SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

Adica uite asa:

Aici este o forma a regulii 1.1, in care nu exista acea paranteza. http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=880

Aici este o alta forma a regulii 1.1, in care EXISTA acea paranteza. http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=8681

Aici, iarasi, acelasi regulament, postat de alta persoana, de data asta TOT cu paranteza: http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=882

3 regulamente. 2 identice, postate de 2 useri diferiti (cel putin identice la regula 1.1, nu m-ar mira sa mai aiba modificari in alte parti) si unul diferit la regula 1.

Faza ramane valabila. Un user nou care citeste primul regulament postat de mine, nu stie ca trebuie sa aiba grija la RANDURI ci nu la CUVINTE. Apoi va fi sanctionat pe baza regulamentului 2.

Regulamentul postat la "Discutii despre suporteri" este cel vechi, regulamentul originar al site-ului. Cred ca numai acolo n-a fost modificat.

Multumim pentru sesizare, voi updata imediat regulamentul si la sectiunea respectiva.

In alta ordine de idei sper ca nu ai pretentia sa afirmi ca banul tau a fost abuziv. Ti-am atras expres atentia asupra art. 1.1 inainte sa-l incalci intentionat. In plus, indiferent daca numeri cuvintele(cum ai facut tu) sau randurile (cum am facut eu si cum spune regulamentul) mesajul respectiv are mai mult de 30% size 6.

Bine ca te-ai sesizat acum, dupa ce mi-ai dat ban.

Ba da, am cele mai mari pretentii sa afirm ca banul meu a fost abuziv. A fost abuziv si total absurd si orice adjectiv la ce superlativ vrei tu.

Cuvintele au fost 33% cu size 6, ca sa vad daca te cobori la nivelul ala incat sa numeri cuvintele unui utilizator. Dar tu l-ai aplicat pe alt regulament, pe care eu nu il stiam, deci si daca erau sub 30%, tot ban imi luam.

Si acum de ce am tot 30% warn ? nu ar insemna ca la 30% nu am voie sa postez, conform regulamentului suprem ?

P.S: Cand imi atragi tu atentia la ceva, eu deobicei fac fix invers, pentru ca nu ascult de oamenii fara onoare si caracter.

P.S 2: In mod normal, daca ai avea un strop de onoare ramasa in tine, mi-ai sterge macar 10% din warn pentru simplul fapt ca aveti 3 regulamente diferite (diferite in sensul ca 2 sunt la fel dar postate de alti useri si unul e diferit), si mie mi s-a aplicat cel NOU, fara nici o instiintare ca gresesc regulamentul ALA CORECT.

P.S 3: Pe bune acum, regula aia cu 30% nu vi se pare PUTIN aberanta ? ca sa nu zic ENORM de aberanta ? din moment ce forumul IMI PERMITE sa aleg font 7, de ce e voie doar cu 6 ?

Edited by Kellerman

P.S: Cand imi atragi tu atentia la ceva, eu deobicei fac fix invers, pentru ca nu ascult de oamenii fara onoare si caracter.

Uite, asta e o alta jignire.

Va trebui sa ne luam la revedere pentru inca 3 zile.

Acum cateva luni, cand am fost banat pentru ca am indraznit sa ii arat cu degetul pe acei moderatori murdari, care sunt moderatori doar pentru ca le place sa le fie scris numele cu verde pe forum, s-a zis ca doar eu ma plang, ca vorbesc prostii, etc.

Intre timp eu am respectat dorintele celor "multi si drepti", m-am retras si ... "soc si groaza"... vad ca inca se mai plang oameni pe aici.

Pai, cum vine asta? Nu era vorba ca doar eu ma plang de abuzurile unora?

In fine. Sa trecem la lucruri mai serioase, pe care oamenii nu le cunosc dar ar trebui.

In primul rand, MoWeed si Alex sunt nevinovati de ceea ce se intampla aici.

Ei sunt sefi peste oamenii lor doar cu numele, din pacate. Orice incercare de-a lor de a face ceva nu e bagata in seama.

Atata timp cat unii oameni vor sa controleze totul, nu se va rezolva nimic.

Acum multa vreme am propus infiintarea unor comisii de evaluare. Una pentru moderatori, una pentru redactori, una si pentru administratori-de ce nu?!

