SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

@Besliud

dane eu zic sa te pregatesti cu alea 2 bilete VIP :boxing:

Edited by SteauaToronto

MA eu am spus si ma repet! Eu ofer primului loc un bilet la Peluza Sud primul inel si un fular de colectie Champions Leagule! Locul 2 va primi un fular cu Steaua! Nu este problema daca Virgil castiga, ca vom gasi noi o modalitate sa-i multumim pretentiile. :)

Ideia mea si cred ca a tuturor de aici, este sa sustimem echipa si sa traim un asfel de meci la intensitate maxima! Eu sincer daca la un meci cu Dinamo am un bilet in cel mai luxos loc de pe arena, eu asi face schimb cu un bilet la peluza fara sa clipesc!!! :)))

Edited by besliud

MA eu am spus si ma repet! Eu ofer primului loc un bilet la Peluza Sud primul inel si un fular de colectie Champions Leagule! Locul 2 va primi un fular cu Steaua! Nu este problema daca Virgil castiga, ca vom gasi noi o modalitate sa-i multumim pretentiile. :)

Ideia mea si cred ca a tuturor de aici, este sa sustimem echipa si sa traim un asfel de meci la intensitate maxima! Eu sincer daca la un meci cu Dinamo am un bilet in cel mai luxos loc de pe arena, eu asi face schimb cu un bilet la peluza fara sa clipesc!!! :)) )

cred ca o sa se rezolve, am dat un mesaj la administratori.

cred ca o sa se rezolve, am dat un mesaj la administratori.

Ma Alex nu inteleg la ce te referi ca o sa se rezolve?

Stai ca am gresit vroiam sa raspund la mesajul tau despre facebook am gresit topicul :)))

Edited by SteauaToronto

Pe topicul "departamentul redactional" am scris un post pe care acum incerc sa-l reproduc deoarece actualul redactor sef Joga Bonito l-a aruncat la cosul de gunoi.

Pai normal ca ti l-am sters, e topicul meu si-l moderez cum am chef. N-ai sugerat nimic constructiv.

""" Pe buna dreptate as putea cere demiterea redactorului sef deoarece ocupa functia de 5 luni si n-a facut nimic. A si lipsit vreme de vreo 4 luni. Nici macar copy/paste la articole de pe siteuri de sport n-a dat. Imaginea siteului are de suferit in acest fel.

Te numesti George Stan sau Azzido sa-mi ceri demisia?

Hai sa trecem peste faptul ca nu si-a castigat prin munca sau aprecieri dreptul de a avea respectiva functie...a preluat-o intr-un context in care nimeni din cei intrebati atunci nu au acceptat-o.

Sa mori tu? Mi-am facut treaba cum am putut atata timp cat n-am beneficiat de o echipa competenta, ci doar de un site in cadere.

Hai sa trecem peste faptul ca a refuzat sa-mi publice statisticile meciului Steaua-Medias desi fusesem mandatat de greco sa le scriu. A refuzat pe motiv ca exista deja o avancronica a meciului....acum, orice om intelege diferenta intre articole.

N-am fost pe faza cand mi-ai trimis PM-ul, ti-am explicat atunci.

Hai sa trecem peste faptul ca el considera ca aici lucram daca e cazul pentru el, ci nu pentru site.

Hai sa trecem peste faptul ca era un client vechi al fratiei si ca a stat ascuns cata vreme altii s-au zbatut sa curete siteul.

Sa mori tu? Am 20 (douazeci) de banuri date de MoWeed si totdata vezi ca sunt om inteligent si civilizat. Cand eu luptam impotriva fratiei tu nici nu aveai cont aici, oltene tupeist. Cand Adrian si MoWeed au inceput sa faca off-topic pe aici, l-am sustinut neconditionat pe Greco, insa am cam fost singurul.

Hai sa trecem peste tupeul nesimtit pe care il are cand spune ca nu va publica decat eventualele articole ale cui considera el ca merita.

