Sign in to follow this  
Followers 0
razvan28

Jocuri Pc Si Nu Numai

395 posts in this topic

Ce va mai jucati....ce parere aveti despre ultimele jocuri aparute pe PC ?

Eu ma joc de ceva vreme Snooker 2009. Imi pare rau ca nu merge jucat la multiplayer.

Block Out și Virtua Pool 3, câteodatã. Da' prefer pool-ul real. Jocuri noi sau lungi nu prea mai joc pentru cã nici nu prea duce pc-ul și nici nu prea mai am rãbdare și nici timp. M-am (re)apucat de Caesar 3, pe care tata l-a terminat dar eu nu, acum 2-3 luni, am fãcut primele 6 misiuni, dupã care l-am abandonat. Asta dupã ce la a 5-a m-am enervat și i-am dat well, alt-k, alt-v (pentru cunoscãtorii).

Asta pe lângã faptul cã jocurile din ultimii ani mi se par toate la fel, majoritatea dintre sequeluri, mai ales FIFA și NFS, copii ale jocurilor mai vechi. Nimic inovativ și cu adevãrat noi în ele. ªi mai ales când vãd gamerii mai tineri, sau care au descoperit treaba asta mai de curând, cum rup tastaturile la FIFA 07-8-9 și dacã le arãt FIFA 98 sau 99 și le spun cã asta sunt considerate cele mai bune din serie și ei strâmbã din nas, îmi vine sã turbez. Sau Age of Empires 1 și 2... Sau city-builder-ele de la Sierra & Impressions. Cred cã am îmbãtrânit... :D

Edited by 1on

Eu de jucat am inceput sa joc pe langa veshnicul Fifa si X-Men Origins Wolverine.E foarte frumos jocul , ce am jucat pana acum mi-a placut mult.Un alt joc care il mai joc uneori si la fel e foarte bun este Frontlines Fuels of War dar si Wheelman care e facut cu Vin Diesel , caracterul din joc e chiar foarte real.

Age of Empire I si II sunt chiar marfa, iar dintre ele, mai mult mi-a placut primul. Mie cel putin mi-a ramas si acum sunetu' ala de atac in cap (tanaaaaaaam). :happy::happy:

Oricum, sunt mai multe jocuri care mi-au placut doar in primele parti, de exemplu Heroes I, II, III (la asta am jucat mai multe versiuni: Armageddon's Blade si Shadow of Death), iar de la IV s-a rupt firul.

Edited by yoko

Ce joc acum:

TES IV: Oblivion - cu expansionuri, tone de moduri (peste 200), e alt joc. Sau mai bine zis, e jocul. Fãrã, în schimb, e... altã poveste.

PES6 - cel mai bun simulator de fotbal.

Saints Row 2 - Mult peste GTA4 din punct de vedere al gameplayului.

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords - BOBBLEZ!

Virtua Tennis 3 - Distractiv, și cam singurul joc de tennis pe PC cu adevãrat bun.

Unreal Tournament G.O.T.Y. - cel mai bun FPS axat pe multiplayer. Are acțiune, multe moduri de joc, tot ce vrei.

Altele:

GTA4 - graficã și cam atât. Dupã primele 15 minute de joc m-a luat gândul sã îl dezinstalez. Dar zic, totuși, sã mai joc, cã doar e GTA. Vreo 10 ore de joc mai târziu am aceeași pãrere. E plictisitor.

Bioshock - cel mai bun FPS axat pe singleplayer. Are atmosferã, feeling și poveste cum rar mai vezi. Jocul e o capodoperã.

The Orange Box - 5 jocuri, dintre care cel puțin 2 (TF2, Portal) sunt geniale.

Joace mai vechi:

Baldur's Gate II: Shadows of Amn - nu te numești gamer dacã nu l-ai jucat (+ primul + expansionurile, dar parcã BG2: SoA e mai fain).

Nox - are un gameplay unic, interesant, și este unul din cele mai bune RPGuri.

Zeus - în opinia mea, cel mai bun city-builder de la Impressions Games.

Might and Magic VI: the Mandate of Heaven - cel mai bun joc din serie, cel mai bun RPG al anului (1996, dacã nu mã înșel), cel mai cel.

Edited by Dagoth

Virtua Tennis 3 - Distractiv, și cam singurul joc de tennis pe PC cu adevãrat bun.

Ai incercat Top Spin2?

Pe PS3 : Street Fighter 4 (frustrant de greu cateodata). Fifa 09 care este inzecit mai bun decat versiunea pe PC, controlul este net superior, ca sa nu mai spun de faptul ca se vede HD.

Astept Soul Calibur 4 :D

Ai incercat Top Spin2?

Da. Nu suportã widescreen, deci am avut parte de o graficã de cacao (cu toate detaliile la maxim, pe un Radeon 9800SE (parcã) se vedea încețoșat și nu prea am avut ce-i face). Mi-era greu sã urmãresc mingea, deci ciuciu joc. Þin minte cã nici sunetul nu era mare lucru, când loveam mingea cu racheta se auzea de parcã înfigeam o lopatã în nisip.

Am auzit cã ar fi mai realist decât VT3. O sã îi mai dau o șansã zilele astea, poate merge ca lumea pe noul sistem.

Pacat ca nu merge Virtua Tennis 3 jucat la multiplayer. Cunoaste cineva vreun patch, ceva?

joaca cineva eve online?

Da nimeni nu se joaca nimic cu masini ??:-S

Daca va plac RPG-urile,trebuie sa jucati neaparat Mass Effect :thumbsup:

Virtual pool 3, cel mai realist simulator de biliard/snooker, caut adversar.

World Snooker Championship 2009 e mult mai bun :D

Virtua Tennis 3 :w00t:

Mai devreme l-am instalat si e supeeeeeeeerrr :yeahh:

Cred ca o sa dureze ceva pana o sa ma plictisesc de jocu' asta :happy:

pes 2009!!joc cu Steaua!sooper!fifa 2009!ai mia placut mult assasins creed!toate jocurile downlodate!si full!

A aparut Virtua Tennis 2009 :D

E foarte frumos eu il joc de ceva timp si am ajuns pe 84 mondial in 2 zile :D

@diflorino:eu zic ca pes e mult peste fifa si la gameplay dar si la fete si grafica.sper ca in pes 2010 sa fie si Steaua in continuare.

As dori daca se poate sa imi spuna cineva cum pot bloca un joc online (wow) fara ca persoana care il joaca sa isi dea seama. am o problema in familie si as vrea sa o rezolv dar nu stiu cum. Daca este cineva dispus sa ma ajuta as dori sa ma contacteze in privat. Nu vreau sa jignesc pe nimeni. vreau doar o persoana care se pricepe cu adevarat. casfaturi am mai primit si nu m-au ajutat cu nimic . dimpotriva. am busit sistemul de operare. Va multumesc mult.