Adrian Pacurar

Mirel Radoi

1,086 posts in this topic

Mirel incepea sa acuze azi ora si terenul pe care am jucat.

De parca Gloria nu a jucat pe acelasi teren si aceiasi ora. Hai sa cautam scuze de-acum, la fiecare meci exista cate o scuza.

Cred ca ora 15:30 era ora de somn a lui Radoi dupa cum a jucat azi.

Am remarcam ca "finul" nu mai stie sa faca si el o deposedare...meciul si cartonasul galben, meciul si cate un nou procedeu in materie de K1...Crunt!

Radoi ar tebui mutat putin la echipa a 2-a... poate asa se tezeste si el, dar care antrenor ar avea tupeu sa-i faca asta finului? Prin starea lui de nervozitate si neputinta trage si echipa dupa el.

Ok...sunt de acord ca si Radoi, ca toti jucatorii de la Steaua din momentul asta, sunt destul de slab pregatiti...adica...Oli a facut tocanita din echipa...chiar daca venea Ronaldinho la Steaua tot in starea asta ar fi fost acum...chiar daca a fost declarat cel mai bun fotbalist...

Nu tin neaparat partea lui Radoi, dar ganditzi-va si la cauzele care au determinat decaderea Stelei... :cry:

----------------

Forza Steaua!!

Liviutza nu exagera. In viziunea ta si Chivu ar trebui bagat la echipa a doua, si Mutu cand era in forma slaba. Hai sa ii bagam pe toti la echipa a doua. Care antrenor ar avea tupeu sa faca asta? :-o:-o:-o

Radooku, acel antrenor cu siguranta ar primi mai mult credit din partea noastra, a suporterilor!

Dar gandeste-te ca Gigi tine cont in masura de 0% de parerea suporterilor, asa ca ne amagim degeaba.

Dupa ce am ascultat declaratia lui Radoi dupa meciu cu Timisoara sunt mandru ca avem un asemenea capitan ! ! ! Cine a vazut stie despre ce vorbesc.

A zis bine sa mai uite jucatorii de fite si sa se apuce de treaba! Cu toate ca nu am fost de acord cu faptul ca vrea sa-l faca pe Oli sa nu-si dea demisia, mi-a placut...a pus punctul pe i + zicea cineva ca acuza terenul, ora... :roll: era la misto...a zis ca nu avem de ce sa mai cautam scuze si ca trebuie sa avem puterea sa ne privim in ochi si sa schimbam ceva; si a mai mentionat ceva de faptul ca unii nu realizeaza importanta emblei de pe tricou(sau ceva de genul asta)...nu ca nu realizeaza,n-au habar!

"Stiam ca Olaroiu îsi va da demisia, ne-a spus înainte de meci ca va fi ultimul lui meci si se pare ca noi l-am ajutat sa plece. Nu cred ca gasim antrenor mai bun ca Oli. Va fi hotarârea lui, n-am apucat sa discutam, vom vedea mâine, ne-a spus doar în vestiar «Capul sus!», atât. Înseamna ca noi vrem sa-l dam afara, jucând asa. Noi vom încerca sa-l determinam sa ramâna, dar nu depinde de noi", a spus Radoi.

Prosport.ro

Capitane las-o dracu' ca scartaie ! Cum sa fie bre capitane Oli cel mai bun antrenor ? La pat sau la ce ? Ce ti-a facut capitane, farmece ? Mirele ma dezamagesti. Nu te-a invatat altceva decat sa dai pase de gol...la adversari si sa faci aerobic cerand offside. Hai bre nu-ti fie rusine, noi nu te zicem si sunt sigur ca atat timp cat nu vei aparea pe la Mircea Radu nu te vor lua la misto adversarii..si in plus..s-au legalizat prieteniile stranse intre baietei. La ce zambet suav are antrenorul tau preferat, as crede ca el sta..si tu..tragi..intre buturi.

Lasand gluma la o parte, cred ca e inutil sa declari asemenea lucruri la momentul actual. Atasamentul e de apreciat, dar cand iti trece cutitul si prin ultimul oscior, parca isi pierde farmecul, nu de alta..dar devii penibil. Si oricum, la cum ai jucat in ultimele meciuri, numai capitan n-ai fi.

Iar pana una alta se pare ca Becali intr-adevar trage cu dintii si cu maselele, si-si afunda limba in fantele maronii ale lui Olaroiu. Impreuna cu finul bineinteles.

