SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,516 posts in this topic

Lari a primit 10% complet aiurea pentru ca a raspuns unui atac absolut jegos al lui xray. Postarea lui xray nu a fost editata si a fost lasata exact asa, desi alte postari au fost editate pentru mult mai putin. Normal ca Lari a raspuns desi a facut-o intr-un mod extrem de civilizat (mult prea civilizat fata de ce merita acel individ).

Mai mult, xray avea deja un avertisment inca de ieri seara, dat de catre Marius Mihet deci trecuse de mult de momentul in care trebuia avertizat pe privat s.a.m.d. Deci xray, ca recidivist (nu vorbesc de multipele lui ban-uri permanente, ci de sanctiunea de ieri seara) care a inceput si a continuat provocarile a fost sanctionat cu aceeasi masura ca Lari care a facut pentru site-ul asta cat tot staff-ul actual la un loc si care nu a primit o singura sanctiune in 6-7 ani, de cand e aici.

@Tiberiu

Pune mana si citeste articolele lui Lari si apoi spune-mi cu ce e mai prejos decat oricare din "vechii" de pe forum pe care-i deplangi. Bravo voua pentru faptul ca-l indepartati. Halal corectitudine.

Edited by MoWeed

Vlade, nu e vorba de avertismentul dat de tine, e vorba ca, in seara asta, xray a fost avertizat verbal desi el avea sanctiune inca de ieri. Apoi a fost avertizat doar cu 10%.

Lari, pe de alta parte, a avut intotdeauna o conduita exemplara. Si in seara asta a raspuns la niste atacuri miselesti care, desi au fost, chipurile sanctionate, nu au fost sterse nici macar acum. Si a facut-o intr-un mod mai civilizat decat multi de pe aici.

De ce a fost sanctionat, pentru ca "nu exista fum fara foc"? Unde sunt jignirile, unde e atacul?

De ce un individ (buba!) ca xray (da, am jignit, merit 10%) este lasat sa atace niste oameni care au facut ceva pentru site-ul asta si este sanctionat doar cu 10% cand altii primesc avertisment verbal pentru un smiley "provocator"?

Edited by Marius Mihet

Vlade, nu e vorba de avertismentul dat de tine, e vorba ca, in seara asta, xray a fost avertizat verbal desi el avea sanctiune inca de ieri. Apoi a fost avertizat doar cu 10%.

Unde avea userul xray sanctiune de ieri ? - vezi topicul deschis de Marius Mihet astazi la Avertismente/Cartonase/Eliminari

Pentru ce s-ar fi justificat o sanctiune mai mare de 10% ? N-a jignit, a facut trolling si off-topic.

Lari, pe de alta parte, a avut intotdeauna o conduita exemplara. Si in seara asta a raspuns la niste atacuri miselesti care, desi au fost, chipurile sanctionate, nu au fost sterse nici macar acum. Si a facut-o intr-un mod mai civilizat decat multi de pe aici.

De ce a fost sanctionat, pentru ca "nu exista fum fara foc"? Unde sunt jignirile, unde e atacul?

Nici eu nu mi-as fi dorit sa fiu nevoit sa-l sanctionez pe Lari, tocmai datorita faptului ca este un user foarte vechi si foarte respectat.

A intretinut conflictul si a provocat la randul lui. Am spus tratament egal, egal o sa fie.

De ce un individ infect ca xray (da, am jignit, merit 10%) este lasat sa atace niste oameni care au facut ceva pentru site-ul asta si este sanctionat doar cu 10% cand altii primesc avertisment verbal pentru un smiley "provocator"?

Imi pare rau, dar nu-mi permit sa tratez lucrurile in baza contributiei la site. Nu acum, cand suntem pe un butoi de pulbere.

Explicati-mi si mie va rog, de ce vreti sa faceti trolling-ul asta aici si acum ? De ce va doriti dinadins sa discreditati tot ce incercam sa facem aici ? Ideologia e problema ?

Edited by Empyro

Doar in pielea moderatorului-sef sa nu fii in momentul asta. Nu e frumos ce faceti...

Eu am facut plangerea, s-a raspuns ca e normal ce i s-a intamplat lui Lari.

Drept urmare, Tiberiu, te rog, nu te mai obosi sa-mi raspunzi la postarea de la "Discutii despre fcsteaua.ro". Orice forma de dialog intre mine si staff-ul fcsteaua.ro inceteaza acum.

