SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

Spune-ne atunci cine e reprezentativ pentru fcteaua.ro?

Pesemne ca avem pareri diferite despe ce inseamna "reprezentativ". Imi mentin parerea ca Gandalf nu este reprezentativ pentru fcsteaua.ro. Dar facem off-topic. Incetam sau ne mutam.

L.E. De fapt incetam. Nu este corect din partea noastra (dar mai ales a mea) sa purtam o discutie despre Gandalf fara ca el sa participe. Si-mi inchipui ca din bun simt nu s-ar vari singur intr-o disputa despre cat de reprezentativ este el pentru acest site.

Edited by axl

Ultima solutie, inca o revulutie ! Jos dictatorul ! Spargeti topicurile cu pietre ! Dati foc la postari ! Aruncati cu tevile steagurilor de la emoticoane in clasa moderatoare !

FARA VIOLENTA ! FARA VIOLENTA !

@danimarcu, nu pe Inciu il plang, daca ti-a scapat nuanta. Si ti-au mai scapat si altele, daca-mi permiti.

Asa e,mi-au scapat multe nuante, eu ma refeream strict la banarea rapidistului.

Sper totusi sa va intelegeti pana la urma,suntem toti stelisti si avem un dusman comun ,ala de pute a oaie...

Pesemne ca avem pareri diferite despe ce inseamna "reprezentativ". Imi mentin parerea ca Gandalf nu este reprezentativ pentru fcsteaua.ro. Dar facem off-topic. Incetam sau ne mutam.

L.E. De fapt incetam. Nu este corect din partea noastra (dar mai ales a mea) sa purtam o discutie despre Gandalf fara ca el sa participe. Si-mi inchipui ca din bun simt nu s-ar vari singur intr-o disputa despre cat de reprezentativ este el pentru acest site.

Daca totul s-ar baza pe ironii din astea de bun simt...Ce fain ar fi....

Eu nu te-am intrebat daca iti mentii parerea ca Gandalf e nu e reprezentativ pentru fcsteaua.ro , ci cine e reprezentativ din punctul tau de vedere? Eram curios...

Dar nah, acum facem off-topic...Da-l naibii de off-topic, ca altadata e la greu si n-are nimeni treaba....

In fine...

@red&blue, aici sunt de acord cu axl.

Din pacate, chiar sunt nereprezentativ pentru fcsteaua.ro.

Asa e, pentru actualul fcsteaua nu esti.

Ce sa iti fac daca esti ingust in gandire si de-o siretenie stravezie. :)

In momentul in care doi, trei forumisti pe care ii respect imi vor spune ca-s inutil ma voi gandi serios sa dispar de-aici.

Este vorba de forumisti care nu mai sunt in contact cu fcsteaua. ro de ani buni? Sau sa te parafrazez pe tine: e vorba de o "triada malefica" din cadrul lua-te-as la misto?

Revizuiti, va rog, ce fac eu. Daca e abuz de putere sa fiu sanctionat.

Apoi, sa se numeasca o comisie care sa aleaga 3 reprezentanti care sa cerceteze apoi activitatea mea in ultimile luni.

Chestia asta am propus-o mai in serios eu acum cateva luni. Tu ai luat-o in deradere din prima secunda ca si acum.

Axl, rolul de secund lingusitor si carismatic care-l scoate din rahat pe Azzido te cam discrediteaza, pe bune. Si esti fumat ca moderator, te rog pleaca.

Si acum intreb retoric, o fi asa greu sa gasim un student programator (stelist pe deasupra) care sa ne ajute cu site-ul?

Kellerman, eu zic sa te abtii daca nu vrei sa dispari subit de pe site.

Vorba lui LDS: Dumnezeu sa le dea sanatate si intelepciune tovarasilor conducatori!

Ca fapt divers, eu l-am avertizat!

Edited by Joga Bonito

[quote name='red&blue_boy' post='622166' date='Jan 25 2012, 09:15 PM'%5

Edited by axl

In primul rand, daca nu mai simti util site-ului, ia exemplul lui Bogdan si retrage-te. In al doilea rand, si Azzido are o varsta si poate sa plece si el. De ce nu? poate o schimbare ar prinde bine site-ului...

