Adrian Pacurar

Mirel Radoi

1,086 posts in this topic

tamas vs Radoi..... nici o sansa... e mult in urma lui Mirel...

Ba e in fata mai Zarboss...dar cu vreo 3-4 in spate... :lol:

Azi Mirel trebe sa arate ce stie...nu are in fata jucatori "talentati" precum Zicu....trebe sa se afirme si in Europa 8)

tamas vs Radoi..... nici o sansa... e mult in urma lui Mirel...

Ba e in fata mai Zarboss...dar cu vreo 3-4 in spate... :lol:

Nu mai fiti si voi atat de individualisti. Nu stiu de ce ii contestati valoarea lui Tamas. Doar pentru ca e dinamovist? Merge destul de bine in lotul national. Radoi totusi are si mai multa experienta decat Gabi...Asta insa nu inseamna ca e cu mult peste cainele nostru.

E clar ca Tamas are valoare. Mai ales ca am inteles ca a inceput sa duca si o viata sportiva. Insa mai are pana va putea conduce un sistem defensiv precum Radoi.

La nationala, insa, nu vad nici o problema. Un sistem cu Tamas fundas si Radoi mijlocas defensiv ar fi in beneficiul tutror.

Daca ati mai avea inca trei de Tamas in aparare... poate ca ne-ati egala la capitolul defensiva...

Intr-adevar stam cam prost la capitolul defensiva. Dar si Pulhac si Moti fac treaba destul de buna mai nou. Tamas e baza oricum. Nu ar strica sa se intoarca Stoican...cred ca ar fi binevenit in lotul nostru.

Intr-adevar stam cam prost la capitolul defensiva. Dar si Pulhac si Moti fac treaba destul de buna mai nou. Tamas e baza oricum. Nu ar strica sa se intoarca Stoican...cred ca ar fi binevenit in lotul nostru.

Ce va place voua la relicva aia???...eu unul nu il suport nici ca jucator de fotbal nici ca om...

Eu cred ca este aberant sa se discute pe un topic dedicat lui Radoi despre comparatii puerile ale altor asa zisi jucatori cu el...

NU SE PUNE PROBLEMA. S-a vazut si in meciul de aseara cu rapid ca Radoi este un adevarat jucator si luptator pe teren... isi face treaba cu un deosebit profesionalism, rar intalnit in divizia A...

Asa ca orice comparatie adusa cu Radoi in acest topic a altui jucator este stearsa de acum inainte fara nici o explicatie... Indiferent de persoana care a publicat-o...

Radoi nu merita un asemenea tratament... El nu are concurent pentru ca de cel putin 3 ani este cel mai bun jucator din divizi A...

asta am mai zis-o si eu.. Radoi nu are termen de comparatie in divizia a si nu numai.. pe postul lui nu este nici un alt jucator care sa se ridice la nivelul lui

faptul ca el nu joaca la nationala se datoreaza unor oameni cu interese ascunse si cu niste ambitii prostesti

si intr-adevar aseara si-a aratat valoarea.. a jucat o repriza cu piciorul varza.. asta caracter...dedicat echipei

Din pacate se pare ca accidentare lui Radoi este ceva mai grava. Conform site-ului GSP ca reveni de-abia pe la sfarsitul lunii noiembrie. Nu putem sa-i uram capitanului nostru decat insanatosire grabnica.

PS. Nenorocitul si frustratul de Rada a fost fluierat tot meciul la Foscani de catre specatatorii din localitate.

Din pacate se pare ca accidentare lui Radoi este ceva mai grava. Conform site-ului GSP ca reveni de-abia pe la sfarsitul lunii noiembrie. Nu putem sa-i uram capitanului nostru decat insanatosire grabnica.  

PS. Nenorocitul si frustratul de Rada a fost fluierat tot meciul la Foscani de catre specatatorii din localitate.

asta e... ce sa-i faci.. uite asa trage un jucator de valoare .. din cauza unui taran care a gasit si el ghete la second-hand.. si le-a pus in picioare si se vede fotbalist...rada asta ar trebui ... nu stiu ce ar trebui sa facem cu el ca sa plateasca...

