SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

Lol, Lazio, dc esti nsm ku saraka fata? Poate se supy p u.

A! intre subiect si predicat nu se pune virgula.

Nu mai postati off-topic,continuati pe privat,aici moderatorii sunt stigmatizati,nu userii :tongue: Nu incercati sa distrageti atentia :biggrin:

Eu n'am nimic cu moderatorii. Poate, ca sugestie, sa fie mai duri cu cei care fac off topic. Multe dintre topicurile din saitul asta au ajuns loc de intalnire a celor care n-au loc pe simpatie.ro.

@ ss LAzio...

Lasa ma, ramai tu singuru` solitar al forumului si da-ti-o in freza cu morile de vant ca nu multi sunt aia curiosi de ce ai scris,din pacate, atat timp ca nu prea e multa lume care sa citeasca pe thread-ul asta, ce sa mai vorbim ca poate ai scris prea mult pentru unii...

Sincer eu am citit si e ok, in mare parte ai dreptate dar prea multa drama, zic. :)

Apoi,bilele mai ...gri:): Un baiat care a progresat enorm e axl23,desi la fiecare postare nu uita sa-mi spuna ca priveste din alt punct de vedere situatia si desi cand era ,ca mine de altfel,un simplu "useras" s-a vaicarit serios cand a vazut ca am avut[si inca am] toate argumentele pentru a fi total impotriva lui nanel bicolita,spunand

despre mine ca sunt un nemernic,o sechela comunista si mai stiu eu ce. Nu l-am bagat in seama.Nu e vina lui ca e asa,e vina celor care au fost responsabili de el

.................

Niste britanici care sa continue traditia fotbalului cu pase,nu niste negri si mulatri...

.................

De aceea eu nu cred ca trebuie sa ne manjim cu niste jucatori gen emeghara, Nicolita, zapata.

Iata de ce iti aduc tot timpul aminte ca vedem situatia din unghiuri diferite. Nu ma intereseaza ideologia la care aderi (si ti-as putea sugera sa faci echipa cu o persoana pe care-o desfiintezi), ma intereseaza sa n-o prezinti maselor aici, pe site-ul suporterilor Stelei.

Apoi, m-am "vaicarit" si-am cerut sanctionarea ta in cazul Banel Nicolita pentru ca, pe langa desfiintarea lui ca fotbalist, cu argumente cu care sunt in mare de acord, tu mai faceai si desfiintarea lui ca om si apartenenta rasiala, si iar, nu era locul potrivit. Probabil te-am facut nemernic, nu mai tin minte, dar imi pare hilar sa ma acuzi ca te-am numit "sechela comunista", in contextul discutiei de fata si a celor ce-au mai avut loc ar fi ca si cum as fi spus ca dreapta e, de fapt, stanga.

In rest, nu pot decat sa-ti multumesc pentru observarea si evidentierea progresului meu enorm si pentru apelativul de "baiat", mi-era dor de acest termen, nu l-am mai auzit din generala.

Eu cred ca SS Lazio e rasist , dar in fine problema lui .....

@virgiL de ce nu mai esti moderator , ai fost reclamat de vreun user de ceva ?? As vrea sa te intorci inapoi la moderat , si sa se inchida topicu asta , ca ma simt ca la Steaua aici , numai certuri si etc ....

De ce trebuie ca noi userii sa fim asa rautaciosi cu moderatorii , si cu admini , de fiecare data cand ne luam un warn , an , ne luam pe prostia noastra , ei fac decat sa aplice regluamentu , unii sunt mai asprii alti mai putin . Eu am mare experienta in luat warnuri si banuri , credetima .... si pe buna dreptate mi am luat ban permanent pe merit , chiar daca io atunci prostestam , numai cu speranta sa scap de ban .

Nu avem de ce sa ne plangem de activitatea moderatorilor , pentru ca nici nu se calca pe picioare , nici nu sunt prea putini , nici nu sunt rasisiti ca SS Lazio .... si sunt si intelegatori daca stii sa vorbesti ....

Asa ca pe topicu asta sa nu mai intra fiecare user sa ne povesteasca ca el are cosmaruri ca are 10 % warn ....si ca nu ii mai scade .

Sper sa revin Virgil ca moderator ... sau mai bine ca admin , si sa se impace toata lumea , si topicu asta sa ramana un topic parasit ....

