SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

E forum de discutii, nu messenger personal, ca sa ai privilegiul de a vorbi doar cu alesii dumitale. Ca sa nu mai zic ca topicul se cheama "nemultumiri la adresa staffului", nu la adresa utilizatorilor simpli - mi-am expus o astfel de nemultumire, sunt complet on-topic. Ca dumneata nu esti e perfect normal - ai dat-o deja in chix cu activitatea de moderare, nu e mare greutate sa faci la fel cu cea de postare.

Eu nu am timp si chef sa fac politie pe site. Si eu sunt satul de aceleasi certuri si discutii inutile.

Cred ca trebuie sa invatati sa va respectati unii pe altii.

PS: sanctionez ceea ce observ si nu am posibilitatea sa stau tot timpul geana la fiecare comment.

Referitor la proiect, cu tot respectul, am vazut zeci de planuri puse pe hartie si tot atatea care s-au stins dupa 2 saptamani de activitate, deci hai sa punem content si apoi modificam si infrastructura daca e cazul.

Comentarii sterse.

Chill !

Xray, care este scopul stergerii abuzive de comentarii ? Ma refer la primul mesaj postat din partea lui Redondo, mesaj care nu contine nicio jignire. 

Nu exista!

Screenshot_211.png

Despre "șterși" și "banați permanent" numai bine!

Edited by xray

Nu crezi ca iti depasesti putin atributiile ? Stii bine despre ce e vorba. Sau consideri ca e necesar sa spamez topicurile de pe forum, ca sa ramana vizibil ? 

@Empyro

1) Cand voi fi angajatul tau, si imi dai tu fisa postului, atunci sa ma intrebi de atributiuni. Clar?

2) Un user banat nu are voie sa-si mai facă alt cont(clona) să se exprime pe site.(regulament) 

In "cazul Redondo", clona ai fost tu, pentru ca nu a fost nevoie sa-și mai facă alt cont, ci s-a exprimat jignitor prin contul tau. 
  • Mai mult, a jignit grosolan in mod repetat, iar tu i-ai fost complice postindu-le pe toate, desi NIMENI nu a vorbit de el, cu el sau  i-a răspuns. Nici eu, nici Joga!
I-ai fost complice nu doar prin clona, ci si la jigniri. In mesajul postat aici scrie clar ca l-ai sunat si ai repetat ceea ce ai comentat polemic și la articolul respectiv. Ieri tu "te-ai folosit" chipurile de el sa ma jignesti indirect. 
  • Responsabilitatea a ce se scrie de pe un cont aparține titularului.
In concluzie, nu ai incalcat doar regulamentul (clona mascata, publicare mesaje private si proferare jigniri de pe contul tău), ci trecut și de barierele bunului-simt pozând apoi in inocent!

Screenshot_241.png
Ce s-ar intampla daca toti am proceda ca tine, am deveni clone mascate sa ne platim politelele prin "sterși" și "banați" sau i-am ajuta sa jignească userii? 
Crezi mie, sau oricui, mi-ar fi greu să scriu comentarii ca ale tale, de exemplu:

"Mesaj de la Moweed

@Empyro, ai un caracter de joasa speta ... etc."

Iar apoi sa fac pe niznaiu și să cer socoteală de ce mi se șterge, ca eu nu sunt vinovat, că Moweed m-a rugat, bla, bla, bla! 
  • Chiar dacă Moweed, de exemplu, mi-ar trimite "pe bune" asemenea mesaje, ar trebui să fiu un mare nemernic să-i postez jignirile adresate ție sau oricui de pe site.
Edited by xray

Xray, daca nu te potolesti cu stersul comentariilor trecem la artileria grea. Ti-am scris pe topicuri, ti-am atras atentia sa te potolesti. Inceteaza sa mai faci pe militzianul site-ului, ca tu esti doar un "umil redactor".

- dupa ce i-ati sters porcelile lui edmond_dantes, v-am atras atentia ca ca si asprillia a jignit (si nu numai, studiaza atent si nu mai face pe prostul). Pune mana si sterge-le, daca tot faci securitate pe site.

- v-am atras atentia de zece mii de ori si tie si lui nea Azzido, ca alde moromette este o clona. El in prezent e banat pe forum pt atare motiv. Daca pe alde Redondo l-ati dat afara pe motiv de clona, asta cine **** mea e, de primeste tratament preferential ?

