SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

Kellerman, esti off-topic. Daca sanctionez off-topicul iei 14 zile de ban. N-o so fac. Nu-mi raspunde aici. Respecta regulamentul.

As avea o doleanta. Faceti plangerile aici si nu pe privat. Pentru ca o rugaminte pe privat imi suna ceva genul: "hai ca ii zic eu lui ca il stiu ca ma asculta". Faceti reclamatiile pe forum, unde pot vedea toti moderatorii. Iar pentru cei care recurg la jigniri as avea atat de spus: aratati ca sunteti superiori (asa cum va credeti) printr-o replica decenta si la obiect. Nu cum a dat Ronnie sau cum mai dau altii. Inainte de a apasa butonul "Adauga Raspuns" ganditi 5 minute si apoi apasati. Asta ca sa ne intelegem bine.

I-am scris un mesaj lung lui Azzido acum 2 zile despre axl si inca nu am primit raspuns.

exact, nu o sa primesti. posteaza aici si o sa-ti raspunda cine trebuie.

Sa-mi explice si mie cineva care e rolul moderatorilor.

Pe topicul de discutii despre premiere league, pe langa ca s-au adunat sa se ia de un utilizator, care a fost ulterior banat, au lasat sa faca toti care au vrut offtopic, sa ameninte(in cazul lui LRP) si sa injure(redondo).

Spune-mi si mie, Caline, sa stiu, la ce dracu ii folosesti?

Ca sa fie amuzanti? Sa faca atunci un Joke Squad si sa lase pe altii la moderare.

Cand am propus moderatori noi, am crezut ca se vor schimba niste lucruri. Eu vad ca e exact la fel. Se modereaza preferential.

Daca ala il injura pe ala pe care am eu boala, lasa ca e bine. Nu conteaza.

Daca injura ala pe care am eu boala, ban!

Ce-i bataia asta de joc?

La ce mai pastrezi regulamentul ala daca nimeni nu-l respecta?

Si iti scriu aici ca utilizator. Ca nu mai am chef sa fac parte dintr-o echipa unde se intampla mizerii din astea.

Propun sa fie facut un nou regulament in care sa fie trecute niste puncte:

1. Ala care ii injura pe cei carora le place Barcelona, sa fie laudat.

2. Ala care injura pe Manchester United, sa fie banat permanent.

Si tot asa in functie de preferintele fiecaruia.

Spuneti, ca sa stie lumea, ce echipe e ok sa iti placa si ce echipe trebuie sa le urasti.

p.s.

Nici acum nu au fost sterse mesajele alea in care Mihai ma jignea.

Dar daca indraznesc sa spun ca nu va faceti treaba... Doamne fereste!

Ba tu esti sanatos la cap mincinos ordinar ce esti...eu am luat ban ca am vorbit indirect despre tine desi tu facusei asta de zeci de ori...am dat si eu acolo report pentru ca ai vorbit indirect despre mine...si ce injuratura am tras eu? Ala a jignit toti utilizatorii din zona Moldovei, eu si LRP doar am luat atitudine si atat...de ce nu ceri ban pentru ala?! pentru ca il folosesti pe mess si-i transmiti sa-l injure pe Ronnie...tu crezi ca nu si-au dat ma toti seama ce curva de om esti?!

Edited by stockton

au lasat sa faca toti care au vrut offtopic, sa ameninte(in cazul lui LRP) si sa injure(redondo).

ce amenintare am facut eu mai tata? explica aici punctual.

Am spus ca daca as fi fost moderator il eliminam pe un utilizator care a jignit/pus intr-o postura umilitoare o regiune a tarii/locuitorii ei. Lucru care nici nu vad ce amenintare este intrucat nu este ceva fizic, i-am spus ca l-as elimina din comunitate daca mai are iesiri din astea la adresa locuitorilor tarii.

Cat despre off topic am justificat, vezi de treaba peste tot exista devieri hai sa nu devenim mai catolici decat Papa unde nu este cazul.

Calmeaza-te LRP, nu o da in redondisme. Ca nu am dat exemplul ala ca sa iti fac rau. Am dat doar ca sa arat ca unii nu-si fac treaba sau si-o fac cu interes.

Cred ca esti destul de corect incat sa recunosti ca, daca ai fi fost moderator:

1.Cel putin ai fi editat postarea lui Vlad Bogdan in care vorbea de moldoveni.

2. Nu ai fi permis sa vina altul si sa continue cearta.

Zic asta ca te vad asa mai strict.

Am dreptate sau nu?

Asa trebuie sa isi faca mozii treaba sau nu?

redondo

M-ai dibuit, frate.

Eu i-am platit pe toti sa vina sa te injure pe tine si sa ceara ca ronnie sa fie scos de la moderare sub pretextul ca e moderator slab.

Altceva?

p.s. Iar m-a jignit domnul clona, a doua oara pe ziua de azi, dar sunt sigur ca moderatorii nu isi vor face treaba.

