Dragoshel

Fc Timisoara - Steaua 1 - 0 (1 - 0)

231 posts in this topic

Da mah, Lacatus e de vina, cum au fost si Zenga de vina, si Protasov de vina, si Hagi de vina, si Dorinel Munteanu de vina...

Da, Lacatus si-a tarat prin noroi jucatorii, Lacatus a transferat tot ce se putea vinde de la echipa, Lacatus si-a batut joc de ei si i-a transformat in niste sclavi care joaca sau nu joaca asa cum le dicteaza patronul.

Lacatus nu a facut deloc achizitii sau le-a facut dupa ureche sau dupa viziunea varului Virgil, a lui Ianuli sau a lui Teia Sponte.

Lacatus a umplut Ghencea de tigani becalizati care vin cu mana intinsa dupa meci la oficiala, Lacatus ne-a facut echipa valizelor si blaturilor, Lacatus ne-a facut de rasul Europei.

Lacatus a alungat orice urma de management profesionist de la clubul asta si Lacatus l-a umplut de toti interlopii si nepotii care n-au vazut un viata lor un meci de fotbal.

Lacatus isi tot bate joc de clubul asta de ani buni si voi stati ca oile si huiduiti cand cineva ia atitudine.

Sa mor daca nu repet acest comentariu pana cand un scarbos care se simte vizat o sa imi raspunda la el.

degeaba ne zbatem. nu vor intelege niciodata aplaudacii.

oricum protestul impotriva satanei din Ghencea trebuie radicalizat.

saracul de el.. nu e vinovat.. doar a bagat banii familiei lui...

Salut inca un aplaudaci...

Nu l-am aplaudat nici odatã pe Becali .. și nu sunt un Linge-Popo .. spun doar cã nu el este principalul vinovat.. pt acest sezon.. ci Lãcãtuș..

Citește msg nu citi frazele care îți convin, + nu mã luat cu ironiile, am analizat situația creatã ..

De un antrenor insistã cu Bãnel.. care e jucãtor de Divizia a 2 ? De ce Lãcãtuș insista cu George? Becali îl ruga? Cu Lovin ? care erau doar ratați? De George vb .. în perioada.. cînd nu reușea nimic și tot îl bãga și cu capul bandajat.. cînd Golansky era apt de joc.. Golanski este unul din cei mai tehnici jucãtori .. dribleazã și cînd este în propriul teren.. și în atac.. dar cînd ai un coleg alde Nicolițã .. cãruia îi pasezi .. și nu știe ce sã facã.. mai bine te reprofilezi ..

Miros doar daca bate vantul spre Sud. Ca sa stati linistiti, am 53 de ani si de 20 sunt stabilit in Finlanda. Insa niciodata nu m-am simtit mai umilit decat acum, cand SINGURA castigatoare a Cupei Campionilor a ajuns la mijlocul clasamentului. Stiu ca sunt primele mele posturi, insa acum s-a umplut paharul. Iar la varsta mea e de apreciat ca am inceput sa folosesc forumul.

PS: aici zilele nu sunt prea lungi si de aceea nepotelul meu a botezat barca redshadow.

@ redshadow

Bun venit printre noi! Sper sa fii o prezenta constanta. :)

Pai hai sa-ti spun eu de ce esti penibil Stanici.E intotdeauna dificil sa stii sa pierzi.Poate ca sunt si eu de vina pentru aceste rezultate...cine stie?

Lasand la o parte tragedia pe care o faceti cu totii,este un simplu sezon ratat.Asta e,se-ntampla si la echipe mai mari.

Dar stii ce-am observat eu aici la tine si la altii...ca admiri situatia dinamovistilor.Adica...dominatie clara la nivel intern,cal putin o data la 2 ani si praf in Europa.Toti tanjiti dupa Cupa Romaniei,pe care Dinamo intre 2000-2005 a castigat-o de 5 ori.Si atunci va-ntreb eu ceva.De ce mereu a fost Steaua mai apreciata? pentru ca a avut EUROPA! E simplu.