@axl, motivatia fiecaruia este ceva personal, extrem de incert pentru cineva din exterior, chiar si pentru lectori eminenti de "Psihologia pentru coafeze", somitati cum esti tu. Ceea ce ramane sunt faptele.

Eu am o intrebare simpla pentru tine: De un an si mai bine nu faci nimic, nici nu vrei, nici nu stii ce sa faci, dar in acelasi timp spui ca nu vrei sa renunti la postul de moderator. Chiar nu ai nimic de dat, incat doar verdele ala care coloreaza nickul bolduit te defineste ca stelist?

In rest, nu poti sa vorbesti despre relatia dintre mine (sau oricare altul) si fcsteaua.ro, atat timp cat unica vocatie demonstrata pe care o ai, este aceea de a fi taticul Coltului de Luat la Misto. Tu ti-ai castigat legitimitatea de a vorbi exclusiv acolo, in niciun caz aici, in niciun caz despre mine.

Edited by Gandalf the White

In alta ordine de idei, dar in acelasi spirit, de ce va deranjeaza pe voi ca sunt eu mod daca spuneti ca nu fac nimic de un an? Doar nu e un numar limitat de moderatori si tin eu locul ocupat pentru nu stiu ce mic geniu ascuns sub titulatura de user? Nu? Daca sunt inutil, sunt si inofensiv. De ce va deranjeaza?

Sau va deranjeaza faptul ca am intervenit in legatura cu voi atunci cand a fost cazul si am considerat ca a fost incalcat regulamentul?

Treaba lui ce lectureaza, bine c-o face, spre deosebire de alti moderatori. Singura pierdere e ca mai prindea subtilitati in "ale moderatului". Cu MoWeed si trupa de cercetasi mi-e teama sa nu ne-o furam mai rau. Astia au tendinta sa fie fixisti.

Da, chestia e ca ai cam intervenit preferential.

Doi la mana, mi-e o lene groaznica sa caut in arhiva. MoWeed a marit personalul special sa acopere tot forumul sau asa zicea el. Pe cand un raport, o linie trasa, o maslina? Ion si altii 2-3 ca el, de exemplu, ce au facut?

Edited by Joga Bonito

Cat despre intrebarea ta, ca sa-ti raspund totusi, la momentul actual fcsteaua.ro are utilizatorii divizati in mai multe directii. Ergo, nu exista nimeni care sa reprezinte toata comunitatea fcsteaua.ro Exista persoane care pot reprezenta o directie. Nici macar aici Gandalf nu se incadreaza. Gandalf nu poate fi reprezentativ pentru multimea utilizatorilor care-l urmeaza pe Gandalf.

Suntem mai rau decat FC Steaua...Barem acolo merg lucrurile intr-o directie, cum vrea supremul Jiji...

Nu despre asta era vorba, ca e o multime care-l urmeaza pe Gandalf, nu mai denaturati lucrurile, ca n-o sa iasa nimeni in strada cu Gandalf, la miting...

Daca omul are o parere aici, brusc il bagati intr-o categorie care va convine voua, categorie care nici nu exista de altfel...

Cat despre faptul ca relatia Gandalf-fcsteaua.ro e una simbiotico-parazitara, ce sa zic, ma abtin, dar gandeste-te ca ce-ai spus face rau in primul rand imaginii site-ului...

Cat despre faptul ca relatia Gandalf-fcsteaua.ro e una simbiotico-parazitara, ce sa zic, ma abtin, dar gandeste-te ca ce-ai spus face rau in primul rand imaginii site-ului...

Aici e o chestie de unghi din care privesti. Eu am spus o data chestia asta, Gandalf s-a luat de gat in public cu altii din staff de nenumarate ori, spunand lucruri mult mai grave si mult mai urat exprimate. Si aia a facut rau imaginii site-ului. Sau alea nu se pun?

In alta ordine de idei, dar in acelasi spirit, de ce va deranjeaza pe voi ca sunt eu mod daca spuneti ca nu fac nimic de un an?