Stau si ma minunez cate frustrari nerefulate apar pe aici, incepand de la useri contra useri, moderatori contra useri, si moderatori contra moderatori. Ah, uitasem adminii si root adminii, poate se implica si ei :D. Incep sa cred ca forumul fcsteaua.ro era un butoi de pulbere pe care acest topic l-a facut sa explodeze...

Si ca sa fiu constructiv (cum sunt de obicei, de altfel), aparuse cineva cu o sugestie, nu neaparat pentru moderatori, dar care le-ar usura munca. Si anume ca fiecare utilizator inregistrat sa aiba o perioada de timp in care sa nu poata posta, ceva intre o saptamana si o luna. V-ati asigura ca posteaza oarecum in cunostinta de cauza si s-ar elimina (oarecum) spamuitorii si javrele care isi fac cont doar sa injure Steaua.

O a doua sugestie ar fi ca la un post editat sa apara INTOTDEAUNA cel care l-a modificat. Cum spuneam si in alt topic, i-ar permite userului sa il contacteze direct si sa discute modificarile, fara sa deschida un nou topic in care sa intrebe ce si cum si de ce, sa astepte sa i se raspunda, samd.

Si nu in ultimul rand, sa se limiteze perioada de editare a posturilor la 5 minute, de exemplu. S-ar elimina nenumaratele exemple in care cineva isi editeaza posturi cu injurii, sau isi corecteaza postul in functie de raspunsuri, etc.

@virgin

Vai` Doaaamneee.

perfect andyro , fiecare post sa poata fi modificat doar dupa un minut de la postare, am mai vazut undeva asa ceva... iar dupa 1(sau oricat) minut, sa nu mai poata fi modificat.

LE: uite un om care gandeste in folosul comunitatii

Ma lamureste si pe mine de ce nu mai e Virgil moderator ?? Oricum cred ca e o mare si foarte mare greseala ca l-ati dat afara , sau ca l-ati facut sa demisioneze .... el a fost cel care mi-a deschis prima data calea cand mi-am facut cont pe forum , a fost primu care mi-a zis ca sunt simpatic !!!!!!!! Nici daca ar fii omorat nu ar fii trebuit sa il faceti sa plece , el e cel care a contribuit la nasterea fcsteaua.ro , el e cel care a facut dreptate pe forum timp de 3 ani . Pun pariu ca si acum in sitoatia asta , Virgil stia sa va scoata din asta .... ca v-ati infundat in rahat pana la gat , nu am stiut nici o data de atmostefra asta intre admini moderatori useri .... nu imi place deloc partea neagra care am descoperit-o ieri , sper sa va impacati , si ca il puneti inapoi pe Virgil mod , si sa va cereti iertare !!!

@Danny, erai simpatic atunci cand gandeai singur, pentru tine. Repet, ai devenit o unealta de marketing. Spunei papusarei ca asta se numeste corupere de minori.

Papusara mi-a zis sa nu ma bag in asta , dar io sunt o persoana curioasa , si vreau si io sa aflu ce s-a intamplat , si chiar il vreau pe Virgil inapoi , pentru ca el e primu care mi-a dat un PM , pe vremea aia nici nu stiam cum sa raspund inapoi la PM .... si a fost asa bun cu minte .... mi-a zis sa nu mai dau posturi consecutive , dar nu mi-a zis nimic , ca imi da warn sau ban .... axl de ce nu ma susti ?? Nu crezi ca Virgil merita sa se intoarca inapoi ??

@Danny

Termina cu linguseala

@dee

Ai vrut sa zici navetele de bere

Eu zic ca ar trebui sa stie tot omul ce s-a intamplat cu Virgil ...

Papusara mi-a zis sa nu ma bag in asta , dar io sunt o persoana curioasa , si vreau si io sa aflu ce s-a intamplat , si chiar il vreau pe Virgil inapoi , pentru ca el e primu care mi-a dat un PM , pe vremea aia nici nu stiam cum sa raspund inapoi la PM .... si a fost asa bun cu minte .... mi-a zis sa nu mai dau posturi consecutive , dar nu mi-a zis nimic , ca imi da warn sau ban .... axl de ce nu ma susti ?? Nu crezi ca Virgil merita sa se intoarca inapoi ??

Danny iti multumesc pentru lobby-ul pe care l-ai facut pentru mine.

Ma maguleste intentia ta de a ma readuce inapoi, dar nu crezi ca trebuia sa ma intrebi mai inainte pe mine?

Te rog sa te limitezi la ce ai scris pana in acest moment in favoarea mea. E suficient. Multumesc pentru intelegere.

