SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

Cu tot respectul pentru toata lumea, eu nu cred ca Azzido e marea problema a acestui site. O avea si el propria lui crescatorie de paduchi, CA TOATA LUMEA, insa ma indoiesc sincer de faptul ca raporteaza cresteri excesive de productie.

Your imaginary friends think, de asemenea, ca ai reprosat urmatorul lucru colaboratorilor tai:Ba, voi de ce stati si nu interveniti niciunul cand fac astia misto de mine pe forum... Daca asta-i problema ta cu siteul asta - de imagine si de cum arati - si daca o avea dreptate imaginarul asta, daca te smiorcaiai sau nu, sau daca sunt doar colportari, stii tu mai bine.

In orice caz, cand te mai trezesti dimineata cu glicemia joasa, sau esti nervos cu nervii, e recomandat un Snickers, un Twix, un ceva calmant. Ca daca nu, iti armezi pulanul din dotare si incepi sa dai in primii nevinovati de-ti ies in fata. Si dai cu simt de raspundere si dai si cu volum, cate 2-3 dintr-un foc. Pe urma, cand iri revin mintile, esti nevoit sa recunosti sa ca ai luat deciziile extreme din cauza nervilor pe care-i ai si pe care nu poti sa ti-i controlezi. Combinat cu (asteptarea) reprosul ca nu-ti sunt acoperite de altii derapajele astea nervoase finalizate cu solutii extreme, concluzia e ca ar trebui sa ai mare grija cu funia amintita.

@Gandalf Inciu chiar nu era nevinovat. Hai sa nu mai cautam scandal cand nu trebuie. Ala era un troll cu mari probleme psihice.

Cum zicea si Lari, fiecare are crescatoria lui de paduchi. Dar acum nu e cauzul sa facem din tantar armasar. A gresit si azzido de multe ori .. dar acum a facut ce trebuia sa faca.

Nu Inciu e subiectul, nu ma intereseaza daca e mincinos, rapidist sau gabor.

Altele sunt subiectele, dar, ca de obicei, ratam eroic orice ocazie posibilitate de a face pasi spre normalitate.

Nu e vorba de asta. Spune-i clar care sunt motivele. Nu te ascunde dupa inciu.

Si eu nu sunt de acord cu multe din actiuniile lui. Dar nu stau sa-l atac gratuit imediat dupa o chestie facuta de el.

2yyb6s5.jpg

Asta e un post facut de un rapidist foarte activ pe forumul FZR. Aceleasi cuvinte (copy-paste practic) le-am vazut aici, dar nu stiu exact daca la Inciu asta sau la lucuvegas... Daca el a postat asta, merita ban for life. Cine isi mai aduce aminte cine a postat asta, este rugat sa contacteze "autoritatile". Ofer recompensa un ban gratuit :)).

@Bogdan

Motivele sunt cele paracunoscute.

In fapt, e doar unul: Azzido este responsabilul principal pentru degradarea uriasa a siteului fcsteaua.ro.

Degradare pe toate planurile: calitatea articolelor, numarul lor, calitatea discutiilor, traficul, calitatea atmosferei, lipsa oricarei perspective de imbunatatire, lipsa oricarei intentii de a recunoaste starea de azi, ponderea siteului in lumea stelista, trafic. Nu mai vorbesc de principii si alte alea, doar de lucruri evidente.

Puterea, exercitata prea mult, ajunge sa te imbete. Cand nu te imbata, te molesete, te face nesimtit, iar cei care sunt nesimtiti de la natura ajung chiar altfel.

Azzido, caruia nu-i contest buna-credinta, a ajuns un fel de tatuc, nu mai poate da nimic, a dus siteul intr-o fundatura din care nu-l poate scoate (nici macar nu incearca), si-a creat o camarila care-l sustine si care este sustinuta de ei, confiscand, in opinia mea, principiile pe care s-a creat tot ce era mai bun in zona asta si pe care chiar el le-a urmarit si manifestat

1. Moderatori care nu fac nimic, "nu stiu ce e de facut, nu am chef de nimic, dar totusi as vrea sa raman in continuare", spunea unul dintre ei.