Calmeaza-te LRP, nu o da in redondisme. Ca nu am dat exemplul ala ca sa iti fac rau. Am dat doar ca sa arat ca unii nu-si fac treaba sau si-o fac cu interes.

Cred ca esti destul de corect incat sa recunosti ca, daca ai fi fost moderator:

1.Cel putin ai fi editat postarea lui Vlad Bogdan in care vorbea de moldoveni.

2. Nu ai fi permis sa vina altul si sa continue cearta.

Zic asta ca te vad asa mai strict.

Am dreptate sau nu?

Asa trebuie sa isi faca mozii treaba sau nu?

Nu stiu ce intentie ai avut tu cand ai scris, eu am inteles din mesajul postat de tine ca eu l-as fi amenintat pe utilizatorul respectiv si ca nu am fost sanctionat.

Daca tu ai scris in sensul urmator, mea culpa:

ca a trebuit sa vina LRP sa protesteze ca inca nu s-a luat nicio masura fata de o incalcare a regulamentului atunci da, de acord, dar repet din formularea ta reise ca eu l-am amenintat pe ala si ca am facut offtopicul.

uite mai jos postarea mea

Capture.JPG

Pai normal ba ca la un moment dat se enerveaza omu si te face ... Ti-a spus Alecs atat....ciocu mai mic ca nu esti tu in masura sa-i judeci pe altii daca simpatizeaza sau nu cu echipe straine...ai raspuns introducand fraza "nonstelistul redondo". pentru provocarile astea repetate exista ban? Tot tu faci offtopic, tot tu provoci, tot tu apari si faci scandal...nu-mi pui tu mie pumnu-n gura ba, intelegi? Esti un nimic pe forumul asta.

LRP...normal ca asta reiese...si ai spus clar ca daca ai fi fost mod l-ai fi banat imediat...nu cum cere asta, sa fi editat postul.

Edited by stockton

E 1 dimineata, sunt mort de somn. Am vrut doar sa semnalez ca nu isi fac aia treaba, nu sa iti fac probleme. Daca isi faceau treaba si textul lui Vlad Bogdan era editat iar lui ii era trimis un mesaj in care i se spunea ca e ultimul avertisment, sunt sigur ca nu se ajungea mai departe.

Din pacate, regulamentele sunt facute ca sa... nu stiu... sa fie iertati moderatorii care incalca regulamentul.

Auzi, Adriane? Pai de ce doar PM lui Vlad, ma? Ca ala, cand se apuca, incepe cu flegme in stanga si in dreapta si da in lume pe baza locatiei in care traiesc. Baiatul e jmecher de Transilvania, se pisa pe toata lumea care nu e de acord cu el sau care injura pe Chelsea ori pe nu stiu care echipa straina; acum, daca s-a pisat, warn non-stop din partea mea - pana o da in eurezis.

Si acum, din partea mea, pe rand, fara discriminare: MUHUIE : Chelsea, MU, liverpoool, bayern, real, Barcelona, Ajax si celorlalte cluburi pe seama carora va certati voi. Sanatate.

Edited by Stanici

PM pentru inceput, Stanici. Eu am vazut ca asa zice regulamentul. Ii dai PM si ii stergi postarea, daca continua, avertizare. Continua iar, ban. Asa se face liniste si ordine pe site.

Nu lasand pe altii sa ii injure pe cei pe care nu ii inghiti.

Asa s-a facut si cu Robert Aeroth. A fost banat si apoi au lasat baietii sa fie deschis un topic in care el sa fie injurat. In speranta ca ce? Ca nu va mai jigni cand se va intoarce? Prostii...

Dar daca eu zic ca moderatorii nu isi fac treaba, vorbesc aiurea. Desi erau 3 moderatori activi si pe topicul respectiv cand Vlad Bogdan a scris ce a scris.

Si acum ca ai pus chestia aia de la sfarsit, o sa vezi ca vor veni baietii sa te ia la intrebari. Pentru ca aici e site de fotbal, nu pentru Steaua. Aici se lupta fanii lui Manchester cu cei ai lui Chelsea!

Daca as propune acum ca topicele alea sa fie inchise, pentru a evita astfel de discutii, sa ii vezi cum sar toti de cur in sus.

Inca nu pot sa inteleg cum poti iubi mai multe cluburi. Unii au niste inimi asa de mari...

Edited by Adrian

Observ cu cat interes se urmaresc nemultumirile utilizatorilor aici. Mai mult, observ si cum tot ceea ce am reclamat eu e inca pe site. Injuraturile sunt la locurile lor, oamenii nu sunt avertizati, e ok.

Sat fara caini. Sau, mai bine zis, sat cu caini pe interes.

Le multumesc bravilor moderatori pentru munca depusa. In alta ordine de idei, sunt sigur ca, daca as fi injurat eu pe aici, si-ar fi facut treaba.

Felicitari inca o data!

Si daca imi permiteti un sfat, inchideti dracului topicul asta daca oricum e degeaba si reclamatiile sunt ignorate.

Eu am vazut ca asa zice regulamentul.