- o sa ramana site-ul asta "www.xray.ro", el cu el insusi. SI asta o spune o persoana care a avut activitate redactionala in ultimul an.

DACA LUI XRAY NU I SE LIMITEAZA PUTERILE PE ACEST SITE, PERSONAL, MA VOI RETRAGE SI DUPA MINE VOR MAI URMA SI ALTII. Sa ramana xray si sa copieze articole de pe romaniansoccer, gsp si prosport, oricum el e pe tot forumul si pe toate comentariile, el centreaza, el da cu capul.

Acum , mesajul de la Redondo pe care il tot sterge sarguincios xray si care in esenta este un raspuns pentru Piece of Mind si secu..a pardon redactorul-sef/administrator/moderator. :

"pentru Piece of Mind  
Eu unul te respect dar e cazul sa si apasam pe niste butoane din trecut. Nu sunt de acord cu injuraturile lui Edmond Dantes, desi mi-au scapat si mie de-a-lungul vremii multe pe gura, dar in fond omul nu le zice rau. Sigur, "Fratiorii" jigneau mai delicat "oaie imputita", "becalist jegos" etc, dar aveau si ei injuratorii lor care executau orice li se spunea (cu morti, cu carne, cu tot ce era necesar)....un dependent de heroina, Robert Aeroth si un baietas cu 3 clase de la Tg Mures, Kellerman. Dupa ce mederatorul AXL ii bana pe cei doi, incepea taraboiul impotriva acestuia din  urma "te-ai dat cu grasu, esti sluga grasului, esti un tradator" etc.

Eu unul stiu ca nu erai mereu pe site ca sa faci politie, dar cred totusi ca alaturi de Lari, daca v-ati fi implicat mai mult, ati fi putut cu adevarat sa ajutati siteul. Hai sa fim seriosi, ca suntem doar o mana de oameni care (daca tot vorbim acum de ex-jugoslavi) stateam acum 22 de ani cu urechile lipite de radiouri ca sa stim ce se-ntampla la Zagreb... Ce interesant ar fi sa mai discutam si acum despre acele vremuri...

pentru Xray. Domnul cenzor, in 2013-2014 integrarea ta pe site a fost posibila strict cu ajutorul ex-moderatorui Empyro si ex-adminului Empyro. Faptul ca atunci cand te-ai aflat tu la butoane (cand s-au inversat rolurile) i-ai varat un cutit in spate dovedeste clar ce fel de om esti. Eu unul stiam, pacat ca nu m-a ascultat cand trebuia si el. 

Munca ta pe site este de fapt aducerea unor articole din sport. ro sau gsp.ro pe care le poate citi oricine si in alta parte, sau preluarea si bolduirea frazelor unor foste glorii....atat! Desigur, nu cele ale lui Gaboaja care mai nou da cu tot ce-apuca in echipa... Ciocu mic ex-activistule de partid, pentru ca nu esti mai mult de un Dinu Paturica al siteului.

@ Asta nu e Steaua lui MoWeed @
@ lui Vlad Terente ii este dor de Steaua @
@ 62  62  Mayeu isi vrea clubul inapoi @"
Edited by Empyro

Băi mă doare in cot de ignorelist-ul tău. Tu până una altă să nu mai ștergi abuziv mesaje. Slăbește-ma cu faze gen angajatul x sau y, ești direct răspunzător pentru materialele care se publică pe site, precum și rolul de cenzor pe care ți l-ai asumat. Iar asta cu angajatul și ordinele, din nou frecție la picior de lemn. Să nu uiți cine te-a adus in echipă redacționala și cine a vegheat să fii respectat, iar nu jignit, ingratule ! Si asta in condițiile in care nici frăția, nici moderații nu-ti suportau citez, "propagandă". Dar lăsa, mea culpă, ca n-am ascultat nici de unii, nici de alții.

