Adrian Pacurar

Petre Marin

129 posts in this topic

30921.jpg

Data nasterii : 08.09.1973

Locul nasterii : Bucuresti

Nr tricou : 18

Email : [email protected]

Debut in divizia A : 24 oct 1993 Sportul Stud - FC Inter Sibiu 1-0

f slab carente defensive si ofensive..multe goluri de pe partea lui au fost luate..nu am mari asteptari de la el dar a fost destul de constant in era Zenga..3 clase sub nesu

daca ar fi fost tanar as fi asteptat mult de la el dar e tarziu de acum.

Este foarte bun ca rezerva a lui Nesu. Ne putem baza pe el atunci cand Nesu se accidenteaza sau e suspendat.

Este foarte bun ca rezerva a lui Nesu. Ne putem baza pe el atunci cand Nesu se accidenteaza sau e suspendat.

Aici ai dreptate... S-a vazut asta si in meciul de la Sampdoria... Si-a indeplinit sarcinile... Nu mi-a dat emotii...

Cred ca Petrica nu prea mai are mult in Ghencea...Nesu clar la ora actuala este peste el..

Pana cand se va gasi un titular pe postul f.s. , Petre este o solutie de... rezerva. Nu cred ca este cazul sa te apuci sa cauti o rezerva pentru Nesu cand il ai pe Petre.

Atat.

pe mine nu ma impresioneaza Petre cu nimic...si e bine ca se cauta o rezerva lui nesu...caci Petre zic ca nu ar fi capabil...parerea mea...

eu cred ca P.Marin e mai cu capul pe umeri decat Nesu(care in trei meciuri i-a 7 galbene),si se plaseaza mai bine in teren dar si la capitolul viteza e mai bun(vezi meciu cu villareal)

Pe Nesu il iubim mai mult ca a fost dintotdeauna la Steaua,dar cred ca acum e mai bun P.Marin

cand spui cu capul pe umeri te gandesti numai la faulutile comise ??? nu cred ca e bine asa...si ia spune pe care l-ai da afara de la echipa pe nesu sau pe p.Marin ?

E greu de spus... nu stiu cat poate strica, dar cu certitudine nu va aduce nici un plus...

" A la Roberto Carlos

DIN ITALIA de la Dan Udrea şi Gabi Arsenie

Avîndu-i în faţă pe elveţienii de la FC Sion, locul 1 în Liga secundă, şi în spate munţii Italiei din staţiunea Sant Giuliano Terme, roş-albaştrii au început în forţă meciul de ieri. Cu prima echipă pe teren, Steaua a deschis scorul chiar la prima fază de poartă. Centrare perfectă Boştină, Dică a reluat cu capul şi tot el a împins mingea în poartă după ce portarul respinsese iniţial (4).

Deşi elevii lui Oli au dominat meciul, au luat gol peste 9 minute la o slăbiciune în centrul apărării: Ghionea l-a pierdut pe Joao Pinto, care a marcat, lobînd din careu peste Cernea. De aici şi pînă la final, Steaua a făcut legea pe teren, însă Ogăraru a şters bara la un şut cu stîngul (32) şi tot el a trimis puţin alături după o pasă a lui Rădoi (43).

După pauză, steliştii au început la fel de tare şi Petre Marin şi-a luat în serios porecla de Roberto Carlos. A înscris un gol fabulos, de la 30 de metri, direct în vinclul din stînga portarului elveţian. Apoi, doar neinspiraţia lui Iacob, care a ratat 3 mari ocazii pînă la final, şut scos de pe linia porţii de un adversar (55), reluare slabă cu capul din 5 metri singur cu portarul (60) şi reflex al portarului la lovitura sa de cap (70), a făcut ca scorul să rămînă doar 2-1. În ultimul minut al partidei, Ochiroşii l-a lăsat singur cu portarul pe Cristea, dar acesta a tras peste.

„Nu mai marcasem de mult”

La finalul partidei, Petre Marin a comentat reuşita sa senzaţională: "Roberto Carlos era la Steaua, n-a venit abia în acest meci. Nu mai marcasem demult şi sper să o fac mai des în viitor, în Divizia A şi în Cupa UEFA. Pînă la urmă e doar un gol în meci amical, dar cineva mai bătrîn ca mine m-a învăţat că întotdeauna o victorie te face să te pregăteşti mult mai bine şi în linişte".

Steaua - FC Sion (Elveţia, Liga a II-a) 2-1

N. Dică (4), P. Marin (49) / J. Pinto (13)

Steaua: Cernea - P. Marin (82 D. Bălan), D. Goian, Ghionea, Neşu (65 Opriţa) - Ogăraru, Rădoi, Paraschiv (70 Cristocea), Boştină (82 Ochiroşii) - V. Iacob (70 A. Cristea), N. Dică (77 Lovin). Antrenor Cosmin Olăroiu

„Extraordinar golul lui Petre Marin! Dar pe noi ne-a obişnuit la antrenamente cu astfel de reuşite şi eu vă spun că vor mai urma şi altele”

Mirel Rădoi "

Sursa: GSP

Date oficiale:

Data nasterii : 08.09.1973

Locul nasterii : Bucuresti

Nr tricou : 18

Email : [email protected]

Debut in divizia A : 24 oct 1993 Sportul Stud - FC Inter Sibiu 1-0

Jocuri in divizia A : 340

Jocuri la Steaua : 27

Jocuri in sezonul curent : 2

Cartonase galbene in sezonul curent : 2

Cartonase rosii in sezonul curent : 0

Minute jucate in sezonul curent : 180

Goluri marcate : 9

Goluri marcate pentru Steaua : 0

Goluri marcate in sezonul curent : 0

Selectii la echipa nationala : 0

Goluri marcate pentru echipa nationala : 0

Petre Marin are sansa sa-i ia locul lui Nesu in defensiva... Eu in aceasta seara as miza pe el... Nesu nu cred ca va face fata unei presiuni asa de mari cum va fi la partida cu Betis... S-a vazut ca a fost depasit si acasa... Tot asteptam sa creasca dar momentan e crescut Petre Marin pentru acest meci...

Petre Marin lasa impresia ca e mai sigur in defensiva decat Nesu.

Nu numai ca lasa impresia dar faza defensiva o face intradevar mai bine, cu aspectul ofensiv sta el mai prost... dar pentru Oli nu are importanta acest aspect...

multumesc Oli ca l-ai introdus in teren... este cu o clasa chiar doua peste Nesu... A jucat exemplar si l-a blocat de cateva ori pe Joachin... Nu prea i-a lasat nici o sansa... P. Marin va fi incepand de acum fundasul stanga in care voi avea incredere

Petre Marin a jucat ca un profesionist adevarat ce este.Il prefer in continuare lui Nesu.Nesu e tanar si poate reveni oricand in forta.

60 de minute cat l-a avatut in "cap" pe Joaquin,s-a achitat foarte bine de sarcini..apoi nu prea au mai fost faze pe partea sa..