SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

Cum am mai spus si mai demult, site-ul a ajuns si continua sa fie o copie destul de fidela a situatiei in care se gaseste clubul. De fapt, poate asta se si doreste.

Ascundem in continuare gunoiul sub pres.

Eu inteleg si anumite greseli, anumite simpatii sau antipatii, fiecare mai derapeaza, dar ce ma deranjeaza mai mult e ca voi continuati sa ne luat de prosti .

Degeaba ne tot dati in fata cu faptul ca nu stiu cate articole de pe prima pagina sunt anti conducere. E vorba de mai mult de atat, e vorba de atitudinea anumitor useri, de liberatea pe care au inceput sa o aiba in comentarii suporterii care posteaza doar cand echipa are rezultate.

E o linie pro-situatia actuala, chiar daca nu neaparat pro-Jiji.

Iar cand lumea isi freaca mainile de bucurie ca ni se vor umple frigiderele cu carne astora care nu ne abatem de la niste principii, bune sau rele, cum or fi, ce incredere sa mai ai atunci?

Daca voi sunteti mandri de situatie...

Tot mai putini nu inteleg sau nu vreau sa inteleaga ca nimic nu s-a schimbat.

Si aici nu e vorba de jucatori, de Reghe, n-are nimeni treaba cu ei.

Bine ca e banat Gandalf o luna, abia astept sa citesc articolele lui arhimede/x-ray in acest timp, sa vedem ce ne mai spune despre ce si cum era Steaua, azi-maine o sa ajungem sa ne fie rusine ca ne-am apucat sa tinem cu o echipa precum Steaua.

Continuati sa va mintiti singuri. Sa fiti sanatosi.

rog administratorii sa nu imi stearga mesajul asta, bineinteles ca vreau sa fiu banat si voi fi dar vreau sa-mi zic si eu parerea...

O sa incep sa ii zic lui AndyQ ca nu sunt o sucursura, am facut o facultate in Canada, muncesc full time am o problema mare cu alcoolul si cand beau turbez asta e fiecare isi duce crucea...

In legatura cu site-ul as vrea sa le aduc aminte la toti ca in 2000 cand site-ul era la inceput cu George stan am lansat video cu un tuner TV luati din banii la ai mei asa ca am tot dreptul sa vorbesc despre ce se intampla la acest site...

Eu iubesc Steaua si sunt obsedat cu fenomenul Steaua...si cand vad oameni ca voi care va doriti sa sufere echipa fac crize...nu voi fi niciodata de acord cu voi....eu sustin Steaua pana mor cu/fara cioban...foarte bine ca Azzido a inceput curatenia, daca era George stan il rugam personal sa va baneze pe toti care injurati echipa, jucatorii...sunteti niste frustrati care nu va meritati sa va numiti suporteri stelisti...

pana la urmatoarea betie va urez sanatate...

Va rog pentru ce am facut pentru site-ul asta sa nu imi stergeti mesajul...

Pa

P.S. cine vrea sa vorbeasca cu mine despre Steaua si numai despre Steaua despre bine....adaugati-ma pe facebook..http://www.facebook.com/alexsteaua1989...

Edited by torontocanada
Si eu ii rog pe mozi sa nu stearga acest mesaj.

Nu il mai banati pe toronto daca respecta regulile siteului. Si la fel faceti si cu xray. Lasati-i in pace. Decat sa isi faca o mie de conturi, mai bine sa le foloseasca pe astea dar macar sa inteleaga ca nu merge cu injuraturi peste tot. Ori vorbesc argumentat, ori ban 3, 7, 30 de zile. Ca orice alt utilizator.

Daca siteul inseamna atat de mult pentru ei incat isi fac clone la fiecare 2 zile, atunci lasati-i pe site.

Oricum, daca se poarta nasol, doar ei se fac de rahat. Nu ma fac pe mine, nu-l fac pe azzido de rahat, nu fac pe nimeni. Doar pe propriile lor persoane.

Oamenii astia zic acum ca ei au dreptate. Eu nu cred ca au dreptate. Eu cred ca ei doar pun botul, voit sau nu, la bullshiturile ciobanului. Si poate chiar am ajuns atat de sado-maso incat sa vreau sa vad cum vor reactiona cand maimuta albaneza va distruge echipa.

