Azazello

Dilema: Steaua La Urziceni

127 posts in this topic

Pe final de campionat ne uitam in clasament si ne frecam la ochi nevenindu-ne sa credem unde este Steaua. Despre cauze si vinovati s-a tot vorbit pe acest forum. Din pacate, pentru ca o nenorocire nu vine niciodata singura, am ajuns si noi suporterii dezbinati.

In acest context sumbru, cu un patron care paseste fara mila pe cadavre, lasand in urma glorii umilite si sperante desuete, pun si eu pe tapet o problema care mi se pare delicata.

Daca Steaua ar avea nevoie de trei puncte la Urziceni in ultima etapa care i-ar asigura participarea in Europa League iar Urziceniul ar avea nevoie de trei puncte care i-ar garanta titlul, voi ce ati prefera ?

Steaua in Europa ? sau Vis spulberat pentru javre ?

M-am tot gandit si inca nu am putut alege.

Dar analizand echipa si posibilitatea de a realiza transferuri bune in vara care tinde spre zero, ma tem ca un sezon pt noi in Europa ar fi un esec in aceste circumstante. Iar bucuria (chiar asa rautacioasa cum e) de a-i vedea pe caini pierzand ar fi asa mare...Si n-as suporta ideea sa-i facem noi campioni.

Prefer sa dam titlul Urziceniului. Bine, oricum nu cred ca -i putem invinge...

Steaua in europa...adica sa batem la Urziceni.

Noi suntem Steaua(cel putin eram...), si luptam in primul rand pentru blazon.Parerea mea...

Edited by crysty14

Sunt mai multe ipoteze aici:

1. La cum jucam, n-avem cum sa invingem la Urziceni. S-a vazut asta aseara la Timisoara.

2. Este posibil sa invingem la Urziceni pentru ca ciobanul vrea sa-si ajute jegul din groapa, adica pe prietenul Borcea ca si el l-a ajutat atunci cu chefereul. Deci asta inseamna ca ii va motiva si va juca cu prima echipa acolo. Miza este dubla ajutorul celui mai sus mentionat + o calificare (si bani bineinteles) din Europa League.

3. Sincer, nu meritam sa ne calificam in vreo cupa europeana si este momentul pentru o pauza. O pauza care ii va crea ciobanului o gaura in buget.

Singura solutie ca sa ne revenim in viitor este sa scapam de Becali & co. de la club. Sa nu mai fie nimeni din anturajul lui in noua Steaua. Mai ramane sa vedem cand se va intampla asta ...

forzateaua

Nu ii batem pe cei de la Urziceni, stati linistiti. Nici nu suntem capabili sa o facem si nici nu imi doresc. Impuscam o gramada de iepuri daca pierdem...

1. Ii bagam mortul in casa lui Becali, prin lipsa banilor din Europa League.

2. Le scoatem fitele din cap jucatorilor pentru care doar meciurile din Europa conteaza, in campionat de multe ori abordand meciurile privind adversarii de sus, lucru care ne-a costat. Mi-e scarba si acum de declaratii prin care unii din ei se multumesc si cu locul 2, pentru ca duce in UCL...

3. Scapam de suporterii de rezultat.

4. Scoatem in evidenta faptul ca prin munca si profesionalism un club din Romania poate ajunge sus in clasament (aici ma refer la Meme si Dan Petrescu)

5. Le bagam mortul in casa si eternilor frustrati din Stefan cel Mare, daca ialomitenii castiga in groapa cu gunoaie.

6. Poate scapam de infectii Becali, Argaseala, Teia Sponte, Pedrazzini, etc.

Steaua e Steaua si trebuie sa joace corect! Nu ma intereseaza pe mine ce fac frustratii aia din groaba. Eu sutn stelist nu anti-dinamovist...

Steaua e Steaua si trebuie sa joace corect! Nu ma intereseaza pe mine ce fac frustratii aia din groaba. Eu sutn stelist nu anti-dinamovist...

Subscriu in totalitate; noi nu suntem frustrati

Da!

Sa jucam corect. Daca ii batem, asta e. Onoarea noastra e mai importanta decat interzicerea accesului cainilor in CL.

Daca nu ii batem, tot noi vom avea de castigat. Ne-am aparat corect sansele, am fost oameni de onoare si dinam0 oricum a luat-o la eium.

Totusi, nu mi-as dori ca meciul sa se termine la egalitate.

Noi nu avem de ce sa fim frustrati. Nu trebuie sa fim frustrati. Nu trebuie sa le dam lor satisfactia de a ne face frustrati.

Edited by Adrian

Steaua e Steaua si trebuie sa joace corect! Nu ma intereseaza pe mine ce fac frustratii aia din groaba. Eu sunt stelist nu anti-dinamovist...

