Virgil

Cum Vi Se Pare Echipa De Mai Jos Pentru Sezonul Urmator?

53 posts in this topic

Pe site-ul prosport apare in premiera echipa probabila a Stelei pentru sezonul urmator:

Tatarusanu - Golanski, Tudose, E. Baciu, Filip - Bicfalvi, Ov. Petre - Nicolita, A. Ionescu, Toja - Litu

In prima faza ar parea o gluma, pentru ca o astfel de echipa nu ar putea atinge bariera primelor 6 locuri in clasament, fiind dupa propria-mi parere o echipa de locurile 7 - 14.

Cum e posibil asa ceva? De ce lasa atat de jos stacheta Gigi Becali?

Pentru ca, in primul rand, e nemultumit de evolutia echipei in campionatul actual, in care jucatori platiti chiar cu 300.000 euro anual, nu au fost capabili cu trei etape inainte de final, sa vizeze primele doua locuri ale clasamentului.

Din acest motiv cuvintele de ordine in perioada prezenta sunt vinderea vedetelor de lux, aducerea tinerelor sperante de la echipa a doua in prim plan si abordarea viitorului campionat cu un nou antrenor si un nou obiectiv.

Criza economica isi spune cuvantul. Bugetul multicampioanei Romaniei nu va mai depasi 7 milioane de euro!

Din vechiul lot se vorbeste ca ar mai ramane doar Toja, Nicolita si Ovidiu. Andrei Ionescu se va afla din plin in atentia conducerii si va fi unul dintre jucatorii de baza. Va fi playmaker-ul team-ului stelist, tipul de jucator pe care ni l-am dorit ani de-a randul.

In patru-cinci ani aceasta echipa, careia i se vor adauga eventuale talente de la Academia de Fotbal, poate avea ca obiectiv cucerirea titlului de campioana a Romaniei.

E posibil oare?

Edited by Virgil

Sper ca e o gluma cu echipa asta.Sa fim multumiti daca nu cadem in Liga a doua.Si la o echipa ca Steaua sa mai asteptam 5 ani pt un titlu,sa se formeze echipa asta?Mie mi se pare mult deja de la ultimul titlu,din 2006.Nu mai e multumit Becali de evolutia echipei,de aceea nu aduce jucatori?Asta nu e o scuza,ar trebui sa-l ambitioneze mai tare,daca ar fi cine stie ce carcter.Dar....De ce nu a fost mai atent la ce a adus,nu doar de pe dvd si la propunerea neamurilor lui.

cu echipa asta o sa fim ca gloria buzau , dar daca vine un antrenor bun , ne salvam de la retrogradare.

In afara lui Litu , Tatarusanu si Nicolita , toti ceilalti cred ca ar face fata celor care sunt acum titulari. Cu o mica rezerva , Tiago daca va ramane sa fie in locul lui Bicfalvi titular.

Incredibil... vom fi gloria buzau, nu Steaua... subscriu la tot ce a scris gio_stgloria..

Toja, Bicfalvi si Litu trebuie sa plece neaparat ... sa-i ia si pe Lovin, Nicolita, Ghionea, Goian si Semedo ... sa se duca la FC Faurei toti..

Edited by Fan FC Steaua

da .. ar fi dar cu exceptia lui Baciu si Nicolitza .. parerea mea :) si Tudose ,Filip ,Litu mai docamdata ar trebui jucati cat mai mult ... daca se asteapta cu adevarat ceva de la ei

Din echipa mentionata de Virgil, as pastra doar 4 jucatori: Golanski, Tudose, Toja si Ionescu.

Desi ne agitam in vant, ar fi nevoie de transferuri puternice, in urmatoarele puncte cheie:

------------------- Zapata ---------------------

----- Golanski - Ghionea - Goian - ??? --------

------ ??? - Tiago - ??? - Toja/Ochirosii -------

-------------- ??? - Kapetanos ----------------

Plecari urgente: Lovin, Semedo, Nicolita, Ov.Petre, Stancu, Pedriel, Litu.

Pensionari: Baciu, P.Marin

Din echipa mentionata de Virgil, as pastra doar 4 jucatori: Golanski, Tudose, Toja si Ionescu.