Ce pregatire are acest individ si ce anume il recomanda sa decida el asa ceva?

Hai sa trecem peste faptul ca acum ma numeste "fara caracter" deoarece l-am criticat pentru ceea ce am spus mai sus, in vreme ce in august eram invitat de el prin pm (pm-ul exista) sa fiu in echipa lui.

Hai sa trecem peste faptul ca unii s-au luptat sa curete siteul de abuzurile fratiei ca sa avem acum unele si mai nesimtite. Hai sa trecem peste multe...

Hai sa trecem peste faptul ca nu avea dreptul sa stearga postul meu (ABUZ de putere), in care la final am intrebat ca user ce program (plan, echipa) are... e ceva normal, a promis si daca vreme de 5 luni n-a facut NIMIC, e cazul sa faca acum sau sa se retraga.

Am si eu niste intrebari concrete acum...

1. Acest redactor sef ramane la infinit intr-o functie in care nu face nimic?

2. Avea dreptul sa stearga un post in care i se cerea sa explice ce plan (program) are?

3. Care e planul redactional?

Edited by Joga Bonito

1. O sa fiu foarte scurt. N-am nevoie de avancronicile tale, mi le scriu singur. Ai interdictie sa postezi pe topicul "departament redactional". Cum ai postat off-topic ti-l sterg. Nu se numeste abuz, ci e un topic numit "departament redactional" moderat de redactorul-sef in exercitiu.

2. Mare atentie cu off-topicul asta, sa nu calci pe urmele celor din fratie. Adrian si ceilalti au primit ban permanent pentru mult mai putin.

Edited by Joga Bonito

dragilor,

va rog sa aveti grija la limbaj deoarece este cam periculos. Va sugerez sa va spuneti supararile in PM si sunt absolut sigur ca le veti depasi.

ms de intelegere

Exact cum banuiam...omul nu a acceptat functia in august pentru a ajuta cu ceva acest site (este evident ca nu a facut nimic si nici nu are de gand) ci doar sa poata beneficia de butoane (nu e vreun secret ca a tanjit dupa postul lui MoWeed ani de zile). Omul deja face ce are el chef ca asa are el chef...Punt!

Ardelene, prin 2009 cand eu semnalam neregulile, tu cred ca te jucai cu ceva prin tarana...parca sa zic, nu?

PS 1. Moderatori, despre ce "treaba facuta" vorbeste individul? Cum sa faca ceva din moment ce nu a fost prezent?!

2. Moderatori, puteti sa observati ca mai nou sunteti subalternii acestui baiat care va (ne) mai ia si la misto sustinand ca EL (atentie mare!) a fost SINGURUL care l-a sustinut pe greco... probabil ca noi ceilalti eram intr-o pestera atunci.

Edited by Lorimer

Mariuse, eu am cerut un plan... Vezi tu asa ceva aici?

Domnilor, ca sa nu mai existe neintelegeri. Functia detinuta de Joga a fost mai intai oferita mie si inainte de mie si altora...a fost refuzata tocmai din lipsa timpului. A fost acceptata desigur de Adrian initial si apoi de Joga. Ambii au dorit putere, nimic altceva. Primul de voie de nevoie se mai implica, dar a renuntat din cauza nerabdarii de moment. Joga, mult mai viclean a stat la panda sa se retraga apele si apoi sa beneficieze de putere.

Sa fie clar! Unicul scop al dorintei mele si a altora ca unii sa fie indepartati a fost nu din cauza modului diferit de a pune problema, ci a abuzurilor pe care le faceau fiind in functii! Nu ne-am luptat sa scapam de aia, ca sa dam acum de un caz similar!

Nu am nimic personal cu Joga Bonito...sau mai bine zis nu aveam! In 2009 am facut cunostinta dupa ce mi-a adus o jignire legata de locul de bastina. In 2011, dupa ce am fost banat abuziv, a aparut dand atunci dreptate celor care au facut asta...acelorasi pe care ii Borcea in 2013 cand imi trimitea mesaje de racolare.