Azzido, de ce nu se poate ca, pe acest site, sa se faca o delimitare clara a posturilor?

De ce administratorul nu se poate ocupa doar de partea tehnica?

De ce seful moderatorilor nu isi poate alege singur oamenii?

In acest moment, pe site redactorii sunt tratati ca pielea cea mai fina. Chiar daca ei, prin articole, contribuie cel mai mult la trafic, ei sunt considerati motive de gluma.

Si asta se vede clar. Nu are rost sa discut despre mine sau Gandalf.

Vorbesc despre utilizatorii care scriu articole.

Am un exemplu in minte: Chris1978(sper ca am scris corect)

Acest utilizator a scris cateva articole foarte bune. Dar nu mai scrie de ceva vreme. De ce?

Pentru ca a scris un articol care l-a deranjat pe legionarul de serviciu al siteului si acesta l-a injurat dupa bunul plac fara sa fie bagat in seama de moderatori. Ca doar prietenii la nevoie se cunosc, nu?

Rezultatul? Chris1978 nu mai scrie. Cel care l-a injurat si cei care nu si-au facut treaba sunt ok, inca prezenti pe site.

Omul ala in schimb? L-a mai vazut cineva pe aici?

Eu unul nu.

Atata timp cat totul se face pe site pe prietenii, nimic nu va fi rezolvat.

De ce e Gandalf amenintat cu ban permanent?

Pentru ca zice lucruri adevarate?

Asta nu e corect.

Eu nu vreau sa plece Azzido. El e un administrator foarte bun. Dovada faptul ca siteul merge fara buguri.

Eu vreau ca el sa continue sa administreze si, daca chiar e atat de greu, sa isi faca o echipa cu care sa lucreze. Sunt sigur ca intre stelistii din Bucuresti(ca sa poata fi verificati personal) sunt cativa care stiu programare, despre servere, etc.

Daca sunt stelisti adevarati, nu cred ca vor refuza sa ajute.

MoWeed, daca am zis in postarea asta vreo prostie, vreo minciuna, te rog sa ma corectezi. La fel si Alex. La fel si Azzido.

Nu e corecta directia in care se indreapta siteul.

Nu e corect ca stelistii adevarati sa fie banati.

Nu e corect ca oamenilor sa le fie bagat pumnul in gura doar pentru ca unii baieti si-au schimbat parerea despre becalii.

fara nici o instiintare ca gresesc regulamentul ALA CORECT.

Dar te-am instiintat, Kellerman, cauta chiar aici, la Nemultumiri, cateva pagini mai asa. In momentul in care ai inceput sa scrii cu font 7 si mai mult de 30% din mesaj ti-am atras atentia fara sa te sanctionez. Ti-am zis sa n-o mai faci. Tu ai ales s-o mai faci.

P.S 3: Pe bune acum, regula aia cu 30% nu vi se pare PUTIN aberanta ? ca sa nu zic ENORM de aberanta ? din moment ce forumul IMI PERMITE sa aleg font 7, de ce e voie doar cu 6 ?

Din moment ce tastatura ta are toate tastele cu care tu poti sa formezi orice cuvinte de ce nu ai voie sa scrii mesaje si cuvinte obscene, vulgare, cu orientare sexuala, instigatoare, amenintatoare, rasiste, discriminatoare sau de alta factura, care sa jigneasca sau sa umileasca membrii Forumului si sa contravina legilor nationale sau international? Din moment ce ai doua maini si puterea fizica s-o faci de ce nu ai voie sa sugrumi prescolari pe sub poduri?

@Azzido, scuteste-ma de tonul impaciuitor.

Am avut o postare, cea intiala, la care trebuia sa raspunda seful moderarii, intr-un singur fel: "Salut, Gandalf,

Daniel-Ionut a gresit, stau eu de vorba cu el, nu se pune problema sa fie dat afara, dar atributiile lui vor fi indreptate catre aspecte pe care le poate gestiona, scuze pentru neplacere si multumim pentru atentionare."

Acolo se inchidea totul.

Motivele pentru care siteul e in rahat a generat si modul de raportare la situatie care a creat zecile de replici. Asta e lait-motivul incompetentei si haosului.

