Adrian Pacurar

Mirel Radoi

1,086 posts in this topic

oricum cred ca miscarea asta a fost propusa de MM lui Gigi ca recunostinta ca la ridicat in grad..

P.S. topicurile astea.. cu jucatorii arata ca un pomelnic bisericesc :twisted: :twisted:

E monitorizat de ceva vreme si sunt destule cluburi mari cu gauri in aparare cat gaura de ozon de deasupra antarcticii. Cred ca daca jooaca cum o face de cativa ani incoace intr-un an, maxim 2 pleaca si pleaca pe o suma care nu cred ca va fi egalata prea curand.Oricum e mult prea bun pentru divizia lu' nasu' si corleone.

P.S. Intr-adevar topicule despre jucatori arata ca un pomelnic :D

Miscare buna facuta de Jiji! Radoi ramane la Steaua la un salariu regesc! Prima miscare buna a lui Jiji! Forza Steaua!

cred ca GG a urmarit prin prelungirea contractului si o marire a clauzei de reziliere... practic Mirel valoreaza ceva mai mult dar suficient cat sa nu ii sperie pe cumparatori... GG urmareste deci sa ia pe el o suma de bani mai mare nu numai sa il pastreze... Ce credeti ca Radoi ar pleca undeva fara ca GG sa nu ea pe el cat a investit pana acum in Steaua cel putin?

Aparent Mirel Radoi castiga 350.000 euro/an si nu 200.000 euro/an cum se vehicula in presa. Este al doilea fundas roman din punct de vedere al salariului anual dupa Cristi Chivu(1.8 mil euro/an). Suma este enorma pentru Divizia A. Cred ca la acesti bani, singura motivatie a lui Radoi de a juca in strainatate este cea profesionala deoarece financiar va sta oricum foarte bine.

"Am vazut că toate televiziunile si toate ziarele au dat că va lua 200.000 de euro pe sezon. Nu, vă spun eu adevarul! Mirel Radoi va cîștiga mult mai mult decit atit. Aproape dublu!", a declarat patronul campioanei, suma pe care a trecut-o in contractul capitanului din Ghencea fiind de 350.000 de euro pe an. Astfel, Radoi va cîștiga la capatul celor 3 ani de contract cu Steaua peste un milion de euro.

Sursa: gsp

bravo lui isi merita banii.... dar eu cred cava pleca cu prima ocazie ...si de asemenea cred ca deja are o oferta concreta..iar cresterea asta salariara face parte din tactica de vanzare

Miscare buna facuta de Jiji! Radoi ramane la Steaua la un salariu regesc! Prima miscare buna a lui Jiji! Forza Steaua!

Ma intreb daca si lui Mirel ii convine miscarea nasului sau....Cred ca ar fi preferat totusi sa joace la o echipa tare din Europa. Sa inteleg ca ideea cu Milan a trecut? Doamne, ce usurare pentru mine. Imi place mult de Radoi cum joaca, dar parca nu as fi vrut sa il vad pe la diavolii milanezi.

Mirel a semnat pentru ca vrea ca "nasu" Jiji si Steaua sa primeasca o suma frumusica pe el...nu sa plece gratis.

Cum adica gratis??? la tine 5 milioane sau 10 milioane de Euro e gratis???

pai ma refeream ca daca nu semna ...(nu stiu pana cand avea contract) dar intra in ultimele 6 luni si putea sa fie cumparat chiar gratis....uite exemplu lu Miu...puteam sa ne luam peste 1 mil da nu ne-am luat nimic.

Eu ma indoiesc ca, chiar achizitionat gratis de un club cu renume international, nu ar fi avut castiguri mai mari decat la Steaua. Parerea mea e ca Jiji se eschiveaza acum ca nu a obtinut cat si-a propus pe finul lui. Nu cred ca vreun club ar fi dat atata pe Radoi.

Daca o sa il dea prin Rusia sau Asia o sa faca cea mai mare prostie...cam greu acum sa plece la o echipa buna daca nu joaca la nationala. :cry:

Intr-adevar. Nu il inteleg pe Piti la faza asta. E un jucator bun pentru nationala. O fi avand el fitele lui de mare jucator, dar e un fotbalist de valoare pentru noi, lasand de-o parte faptul ca sunt caine si i-ar cam periclita locul lui Tamas. Dar ar putea juca mijlocas, ca vad ca se cam are si asa.