Daca votul meu conteaza, eu votez sa ramana pe site atat timp cat respecta regulile siteului. Adica atat timp cat vorbesc argumentat, fara jigniri.

Ah, cata drama pe aici, zici ca suntem la inmormantarea lui Kim Il-Sung.

Costi, adevarat, e o nimica toata, doar ca eu m-am saturat sa tot primesc "nimicuri" din toate directiile. Telefoane la 3 dimineata, ca "de ce scrie pe fcsteaua.ro ca Mustata e vandut", amenintari cu batai, certuri si comentarii aici "ca ala de ce nu ia ban, dar ala de ce ia", altii isi permit sa jigneasca zeci de mii de oameni, altii ma fac oaie, altii vandut, toate astea pt ce?

Ca sa intru aici si sa imi toc timpul si nervii cu toti frustratii?

Bag ****, mie mi-a ajuns sa pierd timpul cu toti nebunii si razboinicii virtuali, am lucruri mai importante de facut. Respect pentru cei care au facut ceva constructiv pt siteul asta, la restul le-o dau la mumu pt ca au distrus un proiect frumos cu suferintele lor de "stelisti adevarati".Pe siteul asta intra 80000 de oameni pe luna dar comenteaza 50, v-ati intrebat de ce? Cumva din cauza mea? Eu cred ca nu. Mai degraba din cauza suferintelor voastre de mari razboinici.

Drumul spre iad e pavat cu intentii bune, asa si cu voi, multi sunteti bine intentionati dar ura v-a inunecat mintile.

Eu am s-o las mai moale, ne mai vedem pe la pulivara.

Costi, succes si nervi tari!

Bag puIa..........

L-ai plagiat pe Lacatus, peste ani vei fi un simbol.

Daca mi-ar fi spus cineva pana acum, ca activitatea acestui sait poate fi sintetizata in doua cuvinte, nu l-as fi crezut niciodata. Sigur, un autor de pe saitu' peluzei m-ar putea contrazice cu expresii de genu' "Foarte bine" sau "Bravo baieti". Dar astea sunt strigaturi fara esenta, hei-rup de Bumbesti - Livezeni. Nu, fratilor, expresia din citat e esenta... pura, pardon de expresie.

In anii astia in care echipa ciobanului o tot dadea cu oistea-n gard, s-au scris sute de articole in care s-au adus argumente... irefutabile in ceea ce privea o situatie oarecare, o stare de fapt precum si destinul implacabil al Stelei. Tin minte ca autorii erau gratulati cu "felicitari", cu "incurajari", unele chiar de genu' "combati bine, moncher", insa eu unu' n-am vazut niciodata un contra-argument care sa combata, sa demonteze din temelii un articol de acest gen. Insa iata ca acum, sub spectrul unui accident fericit, al unor rezultate favorabile, unii dintre noi o iau razna, se leapada de principiile care pana mai ieri le erau scut si pavaza si, pur si simplu, in lipsa oricarui argument, isi schimba retorica la o suta optzeci de grade, transformand ceea ce pana mai "ieri" era alb, in negru. Eu unu' as fi dispus sa accept si asta, daca mi s-ar prezenta un argument logic pe care sa nu-l pot combate si, pe cale de consecinta, la care sa fiu obligat sa subscriu. Deocamdata n-am vazut nimic altceva decat ragete de peluza, de genu': "ultrasi de tastatura", "calculatoristi virgini", "labagii frustrati" s.a.m.d.

Ca unu' care a scris peste o suta si mai bine de articole pe saitu' asta as avea mult mai multe de spus, insa n-are rost, in lumina citatului de mai sus. Cel mai bine ar fi ca noi astia, frustratii, labagiii, virginii, sa facem pasu' inapoi, sa ne retragem in tacere si dam cuvantu' superstar-ului din Toronto & company. Vorba aia, optzeci de mii de suflete dau buluc in fiecare luna pe aici, cine naiba suntem noi ca sa ne pisam impotriva vantului si sa-l facem sa miroase urat ?