Esti irecuperabil, prietene.

Nu-ti ia nimeni meritele sau te desconsidera. Problema e ca nu poti fi si administrator si fondator de asociatii si purtator de cuvant la sedinte si jucator si moderator si user si etc. Aici in mediul on-line tu si MoWeed nu gestionati la parametrii 100% situatia. Esti de acord? Si mai esti de acord ca nu vrei sa schimbi situatia asta?

Pai eu nu mi-am dorit niciodata sa centrez si sa dau si cu capul, dar daca nu a avut cine sa le faca...

Eu in momentul de fata gestionez doar dpdv tehnic siteul, pt ca am promis ca ii las pe altii sa ia decizii in cazul moderarii/redactarii articolelor. Daca ma implicam efectiv in moderare, iti spun sigur ca balacareala de aici era oprita de mult. Eu vreau binele siteului si al comunitatii si ma ghidez dupa principii care au dat roade in trecut. Vreau sa fie bine, oricare ar fi binele ala, deci nu se poate spune ca nu sunt dispus la schimbari. Veniti cu propuneri concrete, planuri, idei, oameni care sa le puna in practica si ne apucam de munca, dar nu sunt de acord cu santaje de genul "daca nu pleaca ala, eu nu fac aia", ca si eu pot pune conditii de genul asta si nu cred ca ar fi ok. Asadar, va spun cat se poate de serios ca astept propuneri din partea voastra.

Pai eu nu mi-am dorit niciodata sa centrez si sa dau si cu capul, dar daca nu a avut cine sa le faca...

Scuza-ma, dar MoWeed de ce e aici? Alex de ce e aici?

Daca ei nu-si fac treaba, de ce nu sunt schimbati?

Am propus infiintarea unei comisii pentru fiecare sectiune.

De pe site putem alege oameni ca Tupac sau Vlad sau Red&Blue Boy sau multi altii, oameni care sa se ocupe doar de JUDECATA.

Esti redactor, nu iti faci treaba, se aduna baietii la o conferinta intr-un weekend, judeca, isi dau cu parerea, voteaza si respectivul e dat afara sau e tinut in continuare.

Asta nu tine mult si nu e greu. La fel si in cazul moderatorilor.

Asa se face treaba. Si atunci nu ar mai trebui tu, Azzido, sa le faci pe toate.

Problema e ca, daca s-ar face asa, atunci oamenii ca Axl sau Marius ar zbura din echipa siteului. Si asta nu-i frumos, asa-i Azzido?

Axl

Ne-am ignorat cu succes o perioada indelungata. De ce strici un lucru bun?

Asadar, va spun cat se poate de serios ca astept propuneri din partea voastra.

Propunerea mea e ca, pana la lucrurile mari, sa faceti lucrurile mici bine, adica normal.

La obiect, acelasi "nevinovat" care "doar" si-a exprimat o parere, la care are dreptul, acum 2 zile il jignea la fel de neprovocat, fara sa i se adreseze (atunci sau altadata) nicio silaba, pe unul din cei mai linistiti membri ai comunitatii, red&blueboy.

zob.JPG

De asemenea, zob79 are o gramada de avertsmente si banari pentru acelasi tip de comportament, nu este o exceptie.

Nu doar ca nimeni nu s-a sesizat atunci, dar nici azi, cand i-am dat eu report, niciunul dintre moderatori n-a facut nimic. Moderatorul la care a ajuns raportarea a ales s-o ignore, ca asa vrea el.

Eu as dori sa stiu cine este respectivul moderator la care a ajuns reportul si cer sa fie sanctionat pentru abuz.

Reclamatie la obiect, clara, cu dovada, ignorata.

Incepeti sa faceti corect lucrurile aparent mici (o postare din presa, o revista presei, o stirea zilei, o incurajare pentru cei care sunt activi pe forum, un raspuns onest la o reclamatie, o recunoastere a greselilor, cand e cazul etc.) si pe urma mai vedem ce se intampla, asta e propunerea mea.

Edited by Gandalf the White

Vai, vai, vai! Ce mare tragedie s-a putut intampla: a spus un nene "superb! se vede ca nu l-a scris gandalf", iar tu vrei sa ia warn pt asta ?