Nu noi spunem asta, TU singur recunosati asta (stii si unde) si spui ca nu vrei sa renunti la functia de moderator. Intrebarea e DE CE?

Daca sunt inutil, sunt si inofensiv. De ce va deranjeaza? Sau va deranjeaza faptul ca am intervenit in legatura cu voi atunci cand a fost cazul si am considerat ca a fost incalcat regulamentul?

Nu, nu esti deloc inofensiv, aplici regulamentul in mod fragmentar si tendentios, pentru mici interese meschine, cum ar fi sa nu sa simta lezate niste nume pe care le limbaresti, in stilul caracteristic care te-a si facut moderator. Slugarnicia postarilor tale fata de Stan, SSk si aia care erau pe functii cand ai inceput tu, e absolut notorie. Acum, doar iti continui cariera in acelasi mod in care ai inceput-o.

Ai facut abuzuri uriase, dovedite si ignorate, ai incercat prin spate si alte porcarii - pe care nu le stie lumea, dar le stiu toti colegii tai - si esti compromis, in calitatea unuia care sa asigure moderarea.

Aici e o chestie de unghi din care privesti. Eu am spus o data chestia asta, Gandalf s-a luat de gat in public cu altii din staff de nenumarate ori, spunand lucruri mult mai grave si mult mai urat exprimate. Si aia a facut rau imaginii site-ului. Sau alea nu se pun?

Nu te supara, dar ai un stil aparte in a denatura lucrurile, ceea ce spune cineva, nu stiu daca voit sau nu.

Eu ce-am spus era legat strict de afirmatia ta anterioara, nu de faptul daca si Gandalf a facut sau nu lucruri ce au daunat imaginii site-ului...

S-o lasam asa...

Intrebarea e DE CE?

Omule, dar asta e intre mine si restul staff-ului, nu crezi? Sau numai intre mine si mine. Nu te priveste pe tine de vreau sa continui cu moderarea.

Dar ca sa-ti raspund totusi la intrebare, am motivele mele. Pe care nu le voi expune aici pentru ca nu doresc sa jignesc anumite persoane.

Nu, nu esti deloc inofensiv, aplici regulamentul in mod fragmentar si tendentios,

Pai hai sa ne lamurim, Gandalf, sau mai bine lamureste-ma tu pe mine. N-am facut nimic de un an, da? Tu te referi aici la aplicari ale regulamentului fragmentare si tendentioase mai vechi de un an?

niste nume pe care le limbaresti, in stilul caracteristic care te-a si facut moderator.

Slugarnici

L.E. Gandalf, imi asum tot ce scriu. Sunt la munca, am net prost, un wireless gratuit de la fostu domn primar Tusac, am editat postul ca sa adaug un raspuns pentru red&blue boy si asta s-a intamplat. Ai te rog bunavointa sa pui un print la postul initial daca ai cum.

Edited by axl

1. Deci, nu te retragi ca ai motivele tale si-i consideri pe ceilalti colegi ai tai incapabili sa asigure moderarea fara tutela ta luminata.

2. Nu faci nimic de un an, IN AFARA de a pogora tutela luminata pentru a face abuzuri - dovedite si nesanctionate.

3. Am zis la nimereala SSK si Stan, s-a potrivit la unul, cert e ca-ti merge limba la fel ca atunci.

4. Aici ai un tupeu cam mare. Tu esti singurul care a facut lucruri din astea.

5. Lasa-i pe "toti" sa vorbeasca, tu vorbeste in numele tau personal si al coltului de Luat la Misto, acolo e fisa postului, acolo esti incadrat. Nu-ti asuma altceva decat pe tine.

Inca odata, indiferent cat de fidel cititor al revistei "Psihologia pentru toti" esti, prezinta fapte, pentru ca nu ai pozitia morala din care sa emiti judecati.

Tu, in afara intoxicarilor puerile, nu poti sa vorbesti de caracter, dar poti sa dai oamenilor exemple concrete, de fapte pe care le-am facut, cu subiect si predicat, si sa-i lasi pe ei sa traga concluzia.

Si, la final, spre marele dezavantaj al tau, in activitatea fiecaruia raman faptele. Jigniri, minciuni, zvonuri otravite menite sa abata atentia si sa acopere rahatul, trec. Raman faptele!!!