Ai vazut prost. Regulamentul spune sa dai avertisment verbal doar daca bara utilizatorului este curata, pe 0. Chiar si-asa, el poate sa primeasca ban direct, check:

6.2 Sanctiunile sunt progresive, dar pot fi aplicate direct unele mai mari in functie de gravitatea faptei, fapt ce ramane la latitudinea administratorilor si moderatorilor site-ului.

Da? Atunci, zic si eu asa, redondo de ce nu a primit ban pentru injuraturile de pe pagina precedenta? Sau chiar pentru injuratura adresata lui Vlad Bogdan(ca sa nu mai tot zic de mine) pe topicul cu Premiere League?

Si, din cate am vazut eu, Vlad Bogdan avea 0 la avertizare. Moweed a deschis topic nou in care i-a dat ban de 7 zile direct.

E culmea cum "moldovean" e injuratura cand e adresata cui trebuie dar "putoi" sau "curva" sau alte jigniri sunt nimicuri cand, de asemenea, sunt adresate cui trebuie.

Daca "moldovean" iti aduce ban de 7 zile, "curva" ar trebui sa iti aduca macar 3 luni. Parerea mea.

Adrian,la matrimoniale ai incercat?hai ca nu se poate sa n-ai noroc sa gasesti si tu o fata.

Oooo... inciu-ciuna... multumesc frumos!

Chiar mai aveam nevoie de niste argumente in favoarea mea.

E evident ca nici nu se pune problema ca moderatorii sa il sanctioneze pe acest baiat, din moment ce nu au facut-o niciodata cand m-a atacat pana acum.

In fine, inainte sa te bag la ignore, pentru ca nu ai chiar nimic interesant de zis, vreau doar sa te intreb ceva, cu riscul de a primi ban pe vecie de la bravii moderatori.

Ia zi, inciu-ciuna, mai mirosi barbati? Ca de batut pe Bogdan punkeru stiu ca nu se pune problema sa il bati, tu marele erou de net, care esti atat de curajos incat mirosi barbati.

Merci pentru sfatul cu matrimonialele, o sa incerc sa imi caut o fata. Tu, de asemenea, poti sa incerci sa iti gasesti un baiat pe care sa il mirosi. Mult succes!

La dracu, Adrian, bun venit in club.

Te enervezi degeaba, daca vrei sa faci o plangere, dupa spusele moderatorilor, se posteaza aici. Pai am postat aici, nothing happened. Mi s-a spus sa ii dau PM lui azzidos, i-am scris un roman. Din nou, am ramas cu madularul in mana ca vezi doamne trebuie sa postez DIN NOU, aici.

NU merge bai, nu merge, astia cand isi pun tinta pe cineva e clar, e ca la FC p!pera aici. S-au retras oameni importanti de pe acest forum, numai sa se faca loc becalistilor, sper ca sunteti multumiti ba.

Edited by Kellerman

Sfat, inainte sa mai postezi ceva citeste regulamentul sa vezi care este treaba.

bogdinho a fost avertizat verbal de axl cu ceva timp in urma sa nu mai foloseasca expresia "moldovean" cand mi se adreseaza mie deoarece o folosea, in opinia lui, pentru a ma face lui inferior, pentru ca majoritatea cocalarilor nascuti in afara Moldovei ii considera pe acestia prosti (ce conteaza ca au avut cele mai mari note de la bac?). Nu primeste nimeni 7 zile de pauza doar pentru asta. Bogdinho a luat ban deoarece ajungea la 30%. (din nou, citeste regulamentul).

Vlad Bogdan nu cred ca avea 0% din moment ce acum are 20. Mi-e greu sa cred ca MoWeed s-a apucat sa ii creasca de la 0 direct la 20, n-are nicio logica ce spui tu. Si nici nu stiu cum poti vedea tu bara lui din moment ce nu ai abilitati de moderator.

Atat eu (cand eram moderator pentru ca acum iti vorbesc in calitate de user) cat si ceilalti mozi am considerat ca mesajele ramase si acum vizibile nu se abat de la regulament, sau cel putin sunt in spiritul discutiilor.

"Esti o curva" si "sunteti niste putoi" sunt in spiritul discutiilor?

Interesant.

Pe cat pariu ca, daca eu injuram pe cineva folosind cele doua expresii, acum aveam ban 7 zile?

Si, daca "moldovean" a devenit mai nou jignire care se pedeseste cel putin cu avertisment, cum se face ca atunci cand Mihai m-a facut "ungur", pentru simplul fapt ca vin din Transilvania, el nu a patit nimic?

Nimic nu se face preferential pe site, indeed.

Edited by Adrian

Expresiile sunt altfel, de ce le modifici?

Cum sa te creada lumea mai Adriane cand tu nu ai barbatia sa pui nici macar reclamatiile exact cum sunt?

Ti-am explicat de ce sunt si acum mesajele pe forum. Daca parerea ta e alta te impaci repede cu ideea si treci mai departe, oricum nu ai ce face. Majoritatea decide.

Edited by Ronnie