Moderatori care nu modereaza, nu intra in discutii, nu le provoaca, nu le sustin, nu corecteaza greseli evidente, nu sterg postari, nu incurajeaza dialog, ci sunt doar niste militieni care se trezesc odata la 2 luni sa maoi futa cateva pulnae pe ochi unuia. Nu ajuta dialogul, in schimb descurajeaza incercarile putinilor care se mai incumeta.

2. Regulament care nu se aplica, care este ignorat, aproape uitat, invocat fragmentar si tendentios, altfel pentru fiecare caz asemanator, in functie de un interes sau o parere personala. In fapt, tara lui papura-voda.

3. Abuzuri nesimtite, dovedite (cazul axl e notoriu) si magarii felurite (scos banul pe blat lui xray) trecute cu vederea, ingropate si mers mai departe. Unul dintre moderatori a facut publice datele personale furate din admin, unui coleg, a primit o bataita si apoi a fost reprimit, pentru a 10-a oara, sa se lafaie pe-acolo.

4. Redactori care nu sunt redactori, frecventa ridicola a editorialelor, initiativa zero, nu sunt completate topicele cu stiri de ziar (un copy-paste amarat de 10 secunde), nu sunt preluate articole importante din presa, practic nu se face nimic. Siteul exista dupa ureche si din initiative si eforturi strict personale, in afara echipei lui Azzido.

5. Articolele legate de Steaua care au tinut la un nivel minimal standardul calitativ al siteului, in ultimul an si juimtate sunt postate de presedintele si purtatorul de cuvant al AISS. Daca n-ar fi fost ei doi, siteul condus de azzido, nu ar fi avut nici interesul, nici dorinta nici nimic, de a le prelua. Ca sa inteleaga toti, se scriu articole, dar din toti moderatorii si redactorii care sunt degeaba, nu se gaseste macar unul singur care sa le posteze. Trebuie apelat la seful AISS si la purtatorul de cuvant, ca sa faca treaba asta.

6. Atmosfera generala de feuda, de dictatura plictista, de nesimtire, dezinteres, amatorism, oboseala cronica. Nu vorbim de calitate, care e altceva, vorbim de lucrurile astea minimale. Atmosfera care descurajeaza orice initiativa din interior si care blocheaza orice aport din exterior.

Nicio strategie, nicio incercare de creare a unei echipe, nicio incercare de dialog, niciun program, niciun "hai s-o luam toti de la zero, fiecare cu asta-asta-asta", niciun "bai, e fututa rau, ce dracu facem?" - nimic. Doar "cui nu-i place, poa sa-i dea cu praf de mers".

Adica, un blocaj evident, o CADERE CALTITATIVA, de PONDERE, de IMAGINE, o fundatura in care cel care a condus pana cum, Azzido, a dus siteul. Din fundatura, Azzido nu doar ca nu face nimic ca sa iasa, dar chiar ii place in ea.

Daca noua nu ne place, suntem invitati politicos sa mergem in alta parte, internetul e mare, Azzido si cativa lachei au confiscat ce era de confiscat si au curul prea mare pentru a-i mai da jos.

Cam astea sunt motivele, le-am spus si cu altele ocazii.

@noname, exista si posibilitatea, neexplorata probabil, ca amandoua loazele sa fie ciordit de altundeva textul si sa-l fi asumat.

2yyb6s5.jpg

Asta e un post facut de un rapidist foarte activ pe forumul FZR. Aceleasi cuvinte (copy-paste practic) le-am vazut aici, dar nu stiu exact daca la Inciu asta sau la lucuvegas... Daca el a postat asta, merita ban for life. Cine isi mai aduce aminte cine a postat asta, este rugat sa contacteze "autoritatile". Ofer recompensa un ban gratuit :)).

Nici Inciu, nici Lucuvegas nu au postat aici asa ceva, 'tu-ti butonu' ala "Gaseste Postarile Membrului". :rolleyes:

@Gandalf

Nu Azzido e de vina ca oamenii nu mai au chef sau ca nu se mai implica. El nu poate fi si admin si redactor-sef si moderator-sef.