Imi cer scuze pentru discutiile pe care le-am starnit aici in ultimele zile (desi majoritatea erau strict intre mine si greco). Era mai bine sa ma tin de cuvant si sa ma retrag. De data asta ati scapat de mine de tot. Va rog sa nu-mi mai pomeniti numele pe aici. Nu fac parte din nici o clica, din nici un grup. Nu mai asociati numele meu cu cel al utilizatorilor care inca mai spera sa schimbe ceva pe aici.

Toate cele bune!

Eu am numarat pe aceste ultime 2 pagini asa: greeneyes, blindius, moweed, Lari cu offtopic la greu si provocari...pai daca eram eu imi dadea ban pe 7 zile...daca se aplica regulamentul la SANGE...blindius si Lari erau banati nu doar avertizati.

Edited by SteauaToronto

Ce sa faci cu un moderator-sef vechi de 3 luni si care a amenintat cu bataia un user? Acest giga exemplu de moderatie, de diplomatie...

Stiu ca va urma sa fiu penalizat, prima penalizare de cand mi-am dat eu una pentru offtopic, dar Empyro este paralel cu moderarea si mai mult, sunt socat ca l-ati facut si pe besliud moderator, aceasta este departe faza anului. Adica, inteleg ca aveti nevoie si de un decodificator in echipa pentru " forrrzzzzza [email protected], hai tAnas3".

Imi pare rau ca sunt un factor socant pentru tine, dar ceea ce faci tu in momentul de fata suna mai mult a razbunare! Ce legatura are o reactie de moment din trecutul lui Empryo cu Moderatorul Empryo? Nu sunt purtator de cuvant si nici un aparator a lui Empryo dar va aduc aminte ca erau persoane care sub indemnul unei bisericute calca in picioare demnitatea orcarui user! Pe aici se afla si unul care a indraznit sa-mi jihneasca familia (copii) si scuza-ma bindus nu cred ca ai dori sa simti ce am simtit eu in acel moment. Trebuie sa puneti in balanta fiecare gest (cuvant) si sa va ganditi ca anumite vorbe pot avea un impact deosebit asupra unui om!

ps: Daca pe tine te incalzeste ca eu sa nu fiu moderator pentru mine nu este nici o problema! Eu daca pot ajuta acest site cu ceva o pot face fara a astepta ceva in schimb si daca este posibil cer ca accesul meu sa-l primesti tu! Asa este ok?

@Joga Bonito

Nu incerca sa fi ironic ca nu-ti iese!

Pai bine, pentru toti stelistii, da' tu ai calcat gresit, ti-ai cerut scuze si aia e. Eu te-am atentionat ca ai calcat gresit si am primit 10% de la domnul Empyro pentru off-topic, trolling repetat (da-o-n gaura femeilor, daca si eu am facut trolling repetat atunci s-a intors lumea asta pe dos) si jigniri la adresa staffului (dar jignirile staffului la adresa mea nu sunt sanctionate?).

Norocul meu e ca nu stie Empyro si alti termeni decat off-topic si troll, ca-mi mai baga pe-acolo.

Ronnie, nu stiu exact ce sa fac ca sa fie corect. Am spus ca daca e nevoie sa mi se ridice nivelul de avertizare nu am nicio problema cu asta. Mi s-a atras atentia ca moderatorii nu pot sanctiona un administrator si asa e. Da, merit si eu un 20-30% pentru "Fratia Musulmana", pentru "Antena 3", si pentru altele. As vorbi cu Azzido (root admin) sa-mi ridice nivelul de avertizare, dar evident ca asta ar fi perceput ca un gest ipocrit pentru ca din moment ce trebuie sa incerc sa coordonez alti membri al echipei trebuie sa pot cumva sa postez. Stiu ca pare incorect, dar nu vad cum as putea sa te multumesc.

Bun, ti-au dat 10%. N-am urmarit discutia, nu stiu motivele, nu-mi dau seama daca era justificat, nu era justificat, etc. Dar e un biet 10%. Daca vei evita provocarile, jignirile, denigrarile, asa cum am rugat in mod insistent pe toata lumea sa o faca, va ramane la 10%. Daca le ridici moderatorilor mingea la fileu, asa cum au facut-o si altii, nu pot sa intervin pentru solutionarea fiecarei probleme de moderare care apare. Hai sa avem putina rabdare, sa incercam sa cooperam cu moderatorii, si sa mai asteptam pana sa tragem concluziile necesare.