Nu i-am amintit de trecut, ba mai mult am dorit sa incepem cu dreptul. Din respect pentru functia pe care o avea i-am trimis lui in pm articolele mele cu statisticile chipurile ca asa e normal ca ele sa ajunga initial pe masa redactorului sef. Puteam foarte bine sa le trimit lui greco, empyro, toronto. Am dorit sa-i ofer un element de respect. Foamea de putere a acestui individ a facut ca el sa dea dovada decat de militienisme si sa refuze publicarea. Statisticile intalnirilor directe nu sunt totuna cu avancronicile! Erau treburi total diferite.

Din luna august 2013, acest personaj nu a scris nici macar un articol! Si se numeste redactor sef. In schimb, el modereaza dupa bunul plan, sterge ce nu-i convine acolo unde are puterea. Cu alte cuvine redactorul sef face mai mult moderare decat redactie, si asta in stil de militian.

Ce Dumnezeu inseamna expresia "e topicul meu si-l moderez dupa bunul plac"?! Care e diferenta fata de postul de acum cateva luni "aici o oaza mea de liniste, carati-va!"

Care este programul? Ce articole se publica? Ce anume s-a publicat?

PS Parca unul din planurile acestui site era refacerea legaturilor cu cele doua peluze... Momentan o functie este detinuta de unul care a jignit un membru important al PN.

Edited by Empyro

Ca tot e ziua lui Hagi, de ce nu e niciun articol despre el pe prima pagina, asa cum se obisnuia pana acum? Din cate stiu sunt doua, scrise de Filip Pindean si puteau fi foarte folositoare, mai ales ca acum site-ul s-a expus mai mult prin facebook.

Ca tot e ziua lui Hagi, de ce nu e niciun articol despre el pe prima pagina, asa cum se obisnuia pana acum? Din cate stiu sunt doua, scrise de Filip Pindean si puteau fi foarte folositoare, mai ales ca acum site-ul s-a expus mai mult prin facebook.

Niciodata sa nu spui niciodata. O sa caut articolul lui Gandalf despre Hagi si o sa-l public imediat. Pe de alta parte, n-ar trebui sa uitam cine a incercat sa-l scoata pe Cioban din puscarie. Dar pana la urma ar trebui sa promovam jucatorul Hagi si realizarile lui la Steaua.

@Lorimer, daca ai ceva sa-mi reprosezi iti sugerez sa discutam civilizat in PM.

Uneori nu vedem padurea din cauza copacilor.

Asa cum spuneam de moderare ca a intrat in normalitate, si redactia a facut un salt in bine semnificativ, prin comparatie cu "trecutul cenusiu".

Pe scurt:

1. Sunt prezente evenimente si informatii din viata Stelei si sunt redactionate TOATE meciurile disputate.

2. Articole de bun simt, ca forma, centrate pe club si echipa, nu doar pe cancan-ul mioritic cand ciobanul era omniprezent, chiar daca se scria despre apa calda.

3. O frecventa buna a noutatilor si o durata decenta de expunere a articolelor.

4. Sunt mentinuti activi editorialistii care de ani de zile ne-au incantat cu articolele lor.

5. S-au capacitat si useri cu inclinatii, care au completat paleta de articole bine scrise.

Nu stiu al cui e meritul in realitate. Nici nu intereseaza, dar asa cum moderarea buna este atribuita lui Empyro si colaboratorilor, si activitatea redactionala este atribuita Redactorului sef si colaboratorilor.

El nu trebuie sa scrie tone de articole, ci doar sa vegheze ca sa existe continuitate pozitiva in sensul celor mentionate la pct 1-3.