Edited by LDS

@Azzido

Pai daca te-ai saturat mai ia o pauza nene,parca asta era sfatul tau pentru unii "frustrati" de pe-aici.

Daca ii dai ban unuia,care totusi face ceva pentru siteul asta,sa stii ca n-o sa te mai sune aia la 3 dimineata si nici n-o sa mai primesti amenintari cu bataia....te-ai scos!

Daca Gandalf a primit o luna pentru cuvantul "tampit",sunt tare curios,tu cat ar trebui sa-ti dai pentru :", la restul le-o dau la mumu"?

El a reactionat asa deoarece ti-a demonstrat,negru pe alb,cum sta treaba cu clona,iar tu il iei la misto....pai ce tre' sa-l banez pentru ca foloseste nu stiu ce expresie?!

Bine ca mizeriile lui toronto stau bine mersi nemoderate cu orele,caci de...esti pasare de noapte.

Si apropo de toronto,lasati-l nebanat,caci din 100 de postari are una in care scrie cand este treaz si isi cere scuze pentru celelalte 99 in care isi baga si isi scoate in tot neamul! :wall:

Vreti respect ? Atunci faceti ceva...problema voastra e una singura...ati stricat site-ul asta in care unii oameni chiar au pus munca in el...si nu m-ar fi deranjat sa-l fi stricat pentru o cauza nobila...dar voi nu ati facut nimic...strangeti-va odata toti astia si mergeti si protestati in fata palatului si atunci veti avea parte de respect...dar pana atunci gura mica ca in afara de tastat si urlat pe forum sunteti 0

Am ajuns sa nu am dreptul sa ma bucur pentru o victorie a Stelei ca veniti voi si ma faceti oaie...de ce ma faci ma oaie ? ca am ales sa ignor ciobanul...asa inteleg eu sa iubesc echipa, care e problema voastra ? eu sunt stelist de mic de la 5 ani, si nu am inceput sa tin cu echipa din cauza ca am aflat ca a castigat cupa aia in 1986, am avut noroc sa traiesc intr-o familie de militari care m-au invatat inca de mic ce e bine si ce e rau...si asa am ajuns STELIST pana in maduva oaselor...nu o sa ma opriti voi, nu o sa ma opreasca ciobanul, nu o sa ma opreasca nimic sa-mi iubesc echipa mea ros-albastra indiferent care ar fi conditiile...

Cum a fost site-ul asta doamne ce amintiri cu Gica Chioru, Catalin Asavoaiei, Greco, Piece of Mind, George Stan se scria bine, se scria si anti-cioban dar accentul era pus pe Steaua pentru ca Steaua VA RAMANE Steaua oricine ar fi la conducere sau oricine ar fi femeia de servici la club....

Azzido tot respectul meu pentru tine, sunt 2 solutii ori faci o curatenie si banezi acesti "stelisti" ori lasa-le site-ul lor sa faca ce vor...dar macar sa schimbi sigla aia de sus...acest site nu mai reprezinta suporterii stelisti, reprezinta doar frustrarea unor oameni catre un personaj care este doar in trecere in viata Stelei...(ciobanul)

Hai Noroc

Edited by torontocanada

De urlat pe forum,tu urli toronto,nimeni altcineva..si asta pentru ca desi ai crescut intr-o familie de militari,nu ai invatat sa porti un dialog si sa eviti discutiile cand esti sub influenta alcoolului....dar asta ar insemna sa postezi foarte rar!

Nu ma intereseaza cat esti tu de stelist,cat suferi tu si de la ce varsta.....sa fii sanatos(desi nu stiu cat o sa-ti mai reziste ficatul),este dreptul tau sa crezi in ceva,sa-ti faci cunoscuta opinia,dar asta in termeni decenti fara sa iei toti mortii in...alup!

Da dovada ca esti o persoana matura si educata!!!

rog administratorii sa nu imi stearga mesajul asta, bineinteles ca vreau sa fiu banat si voi fi dar vreau sa-mi zic si eu parerea...