Esti binevenit in comunitatea FCS. Sper sa ramai aici si sa te convingem de bunele intentii ale noului proiect mai mult decat am facut-o pana acum, chiar daca toti avem deficiente mai mari sau mai mici.

Ai venit cu temele nepregatite de data asta. Plus ca dialogul meu era cu superiorul tau, domnul Tiberiu. Si legat de limbajul meu, daca as fi fost un tip care utilizeaza doar cuvinte placute urechilor probabil acum eram moderator sef..

Daca vrei sa te legi de organigrama site-ului si sa scoti chestia asta in evidenta, ai dreptate. Eu sunt "superiorul" lui Empyro, asa cum CD AISS sunt "superiorii" mei. Dar pana acum Empyro a inteles exact atmosfera pe care ma lupt s-o recreem la FCS si l-am privit permanent ca pe un colaborator, nu ca pe un "inferior". Nu-mi propun sa primesc pe NIMENI ca pe un "inferior", ci imi doresc sa lucram prieteneste, ca o echipa. Singurul motiv pentru care exista o organigrama e ca apar divergente de opinie si ele trebuie solutionate cumva. Atat si nimic mai mult.

Deci eu atrag atentia ca unu' continua sa abereze grav despre mine si despre "fostul regim" si tot eu sunt avertizat. Si, in PM, Empyro, nu m-ai avertizat verbal pentru nimic. Ai zis sa nu-mi atac colegii. Inteleg, deci, ca Xray imi e coleg. Am scris deja public faptul ca, daca e adevarat acest lucru, eu ma retrag.

Lari, iti adresez si tie aceeasi rugaminte pe care le-am adresat-o lui Empyro, lui xray, lui Marius Mihet, si altora. Nu va pierdeti in conflicte minore fara nicio miza. Nu va lasati atrasi in discutii care nu aduc absolut nimic constructiv. Nu faceti din tantar armasar si din 10% o tragedie. Vezi bine ca forumul a sarit in aer in ultimele doua saptamani. Eu sunt cel care a cauzat aceasta situatie. Fiti si voi un pic mai rabdatori, si haideti sa demonstram ca putem face ceva constructiv.

Xray nu apartine moment niciunui departament, dar i-am dat de mult (si am anuntat public asta) drept de postare in acvariu pentru numeroasele sugestii constructive in legatura cu viitorul FCS pe care le-am primit de la el. Il consider un om inteligent, echilibrat, cu o perspectiva foarte utila pentru succesul acestui proiect - asa cum te consider si pe tine.

Inteleg ca ati avut anumite meciuri. Va rog amandurora sa va concentrati pe ce e important si sa nu-mi dati ultimatumuri. Imi doresc ca toata lumea sa aiba o sansa. Asa cum tu, Lari, ai avut pana acum ocazia sa-ti aduci contributii insemnate la FCS, Xray a fost pe dinafara. Mi-e cat se poate de clar ca a calcat pe bec asa cum au facut-o multi altii (din echipa si din afara ei), dar asta s-a intamplat intr-o perioada in care atat el cat si altii au fost abuzati si batjocoriti intr-un mod care sper sa nu se mai repete de-acum incolo.

Sper in continuare ca amandoi veti pune umarul la succesul noului proiect.

Dar daca eu sunt colegul lui, si el e colegul meu, nu? Deci el n-ar fi trebuit sa ma atace in primul rand. Cum iti poti imagina ca, daca lasi pe site un atac la persoana, nu se va ajunge la alte lucruri? El trebuia avertizat prima data si nu trebuia sa-i fie permis sa continue atacurile.

Faceti ce puteti sa aplanati conflictele aparute. Mai lasati de la voi, si unii, si altii. Nu aveti NIMIC, dar absolut NIMIC de castigat din aceste scandaluri.

Mi s-a facut proces de intentie intr-o veselie dupa ce am criticat managementul clubului, pe motivul incredibil ca am dus situl la faliment si, in loc sa se actioneze normal la un atac la persoana, scandalul e lasat sa se intinda, dupa care si eu, ala pe care s-a tot scuipat aici, sunt avertizat.