Daca Joga e responsabil si "de facto"(nu doar "de jure") de toate aceste aspecte pozitive mentionate de mine, atunci merita toate felicitarile. Isi face treaba fara "zgomot". Exact cum trebuie!

xray, avand in vedere varsta ta si asa-zisul nivel ridicat pe care-l pretinzi, te repeti cam mult si cam des...adica asta cu padutrea si copacii...da-o dracu c-o spui la fiecare post. Acum, inteleg nevoia ta de a te pune pe bine (ca sa fiu finut) cu unii, nu e treaba de ieri de azi (asta e stilul tau bine cladit de fostul regim), dar atata vreme cat habar n-ai ce colaboratori anume are si ce anume a facut redactorul sef, te rog sa-ti vezi de treaba.

Aici nu trebuie sa mai fie dezbatere ca-n trecut, ci doar ca userii sa-si poata exprima nemultumirile la adresa staffului si la care sa raspunda cei avizati. Asa e de simplu, unde-i lege nu-i tocmeala, asa cum sustii tu cu fiecare ocazie cand iti convine.

Faptul ca boldezi, ordonezi si ca subliniezi nu-ti da dreptate, mai ales cata vreme arunci numai cu minciuni. Spre rusinea redactiei actuale ieri nu era expus nimic despre Gh. Hagi, ba mai mult se punea problema sa fie bagat acolo un articol din "trecutul ala cenusiu". Saltul pe care dumneata il vezi in bine e de fapt un scurt copy/paste de pe gsp.ro sau sport.ro.

@Lorimer

xray, avand in vedere varsta ta si asa-zisul nivel ridicat pe care-l pretinzi, te repeti cam mult si cam des...adica asta cu padutrea si copacii...da-o dracu c-o spui la fiecare post. Acum, inteleg nevoia ta de a te pune pe bine (ca sa fiu finut) cu unii, nu e treaba de ieri de azi (asta e stilul tau bine cladit de fostul regim), dar atata vreme cat habar n-ai ce colaboratori anume are si ce anume a facut redactorul sef, te rog sa-ti vezi de treaba.

Eu mi-am spus opinia referitoare la Redactie- Redactorul sef, fara legatura cu opiniile tale, care pentru mine sunt ZERO!

PS

Mai, Lorimer! Ai ajuns pe site-ul asta "neintelesul de serviciu" mai ceva decat Adrian, iar ca limbaj ordinar (vezi pt ce ai fost banat) mai ceva decat ... sa nu dau exemple. Mai consulta un medic ca ai ajuns in pragul paranoiei cu mania asta a persecutiei si aranjamentelor peste capul tau!

Nu vezi cum bati campii si despre mine cu "pusul bine"? Mai, inventatorule, afla si tu ca eu am luat sanctiuni la greu NUMAI pentru ca am spus ce cred eu, nu ce voiau "sefii" de pe aici sa se auda pe site!

Sa-ti fie rusine, daca mai stii ce e aia!!!

Din punctul meu de vedere esti un om dubios. Dar am promis ca te voi lasa in pace si m-am tinut de cuvant. Ti-ai spus opiniile aici numai dupa ce am postat eu o plangere. Asta se numeste post smecheresc (ca pe vremea ta).

Ai luat sanctiuni la greu in trecut pana cand ti-ai dat seama cui (la nevoie si lui Adrian) trebuie sa-i dai pupe (asta iar ca sa fiu finut). Exista probabil locuri speciale pe acest site unde poti ridica ode cui vrei. Aici nu!

Aici este un loc al carui titlu este necesar sa-l citesti cu atentie inainte sa postezi. Scrie undeva aici in titlu ca ne putem spune opiniile despre redactie? Nu! Exista alte locuri speciale. Daca ti-ai fi spus opinia pe alt topic, chiar si la "discutii cu echipa" era ok, nu ma interesa problema pentru ca si parerile tale pentru mine sunt precum o privire in noapte a unui cal.

Ai postat aici special dupa mine doar ca sa distragi atentia de la subiectul expus. Habar nu ai ca au existat mai multe plangeri referitoare la activitatea si atitudinea respectivului redactor.