Suntem pierduti..!

PS : Sa nu mai injuri suporterii in ROS-ALBASTRU ca la meciul cu javrele,..nu de alta, dar nu mai vine Mosu' la anul'.

Dupa ce ca avem putini jucatori de valoare si cu adevarat stelisti nici pe astia nu-i respectam. Pacat!

Intr-adevar ! Pacat. Dar si mai pacat e cand esti injurat de capitanul echipei pe care o iubesti si o sustii, chiar in peluza din care il incurajezi pe el si pe alti 10 ca el. Pacat e cand te lasi condus de pareri subiective, pacat e cand echipa nu merge, esti de acord cu lucrul asta dar nu faci nici cel mai mic efort pentru a schimba asta, pacat e cand te crezi mai presus de toti in vestiar, doar pentru ca esti finul patronului, pacat e cand dai pase de gol la adversar (si nu doar o singura data), pacat e cand nu accepti cruda realitate, pacat e cand nu-ti respecti colegii, fanii si pe tine insuti, pacat e cand te tai prin geamuri accentuand propria neputinta si mai pacat e cand unii se fac ca nu vad aceste lucruri.

Pentru acel Mirel Matei Radoi din primii 3-4 ani la Steaua tot respectul, pentru actualul Mirel Matei Radoi pur si simplu nimic !

Nici nu se pune problema sa fie un stelist adevarat din moment ce declara ca in copilarie era fan Craiova. Ce stie el ce e suferinta sa-ti vezi echipa in genunchi ? Ce stie cum e sa plangi si sa fii sufocat de lacrimi de bucurie sau de tristete ?

Personal, m-am saturat de stelisti fabricati.

Radoi ar tebui mutat putin la echipa a 2-a... poate asa se tezeste si el, dar care antrenor ar avea tupeu sa-i faca asta finului? Prin starea lui de nervozitate si neputinta trage si echipa dupa el.

Bai prafo , Radoi la echipa a doua ? pai asta isi rupe picioarele pe gazon , intra cu capul in reclamele de pe margine si tu il vrei la echipa a doua ? Sa mearga la echipa a doua sau chiar a treia alde Lovin,Goian,Iacob ..taranii astia care s-au ajuns si nu mai stiu ce sa faca cu banii.

pai asta isi rupe picioarele pe gazon , intra cu capul in reclamele de pe margine si tu il vrei la echipa a doua ?

uite, nesu, care e unul dintre jucatorii mei preferati, nu prea le are cu fotbalul, sunt de parere ca si el ar trebui mutat la a doua. "devotamentul nu este de ajuns"

[

uite, nesu, care e unul dintre jucatorii mei preferati, nu prea le are cu fotbalul, sunt de parere ca si el ar trebui mutat la a doua. "devotamentul nu este de ajuns"

[

A fost cel mai bun jucator al nostru in meciul cu **** . Iti spun eu ca Nesu e printre cei mai buni de la Steaua. Nu e inca maturizat complet , dar in doi-trei ani iti spun eu ca o sa fie cel mai bun fundas lateral din Romania.Nu degeaba l-au cautat aia de la Feyenoord si nu degeaba Oleg a spus despre el ca va ajunge mare.

Eu am mare incredere in el .E un jucator care isi merita bani .Uneori ,devotamentul iti castiga respectul suporterilor si asta e cel mai important.

Mirel Radoi va deveni capitanul pe care il stiam cand va avea un antrenor bun,si acelasi lucru se va intampla cu Victoras,Goian si alti jucatori care acum un an si ceva mancau pamantul iar acum sunt la pamant. Cred ca exagera cand spunea ca Oli e cel mai bun antrenor cu care a lucrat,poate ca jucatorii s-au atasat mai mult de Oli pentru ca e primul antrenor roman pe care l-a avut Steaua de cativa ani iar cu un antrenor roman probabil iti permiti mai multe,daca ma intelegeti,nu mai tragi asa de tare la antrenamente,mai faci o glumita etc.

