SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

Mai Daniele, asta e concluzia logica, urmare a faptelor. Jignire e sa spui cuiva ca e la ciclu, nu-i jignire sa arati cuiva ca nu-l duce capul.

Ce contesti tu, faptele sau concluzia? Unica posibilitate ca ea sa nu fie corecta e ca tu sa fii de rea-credinta, dar eu nu cred asta. Eu cred, urmare a faptelor prezentate, ca nu te duce capul.

Apoi, vazand cum reactionezi la o situatie care necesita o explicatie simpla, adica vazand si tupeul, e evident ca est un neghiob ancestral.

Edited by Gandalf the White

Pai daca te plangi la orice postare care nu-ti place, foarte bine ca ai capacitatea de a scrie atatea articole, dar din plangerile tale reiese ca vrei sa fii mai zeu decat Fuego, vrei sa se inchine lumea in fata la fiecare articol? Si mai zici de Azzido ca e dictator.

Pai daca te plangi la orice postare care nu-ti place

De ce manaci iar ce nu trebuie? Pentru ca ai tupeu obraznic. Si pentru ca-ti place.

In toata activitatea de 2 ani de pe site NU am dat mai mult de 7-8 reporturi, dintre care vreo 5 nu ma priveau pe mine, dar erau absolut penale. Asta verificati-o, nu e "parere", e alt fapt. Si NU am vorbit NICIODATA pe privat cu nimeni, ca sa sanctioneze pe cineva.

Cata carne mi-am luat, si aproape niciodata n-am replicat si nici n-am reclamat, sa fii tu sanatos si cu creierashul odihnit.

Stai in banca ta, Daniele, ca inghiti apa.

Eu sunt multumit si mandru de educatia creierasului meu odihnit care nu jigneste cat evoluatul dumneavoastra creier domnule Gandalf the White. Ma respecti, te respect. Cineva sa aplice sanctiunile pentru injurii si am terminat balciul.

O duminica frumoasa in continuare.

Cineva sa aplice sanctiunile

Daniele, n-o sa aplice nimeni nicio sanctiune. Orice demers in acest sens poate leza ego-ul lui Gandalf. Asta ar insemna sa se supere si sa nu mai scrie. Ceea ce in momentul asta, pentru site, ar fi dezastruos. Sfatul meu este sa-l lasi in pace, sa nu-l mai bagi in seama. O sa spuna ce-are de spus si-o sa se plictiseasca la un moment dat. Ego-ul ramane neatins, va scrie in continuare. Lasa de la tine.

Un singur lucru iti scapa: atunci cand siteul nu va mai fi dependent de mine, inseamna ca lucrurile s-au normalizat, ca ce se intampla acum nu se va mai intampla atunci si asta inseamna ca multi dintre voi nu veti mai fi pe-aici si nici nu vor mai fi motive de cearta. :)

In rest, il astept pe domnul MoWeed sa-si spuna parerea legata de reclamatia initiala, cea acoperita de echipa de zgomot.

Poll-urile tale erau taranesti si de prost gust, d-aia au fost inchise.

Sa mori tu? (si axl desigur) Faza tare e ca ai zburat de la moderare la putin timp dupa ce am facut topicul respectiv. Probabil de aceea ti s-au parut de prost gust.

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=28666

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=27624

Eu consider ca am tratat problema cu diplomatie in ambele topice.

Faza tare e ca acum 6 luni protestam doar eu vehement impotriva moderatorilor si era foarte simplu sa ma faca axl sau altul sa tac din gura. Acum problema a degenerat si trebuie luata o decizie. Cea mai la indemana solutie e sa pice capul lui MoWeed.

Cand vad in ce hal se porcaiesc unii pe aici, imi sa plang fiindca am luat 7 zile fiindca l-am facut lacheu pe MoWeed pe lua-te-as la misto candva. Deci pe lua-te-as la misto.

Un singur lucru iti scapa: atunci cand siteul nu va mai fi dependent de mine

Cel putin un lucru iti scapa si tie (sau poate nu-ti scapa, esti constient de el si bravezi): site-ul nu este dependent de tine pentru ca esti detinatorul adevarului stelist absolut. Site-ul este dependent de tine din cauza penuriei de redactori activi.

Edited by axl

Evident, la asta ma refeream.

Dar pentru ca aceasta situatie sa se schimbe, atunci trebuie atrasi alti oameni, sau reatrasi cei vechi. Asta se va intampla doar atunci cand - ca sa vorbim doar la chestia de azi - tu si Daniel-Ionut nu veti mai fi pe aici, ca reprezentanti ai chestiilor care tin lumea departe. Nu doar voi, dar inclusiv voi.