La obiect, acelasi "nevinovat" care "doar" si-a exprimat o parere, la care are dreptul, acum 2 zile il jignea la fel de neprovocat, fara sa i se adreseze (atunci sau altadata) nicio silaba, pe unul din cei mai linistiti membri ai comunitatii, red&blueboy.

zob.JPG

De asemenea, zob79 are o gramada de avertsmente si banari pentru acelasi tip de comportament, nu este o exceptie.

Nu doar ca nimeni nu s-a sesizat atunci, dar nici azi, cand i-am dat eu report, niciunul dintre moderatori n-a facut nimic. Moderatorul la care a ajuns raportarea a ales s-o ignore, ca asa vrea el.

Eu as dori sa stiu cine este respectivul moderator la care a ajuns reportul si cer sa fie sanctionat pentru abuz.

Nu se pune, nu? Nici asta nu e jignire.Si mai dati tot felul de explicatii, dupa bunul plac, vai ce roz e totul p-aici..

Dreptatea are aici alt etalon...Probabil daca eram prieten cu un moderator,eventual cu cel caruia i-a dat Gandalf report, se lua vreo masura...

Kellerman e avertizat mai nou pentru orice cuvant mai direct, Gandalf amenintat, altii siliti sa renunte,in timp ce altii isi fac de cap in voie...

Sa nu credeti ca si astia care nu scriem neaparat aici nu vedem anumite lucruri, nu ne luati de prosti.

Scuza-ma, dar MoWeed de ce e aici? Alex de ce e aici?

Daca ei nu-si fac treaba, de ce nu sunt schimbati?

Am propus infiintarea unei comisii pentru fiecare sectiune.

De pe site putem alege oameni ca Tupac sau Vlad sau Red&Blue Boy sau multi altii, oameni care sa se ocupe doar de JUDECATA.

Esti redactor, nu iti faci treaba, se aduna baietii la o conferinta intr-un weekend, judeca, isi dau cu parerea, voteaza si respectivul e dat afara sau e tinut in continuare.

Asta nu tine mult si nu e greu. La fel si in cazul moderatorilor.

Asa se face treaba. Si atunci nu ar mai trebui tu, Azzido, sa le faci pe toate.

Problema e ca, daca s-ar face asa, atunci oamenii ca Axl sau Marius ar zbura din echipa siteului. Si asta nu-i frumos, asa-i Azzido?

Adrian, Axl e de departe cel mai activ mod de pe site, deci de ce sa fie data afara ? Pentru ca aveti voi propriile meciuri ? Am pretentia ca sunteti oameni inteligenti, deci sunt sigur ca va puteti ignora.

Mo si Alex sunt acolo pt ca s-a decis sa se ocupe de moderare, respectiv redactori pana la sfarsitul returului, apoi o sa tragem linie si vedem ce a fost bine si ce nu.

Eu nu le fac pe toate si nu sunt singurul care face peste atributiile lui, dar din pacate lumea nu se mai implica, iar cauzele nu au nicio legatura cu mine sau cu vreo alta persoana de pe site, e vorba de situatia de la club, destramarea grupurilor de suporteri, lipsa noastra de la stadion si ar mai fi cateva. Comisii?!? Ai idee cate departamente a avut AISS-ul infiintate ? Ghici ce, au ramas doar pe hartie pt ca nu si-au facut treaba oamenii respectivi, deci putem spune ca nu de comisii sau departamente duce lipsa AISS sau FCS, ci de oameni care sa se implice si sa faca ceva constructiv. In schimb noi stam si ne balacarim pe net. Evident, tot Azzido e de vina...

Propunerea mea e ca, pana la lucrurile mari, sa faceti lucrurile mici bine, adica normal.

Reclamatie la obiect, clara, cu dovada, ignorata.

Incepeti sa faceti corect lucrurile aparent mici (o postare din presa, o revista presei, o stirea zilei, o incurajare pentru cei care sunt activi pe forum, un raspuns onest la o reclamatie, o recunoastere a greselilor, cand e cazul etc.) si pe urma mai vedem ce se intampla, asta e propunerea mea.

Gandalf, esti sigur ca mie imi este adresat postul de mai sus ?