Asa cum ai ovationat o echipa care a jucat 5 ani la rand mari meciuri europene,asa trebuie sa intelegi ca se afla la finalul unui ciclu.Si trebuie construit totul de la inceput cu multa rabdare.

Lasati atitudinea de copii rasfatati si incercati sa intelegeti acest fenomen!

PS Ai grija cu termenul de scarbos.

Edited by redondo

Miros doar daca bate vantul spre Sud. Ca sa stati linistiti, am 53 de ani si de 20 sunt stabilit in Finlanda. Insa niciodata nu m-am simtit mai umilit decat acum, cand SINGURA castigatoare a Cupei Campionilor a ajuns la mijlocul clasamentului. Stiu ca sunt primele mele posturi, insa acum s-a umplut paharul. Iar la varsta mea e de apreciat ca am inceput sa folosesc forumul.

PS: aici zilele nu sunt prea lungi si de aceea nepotelul meu a botezat barca redshadow.

Steaua="red-bluelight". Ca i-am invins pe Barca :). Fii binevenit si ajuta-ne pe noi, astia mai tineri, cu povestiri despre ce insemna profesionalism si nu tiganismo-becalism la clubul nostru drag.

Edited by Stanici

Pai daca te apuci sa lauzi cainii pe site-ul asta,nu ai cum sa fii primit cu aplauze..))

Echipa maidanezilor a facut maxim 4 meciuri mai bunicele in campionatul asta,nu vad de unde spui ca daca isi puneau mintea cu noi ne snopeau in Ghencea?...

Multumesc Virgil.

Voi incerca sa scriu de cate ori voi putea. Aici este destul de greu sa prindem meciurile, iar daca se da pe gsptv nu prea vedem. Noroc cu internetul ca mai gasim locuri unde se transmite in direct, chiar daca se vede intrerupt sau neclar e mare bucurie sa putem vedea fotbal de acasa.

Multa bafta si pacat ca nu puteti sustine echipa in urmatorul meci ca am citit in ziarele romanesti ca stadionul este suspendat o etapa. Era frumos sa fie cu suporteri pentru ca era ultimul meci.

PS:Valentin si danimarcu imi pare rau daca am deranjat insa am facut doar o analiza de om mai in varsta. Noi vs Dinamo si trebuie sa recunoastem ca acum nu stam atat de bine cat ne dorim cu totii. Insa va inteleg ca voi sunteti tineri si cu sangele mai fierbinte ca sa spun asa. Va doresc toate cele bune!

Pai hai sa-ti spun eu de ce esti penibil Stanici.E intotdeauna dificil sa stii sa pierzi.Poate ca sunt si eu de vina pentru aceste rezultate...cine stie?

Lasand la o parte tragedia pe care o faceti cu totii,este un simplu sezon ratat.Asta e,se-ntampla si la echipe mai mari.

Dar stii ce-am observat eu aici la tine si la altii...ca admiri situatia dinamovistilor.Adica...dominatie clara la nivel intern,cal putin o data la 2 ani si praf in Europa.Toti tanjiti dupa Cupa Romaniei,pe care Dinamo intre 2000-2005 a castigat-o de 5 ori.Si atunci va-ntreb eu ceva.De ce mereu a fost Steaua mai apreciata? pentru ca a avut EUROPA! E simplu.

Asa cum ai ovationat o echipa care a jucat 5 ani la rand mari meciuri europene,asa trebuie sa intelegi ca se afla la finalul unui ciclu.Si trebuie construit totul de la inceput cu multa rabdare.

Lasati atitudinea de copii rasfatati si incercati sa intelegeti acest fenomen!

Ma.. a admira nu inseamna automat a te si vrea in locul lor. Dar, spre deosebire de ei, de tine si de cei de teapa ta, eu imi doresc sa fiu langa acest club atata vreme cat este curat, mandru si demn. Asa stiu eu ca se desfasoara lucrurile la Steaua, asa vreau sa fie Steaua, la fel vreau sa fie suporterii ei. Ceea ce am scris nu se refera neaparat la un rezultat de pe teren. NU. Se referea la atitudinea de sclav umil pe care sunteti gata voi, cei de teapa ta, sa vi-o luati pentru a va face rost de o "gura de oxigen" de genul ca o sa ne hlibam la un cur de foralist faimos in meciurile de sampion lig. Voi nu tineti cu Steaua, tineti cu "aducatoarea UCL in Romania". Hai sa ne pisam pe ea de traditie si pe ele de sentimente, ceea ce conteaza este "fenomenul". Ma pis pe fenomen, inca sunt om si am pareri si trairi, nu sunt o masina vesticizata care sa vada totul printr-o bancnota euro...