Daca ai criticat management-ul clubului intr-un mod civilizat (nu stiu articolele in cauza si nici nu am timp sa le caut) iti multumesc pentru asta. Daca cineva te-a atacat / denigrat / jignit pentru ca ai facut-o, a gresit. Asemenea jigniri vor fi pedepsite de echipa de moderare. Poate ca moderarea forumului nu functioneaza PERFECT acum dar suntem de-abia la inceput si n-au cum sa mearga toate pe roate din prima. Cu rabdare si calm se vor rezolva toate.

Atat cei care critica, cat si cei care iau apararea management-ului clubului intr-un mod civilizat si argumentat sunt bineveniti, indiferent de cum ii cheama.

Nu mai am ce sa caut pe acest site. In loc sa-mi "pierd vremea" facand ceva constructiv, sunt nevoit sa port discutii absurde, cu oameni care nu sunt in tema cu o groaza de lucruri.

Nu inteleg cum poti sa tragi aceasta concluzie. Mi se pare ca reactionezi exagerat si ca ar trebui sa fii un pic mai ingaduitor. Nu esti primul care spune asa ceva, dar contributiile tale la FCS si respectul pe care il ai in comunitate fac acest comentariu venit de la tine unul care ma pune pe ganduri. Mi-as dori sa intelegeti cu totii ca NIMENI nu e multumit 100% cu ce se intampla aici, si ca reprosuri se pot face la nesfarsit. Dar daca veti alege sa parasiti corabia in loc sa lucram impreuna si sa schimbam ceva in bine nu veti rezolva nimic. Nu e vorba ca-mi puneti mie bete in roate. Eu sunt dispus sa astept oricat e nevoie pana cand oamenii termina cu scandalurile si telenovelele, fie care e vorba de o luna sau o jumatate de an. E vorba de faptul ca va irositi timpul si energia fara vreun rezultat.

De ce sa pun eu capat conflictului? Voi trebuia sa-i puneti capat in momentul in care discutia despre managementul clubului a ajuns la managementul sitului.

De ce sa pui capat conflictului? Eu de ce am pus capat atator conflicte si atacuri pe care le-au promovat altii? Ca sa arati ca nu te lasi tarat in discutii de 2 lei, si nu-ti pierzi timpul cu mizilicuri. Chiar e asa de important cine castiga un meci pe un forum? Meci care va fi oricum uitat de toata lumea in 2 saptamani? Esti unul dintre oamenii de la care am pretentia sa aplaneze conflictele, sa produca dialoguri constructive, si sa demonstreze calm intr-o atmosfera in care toata lumea e gata sa reactioneze violent.

@Tiberiu

Pune mana si citeste articolele lui Lari si apoi spune-mi cu ce e mai prejos decat oricare din "vechii" de pe forum pe care-i deplangi. Bravo voua pentru faptul ca-l indepartati. Halal corectitudine.

Lari nu e cu nimic mai prejos decat "vechii" de care vorbesti. Atat eu cat si Costi (si sunt sigur ca daca le vom cere opinia si George Stan, si SSK, si Piece of Mind, etc.) il consideram un redactor capabil si un om important in cadrul echipei FCS.

Nu-l "indeparteaza" nimeni, si-mi pare rau ca recurgi din nou la formulari tendentioase. Lui Lari i-am cerut ceea ce le-am cerut tuturor. Sa treaca peste animozitatile personale si peste greselile trecutului, si sa accepte ca va trebui sa lasam cu totii de la noi mai mult sau mai putin ca sa recreem o echipa diversa si capabila.

Sper in continuare ca Lari va ramane in echipa FCS. Cred ca nu va lasa conflictele cu nicio importanta sa-i influenteze aceasta decizie. Si daca totusi va lua alta decizie e absurd sa spui ca l-am indepartat, in conditiile in care am facut toate eforturile sa-l tin alaturi de noi.

M-a rugat Tiberiu sa postez acest mesaj aici pentru ca raspunsul lui e prea lung si forumul nu-i da voie sa scrie si restul

Multumesc Toronto pentru ajutor! Aveam prea multe citate si forumul nu ma lasa sa continui! Si acum restul...

Ce sa faci cu un moderator-sef vechi de 3 luni si care a amenintat cu bataia un user? Acest giga exemplu de moderatie, de diplomatie...