Desi ne agitam in vant, ar fi nevoie de transferuri puternice, in urmatoarele puncte cheie:

------------------- Zapata ---------------------

----- Golanski - Ghionea - Goian - ??? --------

------ ??? - Tiago - ??? - Toja/Ochirosii -------

-------------- ??? - Kapetanos ----------------

Plecari urgente: Lovin, Semedo, Nicolita, Ov.Petre, Stancu, Pedriel, Litu.

Pensionari: Baciu, P.Marin

Ce ai ma cu Baciu? Petre Marin a fost peste Ogararu asa ca mai poate sa joace. Stancu e tanar , poate a fost prea emotionat in meciurile din acest sezon , se stie ca e un tip emotiv. Ov. Petre e de valoare , trebuie doar sa-si revina. Pedriel stii ce poate? Nu a jucat. Vrei sa il dam afara , apoi sa aflam ca e om de baza si ca ajuta o echipa sa promoveze in premiera division?

Baciu e un jucator cel mult mediocru. Decat sa il tin pe el pe post de rezerva, mai bine il tin pe Tudose si il readuc pe Rada.

Cat mai poate sa joace Petre Marin? Jumatate de sezon? Are o varsta, nu mai face fata la un nivel inalt... Avem nevoie de un jucator valoros pe acel post, ca de la Emeghara eu unul mi-am luat gandul...

In ceea ce il priveste pe Stancu, eventual rezerva l-as pastra. Titular in nici un caz. In afara catorva goluri, nu mi-a demonstrat nimic. Hai sa nu mai gasim scuze pentru ei... ce dracu, Walcott juca pentru Arsenal de la 17 ani... avea emotii? Bojan a debutat tot la 17 ani la Barcelona... avea emotii? Messi a debutat la Barcelona la 18 ani... mai vrei exemple? Nu fac comparatii la nivel valoric... dar adevaratii jucatori nu au emotii... mai ales timp de un sezon!

M-am saturat sa isi revina si Ovidiu Petre. Un jucator considerat initial mediocru din Portugalia(Tiago) a demonstrat ca are mai mult creier decat Petre, remarcandu-se atat pe faza defensiva cat si pe cea ofensiva. Al nostru Ovidiu Petre nu a excelat niciodata... cate pase inteligente ai vazut la Ovidiu Petre de cand e la Steaua?

Lui Pedriel nu i s-au dat foarte multe sanse si presimt ca preferat va ramane in continuare Litu. Oricum, daca era extrem de valoros tot nu trecea neobservat, chiar si de afonul in ale antrenoratului Lacatus!

Pe site-ul prosport apare in premiera echipa probabila a Stelei pentru sezonul urmator:

Tătărușanul “ Golanski, Tudose, E. Baciu, Filip “ Bicfalvi, Ov. Petre “ Nicoliță, A. Ionescu, Toja “ Lițu

In prima faza ar parea o gluma, pentru ca o astfel de echipa nu ar putea atinge bariera primelor 6 locuri in clasament, fiind dupa propria-mi parere o echipa de locurile 7 - 14.

Cum e posibil asa ceva? De ce lasa atat de jos stacheta Gigi Becali?

Pentru ca, in primul rand, e nemultumit de evolutia echipei in campionatul actual, in care jucatori platiti chiar cu 300.000 euro anual, nu au fost capabili cu trei etape inainte de final, sa vizeze primele doua locuri ale clasamentului.

Din acest motiv cuvintele de ordine in perioada prezenta sunt vinderea vedetelor de lux, aducerea tinerelor sperante de la echipa a doua in prim plan si abordarea viitorului campionat cu un nou antrenor si un nou obiectiv.

Criza economica isi spune cuvantul. Bugetul multicampioanei Romaniei nu va mai depasi 7 milioane de euro!

Din vechiul lot se vorbeste ca ar mai ramane doar Toja, Nicolita si Ovidiu. Andrei Ionescu se va afla din plin in atentia conducerii si va fi unul dintre jucatorii de baza. Va fi playmaker-ul team-ului stelist, tipul de jucator pe care ni l-am dorit ani de-a randul.

In patru-cinci ani aceasta echipa, careia i se vor adauga eventuale talente de la Academia de Fotbal, poate avea ca obiectiv cucerirea titlului de campioana a Romaniei.

E posibil oare?