O sa incep sa ii zic lui Toronto ca nu sunt un frustrat, am facut o facultate in Romania, muncesc full time am o problema mare cu zaharul si cand mananc dulciuri imi creste glicemia asta e fiecare isi duce crucea...

In legatura cu echipa Steaua as vrea sa le aduc aminte la toti ca de cand muncesc platesc taxe statului roman, am contribuit la constructia unui stadion pe care vin multe oi si din banii la ai mei asa ca am tot dreptul sa vorbesc despre ce se intampla la aceasta echipa...

Eu iubesc Steaua si sunt obsedat cu fenomenul Steaua...si cand vad oameni ca voi care va doriti sa nu sufere nea Gigi fac crize...nu voi fi niciodata de acord cu voi....eu sustin Steaua pana mor fara cioban...nu e foarte bine ca Azzido ne da la mumu , ca nu isi inchide telefonul la 3 dimineata, daca era Narcisa Iorga o rugam personal sa va baneze pe toti care il adulati pe patron...sunteti niste frustrati care nu va meritati sa va numiti suporteri stelisti...

pana la urmatoarea glicemie va urez sanatate...

Va rog pentru ce am facut pentru tara asta sa nu imi stergeti mesajul...

Pa

Drumul spre iad e pavat cu intentii bune, asa si cu voi, multi sunteti bine intentionati dar ura v-a inunecat mintile.

Uite, cam asta am incercat si eu sa-i fac sa inteleaga, poate cu alte cuvinte. N-am reusit.

Inca sunt convins ca directia pe care vor s-o imprime site-ului este una malefica (nu in sensul satanist, in sensul ca nu e benefica).

In alta ordine de idei, cu bune, cu rele, Azzido isi facea treaba. Ce facem in continuare? Mergem din inertie, ca echipa lui Protasov? Cautam admin?

Plecarea lui Azzido este una mai grava decat se poate intelege, macar de ne referim numai la partea tehnica.

Rog "grupul celor aproximativ 8" sa inteleaga ca nu scriu aici cu intentia sa insinuez ca "uite ce-ati facut, a plecat Azzido si-am ramas in curul gol", scriu pentru ca avem o problema reala si avem nevoie de administrator.

Respectivul xray e mai nociv decat orice becalist care strica sus su pe maibah..pentru ca asta lucreaza in mod pervers; asta face ce face cu un anumit scop nu ca e prost, manipulat, etc., asta e pericol pentru spiritul stelist.

Uita-te cum le imbarliga, acum crezi ca gandeste normal, acum iti baga pastila urat mirositoare.

Daca asta nu merita banat de pe site lasa ca merita ultramoro, gandalf si restul......

Lumea il cunoaste deja. Daca el continua cu prostii, lumea va vedea ce ii poate capul si se va indeparta tot mai mult de el. Ce? Crezi ca o sa le mearga cu bullshitul la nesfarsit?

Nici o sansa.

Azzido

Daca primesti telefoane cu amenintari la 3 dimineata, sa stii ca cei care te suna nu au numarul tau de la mine. Nici de la Gandalf, nici de la drvladyk, nici de la MoWeed sau Red&Blue_Boy sau ceilalti de aici care inca nu s-au dat cu ciobanul. Nu noi te-am dat in gat. Daca e vreunul care te-a tradat, ala e doar un baiat care acum a "ales sa ignore ciobanul".

Asa ca, poate, ar trebui sa te gandesti cine ti-e prieten si cine ti-e dusman.

Eu, de cand ma stiti, sunt tot acelasi. Nu m-am schimbat. Si nu o sa ma schimb, nu o sa fac compromisuri. De altii nu pot sa spun acelasi lucru.

Eu unul prefer un sincer "ejti tampit" decat un "bravo si respect" care pe la spate se transforma in "lasa ca te prindem noi".

Uite, cam asta am incercat si eu sa-i fac sa inteleaga, poate cu alte cuvinte. N-am reusit.

Inca sunt convins ca directia pe care vor s-o imprime site-ului este una malefica (nu in sensul satanist, in sensul ca nu e benefica).

Hai sa nu mai dramatizam.... E abia etapa a unspea si sunt convins ca, daca lucrurile vor continua asa, prin etapa treizeci n-o sa mai vedeti niciun comentariu din partea celor care nu inteleg.