Cat despre faza cu stelismul e discutabil:chiar daca Mirel a tinut cu o alta echipa cand era mic,eu zic ca a devenit stelist,plus ca in zona olteniei doar cu Craiova se poate tine,daca nu te linseaza aia in zona daca tii cu altcineva.Recent si iuliu muresan a declarat ca era stelist cand era mic,dar acum tine cu CFR-ul,deci nu a fost stelist cu adevarat,asa cum cred ca Mirel daca era fan Craiova ar fi luptat sa joace la Universitatea,daca asta era echipa cu care tinea de mic,dar el a ales sa plece la Steaua.Si la fel e si cu toti oltenii care au preferat sa mearga la echipele bucurestene,daca au plecat la Steaua,Dinamo si crapid,nu cred ca erau mari fani Craiova.Mirel e la Steaua din 2000 daca nu ma insel,deci are deja 7 sezoane la echipa,daca nici asta nu e devotament nu stiu ce e.

Sper sa redevina modest si sa fie un capitan adevarat si nu mai ridice piciorul atata.

Pai in afara de meciul cu Poli, in care am fost primul care a spus ca a fost cel mai bun jucator al nostru, Nesu nu prea are cu ce sa se laude. Sunt de parere ca Protasov i-a intuit bine valentele de mijlocas, conjunctura si ghinionul au facut ca el sa nu evolueze in continuare pe acest post.

Dar, "devotamentul nu este de ajuns".

Radoi e un mercenar,alaturi de toti ceilalti. Astazi nu mai se pune suflet pentru echipa, nu mai exista demnitate, mandrie..ci doar salarii de sute de mii de euro.

Pe Radoi il doare undeva de noi, asa cum ii doare si pe ceilalti. Stiti de unde am ajuns la concluzia asta? La meciul cu Dinamo..la un moment dat, se intoarce cu fata spre galerie si ii citesc pe buze(nu am fost singurul) : "Baga-me-asi p**a in mortii vostri"..

De atunci pentru mine el este persona non grata!

Bravo mah . Da chiar nu-mi dau seama cum ai reusit tu sa-i citesti pe buze . Esti extraordinar .

Daca si Radoi e mercenar, pai dragule ...de ceilalti ce sa mai spunem ?

Iti propun sa ne intalnim..si sa-ti spuna si cei langa care am stat acelasi lucru. Stii cand s-a intamplat? Chiar inainte cu 3-4 minute de a o comite la golul de 4-1 al lui Niculescu.

Cozmine da si tu detalii. Daca de exemplu, l-a injurat unul din galerie si s-a intors si el sa injure atunci ce sa zic..asta e, nu e atitudine de capitan. Dar pare ciudata povestea doar dintr-un motiv: spui ca v-a injurat la 1-3. Eu atunci tin minte ca era iuresul stelist,toata lumea pe poarta lui Dinamo. Adica tu vrei sa-mi spui ca atunci cand juma de echipa incerca sa egaleze la trei(stim cu totii fazele lui Elton si Vali Badea) Mirel statea si va injura. Ceva nu suna bine aici.

Ca sa fac o paralela cu tensiunile cu Dica in primii ani,atunci jocul lui Dica nu mergea si se vedea clar ca se porcaia cu galeria, dar slava domnului s-au impacat si a devenit jucatorul pe care il stim.

Nu stiu daca mai exista jucatori in lume la ora actuala care sa fie trup si suflet pentru culori, care sa ramana la un club o mare parte din cariera si sa continue sa faca performanta la acel club, nu sa fie doar de umplutura. Poate doar Maldini. De bine, de rau, Mirel e la noi de 7 ani, iar cand l-a luat Piti, il vroia si Dinamo, ma intreb de ce nu a mers acolo, pentru ca Steaua pe vremea aia nu promitea cine stie ce performanta. Deci eu ma gandesc ca a avut macar o mica simpatie stelista, pentru ca in acel an Dinamo bagase cooperativa in functiune si castiga 15000 de meciuri pe an, iar Mirel ar fi putut foarte usor sa mearga acolo. Un jucator inainte sa fie devotat culorilor trebuie sa fie profesionist, eu asta ii reprosez lui Mirel de vreo un an si jumatate, l-a cam dat inapoi asocierea cu Becali si mai ales aceste sarituri cu piciorul la gatul adversarului.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Nu l-a injurat nimeni pe Radoi, el a reactionat asa in momentul in care au zburat brichete si alte prostii spre Moti, care la fiecare faza in care se afla in careul dinspre galeria Stelei, arata semne obsecene spre acestia.

Probabil reactia lui Radoi a fost justa, incercand sa evite o noua suspendare, dar limbajul folosit a fost total exagerat pentru un jucator care poarta de o buna bucata de vreme banderola de capitan al celei mai titrate echipe din Romania.