Edited by Stanici

De cand a plecat si Lacatus chiar nu mai exista niciun motiv sa tin/sustin echipa asta a ciobanului (asta nu mai e Steaua.. de mult.. - mi-a placut mesajul de la Peluza Nord de la meciul cu..Rapid parca.." Mi-e dor de Steaua")

Ma bucur ca a batut Timisoara azi.. macar a luat-o iar in mana ciobanul. si a ramas si fara banii din Europa League..;)

PLEACA Jiji!!!!!!!!!

PS:Valentin si danimarcu imi pare rau daca am deranjat insa am facut doar o analiza de om mai in varsta. Noi vs Dinamo si trebuie sa recunoastem ca acum nu stam atat de bine cat ne dorim cu totii. Insa va inteleg ca voi sunteti tineri si cu sangele mai fierbinte ca sa spun asa. Va doresc toate cele bune!

Nu stam bine,chiar as putea sa spun ca niciodata nu am mai fost atat de jos.Si din pacate am asa un presentiment ca inca nu am ajuns la destinatia propusa de Jiji...

Toate cele bune si dumneavoastra!

Pai ce te-a deranjat atat de rau la acest meci in afara infrangerii? Situatia dezastruoasa din clasament? Asta se putea intampla si cu alt patron.

Cea mai mare dezamagire a mea a fost ca nu a stat "nea Jiji" pe banca,ar fi fost amuzant sa vedem panarama cum face pe antrenorul.

Meciul nici nu a mai contat,asa cum nu mai conteaza ce facem in aceste ultime meciuri,ce am facut in acest campionat si probabil ce vom face in urmatorul.Steaua a dominat,dar ca de obicei a dominat steril si a pierdut in fata unei echipe caraghioase in aparare.Balint nu va ajunge departe cu aceasta mentalitate defensiva si incep sa inteleg de ce Iancu e nemultumit de el. Steaua e in cea mai catastrofal perioada din ultimii 40 de ani si timisorenii abia ne-au batut.

Felicitari,Jiji,ti-ai desavarsit opera in acest sezon la Steaua si as vrea sa numar cateva din "realizarile" care ti se pot atribui,direct sau indirect:

-impunerea amatorismului si a nepotismului la acest club

-lipsa investitiilor in transferuri la un club ca Steaua,daca nu mai ai bani pleaca tata,nu-ti bate joc de istoria acestui club.E jenant faptul ca jucatorii trebuie sa-si cerseasca un drept,si anume banii din salariu(indiferent de cat de bine sau rau joaca)

-aducerea antrenorilor doar pentru a multumi tribuna,ca sa nu mai vorbesc ca acestia trebuie sa fie servili pentru a-i face pe plac patronului.

-stricarea imaginii a acestui club din toate punctele de vedere.

-lipsa trofeelor in acest sezon,ca si in precedentele doua.

-eliminarea Stelei din Europa(ma antepronunt insa cred ca asa va fi)

-nici o victorie in derby-uri,cu exceptia meciului cu Urziceni(daca nu era fundul lui kapetanos nici pe astia nu-i bateam).

-pozitionarea pe locurile 4-7 in acest retur.

-cel mai slab atac dintre toate echipele cu pretentii la titlu.

Si ar mai fi multe altele,insa nu mai am rabdare sa le tastez.Concluzia trista au tras-o antenistii,si anume ca Steaua ataca in ultimele minute cu Litu si rusu.Nu stiu daca sa ma pufneasca rasul sau plansul.Trofee zero,campanie europeana aproape inexistena(exceptia galata),joc zero,transferuri 80% ratate,fani divizati.Becali a facut mai mult rau Stelei decat 10 Borcea la un loc.

