Virgil

Cum Vi Se Pare Echipa De Mai Jos Pentru Sezonul Urmator?

53 posts in this topic

Ochiroșii nu s-a impus anul trecut în echipã deoarece avea concurenți prea buni: Neaga, Surdu, Croitoru, Cristocea. Din acest motiv a fost trimis sã-și rupã picioarele la Buzãu. Așa a spus Adrian Ilie în acel moment. Eu l-am auzit la emisiunea lui Ioanițoaia, de la Europa FM. Acest an nu a prins prima deoarece principalii concurenți pe postul sãu au fost doi jucãtori trimiși abuziv în prima echipã: Bãnel și Semedo. Tot din acest motiv și Szekely a devenit o epavã. Din cauzã celor douã "perle negre" ale Ghencei, la care se adaugã lenea lui Dayro (dar am ajuns sã prefer sã-l vãd pe Dayro dând 1 cãlcâi pe reprizã și-n rest sã tea pe loc, decât sã-l vãd pe Bãnel arând terenul și centrând ba-n tribunã, ba-n peluzã, ba-n adversar, ori sã-l vãd pe Semedo cãzut la prima flatulație a adversarului direct).

Edited by 1on

"Tatarusanu - Golanski, Tudose, E. Baciu, Filip - Bicfalvi, Ov. Petre - Nicolita, A. Ionescu, Toja - Litu"

echipa fara comentarii....de ce nu se duce Litu in poarta,tatarusanu atacant,Nicolita baiat de mingi...ca sa o rezolvam perfect..oare asa a ajuns Steaua?...

Facand abstractie de nume noi, ce ati zice de:

--------------- Zapata -----------------

---- Golanski - Goian - Ghionea - Rada ---

---- Mendoza - Elton - Tiago - Toja ------

----------- Neaga - Thereau -------------

L-as prefera pe Elton pe banda, la mijloc cred totusi ca ar trebui sa ai ceva muschi pe tine ca sa fii un mijlocas bun, e presiune mare acolo si nici spatii foarte mari cum ar avea nevoie Elton. Chiar cu Toja in centru si Elton pe banda. Si fara Neaga, maniacilor, a avut si el o perioada buna si v-a ramas in minte :)

Neaga are clasa, daca ar fi pus in valoare cu pase utile ar iesi golgheter la pas...

De ce incercati sa faceti o echipa din jucatorii care au fost la Steaua? Niciodata nu va fi la fel...

Asta e mentalitate pitzurciano-romaneasca.... ai 3 nume, si cu ele vrei sa faci si sex, si mancare, si bungee-jumping, si alpinism..de parca ar fi buni la toate...

Asa a facut si Piturca..avea cateva nume, si nu a avut curajul sau nu l-a dus capul sa aduca alti jucatori chiar daca acei jucatori iubiti de el au fost doar niste jaloane pe teren..

Sunt impotriva aducerii fostilor jucatori la echipa...nu vreau sa vad niciun Elton si niciun Thereau...ati vazut si voi cum a jucat Thereau dupa ce a plecat la Steaua...a fost un "Dayro al lor".... dar aici intervine mentalitatea pitzurciano-romaneasca, cu numele.... il stii, il aduci, chiar daca e praf de mananca iarba de pe teren in loc sa joace fotbal...

Daca ar fi sa vorbim despre fosti jucatori care intr-adevar au facut ceva la Steaua, sa-i amintim pe Claudiu Raducanu, Dica, rosu... astia jucatori, nu Elton, care a jucat cateva meciuri si deja plange lumea dupa el, sau Thereau, un arthuro nascut in franta...

Edited by Fan FC Steaua

Nu vad unde este problema cu fostii jucatori.

Tu il compari pe Thereau cu Arthuro??? Hai sa fim seriosi...

Daca am avea un buget corespunzator, poate nu m-as uita in spate... dar in conditiile in care vor fi adusi jucatori la cateva sute de mii de euro maxim, as prefera sa aducem jucatori care la noi au confirmat si asupra valorii carora nu am dubii, decat alti penibili adusi pe filiera Adi Ilie sau mai stiu eu cine...

dupa parerea mea Ochirosii,bicfalvi....etc nu vor fi fotbalisti niciodata.sunt ft slabi,nu au valoare de Steaua.s-a facut o mare greseala ca nu a fost dat Ochirosii la schimb cu ndoye dar sa dea domnul sa ma insel. :steag_cruce_invers: forza Steaua!

@alindm , Ochirosii e un jucator tanar , talentat si cu o viitor bun . Dar daca nu este folosit cu cap , si este bagat doar in jocuri cu miza si atunci pe sfarsit de meci , nu o sa progreseze niciodata .

@alindm , Ochirosii e un jucator tanar , talentat si cu o viitor bun . Dar daca nu este folosit cu cap , si este bagat doar in jocuri cu miza si atunci pe sfarsit de meci , nu o sa progreseze niciodata .

Ce talent vezi tu la Ochirosii? Nicolita e 30 ori mai talentat ca Ochi..

Eu nu inteleg de ce nu sunteti realisti? Credeti ca toti tineri din Romania sunt talentati din nastere?Pai daca era asa, eram acum - campioni mondial la orice..

Ochirosii nu este fotbalist, si niciodata nu va fii. Clar, nu?