Imi pare rau, dar exista o persoana responsabila cu moderarea, ii zice Moweed. Spamati-l cu mesaje private. Din cate stiu asta v-ati dorit, sa isi vada fiecare de treaba lui...

Deci pana la alte hotarari, nemultumirile tale trebuie adresate lui Moweed sau lui Alex.

@red&blue_boy

vezi mai sus.

Nu, nu poti fi sigur de nimic, in ce va priveste.

Eu am adresat acel post, si toate aprecierile legate de moderare, AUTORITATII SITE-ULUI. Cum zic franezii, to whom it may concern.

Stiu ca tu nu te bagi decat cand e de banat vreo cativa, in rest, vorbiti cu MoWeed, el raspunde...

Nu stiu si nici nu ma intereseaza care este autoritatea, tu, MoWeed, sau altcineva, stiu doar ca nu functioneaza (daca mai exista). Eu pe Alex nu l-am vazut de luni intregi, nu inseamna nimic pentru useri, iar MoWeed, desi nu renunță la a mai fi... ce e, nici nu se ocupa nici nu, nici nu spune că nu, habar n-am ce vrea.

Faptul ca exista un vid evident de autoritate nu pare sa te deranjeze, si serveste la fix demonstratiei ca aici, sub pulpana ta, e anarhie.

Adrian, Axl e de departe cel mai activ mod de pe site, deci de ce sa fie data afara ?

Ce conteaza aici? Calitatea sau cantitatea?

Am vazut acea statistica postata de tine. Dar nu e relevanta. Nu e relevanta pentru ca acolo e contabilizata toata activitatea unui moderator, partea buna alaturi de partea rea.

Stii tu sigur ca 90% din activitatea aia nu era abuz?

Si, pana la urma urmei, e normal ca Axl sa fie cel mai activ. Pentru ca el il vaneaza zilnic pe Kellerman sa il avertizeze.

Asta trebuie sa faca un moderator? Sa se joace cu utilizatorii?

Dupa cum ai vazut aici, au venit destul dovezi pentru a arata abuzurile comise de el.

Deci?

Eu, personal, nu inteleg cum acest baiat mai e moderator dupa ce i-a restrictionat accesul lui Gandalf la site acum cateva luni doar pentru ca Gandalf sa nu poata aduce dovezi care sa demonstreze abuzurile sale. Cum vine asta?!Sa imi explice cineva.

Un moderator sa isi bata joc pe fata de un redactor, asta e cel mai penibil lucru posibil. Repet, e o flegma in obrazul utilizatorului de rand, o demonstratie ca asta nu e siteul suporterilor stelisti ci doar a catorva baieti care fac ce vor ei cu cei care isi fac cont aici.

Mo si Alex sunt acolo pt ca s-a decis sa se ocupe de moderare, respectiv redactori pana la sfarsitul returului, apoi o sa tragem linie si vedem ce a fost bine si ce nu.

Cine sunt acesti noi?

As vrea sa stiu si eu cine sunt cei care i-au numit pe cei doi sefi.

Asa i-as putea intreba de ce nu sunt lasati in pace sa-si faca treaba.

Cum poate Alex sa aduca oameni care sa scrie cand pe site utilizatorii injura redactori fara sa pateasca nimic?

Cum poate MoWeed sa se impuna in fata moderatorilor sai cand tu te bagi peste el si ii dai oamenii afara?

Comisii?!? Ai idee cate departamente a avut AISS-ul infiintate ?

Dar nu ma intereseaza comisiile din AISS. Eu am vorbit de comisii facute cu oameni de pe site.

Atat.

Uite, eu ma ofer voluntar pentru a participa intr-o astfel de comisie. Daca tot ai zis ca oamenii nu vor sa se implice, uite ca vreau eu.

Lasa-ma sa fac o comisie de asta care sa evalueze moderatorii si redactorii. (Si poate si administratorii, daca vrei si tu sa iti faci o echipa. Eu cred ca asta e o propunere buna, nu ar trebui sa o ignori)

O sa se faca totul pe dovezi clare. Atat.

Nu pe ranchiuna, nu pe certuri, preferinte.

Daca dovezile arata ca x nu si-a facut treaba sau ca a abuzat, atunci e dat afara. Daca nu, e tinut in continuare. E simplu.