Deja sunt semne incurajatoare, uite prototipul de comentariu pentru viitorul acestui sait:

adibenjy:

imi place articolul...in sfarsit unul bun, asta zic si eu , sa ne bucuram de moment, maine nu se stie, dar nici sa asteptam sa sa fie rau, ce o fi o fi...mai vedem, pana una alta fotbal frumos

Ehei, peleutilor, ce tot bateti voi campii cu iadu' si drumu' spre iad ? Va asteapta Raiul, Paradisul, Shangri-La ! Sa-i dea Dumnezeu sanatate lu' Ne-a Gigi si sa mai castige echipa inca vreo cinci meciuri... O sa vedeti atunci !

LDS, eu spuneam lucrurile alea inainte sa inceapa sezonul asta. Sunt chestii pe care le spuneam acum un an si ceva, daca nu si mai devreme. La un moment dat m-am oprit din a le mai spune, si nu incepuse inca sezonul asta, Reghe nu era la Steaua, n-aveam victorie dupa victorie.

Eu iubesc Steaua si sunt obsedat cu fenomenul Steaua...si cand vad oameni ca voi care va doriti sa sufere echipa fac crize...

Si de ce crezi tu ca noi astia putini nu iubim Steaua?

De ce crezi tu ca eu nu iubesc Steaua? Doar pentru ca nu ma entuziasmez la gandul ca echipa daca va lua titlul ii va aduce ciobanului banii mult visati din Liga? S-o credeti voi ca asta urmareste titlul pentru performanta sportiva, de fapt, a si zis-o cu gura lui ca fotbalul e cea mai buna afacere.

Imi doresc eu sa sufere echipa? Echipa care nici nu mai joaca acasa, in Ghencea? Care echipa atunci? Aia din loja da, care da cate un specatcol grotesc dupa fiecare meci.

Crezi ca eu nu mi-as dori sa vorbim doar despre Steaua, doar despre meciuri, doar despre jucatori, antrenor etc?...

Sunt chestii de atatia ani de zile pe care unii nu mai vreti sa le intelegeti acum, iar altii n-au vrut nicicand.

Nu s-a schimbat nimic, in caz de succes ciobanul isi va aloca meritul principal, pe langa bani, iar in caz de insucces iarasi va improsca pe toata lumea cu noroi.

foarte bine ca Azzido a inceput curatenia, daca era George stan il rugam personal sa va baneze pe toti care injurati echipa, jucatorii...

Eu unul nu am treaba cu echipa, nu am injurat jucatorii sau alte chestii...

Ei nu au nici o vina.

Am ajuns sa nu am dreptul sa ma bucur pentru o victorie a Stelei ca veniti voi si ma faceti oaie...de ce ma faci ma oaie ? ca am ales sa ignor ciobanul...asa inteleg eu sa iubesc echipa, care e problema voastra ?

Eu unul nu cred ca am facut pe cineva oaie, becalist sau mai stiu eu cum, nu cred ca am jignit pe cineva, chiar daca n-are aceleasi idei ca mine.

Ca nu esti de acord cu cineva , asta nu inseamna sa nu stii sa iti exprimi civilizat punctul de vedere. In cazul asta cred ca esti printre ultimii care ar trebui sa vorbeasca.

Si atunci problema voastra care e, daca eu asa inteleg sa iubesc echipa, neignorandu-l pe cioban?

Si, cum spunea si LDS, veniti cu argumente in acest sens, civilizat, si o sa vedeti ca nu va injura nimeni, asa cum o faceti voi. Dar noi daca va argumentam de ce-am ales acest drum, nu e bine, replica voastra se rezuma la injuraturi si alte nimicuri.

Plus ca pe multi dintre voi-i vezi postand doar la victorii. De ce nu intrati sa sutineti echipa si la infrangeri, de ce n-ati facut-o si anii trecuti? De ce nu s-a umplut stadionul si in anii trecuti? De ce nu se mai umple Ghencea nici acum?