Da, Empyro e aici numai de 3 luni. V-ati legat de asta de atatea ori ca n-am degete la maini si la picioare. Mare tragedie ca nu e mai vechi pe forum! E nevoie si de perspective noi, e nevoie si de oameni care pana acum n-au avut un cuvant de spus. Pana acum s-a dovedit foarte capabil si echilibrat. Si nu uita ca moderatorul-sef a fost initial axl, un user mult mai vechi al forumului, care s-a retras din cauza unor motive personale. Poate sa-ti confirme si axl ca atunci cand a fost necesar sa gasim alt moderator-sef n-a avut nimeni timpul si disponibilitatea necesara sa se ocupe.

A amenintat cu bataia un user? Revenim la vechea poveste. O fi amenintat... O fi fost si el ultras de tastatura, cum au fost (si inca sunt) multi altii. I se aplica si lui aceeasi politica de amnistie de care a avut-o parte toata lumea, atat cei care au facut greseli ca membri ai echipei cat si cei care au reactionat violent pentru ca li s-a parut ca sunt abuzati / exclusi. Important e ca acum face o treaba foarte buna, si la 30 Sep 2013 vom trage linie si vom vedea tot ce-a fost, cu bune si cu rele.

Nu mai incercati sa deturnati discutia prin "implica-te si tu" fiindca echipa e numeroasa si voi tre' sa va.asumati greselile, asta aviz pentru MariusMihet, de care imi pare rau ca se strica astfel. Voi, pana la urma, ce faceti, ati recruta pe oricine clipeste macar o secunda in sensul pe care il doriti.

Da, trebuie sa-si asume greselile, si se vor asuma. Moderatorul-sef se va asigura ca ceilalti mozi isi asuma greselile. Eu ma voi asigura ca moderatorul-sef isi asuma greselile. Dar nu se poate face totul peste noapte. Cereti perfectiune in conditiile in care de-abia ne-am apucat de treaba, si in conditiile in care venim nu dupa o perioada de paradis, ci dupa o perioada cu destule greseli si abuzuri. Mai multa rabdare, va rog!

Eu am facut plangerea, s-a raspuns ca e normal ce i s-a intamplat lui Lari.

Drept urmare, Tiberiu, te rog, nu te mai obosi sa-mi raspunzi la postarea de la "Discutii despre fcsteaua.ro". Orice forma de dialog intre mine si staff-ul fcsteaua.ro inceteaza acum.

Imi cer scuze pentru discutiile pe care le-am starnit aici in ultimele zile (desi majoritatea erau strict intre mine si greco). Era mai bine sa ma tin de cuvant si sa ma retrag. De data asta ati scapat de mine de tot. Va rog sa nu-mi mai pomeniti numele pe aici. Nu fac parte din nici o clica, din nici un grup. Nu mai asociati numele meu cu cel al utilizatorilor care inca mai spera sa schimbe ceva pe aici.

Toate cele bune!

Iti respect cererea si de-acum incolo eu nu voi mai pomeni nimic de tine. Ii rog si pe ceilalti sa faca la fel. Eu unul cu siguranta nu mi-am propus sa "scap" de tine, lucru pe care ar trebui sa-l intelegi din volumele de raspunsuri pe care ti le-am scris atat public cat si privat. Sper sa ramai in continuare un user activ al FCS. Si sper ca intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat sa revii la sentimente mai bune si sa putem colabora din nou. Daca nu - mergem fiecare pe drumul pe care ni l-am ales.

Te salut cu acelasi respect dintotdeauna.

Nu-i cere nimeni scuze in numele tau, stai linistit. Nici in numele altor membri FCS nu mi-am cerut scuze. Mi-am cerut scuze personal, in calitatea de fost redactor si actual membru al echipei, pentru ca eu si altii ca mine am lasat FCS sa ajunga la injuraturi si atacuri grotesti.

Iti raspund aici, ca eu nu am acces in acvariu, nu pot posta acolo in topicul cel nou pe care l-ai facut pentru discutii, iar cel cu "discutii cu echipa fcsteaua" e inchis cu voia domnului Empyro.

Sper sa nu primesc avertizare pentru offtopic.

Nu te supara, dar nu vad de ce tu i-ai cere scuze domnului MM pentru o perioada in care tu nu ai fost prezent pe fcsteaua.ro , pentru ca asta e in mare perioada incriminata de tine.