• Print screen

Screenshot_63.png

• Măsura

Screenshot_72.png

• Pentru problemele legate de site adresează-te la admini Azzido, nu mie! Cred că am fost clar in postul anterior: tu nu mai exiști pentru mine in nicio problemă sau subiect! Ți-am scris pt că nu ai ințeles din desen și insiști să mi te dresezi mie ... să fac, să dreg etc.
  • PS. Pentru restul aiurelilor debitate de tine, nu am nici timp și nici chef să-mi mai pierd vremea cu tine să-ți dovedesc, cu probe, contrariul. Poate te-a lăsat memoria, dar nu interesează pe nimeni, inclusiv pe mine. Numai bine!
Edited by xray

Pentru problemele legate de site adresează-te la admini Azzido, nu mie! Cred că am fost clar in postul anterior: tu nu mai existi pentru mine in nicio problemă sau subiect! 

Ma eu am postat la nemultumiri cu privire la activitatea staff-ului si nu am nevoie de raspunsuri de la tine. Eu am inteles ca site-ul a devenit xray.ro, dar asta nu inseamna ca am nevoie de explicatii din partea ta pentru comportamentul abuziv. Astept sa vad ce masuri ia Azzido.

1 person likes this

Bai, Empyro, sincer deja esti penibil cu mesajele lui Redondo. Macar de ar fi ceva interesant in mesajele omului, nu pagini intregi de paranoia si jigniri.

Si doi la mana, si tu, si Alexandru H., si Redondo si vreo 3-4 frustrati care s-au perindat prin staff, niciodata nu v-a placut munca de jos din redactie, in schimb erati experti la dat din taste. Imagineaza-ti daca vrei, o lucrare de reabilitare a unui canal in Bucuresti, un Dorel sapa si 10 se uita istoviti la el.

Trei la mana, omu' (n.r. xray) n-are echipa de redactori in spatele lui sa scrie zilnic articole si face ce poate gratis si in timpul lui liber. Stiu prea bine cum e sa iei articole de prin presa noastra de rahat, pe vremea cand eram redactor, dar n-am avut de ales fiindca trebuia sa umplu cu ceva site-ul. Nu va convine!? Veniti cu o solutie mai buna sau vorbiti cu Azzido si angajati la site redactori profesionisti.

Deocamdata, in conditiile date de austeritate, site-ul arata cat de cat ok, atat dpdv. tehnic si estetic, cat si dpdv. al continutului. Ce va veni peste este bonus.

Edited by Joga Bonito

Domnule arian de la Timisoara,

O mica precizare: nu am facut, nu fac si nu voi face parte niciodata din stafful de redactori/moderatori ai site-ului. Si inca una: e penibil sa faci presa de rahat in conditiile in care nu ti-as fi publicat materialele esapate nici macar in "Infractoarea", pe post de disfunctie erectila.

Draga Joga, chiar daca ai dat-o pe jigniri, n-am chef de polemici si cu matale.

Iti spun o singura chestie. Din septembrie 2014 eu am vreo 4 sau 5 articole la activ, Alexandru H mai multe. Te rog, nu-mi vorbi de "dat la sapa". 

Tot eu am venit cu ideea si l-am pistonat pe xray sa verifice constant si sa posteze de pe blogul lui Andrei Sava (Toshiro).

Ce face xray e frectie la picior de lemn, intelegi ? Exceptand articolele pe care le-a mai scris spoardic (nu foarte multe, dar unele bunute), sa tragi un copy-paste de la articole de presa e apa de ploaie. Pana sa vina xray, o facea Toronto (ca sa intelegi ce dificultate presupune acesta operatiune).

Si da, nea xray, e responsabil de continut, ca el le pune. Nu am cum sa fiu vreodata de acord cu preluari dupa Mironica si Corneliu Vadim Tudor. 

Referitor la partea tehnica, a se slabi. Nici pana in ziua de azi nu merge cum trebuie mesageria privata, de exemplu. In cazul unora nu merge deloc. Sistemul de comentarii e de toata jena, neavand nicio logica si asta au spus-o mai multi. Vizual site-ul arata mai bine, functional, la ora actuala, e mult sub versiunea veche.

Revenind la materiale, stii proiectul ala de istorie si statistica ? Ei bine, faza I, s-a incheiat. Avem toate meciurile europene disputate de Steaua (primul 11, rezerve, marcatori, minute, audienta, tot). Dar nu e cazul de oferit astfel de informatii pe-aci. Nu doar ca nu mai intereseaza pe nimeni (totii fiind mai preocupati de marca si alte idiotenii), dar n-ai unde sa le pui (altfel decat sub forma de articole) si ulterior iti mai primesti si injuraturi de la toate clonele pe care "n-are timp si chef" azzido sa le curete. Si atunci despre ce vorbim ? 