Uite aici o lista de oameni care pot sa faca parte dintr-o astfel de comisie(cu cat mai mare cu atat mai bine):

Danimarcu

Red&Blue Boy

Vlad

Tupac

Red-Star

blindica

astristul

f23456k

plus oameni ca Noname sau Costi, ca si ei pot sa isi dea cu parerea.

Si astia doar acum mi-au venit mie in minte dar mai sunt si altii.

Are cineva ceva de comentat in legatura cu baietii astia? E ceva rau la ei?

Nu cred.

Ghici ce, au ramas doar pe hartie pt ca nu si-au facut treaba oamenii respectivi, deci putem spune ca nu de comisii sau departamente duce lipsa AISS sau FCS, ci de oameni care sa se implice si sa faca ceva constructiv. In schimb noi stam si ne balacarim pe net. Evident, tot Azzido e de vina...

Eu am venit acum cu propunerea asta. Cred ca e o propunere excelenta, o propunere care ar ridica siteul din noroi si l-ar duce din nou sus.

Repet inca o data pentru cei care nu stiu despre ce e vorba:

1. Moderatorii se ocupa doar de moderat, redactorii doar de scris articole, administratorii doar de partea tehnica a siteului. Nu se baga nimeni peste nimeni.

2. Seful peste moderatori isi face el singur echipa. La fel si seful peste redactori. Iar ei vor fi cei care vor taia si spanzura. Doar ei. Peste ei nu se baga nimeni. Nu le va fi impus nici un om, nu le va fi interzis sa ia in echipa nici un om.

3. E infiintata o comisie de evaluare formata din oameni de pe site, oameni fara puteri, utilizatori, care sa monitorizeze activitatile mozilor si a redactorilor si sa ii judece.

Daca moderatorul x comite abuzuri si comisia il gaseste vinovat, seful moderatorilor ii ia accesul la moderare si il numeste pe altul in locul lui.

Asta e solutia perecta. Asa, nimeni nu e mai puternic ca nimeni, nimeni nu e de neatins.

In momentul in care pe site nu se vor mai face lucruri in functie de prietenii, atunci vor inceta abuzurile.

In momentul in care moderatorii isi vor face treaba si redactorii nu vor mai fi injurati, vor reaparea oameni care sa scrie pentru site.(si aici nu ma refer neaparat la banarea celor care se iau de redactori. E destul si sa le fie editate postarile - lucru care in acest moment nu se face)

In momentul in care moderatorii vor modera si redactorii vor scrie, atunci administratorul nu va mai fi nevoit sa le faca pe toate.

E simplu.

@red&blue_boy

vezi mai sus.

Da, vad, ma pasati de la unul la altul, faceti tiki-taka precum Steaua...Dupa aia o sa mi se spuna de catre altcineva sa vad mai sus, tot mai sus ca-n melodia lu' Moga...

Nu inteleg de ce in alte cazuri iti dai cu parerea referitor la jigniri si alte cele, intri in chestii ce tin de moderare, dar acum imi dai de inteles ca n-ai treaba cu asta, nu esti moderator.

Sa nu intelegi ca sunt atat de afectat pe tema asta, ca m-a jignit gratuit Zob79 fara sa-i fac/spun ceva, era doar un exemplu ca situatia nu e asa roz cum tot incercati sa ne faceti s-o vedem.

Nici n-am pomenit de asta, n-am dat report sau altceva...

drvladyk, Johan, Joga, Harald... si inca vreo 5-6. Cu cat sunt mai multi, cu atat mai legitimi.

In ce ma priveste, pana acum n-am pus mare accent pe asta, dar daca se mai intampla vreodata sa fiu jignit in contul muncii pe care o fac, si sa nu se ia masurile normale, nu ca vreau sa-i imit pe Azzido si Becali, dar mă retrag.

Nu trebuie permisă nicio referire la persoana autorului, ci exclusiv la text si exclusiv la obiect: "acolo si acolo autorul greseste amarnic, deoarece..." Nu "ce panarama de articol" si in niciun caz " ce vrea tristul asta de scrie articole?".

In schimb, eu scriu ce vrea muschiul meu in articole, singurul instrument al siteului fiind "Gandalf, multumim pentru colaborare, am dori să inceteze".