Si cred ca n-ai nimerit bine capacu' de alba-neagra la faza cu purtatoru' de cuvant. :clap:

Edited by Lari

Basescu si Azzido la puscarie!

Gandalf si Kellerman nu sunt reprezentativi pentru comunitatea fcsteaua.ro. Sunt extreme unite de o idee fixa.

In momentul in care doi, trei forumisti pe care ii respect imi vor spune ca-s inutil ma voi gandi serios sa dispar de-aici. Pana atunci, tandemul malefic Gandalf - Kellerman e liber sa faca spume in continuare.

AXL, abuz de putere.

Cand o sa revizuiti ce face axl ? adica pe bune, omul asta e activ o data la 3 luni, si atunci cand revine, imi da mie warn si pleaca inapoi in vacanta.

Si inca sunt nemultumit cu ACTIVITATEA (asa cum zice topicul) moderatorului axl. Care este activitatea acestui moderator in ultimele luni ?

Revizuiti, va rog, ce fac eu. Daca e abuz de putere sa fiu sanctionat.

Apoi, sa se numeasca o comisie care sa aleaga 3 reprezentanti care sa cerceteze apoi activitatea mea in ultimile luni. Kellerman, te rog sa precizezi cam cate ultime luni. Acei reprezentanti sa alcatuiasca un raport exact al activitatii mele, raportul sa fie inaintat unei alte comisii care sa traga concluzii, concluzii apoi aduse la cunostinta Comisiei pentru Stoparea Abuzurilor pe Forum. CpSApF va numi apoi un comitet si asa mai departe.

Apoi, colegilor moderatori, doresc sa va aduc aminte despre urmatorul paragraf din Regulament:

6.9 Postarea pe forum a datelor private a altor utilizatori din varii motive se considera incalcare grava a prezentului regulament si se sanctioneaza cu ban IP. Prin date private se intelege orice detaliu ce poate duce la identificarea respectivului utilizator, de la fotografii pana la i.d.-uri de messenger, precum si orice alte date considerate de moderatori ca fiind private.

Dupa care va indrum aici, postarea nr. 2.

Imi rezerv dreptul sa nu aplic eu regulamentul in acest caz.

Gandalf nu este reprezentativ pentru fcsteaua.ro ?! :| Jumatate din userii site-ului nu stiu sa se exprime in scris precum Gandalf. Mi s-a parut mie sau omu` a luat parte ca organizator la Concursul acela cu Echipa istorica?

Da, Gandalf nu este reprezentativ pentru fcsteaua.ro. Ii recunosc meritele, ii admir puterea de munca, il stimez pentru convingeri, dar il detest pentru ingustimea gandirii, pentru aroganta nejustificata, pentru siretenia stravezie, etc.

Si impreuna cu Kellerman, care-i opusul, nu e reprezentativ pentru fcsteaua.ro.

LE. Pe tine, Blindica, te respect. Ma vrei out?

Edited by axl

Zau axl, acum trebuie sa nu mai punem poze cu peluzele pe forumuri, sau videouri, sau practic orice informatie, pentru ca reprezinta date cu care pot fi identificate unele persoane. Nu mai pronuntati numele Becali George pentru ca poate fi identificata aceasta persoana.

Hai sa nu ma apuc sa caut pe la topicul de offtopic cate poze cu diferite persoane ai pus tu (cel mai recent care imi vine in minte este ala cu fetele alea irlandeze sau de ce natie erau care au dormit la tine sau ceva de genul ala).

Keep on hating bro.

Regula aia e aberanta, si pun pariu ca a fost pusa acolo cu intentia de a proteja alte detalii, cum ar fi numere de telefon, adresele anumitor persoane, etc, nicidecum incercarea de a face misto de un specimen care trebuia banat de multa vreme.

Edited by Kellerman

Kellerman, se pare ca nu esti atent nici cand ti se atrage atentia.