Piti greseste pe Pielea lui...daca nu se duc la Euro 2008 pleaca ...nu cred ca mai pupa el nationala vreodata.

mai usor...

Parca e razboi... Eu sunt de parere ca Radoi va juca in nationala si o va face foarte curand... Nu mai va impacientati... Piti are la dispozitie un an sa lase rautatile... si le va lasa... preliminariile EURO 2008 il prind pe Radoi titular de drept la nationala....

Ceva ma face sa cred ca nu va fi asa. Tamas, oricum, joaca din ce in ce mai bine la nationala. Iar Piti e tare de cap. Cand spune ceva se incapataneaza si ramane la ce a spus.

parca a mai spus el ca la nationala nu mai antreneaza niciodata dupa ce a fost inlaturat si iata ca a luat-o exact cand ii e mai greu...

Pai aici era vorba direct de interesul lui material. Asa ca a lasat balta orgoliul. Dar cu Radoi e alta mancare...

Daca Radoi va ajunge la o echipa de top din Europa si va juca bine atunci Piturca il va convoca(chiar daca poate nu ii convine). Tamas poate avea din nou o cadere de forma si nu dispunem de foarte multi fundasi centrali grozavi.

Bogdane, Tamas nu a avut multe caderi de forma la nationala. A jucat bine de fiecare data, cu foarte mici exceptii. Ca sa nu mai spun ca, la o adica, nici pentru Dinamo nu a facut gafe nefericite ca si autogolul lui Radoi de la Trondheim.

Pleaca la iarna Tamas la o vodca mica pentru ca i se termina imprumutul... Asa ca mai subtire... Radoi este deja in planul lui Piti... Veti vedea ca nu ma insel deloc... il aduce el pe Oprita si nu il va aduce pe Radoi...!!!

Pai cu Oprita nu s-a certat, pe cand daca l-ar aduce pe Radoi si-ar incalca mandria lui prosteasca. Din partea mea sa bage pe cine crede el ca e mai potrivit. Cand vine vorba de nationala nu mai imi pasa daca e dinamovist sau stelist ci sa mearga bine Romania.

Pai Oprita nu are caracteru lu Radoi...cred ca ala zice saru-mana de fiecare data cand il cheama piti..fiecare cu preferatii sai...cum era tata Puiu cu Soava :lol:

Vai!!!!! Iordanescu cu ale sale mutari surprinzatoare. Nu mai spune ca fac urat.

Intr-adevar, Radoi are un caracter mai puternic decat Oprita, dar asta nu prea il va ajuta la capitolul nationala atata timp cat e Piti la carma. Dar parca isi ceruse scuze la un moment dat si Radoi...

Bogdane, Tamas nu a avut multe caderi de forma la nationala. A jucat bine de fiecare data, cu foarte mici exceptii. Ca sa nu mai spun ca, la o adica, nici pentru Dinamo nu a facut gafe nefericite ca si autogolul lui Radoi de la Trondheim.

Nu am spus ca Tamas a facut greseli la nationala. A jucat bine. Insa abia a intrat in circuitul echipei nationale. Radoi are meciuri mai multe la prima reprezentativa si tot timpul s-a descurcat bine. Nimeni nu contesta ca Radoi a prins o zi mai proasta la Trondheim, insa in rest a jucat si joaca excelent. De cand s-a intors din Rusia, Tamas este in forma(mai putin primele meciuri cand a facut cateva mici gafe care nu au fost capitale totusi); insa tot atat de bine poate sa aiba o cadere si atunci vor fi probleme(cand era la Galata imi era mila de el - avea un public si o presa extrem de ostila). Asa se poate intampla si acum. Presa atat asteapta. L-au tot criticat pe Radoi, au mediatizat excesiv conflictul acestuia cu Piturca, il lauda pe Tamas. Insa daca acesta din urma ar gresi intr-un meci al nationalei, te asigur ca aceeasi presa de doi lei ar sari la gatul lui Piturca reprosandu-i ca nu l-a bagat pe Radoi si a mers pe mana lui Tamas.