Mi-a facut mare placere , sper macar ca user sa intrii si sa postezi .....

axl de ce nu ma susti ?? Nu crezi ca Virgil merita sa se intoarca inapoi ??

Nu ma simt in masura sa trag concluzii in legatura cu moderatorul Virgil si prefer sa nu ma pronunt in aceasta privinta.

Mama mama, am lasat un pic forumul singur si ia uite ce gasesc aici.

1.

@steaua_FOREVER

Ca sã priceapã tot omu' ce zici e musai sã scri corect

Corect este: scrii.

Asa ca mai lasa-i si pe altii sa greseasca din cand in cand ...

Zici ca nu s-a luat nimeni de tine ca esti femeie. Scuza-ma si da-mi voie sa-ti zic: nu stiu daca sunt 10 useri pe sait care sa stie ca esti femeie. Nick-ul tau nu prea are sani ca sa zic asa, sa-si dea lumea seama ca posteaza o femeie

2.

@TorontoCanadaMontrealcascadaNiagara ala

Prietene, tu esti certat si cu gramatica si cu legea si vad ca asta se extrapoleaza in a fi certat cu tot, toti si toate. In primul rand, inca nu ai pus vreodata in viata ta pe site vreun post fara o greseala gramaticala. Conform logicii moderatorilor, logica exprimata chiar in acest thread (n.a. - si anume ca nu le place sa vada greseli gramaticale gretoase pe sait) ar trebuie sa fii si tu avertizat, banat si poate chiar trimis la plimbare. Dar nu meserie, tu esti chiar MODERATOR in sine ... tie nu iti aduc aminte decat ce frumos te-ai situat tu in afara legii cu proiectul "meciurile Stelei pe net, dati si voi 9$ in contu XXX si se rezolva". Asa ca tu esti un fel de Geany Mondialu, dar mult mai putin "JMECHER" ca sa zic asa. Te rog sa iei lectii gratis de la mentorul tau AICI: http://www.youtube.com/watch?v=QAfXEUEN_A8...ted&search=

3.

@SSK

Uite care e problema. Respect toti moderatorii si toti userii. Stilul meu e acelasi, chiar si cand vorbesc cu mine =)). In primul rand, mie imi place sa respect OAMENII inainte de toate. Iar asta e doar un forum, o forma grav deformata a realitatii. Eu nu il apar pe Miaus ca imi place de el sau ca suntem sau nu prieteni. Sunt mai prieten cu altii de pe acest site carora nu le-am luat apararea sau cu care m-am certat pe site (pe anumite idei). Eu am ce am cu corectitudinea regulamentului si cu logica (i-LOGICA) pe care de multe ori va bazati.

Asa cum a zis si AndyQ, regulamentul spune ca dupa 30 de zile warnu se sterge, voi nu l-ati sters anumitor useri

Spui ca moderatorii au parte de putina (mai multa) protectie, SPECIFICA TE ROG ASTA IN REGULAMENT

Problema mea in ceea ce-l priveste pe Soldatino e clara: nu ma intereseaza ce face el DEZINTERESAT si nu ma intereseaza ce fac moderatorii, e treaba lor, saitu lor. Dar ca SUGESTIE am sa spun din nou: NU MAI VREAU SA CITESC CRONICILE MECIURILOR drept stenograme ale transmisiilor TV, redactate din Iasi de Soldatino. Macar atat ;-)

Dupa parerea mea, a da Warn sau BAN unui user STELIST care are cont aici de 3-4 ani si sta si va urmareste (adaugandu-se in acest fel la acei jdemii de oameni care va dau voua rating la sait), va citeste si a pierdut la greu vremea pe aici, care are sute (poate mii de posturi daca le adaugam si pe alea vechi), este similar cu a te da Gigi Becali afara din stadion doar pentru ca nu aplauzi cand zice el. A, ok, sa injuri pur si simplu ca la usa cortului un moderator sau un alt user, indiferent cat de stelist sau cata vechime ai avea pe sait, inseamna ca ai nevoie de o pauza de aer si de realitate in mediul inconjurator. Dar daca faci o "ironie eftina", o glumita acida, mai bagi un las si marlan, mai zici un "da-o-n gura masii" etc etc ... hai sa dea cu piatra primii moderatorii zic eu, daca sunteti atat de perfecti, nu?

Dupa parerea mea, BAN si WARN ar trebui pentru toti pacalicii care fac cont aici sa inceapa cu **** Zenga, **** Oli, **** Hagi, **** ala si alalaNt etc etc ... uatever ... simt ca deja prea mult din timp e dedicat unei activitati care nu merita ...