Prin faptul ca tu-i ceri scuze pentru atacurile aduse persoanei dumnealui in trecut pe fcsteaua inseamna pentru mine o palma adusa tuturor oamenilor care au tinut in viata acest site, tuturor userilor care au postat aici in acesti ani, bune si rele.

Oricum o dai, asta suna mai mult a cap plecat in fata domnului MM.

Nu are de-a face asta cu exprimarea civilizata impusa acum, puteai foarte bine sa nu mai admiti sa zicem articole cu jigniri la adresa lui, era suficient asta, pentru un om care a jignit Steaua in ultimii ani.

Dar sa-i ceri scuze, sa ne ceri noua sa-l pomenim cu "domnul" in fata, e prea mult.

Si vad ca incet-incet se incearca sa punem batista pe tambal, sa nu mai prea prezentam mizeriile domnului MM.

Si el s-a schimbat? El se schimba? Gata, daca noi pe fcsteaua nu-l mai atacam si-i vorbim doar umil si respectuos , domnul MM nu isi mai bate joc de Steaua, nu mai pateaza imaginea clubului, isi arunca aroganta la tomberon?

Apoi, el si-a cerut scuze fata de noi? Ca a violat toate valorile ce ne faceau mandri de Steaua, ca a ajuns yes man-ul domnului Jiji ? Ca ne dadea la mumu si-si baga toate in noi de atatea ori cand era la Urziceni? Ca a jignit suporterii de atatea ori, de exemplu cand spunea de cei de la SUD dupa meciul din deplasare cu TSKA Sofia ca au un fizic dizgratios? Si cate si mai cate...

Bine, cum vreti voi, daca asa considerati ca e bine, asa sa faceti.

Salut!

Raspund foarte rapid, scuze dar trebuie sa fug! Insa promit ca voi reveni zilele astea si oricate intrebari vei avea iti vei raspunde la ele.

Nu te supara, dar nu vad de ce tu i-ai cere scuze domnului MM pentru o perioada in care tu nu ai fost prezent pe fcsteaua.ro , pentru ca asta e in mare perioada incriminata de tine.

Pentru ca am mai spus-o de multe ori... Eu prin absenta mea de pe FCS am gresit. Au dreptate oamenii care imi spun ca vorbesc aiurea cand ei lucrau si eu lipseam. Eu si alti oameni din echipa FCS ar fi putut preveni aceste atacuri suburbane, dar n-am facut-o / am lipsit / am inchis ochii / etc.

Mi se pare normal ca cineva sa-si asume raspunderea, si cum nimeni nu a facut-o, am facut-o eu. In nume personal, repet, dar ca membru al echipei FCS.

Prin faptul ca tu-i ceri scuze pentru atacurile aduse persoanei dumnealui in trecut pe fcsteaua inseamna pentru mine o palma adusa tuturor oamenilor care au tinut in viata acest site, tuturor userilor care au postat aici in acesti ani, bune si rele.

Oricum o dai, asta suna mai mult a cap plecat in fata domnului MM.

Da, toate scuzele mele pana acum (majoritatea adresate altor membri FCS) au fost ori ignorate, ori batjocorite, ori criticate aspru. Eu nu sunt de acord ca a recunoaste ca ai gresit = cap plecat. Mi se pare ca toata lumea a gresit, si mi se pare ca noi suntem singurii care avem capacitatea sa civilizam pe cat se poate raporturile dintre orice parti care pot schimba ceva la Steaua.

Nu are de-a face asta cu exprimarea civilizata impusa acum, puteai foarte bine sa nu mai admiti sa zicem articole cu jigniri la adresa lui, era suficient asta, pentru un om care a jignit Steaua in ultimii ani.

Dar sa-i ceri scuze, sa ne ceri noua sa-l pomenim cu "domnul" in fata, e prea mult.

Si vad ca incet-incet se incearca sa punem batista pe tambal, sa nu mai prea prezentam mizeriile domnului MM.

- Am cerut scuze pe prima pagina a site-ului? NU Am cerut scuze in numele vostru? NU Am cerut scuze intr-un mesaj privat, pe Facebook, pe care puteam foarte usor sa vi-l ascund, dar de care v-am spus tuturor in numele transparentei, ca sa arat ca nu am nimic de ascuns. Se exagereaza cu aceste critici.