Later Edit: axl, domnule moderator, da dovada de barbatie si repune postul initial, la care am raspuns. L-ai scris, acum asumati-l exact cum l-ai scris, nu fi si las, pe langa toate celelalte.

Axl, ssta deja e a treia replica in care faci aluzie. Nu ne mai tine in suspans! Ce a facut omul de a ajuns un caracter atat dubios? In afara sa fie corect si cu coloana? Probabil ca nici eu nu m-as integra in colectivul vostru, dar asta nu ma face automat un personaj cu caracter defectuos.

Edited by Joga Bonito

Gandalf, esti parsiv si dovedesti inca o data ca esti un frustrat cu grave probleme comportamentale, nici nu ma mai obosesc sa-ti raspund la acuze pt ca ai intrecut limita bunului simt.

Inteleg ca suntem oameni diferiti si nu putem sa avem aceleasi pareri, dar sa ataci un om continuu doar pt ca asa vrei tu mi se pare o mare marlanie.

Daca vrei sa mai continui pe siteul asta iti propun sa iti revizuesti atitudinea si sa-ti lasi frustrarile acasa.

Intelege odata pt totdeauna ca eu nu am sa ma retrag de aici doar pt ca vrei tu si alti 4-5 insi.

Eu am depus mult efort in proiectul asta si tin prea mult la el ca sa-l las pe mana unui Gigel necunoscut.

Inceteaza sa mai pui la cale mici revolutii pt ca nu o sa-ti mearga! Daca continui in stilul asta iti promit solemn ca o sa primesti ban si tu si cei care intretin starea asta de scandal pe forum.

Nu suntem aici pt ca suntem prieteni sau ne intelegem bine, dar se presupune ca avem o iubire sau un scop comun, deci daca vrem cu totii binele Stelei si al siteului, propun sa isi vada fiecare de treaba lui. Nu poti sa te integrezi in comunitate, atunci esti liber sa pleci. Nu vrei sa te integrezi si sa lasi scandalul deoparte? Atunci poti conta pe ajutorul meu in a te trimite departe.

Nu ma provoca sa spun anumite chestii despre ce planuri faci tu cu alte cateva persoane de aici pt ca pot sa dovedesc afirmatiile mele, iar daca o sa reusesti sa ma enervezi suficient de mult (nu esti departe) s-ar putea sa regreti si sa te rusinezi in fata userilor de pe aici.

@red

pe siteul asta se pot spune vrute si nevrute si nu cred ca se supara cineva de aici ca ai o parere diferita, pana la urma asta e frumusetea unui forum, anume ca sunt oameni diferiti cu pareri diferite, dar asta nu inseamna ca trebuie sa toleram agitatori sau troli.

Gandalf, vorbesti ca sa nu te afli in treaba. Cum ai ajuns tu la concluzia ca axl nu face nimic?

Hai sa-ti dau un clasament elocvent:

Clipboard01.jpg

Edited by Azzido

1. Deci, in fara de jigniri, nu te obosesti sa raspunzi la acuze, chipurile pentru ca "au intrecut limita bunul simt", nu pentru ca nu ai ce sa spui.. Foarte bine, e pozitia ta: "Nu rapund!"

2. Ti-am mai explicat odata, nu pun la cale nicio revolutie, dar as participa bucuros daca s-ar indeplini conditiile necesare.

3. Discutiile, chiar si atunci cand deranjeaza, sunt doar discutii, nu sunt scandal. Ai o retorica identica cu aia de-i combati prin niste piete.

4. Comunitatea nu estu tu, axl si inca 2. Poti sa fii administratorul comunitatii, dar nu poti vorbi in locul ei si nu o poti confisca pentru interesul tau.

5. Eu te vreau plecat. E un drept legitim al meu sa te vreau plecat, dupa cum e un drept al altor 99% sa te vrea ramas. Fa-ma sa regret si sa ma rusinez de ce planuri faceam eu. Dar sa postezi tot.

P.S. Vezi punctul 3.