6.9 Postarea pe forum a datelor private a altor utilizatori din varii motive se considera incalcare grava a prezentului regulament si se sanctioneaza cu ban IP. Prin date private se intelege orice detaliu ce poate duce la identificarea respectivului utilizator, de la fotografii pana la i.d.-uri de messenger, precum si orice alte date considerate de moderatori ca fiind private.

gata boss, m-ai prins, baneaza-mi ip-ul acum. se simte aerul de superioritate, zici ca tu l-ai prins pe corleone in actiune. meriti o statuie axl.

daca intre mine si Bogdan, il preferati pe Bogdan, n-aveti decat

Hai sa nu ma apuc sa caut pe la topicul de offtopic cate poze cu diferite persoane ai pus tu

Regula aia e aberanta

Hai ca m-ai facut sa rad.

Deci cand regula aia putea fi folosita impotriva mea era buna. In momentul in care nu mai poate fi folosita impotriva mea e aberanta.

Ca sa mai bat un cui in cosciug, Kellerman, regula aia EU AM SCRIS-O.

Hai ca m-ai facut sa rad.

Deci cand regula aia putea fi folosita impotriva mea era buna. In momentul in care nu mai poate fi folosita impotriva mea e aberanta.

E aberanta oricum, impotriva oricui va fi aplicata. Eu doar ti-am spus ca daca o aplici in cazul meu, trebuie sa o aplici in cazul MULTORA dintre utilizatorii de aici, care au folosit-o si nici macar nu s-a autosesizat nimeni, dar la mine a iesit repede in ochi.

Pana si azzido a incalcat-o acum cateva zile, cand l-a banat pe Inciu. Chiar daca numele lui inciu nu e <xulescu> zamfirescu cum spune el, doar faptul ca a mentionat cum nu il cheama (pentru ca asta PUTEA fi numele lui) inseamna ca a dat datele unui alt user.

Ca sa mai bat un cui in cosciug, Kellerman, regula aia EU AM SCRIS-O.

de ce nu ma mir... doar de useri ca tupac, Adrian, robert ati reusit sa scapati, ma rog, sa ii alungati, urmeaza gandalf si eu. misto rau Sherlock.

Mersi ca mi-ai zis ca tu ai facut regula aia aberanta, ti se potriveste, lol.

funny-pictures-bravo-bunny.jpg

Repede repede, cauta sa vezi cine-i iepurila asta, ca i-am dezvaluit datele.

Edited by Kellerman

useri ca tupac, Adrian, robert, gandalf si eu.

tupac, gandalf

Tupac, care mi-e drag, a ales singur sa faca o pauza. S-a retras ca un filosof ce e, la tara. De Gandalf n-am nici cea mai mica intentie sa scap. Ba din contra, il vreau cat mai activ pe domeniul lui.

robert, eu.

Robert a ales singur sa se retraga. Nu neg ca m-a bucurat alegerea lui. La fel cum recunosc ca m-as bucura daca s-ar gasi cineva care sa aplice articolul 6.9 si sa-ti dea o pauza.

@ Axl : n-am de ce sa te vreau eu OUT,doar ca Gandalf mi se pare destul de open-minded si o ''voce'' destul de decenta pentru exprimarea nemultumirii fata de ceea ce se petrece la Steaua.Nici nu ma intereseaza ce probleme are cu Administratorul sau cu tine,de aceea mi-am exprimat un scurt punct de vedere.Succes!

Te-ai intrebat si de ce s-au retras ? categoria de oameni (hai sa ii numim asa) din care face parte Bogdan e una din cauze.

Gandalf, ai o imaginatie cam bogata. Cred ca ai fi avut o cariera de succes in SRI, sau poate ca ai o cariera de succes prin institutii de genul asta. Iti pot spune pe scurt ca esti un mic manipulator, iar cele enumerate de tine ori sunt neadevarate, ori sunt inventate de tine cu scopul de a ma discredita. Problema este ca sunt multi oameni de pe forumul asta care ma cunosc destul de bine si stiu ce am facut si ce nu, drept dovada ca nu iti aproba nimeni aberatiile de mai sus. Oamenii ma cunosc pe mine, am stat langa ei pe stadion, pe la mitinguri, sectii de politie sau la o bere, stiu unde locuiesc, unde lucrez, o cunosc chiar si pe sotia mea. Tu cine esti? Un dubios cu personalitati multiple, fara identitate, fara oameni care sa garanteze pt tine. Ai putea chiar sa fii gabor iar lumea sa te ia de mare stelist.