Nu protejati redactorii, sau, mai precis, nu mă protejati pe mine, eu mă retrag, pentru că nu sunt idiot să-mi sacrific timpul liber, si să si fac rezultate de un anumit nivel, ca să iau flecme in ochi, de la un user sau, si mai grav, de la un coleg-capușă.

red, eu le-am adus in atentie moderatorilor ceea ce ai reclmat tu aici. daca ar fi dupa mine, eu as da warn la vreo 3 persoane dupa ultimele discutii, dar dupa cum zicea si Adrian mai sus, fiecare sa-si vada de treaba lui, ceea ce si fac acum, dar asta nu inseamna ca nu vad sau ca sunt de acord cu unele chestii.

@Adrian

Acei "noi" sunt: Costi, SSK, George Stan, Azzido, 1on, Adrian Pacurar, Alex, Tzepi (sper ca nu am uitat pe nimeni)

Dar nu ma intereseaza comisiile din AISS

vorbim despre aceeasi oameni, aceleasi intalniri, aceleasi "comisii", denumite de noi "departamente".

Eu cred ca INMH-ul a gresit prognoza. Nu a fost niciun fenomen de freezing rain, ci de freezing BRAIN si s-a manifestat intensiv in partea de sud a forumului.

Acei "noi" sunt: Costi, SSK, George Stan, Azzido, 1on, Adrian Pacurar, Alex, Tzepi (sper ca nu am uitat pe nimeni)

Ii intreb atunci pe acesti oameni(mai putin pe Azzido, evident) daca ei au fost de acord cu ce s-a intamplat in ultimele luni pe site.

Ma refer aici la:

1. Abuzurile comise de anumiti moderatori impotriva anumitor redactori si utilizatori.

2. Lipsa de respect a unor moderatori fata de site si faptul ca nu si-au facut treaba.

3. Implicarea administratorului in probleme ce ii priveau pe seful mozilor si seful redactorilor.

I-as mai intreba si daca ei considera ca le-au creat celor doi sefi conditiile necesare pentru ca ei sa-si poata desfasura activitatea cum trebuie.

In final readuc in prim plan propunerea mea.

Va rog nu o ignorati. Spuneti-va parerea.

Vi se pare buna sau rea.

Daca e buna, putem incepe?

Aici te intreb si pe tine, Azzido, ca am vazut ca nu ti-ai dat cu parerea.

E buna propunerea mea sau nu?

Daca da, cand putem sa o punem in aplicatie?

Daca nu, de ce?

drvladyk, Johan, Joga, Harald... si inca vreo 5-6. Cu cat sunt mai multi, cu atat mai legitimi.

In ce ma priveste, pana acum n-am pus mare accent pe asta, dar daca se mai intampla vreodata sa fiu jignit in contul muncii pe care o fac, si sa nu se ia masurile normale, nu ca vreau sa-i imit pe Azzido si Becali, dar mă retrag.

Nu trebuie permisă nicio referire la persoana autorului, ci exclusiv la text si exclusiv la obiect: "acolo si acolo autorul greseste amarnic, deoarece..." Nu "ce panarama de articol" si in niciun caz " ce vrea tristul asta de scrie articole?".

In schimb, eu scriu ce vrea muschiul meu in articole, singurul instrument al siteului fiind "Gandalf, multumim pentru colaborare, am dori să inceteze".

Nu protejati redactorii, sau, mai precis, nu mă protejati pe mine, eu mă retrag, pentru că nu sunt idiot să-mi sacrific timpul liber, si să si fac rezultate de un anumit nivel, ca să iau flecme in ochi, de la un user sau, si mai grav, de la un coleg-capușă.

E dureros cand esti luat la penis pe munca ta, nu-i asa? Bine ai venit in lumea mea, cand lunar apare cate un Gandalfica care stie el ca eu nu fac nimic sau ca sunt dictator, incompetent sau ca moderatorul ala e degeaba si ca x trebuie sa plece, chiar daca e pe meritul si munca lui acolo.

Vrei protectie, respect? Invata sa respecti! Faci pe victima aici si ameninti cu plecari de pe site ca se ia lumea de tine, dar eu ce sa mai zic cand tu faci pe trolul zilnic pe aici ?