PS.2 Aaa, e sus in clasamentul all-time, atunci da, retrag. :))

L.E. Gandalf, imi asum tot ce scriu. Sunt la munca, am net prost, un wireless gratuit de la fostu domn primar Tusac, am editat postul ca sa adaug un raspuns pentru red&blue boy si asta s-a intamplat. Ai te rog bunavointa sa pui un print la postul initial daca ai cum.

@ axl :

Ti-ai editat un mesaj din urma, cel in care spuneai ca relatia Gandalf-fcsteaua.ro e una simbiotico-parazitara, vad c-a disparut de tot. Nu de alta, dar nu vreau sa creada lumea ca ti-am pus vorbe-n gura. :)

@red

pe siteul asta se pot spune vrute si nevrute si nu cred ca se supara cineva de aici ca ai o parere diferita, pana la urma asta e frumusetea unui forum, anume ca sunt oameni diferiti cu pareri diferite, dar asta nu inseamna ca trebuie sa toleram agitatori sau troli.

De acord, corect. Asa ar trebui, asa ar trebui sa fie...

2yyb6s5.jpg

Asta e un post facut de un rapidist foarte activ pe forumul FZR. Aceleasi cuvinte (copy-paste practic) le-am vazut aici, dar nu stiu exact daca la Inciu asta sau la lucuvegas... Daca el a postat asta, merita ban for life. Cine isi mai aduce aminte cine a postat asta, este rugat sa contacteze "autoritatile". Ofer recompensa un ban gratuit :)).

2yyb6s5.jpg

Asta e un post facut de un rapidist foarte activ pe forumul FZR. Aceleasi cuvinte (copy-paste practic) le-am vazut aici, dar nu stiu exact daca la Inciu asta sau la lucuvegas... Daca el a postat asta, merita ban for life. Cine isi mai aduce aminte cine a postat asta, este rugat sa contacteze "autoritatile". Ofer recompensa un ban gratuit :)).

Nu le gasesti la postarile lui ciuna ala, pentru ca a editat. Dar pentru ca stiam ca le-am citit si pt ca ma pliictiseam am luat la citit ...ete ce am gasit:

chodi do piÍe

mesaj Jan 22 2012, 09:20 PM

Trimis la #49

"stelist pana la moarte"

Grup: Seniori

Postari: 290

Thank(s): 52

Inregistrat pe: 17-March 10

Membrul Nr.: 68,287

<!--quoteo-->

CITAT

<!--quotec-->Inciu-Ciuna:

finalitatea ca finalitatea.confuza.dar de ce s a nascut BRUSC SI FARA GREUTATI ACEASTA ASOCIATIE?

imi permit cateva raspunsuri.

sa existe o personalitate juridica.

sa o sponsorizezi legal.

sa bagi legal bani in buzunarul unor "ultra" de la Dinamo si Steaua sud. asezonati cu sudisti wanna be de alte culori (cum ar fi ciorile fugarite de la tribuna 2)

sa poti face conferinte de presa in numele unei entitati.

sa fi lider formal al unei entitati cu nume si statut.

sa fii astfel protejat, ca lider (jandarmii rai nu ii vor arest aniciodata pe liderii care au aparut la teveu', ci numai pe dezorientatii care vin emotionati sa protesteze alaturi de alti (o secunda sa vomit) suporteri romani implicati politic.

dezorientati care confunda stanga cu dreapta si in viata de zi cu zi si care habar n-au ce inseamna stanga sau dreapta in politica.

si nu in ultimul rand, ca sa coagulezi violenta brainless in jurul unei entitati cu nume.

adica sa ii creezi lu' ultra' o echipa cu care sa tina in pauza competitionala.

ca statutul de cetatea roman nemultumit nu il scotea in strada.

protest fara hanorac cu gluga nu se iegzista, iar hanoracul nu se scoate din dulap decat daca e imbracat de un ultra stelist brat la brat cu un caine sau o cioara.

cetatenii nemultumiti nu poarta hanorace.

deschideti ochii,hahahahahahha.<!--QuoteEnd-->

<!--QuoteEEnd-->

Esti prea destept pentru noi, muritorii.

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...29671&st=40

Edited by drvladyk