Lasa, mai bine pune xray articole de toata jena de pe romaniansoccer ;) , la comentarii ramanand loc de porceala si injuraturi.

Edited by Empyro

Cu siguranta ca daca o sa duceti proiectul la capatul, xray si Azzido o sa va ofere suportul ca sa-l publicati pe fcsteaua.ro. Nimeni nu e atat de ipocrit sau absurd.

In rest, daca nu esti de acord cu un articol, ori il ignori, ori iti exprimi civilizat pozitia fata de el. De exemplu, nici mie nu mi-a articolul lui Vadim (nici macar nu l-am citit).

Empyro, te rog sa incetezi cu mesajele de la Redondo sau alti gigei care si-au luat ban aici. Nu intereseaza pe nimeni ce parere are Redondo despre xray sau despre cine si unde era comunist, ca sa nu mai zic ca ai postat acolo multe jigniri. 

Nu va convine ce scrie xray? Scrieti articole si vi le vom posta pe site. Aceeasi chestie si cu proiectul referitor la istorie. Il aveti, il postam. E chiar atat de simplu...

Referitor la problema cu mesageria: e nevoie de suport platit la IPB. Te oferi sa platesti vreo 40 $ pt asta ? Si daca tot a venit vorba, ne platesti si gazduirea la server?

Am tot respectul pentru voi deoarece aveti ani buni de activitate pe acest site si faceti cu buna credinta tot ce se poate pentru buna sa functionare.

Din pacate nu va dau dreptate atunci cand veniti cu scuze atat de lamentabile atat tu Azzido cat si tu Joga.Acest site a fost ceva in trecut si este nimic in prezent.Dar sa o luam pe rand:

1.Azzido,spui ca nu intereseaza pe nimeni ce spune X despre Y dar uiti ca acest site este o comunitate in care principala activitate este impartasirea ideilor si trairilor personale.Inca de la infiintarea sa, fcsteaua.ro a avut ca obiectiv strangerea suporterilor in jurul aceluias ideal si acest site a fost locul unde pe primul loc s-au intalnit ideile,opiniile membrilor comunitatii.In primul rand conteaza ce spune X despre Y pentru ca asta inseamna comunicare.Nu ne aflam pe sport.ro sau gsp ca sa facem o colectie de stiri la care sa comenteze cine are chef.

Din pacate atunci cand uiti care este MISIUNEA de baza ce sta in spatele unui proiect ajungi sa iti pierzi busola si o iei grav pe aratura cum se intampla in prezent.Continua sa pastoresti destinul fcsteaua.ro cu ochii unui conducator rigid ce are ca singur reper disciplina regulamentelor si vei/vom ajunge inevitabil intr-un anonimat cu 3-4 useri activi pentru care nu merita nici sa deschizi aceasta pagina.

Spui ca 40$...Parca il aud pe Jiji becali ca "nu e bani dom`le si oricum nu mai risc pe banii mei".Succesul unei comunitati (fie ca e fcsb sau fcsteaua.ro) sta in numarul de membrii activi nu in cei care citesc dar nu posteaza sau cei care vad un meci la terasa si nu merg pe stadion.Tu stii foarte bine ca interesul pentru site este in contimuare ridicat dar faptul ca nu se gasesc solutii pentru fructificarea acestuia nu este o scuza.Este pacat ca ai ramas cam singur cu siteul in brate si este evident ca un singur om nu are destul timp si bani,pe de alta parte insa poate ca si faptele/masurile luate de tine au dus la aceasta situatie.

2.Joga,reiei aceeasi placa stricata pe care o pune mereu Xray si te inseli.Nu exista echipa de redactori,nu are cine sa scrie gratis pe timpul sau liber,nu le place unora munca de jos si vrei sa vina cei nemultumiti cu o solutie?

Pe tine si cei care reiau la infinit aceste argumente va contrazice trecutul.Au existat si echipa de redactori,au fost si o tona de articole scrise de mai multi autori (vezi arhiva vechiului site) iar comunitatea asta era compusa dintr-un numar mai mare de useri activi.Acei oameni nu au emigrat in Congo si nici nu s-au convertit la islam.Faptul ca in prezent avem un site in coma cu o singura persoana care pune articole copy/paste este rodul unor decizii/actiuni care au dus la acest rezultat.