Sa vezi derby in B cu dINAMU II

@Bogdan4Steaua: Baciu chiar nu mi se pare mediocru. In meciurile in care a jucat nu imi aduc aminte sa fi facut multe greseli. Cat despre Petre Marin cam ai dreptate , dar altul mai bun ca el nu vad sa aduca.

Stancu inca mai am speranta , a mai arata omul cate ceva , inca e tanar , nu merita sa ii dam cu piciorul asa repede.

Si eu m-am saturat sa astept sa-si revina Ovidiu , Emeghara sau Plesan , dar totusi ii stiam de jucatori buni , inca mai am rabdare.

De afonul a trecut neobservat si Abel Moreno. Poate sa treaca si Pedriel.

Edited by Bodanel
Bodanel este altcineva

Si ce mari realizari, precis, are Abel Moreno, de-ar trebuie sa plangem dupa el ?

"Echipa" aia de mai sus, e numai buna pentru dueluri de la locul 7 in jos. Bicfalvi si Litu sunt doua glume, glume proaste. Cat despre Ionescu ala, prevad ca iarasi repeta schema "sa faca X totul de unul singur", schema incercata cu Aliuta, Dica, Dayro Moreno, si dovedita de nspe mii de ori falimentara. Ghiolbanii si vitele ligii intai vor face marcaj strict, neuitand coatele in spate si controalele la glezne, plus ca nici Ionescu nu mi s-a parut cine stie ce super-jucator. Nu mai comentez eternul subiect Nicolita, sunt la fel de satul ca oricine altcineva.

Cat despre criza economica, da Doamne criza, sa se goleasca toate conturile jigodiei pana cand va fi silit sa vanda echipa.

Edited by strezahuzum

Ce dracu sa caute Tatarusanu in poarta?? mai bine il forteaza pe Cezar Lungu decat pa blatistu asta, iar daca tot vor sa vanda fundasi mai degraba joaca in aparare cu Tudose si al.Iacob ca si asa au destule meciuri in picioare la Steaua 2.

Virgile, astia de prin presa sunt mai uituci asa. Litu varf impins nu cred c-o sa fie. De ce? pentru ca Gigel insusi a spus ca l-a vazut pe Litu la Buzau jucand mijlocas central sau chiar mijlocas de banda. De asemenea, tot jijel il vede pe Rusu drept noul van nisterlooy, asa ca nu m-as mira ca, in cazul in care Kapetanos nu accepta salariul micsorat, sa jucam cu Rusu varf... sau chiar cu Zmarandescu :D

tre' sa ne pregatim de cele mai mari mistouri care se vor face de Steaua si de suporteri!poate ne ajuta Al de Sus si ne face o bucurie!sper ca s-a saturat si El sa-i fie luat numele la misto!MORI CIOBANE!

Edited by The Flyer

ce sa caute Litu in primul 11? haha , asta e cel mai prost jucator al Stelei din ultimi 10 ani , pai cu asta in atac chiar ca nu mai speram la goluri . la fel si Tatarusanu , asta si-a luat sezonu asta gol din orice pozitie , ce sa faca la Steaua( unii a-ti zice ca nu a avut aparare , dar dak esti portar de valoare iesi mult mai mult in evidenta decat acest portar), presimt ca va fi noul Tibi Lung , iar in locu lu Banel ar trebui sa fie szekely , tiganu deja si-a luat lumea in cap , joaca bine 1luna -2luni , in rest 1 an pauza ...

tiganu deja si-a luat lumea in cap , joaca bine 1luna -2luni , in rest 1 an pauza ...

ce pacat ca intrvalul ala de o luna - doua luni e cuprins intre 20 decembrie-20 februarie(pauza de iarna) :ce_oameni:

defapt ma refeream la cele 2 intervale cand a jucat si el bine , perioada cu UEFA , cand a si marcat dubla , si perioada cu meciurile Steaua-galatasaray cand a marcat !