Deci, cand lucrurile se vor normaliza, voi veti zbura, si pană cand nu veti zbura, lucrurile nu se vor normaliza, pentru că voi nu sunteti zburati.

E o certitudine logica. :)

Ma refeream la userii civilizati, nu la aia care se porcaiesc intre ei pentru Liverpool, religie sau mai stiu eu ce. Nici macar termenul de "recidivist" nu te poate descrie pe tine. Ai mai multe sanctiuni ca multi care au fost dati afara de aici (xray, redondo, bogdinho). Asa ca nu te mai plange ca esti persecutat. Comporta-te civilizat si n-are nimeni nimic cu tine.

Eu sunt mai persecutat decat Kellerman si cred ca detin recordul de sanctiuni. De curiozitate le-am numarat. In 6 ani pe nick-ul asta am adunat 17. Conduce MoWeed cu 7 sanctiuni aplicate, urmat indeaproape de axl. Sa fie o coincidenta?

@Gandalf

Te asigur ca redactorii vechi care nu mai scriu o fac din motive netangentiale cu mine sau Daniel Ionut. Cunosc aceste motive. Nu au nicio legatura cu mine sau Daniel Ionut. Nu au nicio legatura cu site-ul sau cu Steaua (cu o singura exceptie care nu are legatura cu site-ul ci cu echipa de fotbal).

Apoi, imi vine greu sa cred ca din cauza mea sau a lui Daniel Ionut niciun user nu foloseste optiunea de "scrie un articol". Toate articolele trimise pe adresa noastra au fost publicate atat timp cat indeplineau unele reguli de bun simt, reguli legate in mare parte de gramatica si coerenta.

Am impresia ca vrei mai mult sa denigrezi echipa moderationala si rolul ei pe acest site decat sa-ti exprimi unele nemultumiri reale.

Conduce MoWeed cu 7 sanctiuni aplicate, urmat indeaproape de axl. Sa fie o coincidenta?

Nu este o coincidenta. Este o consecinta a faptului ca MoWeed si Axl erau la momentul respectiv cei mai activi moderatori pe forum. Un moderator care nu este on-line in momentul in care s-a savarsit o incalcare a regulamentului nu poate sanctiona, nu?

Edited by axl

De ce a fugit lumea de pe site, de ce s-au retras userii vechi, de ce a scazut enorm traficul, de ce NU mai există discutii pe forum, de ce toată lumea e iritata nervoasa de ce nu există norme, reguli, aplicarea regulamentului, de ce fiecare din echipa siteului face ce vrea, cum vrea, de ce e tara nimanui, de ce e anarhie, nicio perspectivă si de ce omul care, pe acest site, e responsabil exclusiv de topicul de luat la misto se bagă mereu să raspundă unor intrebari care sunt adresate celor responsabili?

De ce a fugit lumea de pe site, de ce s-au retras userii vechi, de ce a scazut enorm traficul, de ce NU mai există discutii pe forum, de ce toată lumea e iritata nervoasa de ce nu există norme, reguli, aplicarea regulamentului, de ce fiecare din echipa siteului face ce vrea, cum vrea, de ce e tara nimanui, de ce e anarhie, nicio perspectivă si de ce omul care, pe acest site, e responsabil exclusiv de topicul de luat la misto se bagă mereu să raspundă unor intrebari care sunt adresate celor responsabili?

Din cauza ta.

In alta ordine de idei mai putin glumeata, Gandalf, cui pui tu aceste intrebari legate de site? Mie? Lui Mo? Lui Azzido? Opiniei publice?

Pot sa-ti spun parerea mea in legatura cu aceste intrebari. Dar nu cred ca te intereseaza cu adevarat. Cred ca te intereseaza cu adevarat sa contesti si sa denigrezi echipa moderatoare.

Nu este o coincidenta. Este o consecinta a faptului ca MoWeed si Axl erau la momentul respectiv cei mai activi moderatori pe forum. Un moderator care nu este on-line in momentul in care s-a savarsit o incalcare a regulamentului nu poate sanctiona, nu?

Asta e clar. Dar majoritatea sanctiunilor date de Moowed au venit fiindca l-am facut pe Ronnie moldovean si din off topic imaginat de dansul. Tu m-ai ars corect in cateva cazuri, recunosc + 2-3 editari pe sestache.