Nu luati acest post ca pe un atac la persoana,ma repet spunandu-va ca va apreciez si sunt convins ca aveti intelepciunea de a vedea ce este gresit si se poate remedia.

Edited by cristi cosor
2 people like this

1. Este inadmisibil ca utilizatorii care insulta si calomniaza pe altcineva, prin mesageria privata, sa nu fie sanctionati. Regulamentul trebuie modificat in acest sens. choli ar merita ban permanent pe forum pentru cat a injurat pe altii, inclusiv pe mine in privat.

2. Denaturarea adevarului prin dezinformare ar trebui sa fie si aceasta sanctionabila. Majoritatea din sleahta stelistilor 'liberi' vin aici sa mai scrie cate un comentariu, in sensul ca doar-doar vor mai primi cate un like in plus la ei pe Facebook. Prin urmare, oricine se dezice de FOTBAL CLUB Steaua Bucuresti, cum ca nu ar fi de fapt continuatoarea de drept a Stelei din 1947, ar trebui sa fie sanctionat. Aia nu-s stelisti, sunt doar niste muppets care cauta mereu scandal.

Edited by Anfield
1 person likes this

@Cristi cosor

Uite cum stă treaba cu "placa stricată" de care spui:

1. E tot usor sa stai cu fundul pe scaun si să ceri un site unde sa te desfasori ideatic, să fie numai articole de autor zilnice care sa te mulțumească, dar pe banii si munca altora, nu a ta. Mai mult, ii vrei și obligați și la ordinile tale. Le vorbești tu de MISIUNEA lor, că ei habar nu au. Nu? Plătesc și muncesc de-a surda ca negrii pe plantație sub biciul lui Cristi cosor. 
  2. Vorbești de o fostă armată de radactori, gata oricând să scrie. Unde sunt? I-a gonit Azzido? Cine ii oprește să scrie? Vrei să-i adune cineva cu arcanul? Nu poți forța pe cineva să scrie, la fel cu nu-l poți forța să vină la meci.
  3. De când sunt eu redactor cu acces admin redacțional, lunie 2014, tu user activ mi-ai trimis 1 articol ("Imi doresc!") in peste un an de zile (Empyro cu 2 mai mult ca tine), timp in care pe prima pagina s-au publicat peste 300 de articole si materiale. Numai pe interfata noua, din 14 apriie 2015, sunt publicate 222, din care sub 20 ale de userilor de pe site!!! Aveai pretenția să le scriu eu pe toate??? Referitor preluări: toate preluarile au fost prelucrate, nu un banal copy/paste. Asta inseamă timp liber consumat voluntar! Vrei altceva și mai mult? Pune mâna și scrie și se va publica TOT!
  4. Reține, la câteva zile după ce am acceptat să fiu redactor, la rugămintea Redactorului șef Marius Miheț, in toată Redacție mai rămăsesem eu și Virgil! De ce s-a ajuns așa? Intreabă-l in privat pe fostul admin Empyro, că el se ocupa atunci site.

Sulfăneala și intrigile unor grupuri care atunci când au simțit că nu se pot desfășura "no limit" au trecut la săpat să preia "domnia". Să iau numai istoria recentă, din 2014. Așa a fost dat jos Redactorul șef Joga Bonito, apoi Marius Miheț, obligat prin injurii și meschinarii să-și dea stergere. Culmea e ca "eroi" sunt cam aceleași personaje de azi, Nu e cazul să detaliez acum și sper să nu fie nevoie.

Eu nu am tabără și am refuzat să fiu in vreuna! Sunt liber cugetător și independent. Inexistența unei "tabere" a dat continuitate editorială. În 2014 am fost rugat să las totul baltă(citez: " să cadă site-ul"), tocmai de cei care acum pozează că ii duc grija.

Campania de acum a intenționat ca prin minciuni și jigniri să mă enerveze și chiar să las totul baltă. 

Iți pun o singură intrebare: Cum se numeste un om care pe 18 iulie spune ceva despre redactorul xray, iar dupa 10 zile exact pe dos? Lamurește-te singur.

(Am multe exemple ca ăsta de jos și pe aceeași temă. De ce a scris atunci asa? Il jignea si injura mq-Messi si eu l-am aparat, dar nu pt ca era Empyro ci pt ca asa era corect.)