Kapetanos,Bogdan Stancu si Szekely sunt niste jucatori de care Steaua nu ar trebui sa se desparta..iar in aparare...sunt 90% sigur ca fecali il vinde pe Goian..dar o sa ceara un pret foarte mare si o sal tina tot la Steaua..iar pe Ogararu n-o sa-l cumpere de la Ajax

dar din pacate cercopitecul din conducere o sa vanda jucatori foarte buni..o sa aduca o marioneta,nu un antrenor si o sa faca tot el echipa ca si pana acum..concluzia : mai bine invatam imnu celor de la CFR sau cantecele de galerie de la Urziceni pentru ca nu mai avem pe Steaua pe care o iubeam odata...

frumoasa echipa de start a lui Virgil, dar eu as face cateva modificari, iar echipa mea ar arata asa

Tatarusanu - Golanski, Baciu, Tudose, Filip - Sekely, Gomes/Bicfalvi, Toja/Ionescu, Ochirosii - Stancu, Kapetanos/Litu

ce este dupa slash, sunt jucatorii de rezerva, sau cei carora ar trebui sa li se dea mai multe sanse.

acum conteaza mult si cine ii antreneaza pe acesti copii, si mai mult... conteaza cel mai mult sa fie liniste la echipa, sa nu se mai implice creditorul, si sa nu ne mai bage in rahaturi...

Edited by ytse jam

Tatarusanu - Golanski, Tudose, E. Baciu, Filip - Bicfalvi, Ov. Petre - Nicolita, A. Ionescu, Toja - Litu

E posibil oare?

cu echipa asta si cu Panduru antrenor ne batem la retrogradare si in stilul asta in 4-5 ani ne batem pentru locul 1 in divizia c .

Cum adica sa asteptam 4-5 ani sa ne batem la titlu??? vorbim de Liga 1 nu de Liga Campionilor. ce dracu?? trebuie sa ne batem la titlu inca din sezonu viitor cu un antrenor bun si jucatori seriosi nu glumele astea .

Kapetanos,Bogdan Stancu si Szekely sunt niste jucatori de care Steaua nu ar trebui sa se desparta..iar in aparare...sunt 90% sigur ca fecali il vinde pe Goian..dar o sa ceara un pret foarte mare si o sal tina tot la Steaua..iar pe Ogararu n-o sa-l cumpere de la Ajax

dar din pacate cercopitecul din conducere o sa vanda jucatori foarte buni..o sa aduca o marioneta,nu un antrenor si o sa faca tot el echipa ca si pana acum..concluzia : mai bine invatam imnu celor de la CFR sau cantecele de galerie de la Urziceni pentru ca nu mai avem pe Steaua pe care o iubeam odata...

Sunt perfect de acord cu tine. Sunt cativa jucatori la Steaua care chiar stiu sa joace fotbal si nu e vina lor ca Lacatus nu a stiut sa le dea incredere si sa ii puna in evidenta fiecaruia calitatile pe care le detine.

In plus m-am tot uitat pe forum si nu am gasit un topic potrivit pentru un subiect care mi se pare interesant asa ca o sa postez aici.

Ce se intampla cu sperantele Stelei : Bicfalvi, Ochirosii, Litu, Tudose, jucatori anuntati ca viitori foarte buni jucatori.

Sa luam de exemplu cazul lui Ochirosii, un jucator care a fost foarte disputat prin presa cel putin si prin tribunale. Ma gandesc ca oamenii aceia care si-l doreau au vazut ceva talent in el. De ce nu s-a impus la prima echipa? Unii nu au reusit sa se impuna nici macar la Lanterna Gloria Buzau. Sa se fi inselat oare cu totii sau la echipele de tineret, academie sau cum o fi ele structurate sunt niste antrenori care chiar habar nu au cum se creste un tanar jucator?

@ Virgil

Cred ca esti cam optimist cand plasezi echipa sus-mentionata pe locurile 7-14.Cu un astfel de lot vom ajunge sa jucam derby-uri cu Ceahlaul lui Pinalty,Gloria Bistrita et comp.Oare ne vom face ,,baremul"?

Sa luam de exemplu cazul lui Ochirosii, un jucator care a fost foarte disputat prin presa cel putin si prin tribunale. Ma gandesc ca oamenii aceia care si-l doreau au vazut ceva talent in el. De ce nu s-a impus la prima echipa?

Ochirosii chiar s-a impus la prima echipa. in vremea lui Olaroiu a fost titular si era folosit ca mijlocas de banda stanga, mai ales ca Bostina si Cristocea nu mai dadeau randamentul de alta data. sa ne aducem aminte de meciurile foarte bune facute de Ochirosii contra Rapidului, dar si contra lui Dinamo (chiar daca ne-am furat-o in ultimul hal) in perioada lui Oli. la fel cum si Bicfalvi juca foarte bine cand Hagi a fost antrenor...