Problema e ca am si eu un orgoliu de aparat. Care are mai mult de 17 sanctiuni si e activ pe site? Pe bune, poti verifica? :kisstogether:

+ 2-3 editari pe sestache.

Ma deranjeaza aceasta minciuna.

Nu cred ca sunt mai mult de 20. Poate 30.

Din cauza ta.

In alta ordine de idei mai putin glumeata, Gandalf, cui pui tu aceste intrebari legate de site? Mie? Lui Mo? Lui Azzido? Opiniei publice?

Pot sa-ti spun parerea mea in legatura cu aceste intrebari. Dar nu cred ca te intereseaza cu adevarat. Cred ca te intereseaza cu adevarat sa contesti si sa denigrezi echipa moderatoare.

Ce sa denigrez, ma, omule? Pentru ce? Tu te uiti in jurul tau? Vezi ce se intampla Vezi in administratia cui se intampla Ce dracu să mai trebuiască să denigrezi?

Și nu inteleg de cel persoana care pe acest site are sarcina de a modera "Coltul Vesel" vorbeste despre altceva decat Coltul Vesel. Nu din cand in cand, permanent.

Ma deranjeaza aceasta minciuna.

Vezi ca iar ai tupeu tiganesc.

La ce abuzuri ai facut tu, cu puciuri, cu auto-proclamari sef peste moderatori in 2 ore, cu sanctiuni din burtă bazate pe prevedri inexistente, ar trebui sa nu te deranjez mai nimic. Dar ai tupeu mare de tot.

pff... telenovela continua...the show must go on....

bai baieti macar Gandalf ne scrie cate un articol, lasati--l

PS joga care-i vrajeala cu moldovenii ca m-am oparit si eu de cateva ori? aveti 3 **** acolo in banat sau cum? ziceti , macar sa aflu si eu, un MOLDOVEAN apatrid...

unde au pus astia din clasa de sus stelute voiam sa scriu cojones:)):))

Edited by drvladyk

Plangaciosule, tu esti prea mic si neinsemnat pe acest forum ca sa poti schimba ceva in staff. Azzido iti poate confirma ca eu personal m-am retras din echipa de moderare, daca mai are mesajul pe privat poate sa ti-l arate, eu consider ca pentru tine sunt de-ajunse aceste explicatii.

Motivul pentru care am plecat a fost banarea lui redondo care in opinia mea a fost gresita, a doua oara.

Si da, poll-urile tale sunt tampite si cretine. Citeste doar comentariile din ele.

Și nu inteleg de cel persoana care pe acest site are sarcina de a modera "Coltul Vesel" vorbeste despre altceva decat Coltul Vesel. Nu din cand in cand, permanent.

Nu intelegi pentru ca nu ai toate datele si tragi concluzii eronate. Sarcina mea pe acest site nu este de a modera "coltul vesel" dupa cum cu multe bunavointa scrii tu acolo pentru a-mi minimaliza activitatea.

Hai sa-ti explic. Cand s-a inventat "coltul vesel" s-a considerat ca este un loc sensibil, in care vor aparea jigniri, injuraturi, limbaj necorespunzator, etc., fiind nevoie de o moderare diplomatica. Cum la momentul respectiv activitatea mea pe forum era probabil la peak s-a considerat ca eu as fi cea mai potrivita persoana sa se ocupe de asta. Si astfel, pe langa dreptul de moderare asupra intregului forum eu eram singurul care putea modera SI acolo. Deci, ca sa intelegi, mi s-a acordat aceasta responsabilitate in plus fata de ceilalti colegi, nu am NUMAI aceasta responsabilitate.

Apoi, vorbesc aici pentru ca persoanele care ar trebui sa vorbeasca aici nu sunt prezente. Alex pe termen nelimitat si Mo pana apare. M-am simtit obligat sa raspund eu civilizat aici unor jigniri aduse de tine unui coleg (si al meu, si al tau).

Sfatul meu este sa nu mai tragi concluzii din informatii trunchiate si sa te informezi inainte de a scrie.

La ce abuzuri ai facut tu, cu puciuri, cu auto-proclamari sef peste moderatori in 2 ore, cu sanctiuni din burtă bazate pe prevedri inexistente, ar trebui sa nu te deranjez mai nimic. Dar ai tupeu mare de tot.

Minti ca un tigan.

Nu am facut niciun puci, nu m-am autoproclamat sef, nu am dat sanctiuni nemeritate.

Minti ca un tigan.

Nu am facut niciun puci, nu m-am autoproclamat sef, nu am dat sanctiuni nemeritate.