Edited by SteauaB

Ce talent vezi tu la Ochirosii? Nicolita e 30 ori mai talentat ca Ochi..

Eu nu inteleg de ce nu sunteti realisti? Credeti ca toti tineri din Romania sunt talentati din nastere?Pai daca era asa, eram acum - campioni mondial la orice..

Ochirosii nu este fotbalist, si niciodata nu va fii. Clar, nu?

Da-mi repede un argument care sa sustina ce ai zis mai sus(partea ingrosata) sau primesti ban permanent!

Nu o sa permit unui suedez sa ia la misto romanii si stelistii.

Edited by Adrian

Da-mi repede un argument care sa sustina ce ai zis mai sus(partea ingrosata) sau primesti ban permanent!

Uita-te cum joaca. Cum pierde mingea mereu. Nu are nici tupeu in joc, si asta se vede clar pe teren. Si de fiecare data, cand a primit sansa - nu a realizat absolut nimica.

Edited by SteauaB

Uita-te cum joaca. Cum pierde mingea mereu. Nu are nici tupeu in joc, si asta se vede clar pe teren. Si de fiecare data, cand a primit sansa - nu a realizat absolut nimica.

inainte sa vorbesti , te rog expune niste argumente pe care te bazezi . Ceea ce zici tu e total gresit , dar nu vreau sa spun mai multe pentru ca oricum nu ai intelege . Daca nu cunosti si nu intelegi fenomenul , nu vorbi

Vezi ca vorbesti din auzite?

Cum nu a realizat nimic?

Omul a marcat cu rrapeedul intr-un moment decisiv si a mai inscris si cu Otelul. E cel mai tanar marcator al Stelei in cupele europene din istorie. Cum pierde mingea mereu? Te-ai uitat macar la meciurile alea putine in care a jucat?

Tupeu nu are?

Nu are tupeu cand isi dribleaza adversarii sau cand face curse pe langa ei si da centrari foarte bune?

Ai adus niste argumente din burta. Ti-am mai zis si iti mai zic. Potoleste-te!

Vorbesc foarte serios acum, aici, ca sa vada toata lumea.

Urmatoarea postare in care nu faci altceva decat sa iti bati joc de romani iti va aduce banul!

Si banul cand vine? Pur si simplu omul asta nu e stelist. E orice altceva decat stelist.

Vezi ca vorbesti din auzite?

Cum nu a realizat nimic?

Omul a marcat cu rrapeedul intr-un moment decisiv si a mai inscris si cu Otelul. E cel mai tanar marcator al Stelei in cupele europene din istorie. Cum pierde mingea mereu? Te-ai uitat macar la meciurile alea putine in care a jucat?

Tupeu nu are?

Nu are tupeu cand isi dribleaza adversarii sau cand face curse pe langa ei si da centrari foarte bune?

Frate, nu vorbim acum despre Balotelli, Gionvinco, Pato, Krkic, sau Coutinho. Care ma dribling? Ce dribling ai vazut tu facut de Ochirosii? Nu ai vazut si ce a zis Ochirosii despre Ronaldo? Ca el habar nu are sa faca un dribling, ca nu poate. Razvan chiar a recunoscut ca nu este un jucator tehnic. Iar tu vorbesti, de zici ca este noul Maradona.

Edited by Adrian
incheie subiectul aici!

Bine ma. Daca voi credeti ca Ochirosii este un talent mare , ca Balotelli, Krkic. Atunci fine by me. Credeti. Eu tac din gura - si nu mai zic nimica despre Ochirosii. Dar o sa vedeti voi.

Sincer, imi pare rau, ca nu sunteti realisti.

Edited by SteauaB
Sper ca asta e ultimul tau post in legatura cu subiectul "romanii".

Bine ma. Daca voi credeti ca Ochirosii este un talent mare clasa, ca Balotelli, Krkic. Atunci fine by me. Credeti. Eu tac din gura - si nu mai zic nimica despre Ochirosii. Dar o sa vedeti voi.

Bah nu e asa talentat ca aia ,dar daca aia se nasteau si jucau la noi erau la acelasi nivel cu Razvan.

App. cine e frate Coutinho?? Ca neai inebunit cu el

Edited by zloty

Bah nu e asa talentat ca aia ,dar daca aia se nasteau si jucau la noi erau la acelasi nivel cu Razvan.

il stie de la fm :))

Daca bine imi amintesc facea furori prin anii '60 impreuna cu Pele la Santos. Asta era doar porecla parca...

Joaca la Inter. Si este noul star al Braziliei. Of of of of of of........

Aham bine si de ce compari un jucator de la Inter Bacelona cu unu de la noi?

Nu il confunda pe Coutinho cu "noul Coutinho"... :laugh:

Si banul cand vine? Pur si simplu omul asta nu e stelist. E orice altceva decat stelist.

Sunt stelist, cred ca sunt mai stelist ca voi. Insa eu sunt stelist "old fashion". Eu vreau jucatori ca Hagi pe teren, un cuplu de atacanti ca Ilie-Lacatus. Fundasi gen; Petrescu, Belodedici, cu viteza, cu tehnica, cu talent, cu dribling. Mijlocasi ca Ilie Dumitrescu. Capitan ca Stoica. Care este problema?

Problema este ca numai sunt astfel de jucatori!, si nici nu o sa mai fie, cel putin in viitorul apropia.

Ma da' toti sunteti cei mai stelisti?