Vreti respect ? Atunci faceti ceva...problema voastra e una singura...ati stricat site-ul asta in care unii oameni chiar au pus munca in el...si nu m-ar fi deranjat sa-l fi stricat pentru o cauza nobila...dar voi nu ati facut nimic...

Credeam ca scopul unui forum e acela de a atrage cat mai multi oameni pe o anumita tema, manati de pasiunea sau dragostea pentru ceva anume, fiindu-le mai usor sa isi dea intalnire intr-un asfel de cadru.

Asta nu insemana ca pe un forum toata lumea trebuie sa faca ceva pentru el, toti sa fie de acord intre ei.

Si ca simplu user, printr-o postare calitativa, inseamna ca ai facut ceva pentru forum.

Daca nu doreati ca altii sa intre aici, daca nu doreati ca si suporteri din provincie sa sustina echipa, trebuia sa-l transformati intr-un forum privat, doar pentru voi cei care ati facut ceva pentru site, ori pentru cei care merg permanent la meciuri.

Ca de cat sa ne dati la mumu ...

Nu mai faceti tot felul de scenarii, ce directie doreste cineva sa imprime site-ului?

Directia ar trebui imprimata de situatia echipei, de situatia clubului, cum este el in continuare administrat etc... De faptul ca ar trebui sa avem acelasi scop, sa nu acceptam in continuare terfelirea Stelei, doar pentru faptul ca se zareste posibilitatea castigarii campionatului acum.

"grupul celor aproximativ 8"

Lasati-o mai moale cu catalogarea asta, ca nu s-a organizat nimeni, nici intr-un grup, nici altfel.

Nu urmareste nimeni nimic, cel putin eu unul nu.

Asta cu "grupul celor 7-8" a plecat de la niste postari de-ale lui mlf, a.k.a. Toronto ...

Mai mult din partea voastra s-a incercat apoi un fel de stigmatizare a celor care nu se abat de la niste principii nici acum cand echipa are rezultate.

Ok, daca eu am deranjat bunul mers al site-ului, daca eu nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu restul, cu majoritatea care vrea binele, iar eu raul, daca eu inca vad ca nu s-a schimbat nimic la echipa, lasand la o parte rezultatele de moment, daca din cauza unuia ca mine n-are site-ul trafic si postari fara numar, nu-i nici o problema in a ma retrage...

Numai bine tuturor!

Steaua LIBERA !!!

Edited by red&blue_boy

Nu mai faceti tot felul de scenarii, ce directie doreste cineva sa imprime site-ului?

Afirmi acest lucru ca si cum ar fi adevarul universal. Nu este. Este adevarul pe care-l cunosti tu. Exista discutii si dezbateri aproape interminabile despre DIRECTII. Numai ca nu in vazul tuturor. De aceea ai ajuns tu la concluzia ca nu exista, pentru ca nu stii de existenta lor. Cum spunea si Umberto, faci ca strutul african care isi baga capul in nisip si crede ca a desfiintat lumea.

Nu urmareste nimeni nimic, cel putin eu unul nu.

Ca o subliniere la ce puneam mai sus.

Afirmi acest lucru ca si cum ar fi adevarul universal.

Asa ti se pare...

Este adevarul pe care-l cunosti tu.

Da.

Urmare a ceea ce vad pe site.

Exista discutii si dezbateri aproape interminabile despre DIRECTII. Numai ca nu in vazul tuturor. De aceea ai ajuns tu la concluzia ca nu exista, pentru ca nu stii de existenta lor.

Posibil, eu nu stiu de ele.

Oricum, nu ai inteles, m-am referit la directii care sa rezulte din ceea ce se posteaza pe site, in urma activitatiii userilor, care este trendul dat de la moderare, nu am treaba cu dedesubturile voastre.

Cum spunea si Umberto, faci ca strutul african care isi baga capul in nisip si crede ca a desfiintat lumea.

Multumesc pentru comparatie, dar nu ma reprezinta, puteai sa o tii pentru tine.

Oricum, nu ai inteles, m-am referit la directii care sa rezulte din ceea ce se posteaza pe site, in urma activitatiii userilor, care este trendul dat de la moderare, nu am treaba cu dedesubturile voastre.