Asta gândesc și eu, doar cã e o diferențã între ce gândesc și ce mi se pare corect, și ceea ce simt. ªi acum simt cã vreau sã vãd frustrații, încã o datã, cum își smulg pãrul din cap cã iar nu joacã în grupe. Pe de altã parte nu mi-ar displãcea nici dacã s-ar califica în grupe și sã-i vãd cum își iau câte 5 goluri pe meci, cã și-așa mâncau cãcat tocmai EI, umiliții de serviciu ai României în cupele europene, cã Steaua face România de râs.

la jocul nostru oricum ne bate Urziceni,

legat de articol, prefer sa ii vad pe patrupezi plangand ca nu merg in Liga, titlul la Urziceni

3. Scapam de suporterii de rezultat.

Stiu si eu ... Daca Unirea castiga Liga 1, va juca in Ghencea in UCL, deci aia nu prea o sa dispara. Cunosc multa lume care venea doar in grupele UCL, in campionat nici nu ii interesa sa vina.

Datorita celor intamplate in ultimii ani la clubul Steaua(valize, blaturi, aranjamente, dosare penale, etc), nu cred ca meritam europa, cel putin in acest an. Steaua adevarata merita mult mai mult decat europa, insa Steaua actuala este decat o formatie de curve cu jampieri si aere de vedetism, o echipa care pe mine ma reprezinta decat cu numele.

Si deasemenea, datorita lucrurilor necurate puse la cale de catre cei din conducerea clublui dinamu (aranjarea meciurilor, cumpararea arbitrilor, etc), pe care le stim toti dealtfel, o solutie buna ar fi ca niciunul dintre cele doua cluburi sa nu-si atinga "obiectivele"

Dinamu sa nu ia campionatul, iar Steaua sa nu prinda europa!

Asa ca, hai Urziceni, hai Dan, hai Meme! Succes Urziceni!

PS: Nu cred ca deranjeaza pe nimeni daca se aranjeaza meciul... nu ar fi prima oara in acest an, insa ar fi ultima, iar acest aranjament i-ar putea face pe cei de la dinamu sa-si manance fularele.

Edited by Fan FC Steaua

daca ar fi dupa mine as prefera sa ne bata Unirea numai sa nu ia potaile campionatul...nu uitati anul trecut ei ne-au batut si acum trebuie sa le dam o palma...

Sa jucam corect si sa castigam :excl:

Da problema este ca o sa ne bata Unirea la un asa joc :(

Daca Urziceni bate, Timisoara castiga campionatul, iar Dinamo termina pe 3. Sunt 100% convins.

Noi suntem Steaua!

Trebuie sa-i bateam neaprat pe Urziceni. Sa ne calificam in Europa! Sa ne danseze Nea Gigi pe "maibah".

Daca nu intelegeti ca lipsa de cascaval pentru Cioban,inseamna orice pas mic de a renunta la club,este grav.

Noi suntem Steaua si suntem impotriva tuturor jegurilor comise de Dinamo.

Sper ca Urziceniul sa castige campionatul,chiar in meciul cu noi. Lovin si Nicolita sa joace motivati de Becali ,Turcu si Borcea,sa-si sparga capetele pe teren si sa piarda in ultimul minut.Sa-i vad tavalindu-se pe jos de oftica!

1.Ne bate Urziceni si daca nu vrem sa le dam meciul

2.Chiar daca nu el dam meciul si ne bat, toata lumea va zice ca partida a fost aranjata

Pai decat sa mergem in Europa cu jocul asta (ca mari schimbari,bag mana in foc,nu o sa apara peste noapte,sau mai bine zis peste vara) mai bine stam frumusel acasa si nu ne stricam coeficientul ca echipa si nici nu ne facem de ras(ca e imposibil sa nu dam peste o echipa cat de cat organizata, care sa ne trimita acasa din primul tur)

Ca vezi Doamne o sa piarda si Dinamo campionatul, o sa-l privesc ca un bonus :)

Cei care vreti sa jucam in El,mai luati odata meciurile din campionatul asta,priviti-le si garantez ca va trece repede!!

Asa, sa nu uit :Mori Ciobane (nu neaparat fizic) :))

Cu Steaua pana la moarte(adica pentru cei care au uitat,si la bine si la greu)

Edited by David_Steaua2007

Steaua trebuie sa castige orice meci. Noi nu suntem javre sau milogi. Steaua E Steaua si trebuie sa se poarte ca atare.

Depinde foarte mult de ce se intampla in meciul cu Craiova. O victorie obliga echipa sa si joace sansele pana la capat pentru "glorie sportiva". In cazul unui rezultat prost cu oltenii, (echivalent cu pierderea oricarei sanse de a mai prinde locul 6) jucatorii de fotbal (care ne reprezinta pe noi) n-or sa mai poata juca fotbal in ultima etapa. Nu se poate discuta de un posibil blat in momentul in care ei joaca impotriva unui adversar net superior si pe deasupra motivat. Cu toate acestea, pronosticul meu este : egal cu Craiova, egal cu Urziceni. NOI NU SUNTEM CAPRE !!!!!!

Serios vorbind Steaua nu merita sa joace in Europa. Am fi penibili sa avem pretentii sa jucam in cupe duoa un sezon ca asta in care am fost la nivelul gloriei buzau. Asa ca nici nu trebuie "sa ne dam la o parte" ca ne spulbera Urziceniu. Sa nu ia cainii titlul!