Ma bucur ca multi din contestatarii lui Mirel dupa meciul cu Rosemborg au vaztu in meciul cu rapid ce fel de jucator este Radoi...

Iti multumim ca existi Radoi...

Diagnosticul pus de medici in cazul lui Radoi este "entorsa de gradul II, cu afectarea ligamentelor".

Radoi se afla acum cu piciorul in ghips, preferand o imobilizare mai dura, in locul atelei ghipsate.

Un examen amanuntit urmeaza sa fie facut luni, dupa ce glezna se dezumfla. Se va efectua direct rezonanta magnetica, medicii neputand pana acum sa il supuna nici macar unei radiografii.

Cel mai optimist scenariu este ca Radoi sa revina pe teren la mijlocul lui noiembrie.

Sursa OnlineSport

Mirel Rădoi a fost supus, astăzi, unei rezonanțe magnetice, la Spitalul Militar din București, in urma căreia s-a stabilit că va fi indisponibil incă trei săptămâni, după accidentarea la glezna dreaptă, suferită in partida cu Rapid.

Potrivit site-ului oficial al grupării din Bulevardul Ghencea, rezonanța magnetică a confirmat diagnosticul inițial, entorsă de gradul doi, dar nu a fost descoperită decât o ușoară leziune a ligamentelor. Timp de câteva zile, Mirel Rădoi va purta o orteză specială, iar de luni va incepe pregătirile.

Căpitanul stelist va rata, astfel, meciurile din deplasare cu Sampdoria Genova, programat joi, in grupa C a Cupei UEFA, și CFR Cluj, din etapa a XII-a a Diviziei A. Medicul echipei Steaua, Radu Paligora, va incerca să-l recupereze pe jucător până la partida cu Sportul Studențesc, programată pe 20 noiembrie, in etapa a XIII-a.

sursa prosport

S-a simtit aseara lipsa lui Mirel.Capitanul nostru e pe departe un jucator in jurul caruia se axeaza jocul Stelei...

Rădoi revine in 3 săptămîni

La o săptămînă după ce a fost accidentat de Rada in derby-ul cu Rapid, căpitanul Mirel Rădoi (foto) a efectuat ieri o rezonanță magnetică (RMN) la glezna dreaptă pentru a i se pune diagnosticul exact. Radiografia i-a liniștit pe steliști: fundașul are doar entorsă de gradul 2 cu afectarea ușoară a ligamentelor, aceasta insemnînd că accidentarea nu este așa de gravă cum părea inițial. Rădoi va purta o proteză specială pentru cîteva zile, el urmînd să intre in programul de antrenamente al echipei după meciurile cu Sampdoria, de joi, și după cel de la Cluj, cu CFR, de duminică. Staff-ul medical al Stelei va incerca să-l refacă pe Rădoi pentru meciul cu Sportul, care se va disputa pe 20 noiembrie.

0316_128932943d44d1e41d5df_600_586_.jpg

a fost criminala .. eu consider ca ar trebui sa-l dea in judecata Radoi..

e imposibil sa il dea in judecata... ar insemna mii si mii de procese in sport... :lol: :lol: Nu o sa mai aibe nici un sportiv timp de antrenamente... Or sa fie cu toii la tribunal...

Dar exista alte metode a se plati politele... :twisted: :twisted: :twisted:

Important este ca Radoi sa isi revina cat mai repede. Eu unul nu as risca sa il introduc pe teren decat in cazul in care este 100% refacut. Nu ne putem permite riscul de a-l pierde pe un termen indelungat.

sper sa si-o primeasca si el .. cu varf si indesat ... si nu numai de la Radoi...

Sper ca la retur, daca nu va fi terenul suspendat, rada sa fie fluierat la fiecare atingere de minge.