Esti de un tupeu absolut incredibil. Minti fară să clipesti. Dar mai ales esti inconstient.

Sunt print-screen-uri, mincinosule, in care recunosti că ai dat "sanctiuni care nu există in regulament", că asa ai crezut tu, sunt print-screen-uri in care nu recunosti că ai vrut să faci puci, ci, chipurile, ai vrut să opresti "porcaiala" de la Reclamatii si "mi-am, asumat sarcina", ai impus prevederi in regulament, ti+au facut de cap stergand postari si punandu+le pe inviyibilm desi nu incalcau nicio prevedere a regulamentului, te-ai autopropus un fel de cenzor al sefului moderarii, ai cerut un accept pe care cei responsabili nu au putut să ti-l dea, pentru că nu erau on-line, si, in 4 ore, erai stapan peste caz.

Ai incercat puci, te-ai autoproclamat sef, ai dat sanctiuni nemeritate. Astea sunt fapte.

Lasă-ne, axl, ai devenit penibil.

Gandalf, astea sunt chestii ce tin de staff, de ce le descrii tu aici?

Nu am facut niciun puci. Persoana responsabila s-a retras la cererea mea. A spus singur cu gura lui DA, nu i-am pus eu pistolul la tampla. Putea foarte simplu sa spuna NU dar a spus DA.

Si in legatura cu sanctiunile alea, am explicat si acolo, explic si aici. Previzualizarea mesajelor nu este sanctiune. S-a mai folosit in cazuri asemanatoare, vezi SteauaToronto. Poate asta te deranjeaza pe tine in final, asemanarea cu SteauaToronto?

Ai incercat puci, te-ai autoproclamat sef, ai dat sanctiuni nemeritate. Astea sunt fapte.

Deci de la "ai facut puci" am ajuns la "ai incercat puci". Sa discutam in continuare, poate ajungem la adevar, care este "nu ai facut puci" si "Gandalf minte".

1. Sigur, n-ai facut nimic, tu doar ai sugerat, cum sugerează si Becali să fie Chipciu pe lista UEFA.

2. Ai probleme si cu limba romana Previzualizarea mesajelor inseamnă că nu mai poti posta fară ca un moderator să-ți aprobe comentariul. Deci, a) este o sanctiune si b) este o sanctiune superioară unui 10% superioară unui 20%. Nu exista in regulament, deci ai facut abuz. Că l-ai facut si cu altii, nu mă intereseaza

Și, de notat că toate aceste discutii erau in topicul de Nemulltumiri, unde era aratată activitatea unor persoane, niciodată pe forum.

Deci de la "ai facut puci" am ajuns la "ai incercat puci". Sa discutam in continuare, poate ajungem la adevar, care este "nu ai facut puci" si "Gandalf minte".

Am gresit eu, "puci" este, in definitie, o incercare de rasturnare...

Adevarul e ca "ai facut un puci". Nu ti-a reusit, asta-i altceva, dar ai facut puci.

1. Sigur, n-ai facut nimic, tu doar ai sugerat, cum sugerează si Becali să fie Chipciu pe lista UEFA.

Nu am sugerat nimic, am cerut. Si am oferit alternativa persoanei mele. Alternativa care initial a fost acceptata iar apoi respinsa.

Gandalf, eu in majoritatea postarilor tale eu vad o trunchiere a adevarului, o contorsionare a faptelor, o incercare de manipulare, toate in favoarea persoanei tale. Repeti la nesfarsit expresii si acuze ca presa imputita cu "Soc si groaza".

Nu am sugerat nimic, am cerut. Si am oferit alternativa persoanei mele. Alternativa care initial a fost acceptata iar apoi respinsa.

Gandalf, eu in majoritatea postarilor tale eu vad o trunchiere a adevarului, o contorsionare a faptelor, o incercare de manipulare, toate in favoarea persoanei tale. Repeti la nesfarsit expresii si acuze ca presa imputita cu "Soc si groaza".

Nu poti sa pacalesti lumea la infinit cu vrajelile astea.

Ce manipulez "in favoarea mea"? Voi sunteti in functii, asta-i evident, voi ati creat dezastrul de azi, care e si el evident, eu doar l-am limitat si arat evidenta că voi sunteti vinovati si că trebuie să vă carati.

Trunchierea, manipularea, contorsionarea o fac cei care au ceva de pierdut, adică functiile din care nu mai vor să se dea jos. Eu n-am nimic nici de pierdut si nici de câștigat.