat de trei ori in grupele Ligii Campionilor

- a evoluat de 183 de ori in Liga 1 pentru Steaua

- a bifat 30 de prezente si un gol pentru nationala Romaniei

- este unul dintre cei mai iubiti jucatori din istoria echipei datorită devotamentului si Dorintei pe care le arată pe teren

CV BĂ‚NEL NICOLIȚĂ‚

Data nasterii: 07.01.1985

Debut in Liga I: 30.07.2004, CFR Cluj - Poli Timisoara 2-1

A jucat la: Dacia Unirea Braila (2001-2004), Poli Timisoara (2004), Steaua (2005-prezent)

Meciuri/goluri in Liga I: 198 / 26

Debut la echipa natională: 12.11.2005, Romania - Coasta de Fildeș 1-2

Meciuri/goluri la echipa natională: 30 / 1

Palmares:

- două titluri de campion al Romaniei cu Steaua (2004-2005, 2005-2006)

- Supercupa Romaniei cu Steaua (2006)

- a participat cu echipa natională la CE 2008

2,3 milioane este cota lui Banel Nicoliță conform transfermarkt.de

gsp

2,3 milioane este cota lui Banel Nicoliță conform transfermarkt.de

Incep sa am impresia ca transfermakt.de e un fel de wikipedia un intra oricine si isi scrie cota de piata (cel putin pentru campionatele din Est)

Ia ca intru si eu sa imi pun cota de 5 milioane... de verze ;D

Pai normal ca "valoreaza" 2 milioane cand are sute de prezente la Steaua,capitan?$%#?, peste 30 de selectii la nationala printre care si pe la Euro 08, cum plm sa nu fie cotat bine ? daca ii citesti cv-ul si habar n-ai ca omul nu poate sa dea o centrare din alergare, iti spun ca s-ar gasi echipe sa dea 2 milioane. Cea mai buna sansa e sa-l transferi intr-o tara care nu receptioneaza prin satelit