Dar hai sa privim viitorul. Ce ne asteapta sezonul viitor?

TRANSFEURI. Greu de crezut ca ciobanul va scoate bani pentru niste jucatori decenti,avand in vedere ca zis ca nu prea ii mai pasa de Steaua,doar baga bani si atat,nu se mai "implica".S-ar putea aduce jucatori bunicei si cu un buget mic,insa ti-ar trebuie niste profesionist care sa-i vada la lucru.Are Steaua asa ceva? Nu prea cred.

ANTRENOR. Cine ar fi destul de tampit incat sa vina la Steaua acum? Raspunsul e simplu.Un om care nu mai are de pierdut la capitolul imagine si care sa fie un om servil.Nu cred ca Becali se poate schimba in relatia sa cu antrenorii iar din cate am vazut Becali nu invata din greseli ci le repeta la nesfarsit.

LOT. Putinii fotbalisti buni o sa fie vanduti ca sa faca Jiji rost de bani. O sa ramanem cu cei care nu pot fi vanduti iar restul lotului o sa fie format din tineri.Deci puteti sa spuneti adio de acum titlului sau a cupei.Poate cineva sa-i zica ceva lui Jiji cand va baga tineretul? Cand o sa fie criticat o sa zica "pai nici asa nu va place?".De unde sa stie saracul ca o echipa buna e una formata din veterani+tineri,asezati corect in teren,pe pozitiile lor preferate,de catre un antrenor priceput.

Pana cand neamul stelist nu-si va da seama ca Becali e principalul vinovat pentru dezastrul de la echipa,vorbim in gol.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Pai ce te-a deranjat atat de rau la acest meci in afara infrangerii? Situatia dezastruoasa din clasament? Asta se putea intampla si cu alt patron.

Mai greu sa gasesti un dobitoc la fel de mare ca Gigi.

Poate daca era patron vreun acolit de-al lui sau vreun adept din asta ca tine. Poate ca atunci se intampla aia.

Bun. cioara Nicolita, indolentul Dayro, nenorocitul de Lovin, Lacatus neantrenorul. TRAIASCA STAPANUL, MANCA-MI-ATI ce stiu eu. Ati semanat vant cand ne-ati injurat cand il contestam, culegeti uragane, jegurilor! @dee, redondo, moderatii, ponderatii, prostituatele, ati castigat! Asta e Steaua suporterilor sclavi, toleranti, pupincuristilor care si-ar da sufletul pentru a vedea o urma de performanta in Ghencea(UCL) si a celor pentru care ceea ce era inainte conteaza prea putin. ZDRENTELOR, prin superioritatea numerica de partea voastra, ati distrus un club frumos. Daca ati citit articolul ala scris de un actor despre cocalari, "felicitari, ati castigat". muistilor! Sunt mai multi tigani la noi in tribunele Templului decat in julesti... asta e realitatea... si, mai rau, sunt multi romani tiganizati. bcalizare=tiganizare. Si, din pacate, jmecheria tiganeasca in aceasta tara e la loc de cinste..

Subscriu in totalitate comentariului tau.Ai pus punctul pe i.Aveti respectul meu,toti cei care ati luptat si veti lupta in continuare pentru inlaturarea nenorocirii numite Becali.

Vlad Rusu este extrem de slab. Nu are ce cauta la prima echipa, nici acum si nici dupa 10 ani....La noi tata, iti trebuie tehnica, viteza si forta...Este clar, ca nici viitor nu avem. Vai de capul nostru.

DEJA NU-L MAI SUPORT PE Becali DELOC ! CUM II AUD NUMELE MA UIT PRIN JUR SA VAD DACA E PE APROAPE CA SA-L STRANG DE GAT...

**** Becali SI LA TOTI COCALARII BECALIZATI CARE SUNT DE PARTEA LUI, **** LA TIGANI SI LU MITICA Dragomir !

CIOBANE, DISPARI DIN Ghencea, DISPARI DIN FOTBAL, NU VREAU SA-TI MAI AUD VOCEA DE CIOBAN, NU VREAU SA-TI MAI VAD MUIA PE ECRAN DE FIECARE DATA CAND MA UIT LA TV

VEDEA-TI-AS POZA IN STANGA SUS LA OTV, SI UN TITLU SIMILAR CU CEL AL ELODIEI !