Pai eu vorbeam despre alte directii. Si cum eu am pornit discutia despre directii, apoi tu ai continuat despre alte directii, imi rezerv dreptul sa cred pana la urma tu nu ai inteles.

Eu vorbeam despre A, tu ai continuat despre B numindu-l A si-mi reprosezi mie ca vorbesc despre A cand discutia este despre B.

Nu. Discutia era despre A, confuzia dintre A si B este numai la tine.

Multumesc pentru lamuriri . :dry:

Dar cand spui asta, crede-ma ca de-aici nu se intelege clar la ce directie te referi tu.

Directia asta putea fi imprimata si prin activitatea de pe site, prin articole si toleranta sau nu fata de alti useri.

Iar eu, daca ti-am explicat cum vad eu treaba cu "directiile" astea, nu inseamna neaparat ca n-am inteles nu stiu ce.

Atat va place sa suciti lucrurile.

In fine, cum spui tu...

ps Vezi ca poate sa mai fie si C ...

Edited by red&blue_boy

Dar cand spui asta, crede-ma ca de-aici nu se intelege clar la ce directie te referi tu.

Ma refer, si regret daca m-am exprimat evaziv, dar lucrurile astea s-au tot discutat si aveam impresia ca toata lumea s-a saturat de ele, deci se cunosc, la directia de radicalizare a site-ului dorita de anumite persoane si nedorita de alte persoane, printre care si eu.

Sunt de parere ca masurile radicale au un timp si un loc al lor, si timpul radicalizarii fcsteaua.ro a fost ratat in momentul "pactului" de rau augur cu Piturca. Acum nu este nici timpul nici locul de radicalizare, ar rezulta ceva penibil. Altii sunt de alta parere.

In mare, la asta s-ar rezuma conflictele de pe forum. Nu la becalizare, nu la lipsa principiilor, nu la renuntare la lupta, etc. Prin etc. inteleg alte formule patriotico-propagandistice. Se adauga la diferenta de opinii pro-anti radicalizare si orgoliul personal si animozitati din trecut si se obtine ce avem azi.

Directia e malefica pentru ca axl nu e inclus in noul plan pentru site. Si cum pentru el ar fi o imensa tragedie sa nu mai fie moderator, e clar ca directia pe care vrem noi sa ducem siteul e una cat se poate de odioasa si malefica. Suntem nasoli pentru ca nu ne sucim si nu pupam acolo unde am scuipat acum cateva luni.

Auzi ca directie malefica. FANTASTIC!

Diavole, ti-a trecut supararea? Vorbesti cu mine?

Am explicat ce am vrut sa spun prin malefica si nu e ceea ce lasi tu sa se inteleaga ca am vrut eu sa spun.

Si nu stiam ca nu sunt in inclus in noul plan pentru site, asta e o stire noua pentru mine. Nu stiu nici macar care este noul plan pentru site sau daca el exista.

Daca site-ul asta va continua fara mine nu-i nicio tragedie, imi iau jucariile si plec. Dupa 7 ani de activitate pot spune cu mana pe inima ca ies pe usa cu capul sus.

Ma refer, si regret daca m-am exprimat evaziv, dar lucrurile astea s-au tot discutat si aveam impresia ca toata lumea s-a saturat de ele, deci se cunosc, la directia de radicalizare a site-ului dorita de anumite persoane si nedorita de alte persoane, printre care si eu.

Sunt de parere ca masurile radicale au un timp si un loc al lor, si timpul radicalizarii fcsteaua.ro a fost ratat in momentul "pactului" de rau augur cu Piturca. Acum nu este nici timpul nici locul de radicalizare, ar rezulta ceva penibil. Altii sunt de alta parere.

In mare, la asta s-ar rezuma conflictele de pe forum. Nu la becalizare, nu la lipsa principiilor, nu la renuntare la lupta, etc. Prin etc. inteleg alte formule patriotico-propagandistice. Se adauga la diferenta de opinii pro-anti radicalizare si orgoliul personal si animozitati din trecut si se obtine ce avem azi.