Rusine in fata ta?! Imi pare domnule dar unul care e azi asa, maine asa si tot asa, e doar un impostor pentru mine.

Edited by Lorimer

@Lorimer

Din punctul meu de vedere esti un om dubios....

Ti-ai spus opiniile aici numai dupa ce am postat eu o plangere. Asta se numeste post smecheresc (ca pe vremea ta). ...

Imi pare domnule dar unul care e azi asa, maine asa si tot asa, e doar un impostor pentru mine.

1. Frankly, my dear, I don't give a damn. Tradus, mi-e direct perpendicular punctul tau de vedere.

2. Esti cumva "sectoristul" site-ului sau vardist intr-o intersectie nedirijata si ai tusit in fluier cand a intrat opinia mea referitoare la Redactorul sef?

Retine! Nici daca te-ai mai naste o data nu ai ajunge tu in (im)postura de a-mi spune mie ce sa scriu!

PS

In reflexe de tip Pavlov, apelezi "dubios" si "impostor" , ca la aspirina dupa o betie crunta. Poate doar asa te mai eliberezi de toxine. Go ahead!

Cred ca astazi s-ar fi potrivit aducerea unuia dintre articolele despre Nesu pe prima pagina.

Ps. scriu aici pentru ca topicul 'Discutii cu echipa fcsteaua.ro' e la arhiva.

Cred ca astazi s-ar fi potrivit aducerea unuia dintre articolele despre Nesu pe prima pagina.

Ps. scriu aici pentru ca topicul 'Discutii cu echipa fcsteaua.ro' e la arhiva.

o sa pun pe partea dreapta aniversare, imi cer scuze ca nu am stiut ca puneam de la prima ora.

Da ma si acum sta un articol la naftalina ca nu se gaseste un om sa-l urce pe site nu? Daca nu puneti comunicatul Peluzei Sud la timp, inseamna ca avem dovada "frecventarii" redactorilor pe acest site!

Azido baga acum toti membri acestui forum in aceiasi oala cu Toronto cand se matrafoxeaza, deci bravo baieti la mai mare!!!

Probabil te referi la cei care au scris la profil "redactor" cu albastru. Nu la cei care mai colaboreaza. Ca acestia din urma nici nu au cum sa umble acolo.

Pe de alta parte, dupa ce am mai citit cate ceva despre meciul de la Chiajna, am ajuns la concluzia ca ar trebui imprumutate de pe suportersteaua.net niste emoticoane mai expresive. Unul la care ma gandeam este cand se pupa niste funduri...sau de fapt se face radiografie cu raze x la funduri.

Hai frate sa nu ne mai contram dea-n pulea si sa incercam sa ajutam atunci cand trebuie, actiuniile persoanelor care fac ceva pt aceasta echipa! Este usor sa stam cu pixul de culoare rosie si sa corectam lumea din exterior! Dupa ce ca avem probleme de comunicare la nivel de staf, se mai consuma si astfel de animozitati intre useri!.

@choli.... daca ati fi incercat sa-l mai opriti pe ala in misiunea de a face propaganda celor care conduc clubul, nu era nevoie sa-mi dai mie acum cu suspendare... citeste ce anume spune individul in ambele locuri in care se discuta despre meci.

Practic omul doreste sa bage pumnul in gura unora care ipotetic doresc sa-i dea lui Tanase nota 4 la un meci. Doreste aici un circuit inchis ca pe vremea raposatilor. Concret, dupa el, toti stelisti au obligatia de a da note mari tuturor jucatorilor. Altfel, sunt caini sub acoperire sau altele... s-ar putea si tu la treaba cu Tase.

Edited by Lorimer

@lorimer

e dreptul fiecaruia sa scrie ce doreste aici atat timp cat nu jigneste si isi vede de treaba lui. Pana una alta el posteaza si tu ii comentezi si il ataci la fiecare postare pe care o face.