Screenshot_7.png

PS

Concluzia: Joga a fost schimbat degeaba de Empyro, Redondo & Co. Noua echipă nu a adus NIMIC in plus, dimpotrivă, haos. S-au certat repede intre ei și au spart Redacția. Unii, in frunte cu admini Empyro și noul Redactor șef Miheț, și-au dat ștergere la cont! Alții au părăsit site-ul. Unii dintre ei sunt "Salvatore de la Patria" vocali de azi care-și pun merite pe piept! Nu mai intru in detalii cu probe.

Site-ul trebuie să trăiască prin useri care contribuie activ și ei cu articole de opinie sau alte materiale, nu prin munca voluntară a "unor fraieri", iar restul stau pe margine si dau cu pietre in ei, nu in idei. Dau cu pietre și cer, ca din tribună jucătorilor! E site, nu stadion!

Singurele persoane care au asigurat continuitatea site-ului sunt George Stan și Azzido. Fără ei fcsteaua.ro ar fi fost istorie.

Edited by xray

Empyro, te rog sa incetezi cu mesajele de la Redondo sau alti gigei care si-au luat ban aici. Nu intereseaza pe nimeni ce parere are Redondo despre xray sau despre cine si unde era comunist, ca sa nu mai zic ca ai postat acolo multe jigniri. 

Nu va convine ce scrie xray? Scrieti articole si vi le vom posta pe site. Aceeasi chestie si cu proiectul referitor la istorie. Il aveti, il postam. E chiar atat de simplu...

Referitor la problema cu mesageria: e nevoie de suport platit la IPB. Te oferi sa platesti vreo 40 $ pt asta ? Si daca tot a venit vorba, ne platesti si gazduirea la server?

Aspectul numarul unu. Nici nu am stat sa citesc placerile lui Redondo, le-am dat copy-paste, cu atat mai putin nu ma intereseaza aspectele private ale lui xray.

Aspectul numarul doi. Cat timp xray taie si spanzura, eu nu voi mai scrie niciun articol. M-am saturat de Mironica, CVT si alte labageli. Daca xray e incapatanat ca un catar si nu asculta de parerea altora, situatia e asa cum e. Convinge-te singur sa vezi ce rating au articolele respective si ce parere au utilizatorii (predominant). Iar scuza asta, cu n-are cine sa se ocupe, e greu, din lipsa de altceva e bine si-asa, hai sa ne fie cu pardon ! De actualizatul site-ului, s-au ocupat pe rand , Virgil, apoi Toronto, apoi xray si n-a murit nimeni. 

Cati oameni mai sunt, utilizatori activi, nu strica niciodata o parere in plus. Dau cateva exemple, Cristi cosor (ca tot a scris mai sus), Joga Bonito sau lrp (ca la pachet am inteles ca nu se poate), etc. Dar deh, daca asa-i mai bine, sa ramana strict xray cu citarile din Mironica, Vadim si alti clasici in viata. 

Aspectul numarul trei. Pai daca tot se lauda Piece of Mind cu puteri patronale, sa plateasca el neicusorule ! :) Da, va platesc eu hosting si IPB si imi dati parti sociale ;) si asa suntem solidari si la cheltuieli si la eventuale venituri. Revenind, e destul de grav ca sustii ca site-ul a ajuns in situatia in care nu se poate autofinanta, totusi ar trebui sa dea de gandit anumite lucruri care privesc managementul :

- lipsa activitatii pe retelele de socializare

- reclama negativa facuta de anumiti binevoitori, cu lipsa de reactie aferenta

- lipsa materialelor redactionale proprii, inclusiv prin reluarea unora vechi (portrete jucatori, aniversari, istorie, aspecte controversate din afara terenului), coroborata cu promovarea pe retele de socializare. 

Cat timp il luam pe "nu se poate" in brate, nu-i de mirare ca anumite lucruri se deterioreaza pe zi ce trece si pe urma citim cum Zidane (Hamroun) s-a transferat pe sest la Steaua.

Aoleu, xray nu deschide cutia pandorei. Deci fara matale murea site-ul, nu-i asa ? Ma cum naiba se face ca inainte de tine a trait cum-necum, pe carca persoanelor de atunci si in conditii mult mai grele, cand se lasa cu injuraturi serioase si scandaluri contraproductive la orice pas. 