La ultima sedinta s-a hotarat sa las mana libera moderatorilor si redactorilor sa fie condusi de alte persoane, ceea ce am si facut. Rezultatul? Azzido e de vina :stupid:

Azzido nu face, Azzido nu drege. Vrei exemple concrete ? 4 sau 5 articole din cele de pe prima pagina sunt postate de mine. Ar mai fi ceva de spus ? :finger:

Te-ai intrebat si de ce s-au retras ?

Cu Tupac am avut o discutie foarte decenta in care mi-a spus ca este foarte scarbit de situatia de la club. Despre Robert am aflat prin terti ca s-a retras din motive de sanatate.

Ai putea chiar sa fii gabor iar lumea sa te ia de mare stelist.

Cu siguranta avem gabori civili printre noi, dar asta le-ar intrece pe toate si ar fi o insulta la intreaga institutie a tarii, ca un gabor sa aiba gradul asta de inteligenta si sa se poata exprima si sa scrie articole in modul in care o face Gandalf :))

Ar fi subacoperirea subacoperirii.

P.S. Duminica e Liverpool - Man United, Kellerman cum se mai plange de arbitraj?

Edited by *Alecs*

@ Azzido, ce este neadevarat din cele spuse de mine? Care sunt inventate si care sunt neadevarate? Dar concret, cu subiect si predicat.

Pentru ce muti mortul pe Academiei si aduci in apararea ta elemente care nici macar nu au fost aduse in discutie, cu atat mai mult sa fi fost atacate? Ti-a contestat cineva buna-credinta si tot ce-ai facut bine? A spus cineva ceva de faptul ca ai fost sau nu pe stadion sau la proteste, sau daca-ti cunosc sau nu familia? Interesaza pe cineva persoana ta, daca ai CNP sau daca ai baut bere?

Tu nu esti suporter, nu intereseaza pe nimeni cine te cunoaste si cine nu, sau ce identitate ai, tu esti un administrator pe nume Azzido. Existi doar virtual. Asta e discutia, astea sunt faptele, astia suntem noi. AICI. ATAT

Poti sa fii femeie, poti sa fii transsexual (sau gabor, ca tot ai o obsesie). In discvutie e Azzido administratorul. Nimeni nu te-a acuzat de lucrurile pe care le aperi. Iar lucrurile de care ai fost acuzat, nu le poti apara, ca sunt absolut evidente.

Le poti doar acoperi cu "dubios cu personalitati multiple, fara identitate, fara oameni care sa garanteze pt tine. Ai putea chiar sa fii gabor iar lumea sa te ia de mare stelist."

Ce am facut eu, cine garanteaza pentru mine, ce identitate am, as putea fi chiar gabor, poate am o cariera in institutii?

Esti extrem de penibil, Azzido. Extrem!

Da, Gandalf nu este reprezentativ pentru fcsteaua.ro. Ii recunosc meritele, ii admir puterea de munca, il stimez pentru convingeri, dar il detest pentru ingustimea gandirii, pentru aroganta nejustificata, pentru siretenia stravezie, etc.

Spune-ne atunci cine e reprezentativ pentru fcteaua.ro? Ala nu, ala nu.Cine e?

Ca vad ca unul care a facut destule lucruri pentru site in ultima vreme, poate cele mai multe intr-o perioada asa scurta, ma refer de cand e inregistrat, nu e considerat ca fiind reprezentativ...

Degeaba ii admiri puterea de munca, lucru pe care cred ca-l spui doar asa de altfel,daca spui ca e ingust la minte.Iti spun eu ca unul ingust la minte n-ar reusi sa scrie, sa aiba exprimarea pe care o are Gandalf...

Cat despre aroganta nejustificata, cand realizati asta, cand nu e de acord cu voi, cand va spune ceva ce nu va convine?

Spuneti ca are imaginatie bogata...Daca si articolele lui au fost scoase tot din imaginatia asta bogata...

Pacea fie cu voi...