Edited by bodanelu
nu mai posta cu CAPS LOCK

Vlad Rusu este extrem de slab. Nu are ce cauta la prima echipa, nici acum si nici dupa 10 ani....La noi tata, iti trebuie tehnica, viteza si forta...Este clar, ca nici viitor nu avem. Vai de capul nostru.

Tre' sa tii cont de mai multe lucruri:

1.Are 19 ani

2.E primul lui meci!

+ ca nu a jucat foarte slab..in conditiile date

1.Are 19 ani

2.E primul lui meci!

nu-l baga in seama. e prea frustrat de romani

Mai greu sa gasesti un dobitoc la fel de mare ca Gigi.

Poate daca era patron vreun acolit de-al lui sau vreun adept din asta ca tine. Poate ca atunci se intampla aia.

S-a gasit un tampit ca tine si alti 20 de forumisti sa latre acum cand echipa e praf.De-asta nu puteti voi sa dormiti noaptea...ca e Becali patron.Pai cand erau rezultate cum era ba? Rezultatele va dor tata.daca era sa va doara ca e Becali patron aveam scandalul asta din 2004.Ori cum plm explici ba ca aceste proteste au inceput simultan cu jocul tot mai slab al echipei? DE CE PLM ATI TACUT 4 ANI CAND ERAU REZULTATE?Daca erati asa de tari in principii ati fi latrat de atunci.Asa sunteti doar niste speculanti ai momentului.

1.Are 19 ani

2.E primul lui meci!

Bojan Krkic a debutat cu un gol. Balotelli a afost cel mai bun de pe teren la primul sau meci. Pato a marcat o dubla, Giovinco,, zicea lumea dupa primul sau meci ca e noul Del Piero. Intelegi ce vreau sa zic? Cand esti talentat tata, esti talentat. Plus. la 19 ani, nu mai esti talent. Esti deja un barbat.

Vlad Rusu, nu este noul Ilie sau noul Lacatus. El este max, noul Victoras Iacob. Sper sa ma intelegeti.

Edited by SteauaB
Iar incepi mah? Parca am discutat ceva cu tine!

Asta nu e Steaua Bucuresti, echipa pe care toti o iubim! Asta este Steaua Crestina PNG-ista Becali-ista, ceea ce visa ciobanul acum ceva timp. :|

Bojan Krkic a debutat cu un gol. Balotelli a afost cel mai bun de pe teren la primul sau meci. Pato a marcat o dubla, Giovinco,, zicea lumea dupa primul sau meci ca e noul Del Piero. Intelegi ce vreau sa zic? Cand esti talentat tata, esti talentat. Plus. la 19 ani, nu mai esti talent. Esti deja un barbat.

Vlad Rusu, nu este noul Ilie sau noul Lacatus. El este max, noul Victoras Iacob. Sper sa ma intelegeti.

Vlad Rusu este un atacant foarte bun, inteligent, a dovedit-o la Steaua 2...

Poate ca multi din mult iubitii tai jucatori straini au demonstrat de la primul meci, dar da-mi si mie un exemplu de jucator strain talentat care putea face mai mult decat Rusu cu asa antrenor si asa jucatori pe teren? Nu putea juca de unul singur...

Vlad Rusu este un atacant foarte bun, inteligent, a dovedit-o la Steaua 2...

Poate ca multi din mult iubitii tai jucatori straini au demonstrat de la primul meci, dar da-mi si mie un exemplu de jucator strain talentat care putea face mai mult decat Rusu cu asa antrenor si asa jucatori pe teren? Nu putea juca de unul singur...

Din campionatul Romaniei, sau din afara?

Roussotto, din Napoli. Si din Romania. Kone la CFR Cluj, 17 ani si este cel mai talentat junior din campionatul Romaniei.

Edited by Adrian
E asa cum zice el. Si eu m-am jucat Football Manager 2009 si asa zice acolo.