Cum se face ca persoanele alea in care improsti tu rahat, au avut "viziunea" (ulterior dovedindu-se o lipsa de inspiratie) sa te aduca in redactie. Redactorul-sef s-a dat singur jos, fiindca era degeaba, intelegi ? Lipsea cu lunile si cand isi aducea aminte sa mai dea pe la site, facea tarantele. Chiar si asa "fostul admin" de atunci, l-a rugat de vreo doua ori sa-si reconsidere plecarea din redactie (lucru pe care il poate confirma insusi Joga Bonito).

Ce-mi vorbesti tu mie de nobletea copy-paste-ului ? Vrei sa-ti interogam tie activitatea redactionala ? Ca ultimul material propriu l-ai postat prin mai, odata cu al meu. 300 de materiale luat de pe romanisoccer, gsp, prosport, la care ai adaugat impetuos "nota redactia si "xray". Vrei sa facem pariu ca fara materialele utilizatorilor activi (Alex H, subsemnatul si altii), matale ramai in fundul gol ? Tu ai impresia ca lumea intra aici ca sa-l citeasca pe Mironica, nu ? Aia sa faci tu ca lectura particulara, ca toti avem acces la site-urile de sport.

Dar na, daca tu te ratoiesti/razboiesti la/cu aia care ti-au intins o mana de ajutor, sa fii sanatos ! 

Ramai cu bine, in pace, alaturi de xray.ro...a pardon fcsteaua.ro.

P.S. : Vezi , de ce are dreptate Cristi cosor ? Exact ca o placa stricata i-ai raspuns : acid, agresiv si aruncand matza moarta in curtea altuia. Nu suporti critica, nasol ! Chiar sa fie toata lumea de acord cu tine in toate si in tot, nu se poate. De asta dezbatem, discutam si facem parte dintr-o comunitate. Altfel, puteai sa-ti faci blog ;)

P.S.2: Nu incerca sa-mi denigrezi persoana, aratand schimbarile mele de optica. E dreptul meu ! Daca ar fi sa iti fac o compilatie de citatate contradictorii si schimbari de optiuni, ar observa toata lumea ca esti apt si pentru politica. Loialitatea si ideologia sunt cameleonice (schimbandu-se dupa cum intoarce tramvaiul), iar arta de a vorbi fara sa spui nimic o stapanesti perfect.

Edited by Empyro

Ma uit aici si ma apuca rasul :))). 

Site-ul asta e mort si ingropat definitiv. 

Am cerut sa mi se scoata functia de moderator si inca nu s-a intamplat asta. 

Cer din nou sa fiu scos din functia de moderator pentru ca nu mai are rost din punctul meu de vedere sa ocup aceasta functie. Nu ma mai regasesc cu nimic in ce se intampla aici. 

Multumesc!

Cum se face ca persoanele alea in care improsti tu rahat, au avut "viziunea" (ulterior dovedindu-se o lipsa de inspiratie) sa te aduca in redactie. Redactorul-sef s-a dat singur jos, fiindca era degeaba, intelegi ? Lipsea cu lunile si cand isi aducea aminte sa mai dea pe la site, facea tarantele. Chiar si asa "fostul admin" de atunci, l-a rugat de vreo doua ori sa-si reconsidere plecarea din redactie (lucru pe care il poate confirma insusi Joga Bonito).

Daca tot suntem la capitolul amintiri din cripta, sa stii ca a fost opera ta 100%. Mi-am dat seama c-o sa trebuiasca sa-mi iau talpasita din momentul in care mi i-ai bagat pe gat pe moldovean si pe Redondo. Pe canadian, pe Mihet si pe tine si  va mai suportam, dar de aici incolo ati fost un fel de picatura chinezeasca. N-as mai fi stat in redactie nici pe bani, daramite gratis. E de mirare ca am rezistat cat am rezistat, nu e lucru usor sa-ti toaca atatia insi nervii pe forumul privat si prin articolele pe care le scrii. Ulterior istoria mi-a dat dreptate. Niciunul nu ati fost capabili sa scrieti articole sau sa coordonati redactia.

xray daca e baiat destept isi vede singur de treaba si nu asculta de parerile unor neavizati. E mare lucru sa-ti desfasori activitatea, fie si ea gratis, in liniste si cu asta ma opresc ca deja devin si eu penibil.