Din nou: bine ai venit in club! Obisnuieste-te cu ideea ca o sa iei ple virtuale pt Steaua! Sau ai putea pur si simplu sa pleci daca nu te tine instalatia...

Ok, sa o luam pe rand.

1.Totul a pornit de la postarea lui zob79. In cel mai rau caz, putea fi considerata numai off-topic, nu si jignire. Din punctul meu de vedere este un atac clar la adresa unui membru al redactiei. Postarea va fi stersa si respectivul va primi 10%

2.De jignit, v-ati jignit reciproc. Treaba asta se va discuta altundeva, urmand sa fie comunicate deciziile.

Va rog sa incetati cu porcaiala aici. Moderatori si Azzido, discutam pe privat.

Edited by MoWeed

Azzido, nu spun ca nu ai deloc dreptate, dar amesteci voit nemultumiri legitime, reclamatii la obiect, cu atacuri neprovocate, spunand ca-s acelas lucru.

MoWeed, mai citeste odata lectia, n-a inceput nimic de la zob, totul a inceput de la Daniel-Ionut si la modul in care se rapoteaza un moderator la un redactor care-l "roaga frumos" sa lase pe altcineva mai experimentat sa analizeze o pisare ostentativa cu bolta pe o munca de cateva zile. ZILE. "Mai sunt inca 53,648 de useri, Gandalfule..."

Si a doua problema, cu moderatorul care a preluat reportul din cazul lui red&blue_boy, cu aia cum ramane? Cine e, de ce nu e sanctionat pentru abuz? Sau e acelas care i-a ridicat hoteste ban-ul lui xray, acelasi pe care nu-l stii si acelasi pe care il coordonezi si acuma, stabilind cu el cum o sa aplicati voi pe viitor regulamente?!

Si parca un moderator nu avea voie sa aplice sanctiuni in cazul in care era el insusi parte. axl l-a luat pe Kellerman ca la vanatoarea lui Tiriac.

Edited by Gandalf the White

Baieti, nu stiu ce se intampla, cine cui a gresit sau de la ce a pornit cearta. Sincer, nici nu ma intereseaza.

Faza naspa e ca se cearta lumea pe forum. Mult, prea mult chiar! Si nu se cearta cei de la care lumea nu are asteptari, care, fiind vorba intre noi, au aparut ca ciupercile pe forum. Se cearta baieti vechi de pe forum, se cearta moderatori care au facut multe chestii pentru site-ul asta, se cearta redactori...Toata lumea se cearta.

Nu va inteleg nene...Ok, nu va suportati, inteleg. Daca vreti sa va certati, macar nu va mai certati pe forum. Faceti o conferinta pe mess in care sa va bagati si sa va scoateti pana nu mai puteti, dar nu o mai faceti in public. E jenant, serios! Lumea o sa inceapa sa-si schimbe parerea despre forumul asta, daca nu s-a intamplat asta deja. Cred ca incepeti sa uitati scopul pentru care sunteti pe acest forum. Forumul se numeste "fcsteaua", pastrati iubirea pentru echipa si pe forum. Ganditi-va ca si moderatorii sau adminii la care le luati mortii la rand sunt tot stelisti. Asta ne uneste pe toti, indiferent de varsta, localitate a tarii sau stare sociala. D-asta e si tara asta unde e...Nu exista unitate. DELOC!

Si totusi, de ce va certati? :beer2:

Edited by pytycrys

Tare. Sa vina un pusti de 16 ani si sa puna punctul pe "i" ca un adult in timp ce tu te invarti dupa cires. Bravo lui. Pana la urma exista speranta in Romania.

Uite, o sa incerc sa fac ceva util pentru site si o sa-mi storc creierii sa scriu un articol, ca tot e criza. Sper ca si ceilalti la contribuie fiecare prin metodele lor.

de fapt problema e una singura:unii au schimbat tabara si l privesc altfel pe nea Gigi,restul e cancan...ps:zob79 m a jignit si pe mine dar nu i am raspuns,n am timp sa ma cert cu toti becalistii ascunsi care au inceput sa devina din pacate majoritari pe site,iar daca l banati pe Gandalf atunci se v a alege praful de siteul asta si asa multi refuza sa mai intre