Nu stiu, din ce spuneai mai inainte se intelegea si ca sunt ceva interese personale, ca cineva ar urmari sa acapareze puterea aici, pentru ca apoi sa imprime nu stiu ce directie.

Eu de aia spuneam ca vorbesc de directia ce se vede ca urmare a activitatii din ultima vreme a site-ului, fie ea de radicalizare sau nu.

Ca nu stiu de alte chestii.

Apoi, tocmai, ca daca acum cand echipa are rezultate nu e timpul pentru radicalizare si ne complacem cu situatia data, altadata cu atat mai mici vor fi sansele ca ceva in acest sens sa reuseasca.

Nu stiu de ce, dar am impresia ca unora va si place situatia din prezent si cautati tot felul de scuze.

Edited by red&blue_boy

Apoi, tocmai, ca daca acum cand echipa are rezultate nu e timpul pentru radicalizare si ne complacem cu situatia data, altadata cu atat mai mici vor fi sansele ca ceva in acest sens sa reuseasca.

In momentul asta o radicalizare a site-ului ar insemna inlaturarea marei mase de suporteri stelisti care mai intra pe-aici sa arunce un ochi. Majoritatea vor spune ca daca nici acum, cand echipa merge bine nu suntem multumiti inseamna ca la noi este problema. Ce unii nu reusesc sa inteleaga sau se fac ca nu inteleg este faptul ca fara aportul masei suporterilor parerea lor nu inseamna nimic. Si, din pacate, marea masa de suporteri stelisti se supune acelorasi reguli la care se supun toate masele: gloata e proasta.

Pierde suportul gloatei prin radicalizare si n-o sa-l mai obtii niciodata. Intradevar, vei avea sufletul curat si multumirea ca n-ai dat inapoi si ca ti-ai facut datoria, dar asta inseamna un potential fantastic irosit pe apa sambetei (ma refer la site-ul asta), si in momentul in care va fi intradevar nevoie de o voce a maselor ea va fi auzita doar de "cei 8" care-au mai ramas aici, pentru ca asta o sa se intample.

In momentul asta o radicalizare a site-ului ar insemna inlaturarea marei mase de suporteri stelisti care mai intra pe-aici sa arunce un ochi. Majoritatea vor spune ca daca nici acum, cand echipa merge bine nu suntem multumiti inseamna ca la noi este problema.

Pierde suportul gloatei prin radicalizare si n-o sa-l mai obtii niciodata.

Nu prea imi vine sa cred ce citesc.

Anul trecut nu era momentul, in iarna nu, acum nu e momentul.

Asta era problema, ca se pierde gloata...

Asta urmaresti, cantitate si nu calitate.

De ce nu ni s-a spus mai devreme? Decat asa, prefer sa se considere ca la mine e problema.

Intradevar, vei avea sufletul curat si multumirea ca n-ai dat inapoi si ca ti-ai facut datoria

Da, si voi fi mandru de asta.

si in momentul in care va fi intradevar nevoie de o voce a maselor ea va fi auzita doar de "cei 8" care-au mai ramas aici, pentru ca asta o sa se intample.

Hai ca nu prea iti doresti o astfel de voce, nici acum, nici la anul.

Fii bucuros, pe cate voci o sa se sarbatoreasca la primavara titlul !

Asta e, nu mai conteaza, s-asa m-am lungit cam mult.

Ramaneti cu planul vostru, vechi sau nou, nu ma intereseaza. Ramaneti cu suporterii pe care vi-i doriti, pe care pana la urma vi-i si meritati.

Probabil o sa mai intru si eu sa mai arunc cate un "spre 24" sau un " lalalalalala Steaua".

Scuze daca am suparat pe cineva. Va salut !

Steaua LIBERA !!!

ps Sper ca e mai bine acum.

Foloseam pluralul ca vream sa vada si altii care cred la fel. Finalul oricum era la plural.

Eu consideram ca dialogul asta e pentru a mai clarifica sau nu unele probleme de interes general, ca daca tineam neaparat sa am un dialog doar cu tine ne puteam folosi de privat.

In rest, argumentele tale la ce-am zis eu, ca aia n-am inteles, aialalta nu, sunt destul de superficiale.

Edited by red&blue_boy