Sa aveti bafta voi cu saitu si sa ajungeti cei mai tari moderatori, sa va treceti in CV si sa spuneti neaparat ca ati facut asta DEZINTERESAT. Apropo, stii cum suna asta? Ca si cum te-ai lauda ca iti iubesti copilul DEZINTERESAT ... si tot apropo, si userii care viziteaza saitu, genereaza trafic, posteaza aici nopti si zile, fac asta tot DEZINTERESAT, nici noi nu castigam mare lucru din asta ... decat un Warn de zece douj' la suta pe care nu putem sa-l vindem nicaieri ... ;-)

Asa cum a zis si AndyQ, regulamentul spune ca dupa 30 de zile warnu se sterge, voi nu l-ati sters anumitor useri

Aceasta este o problema in curs de remediere.

P.S.

Ceata lui DaffyDuck

Umbla mandra prin zavoi

Aoleu ce taraboi

Dai in unul tipa doi

Aceasta este o problema in curs de remediere.

Cat de tare suna in curs de remediere ... :wink:

P.S.:

Ceata lui <nume de moderator secret>

Umbla mandra prin zavoi

Aoleu ce taraboi

Dai in unul iei 10% ... :D

Mare diferenta nu e, huh !? Conteaza doar de care parte a <cuvant vulgar> esti ...

@Radu

Suna sau nu suna tare, important este ca se remediaza.

P.S.

:biggrin:

1.

@steaua_FOREVER

Ca sã priceapã tot omu' ce zici e musai sã scri corect

Corect este: scrii.

Asa ca mai lasa-i si pe altii sa greseasca din cand in cand ...

E forever_STEAUA... whatever :)

Îmi asum greșeala, nu sunt perfectã. :) Ceea ce am cerut eu este renunțarea la limbajul specific mIRC-ului, messenger-ului: dc, bn, ampreunã, anceput, p (pe), fraze fãrã început și fãrã sfârșit, lipsa semnelor de punctuație etc.

Zici ca nu s-a luat nimeni de tine ca esti femeie. Scuza-ma si da-mi voie sa-ti zic: nu stiu daca sunt 10 useri pe sait care sa stie ca esti femeie. Nick-ul tau nu prea are sani ca sa zic asa, sa-si dea lumea seama ca posteaza o femeie

Exact: nu știi. :)

Scãderea nivelului de avertizare se face manual. Unii useri ne scapã, fãrã nicio urmã de rea intenție.

Spui ca moderatorii au parte de putina (mai multa) protectie, SPECIFICA TE ROG ASTA IN REGULAMENT

Extras din REGULAMENT:

Administratorii si moderatorii pot modifica oricand si oriunde mesajele, fara explicatii prealabile. Administratorii si moderatorii au intotdeauna dreptate, lucrand cu discernamantul de a mentine forumul curat si interesant pentru toata lumea.

Problema mea in ceea ce-l priveste pe Soldatino e clara: nu ma intereseaza ce face el DEZINTERESAT si nu ma intereseaza ce fac moderatorii, e treaba lor, saitu lor. Dar ca SUGESTIE am sa spun din nou: NU MAI VREAU SA CITESC CRONICILE MECIURILOR drept stenograme ale transmisiilor TV, redactate din Iasi de Soldatino. Macar atat ;-)

Sugestie: Nu citi articolele lui Cãtãlin.

@ axl23,

Legat de P.S-ul tau, nu pot decat sa ma bucur ca exista mai mult de unu` care gandeste asemanator mie, altfel ma consideram nebun cu totul, nu?

Bag mana-n foc ca si a ta gandire e putin, foarte putin diferita. Ideea e ca tu esti intr-o pozitie care nu-ti permite sa te exprimi cum ai vrea cu adevarat. Crede-ma ca iti cunosc parerile si nu difera deloc de ale mele, daffy, Miaus, andyro s.a.m.d., dar din cauza pozitiei tre` sa o dai in impartialitate, ca altfel se creaza deranj intre voi, moderatorii.

Noroc.

forever_STEAUA: Scãderea nivelului de avertizare se face manual. Unii useri ne scapã, fãrã nicio urmã de rea intenție.

Nu-i vorba de rea intentie, ideea e ca ala care l-a dat ar trebui sa-si noteze pe-o foaie, daca cale electronica nu exista, si sa fie anuntat peste 30 de zile ca are un warn dar si ar trebui sters.

Acuma modificam postu`, singur :))