- Repet a mia oara, nu v-a cerut nimeni sa-i spuneti "domnul Stoica". Cine vrea sa-i spuna "domnul", sa o faca (eu unul o voi face). Restul ii pot spune MM, Meme, Mihai Stoica, Stoica, etc. Dar nu "MeeeeMeee", nu "sclavul", nu "capusa infecta", nu "sluga", si asa mai departe. Nu mai exagerati! Va rog!

- Nu se pune NICIO batista pe tambal. Exprimarea pe forum e in continuare LIBERA, in limitele civilizatiei. Exprimarea in redactie e libera, in limitele civilizatiei. Vreau sa vad un articol de la voi anti-conducere care va fi suprimat!!! De cand am revenit la FCS s-au publicat cel putin 2 articole anti-conducere (Prison Break cu Steaua si articolul semnat "Grupul celor care dispretuiesc"). Si se vor publica si mai multe. Te avertizez aici - e foarte posibil ca redactorii care pana acum au trimis articole anti-conducere, in campania lor de a pune bete in roate cu orice pret acestui proiect, sa refuze sa mai colaboreze cu noi si apoi sa ne acuze ca n-am mai scris de conducere. Dar in ciuda acestor tipuri de diversiuni, vom ramane in continuare un site liber, si vom incuraja articolele despre conducere, fie ele critice! Dar civilizate!

Si el s-a schimbat? El se schimba? Gata, daca noi pe fcsteaua nu-l mai atacam si-i vorbim doar umil si respectuos , domnul MM nu isi mai bate joc de Steaua, nu mai pateaza imaginea clubului, isi arunca aroganta la tomberon?

MM a facut foarte multe greseli... Daca e nevoie sa ti le enumar eu, ti le enumar. Si daca voi avea ocazia vreodata sa discut cu el, i le voi spune si lui! Daca vrea sa le auda bine, daca nu (ceea ce e mult mai probabil), nu! Apelul la civilizatie NU inseamna ca punem batista pe tambal.

Apoi, el si-a cerut scuze fata de noi? Ca a violat toate valorile ce ne faceau mandri de Steaua, ca a ajuns yes man-ul domnului Jiji ? Ca ne dadea la mumu si-si baga toate in noi de atatea ori cand era la Urziceni? Ca a jignit suporterii de atatea ori, de exemplu cand spunea de cei de la SUD dupa meciul din deplasare cu TSKA Sofia ca au un fizic dizgratios? Si cate si mai cate...

NU si-a cerut scuze, probabil NU o va face, ba mai mult nu a acceptat nici scuzele mele! Si nici nu ma asteptam sa o faca! Dar faptul ca el e atat de indaratnic, ca nu e dispus sa DIALOGHEZE cu suporterii nu inseamna ca noi trebuie sa fim la fel de indaratnici, sa-l injuram, sa-l terfelim. Evident ca are multe, multe greseli la activ. Si totusi, dialogul e intotdeauna un lucru bun. Oricand, cu oricine. Atata timp cat ne pastram principiile si independenta.

Bine, cum vreti voi, daca asa considerati ca e bine, asa sa faceti.

Salut!

Acest episod cu scuzele adresate lui MM e o alta furtuna intr-un pahar de apa. Sa nu uitam ca e vorba de o conversatie privata pe Facebook (si ma simt prost ca am discutat despre ea fara acordul lui). Sa nu uitam ca oricum nu vor sa auda de noi, si ca si daca se vor mai tempera, probabil ca tot ne vor dispretui pentru ca ne pastram independenta, principiile si valorile!

E o alta exagerare. Nu e vorba de nicio colaborare, nu e vorba de nicio tradare, nu e vorba de niciun intors al armelor. E vorba pur si simplu de niste gesturi civilizate pe care noi suntem datori sa le facem primii, chiar daca vor avea vreun succes sau nu.

Imi pare rau ca nu pot discuta (cu tine si cu multi altii) atat de mult pe cat as vrea sa o fac. Dar opiniile tuturor membrilor acestei comunitati sunt importante, se va tine cont de ele, daca vreodata vom gresi ne veti trage de maneca, daca o vom lua pe aratura, ne veti sanctiona. Si nu uita ca eu - cel devenit brusc becalist, probabil - am scris anti-Gigi mai mult decat oricine altcineva in perioada 2004-2008. Si chiar daca acum par pro-conducere, opiniile mele fata de ei sunt ACELEASI!

Va rog mult sa nu mai exagerati, sa nu faceti din tantar armasar. Toate aceste scandaluri sunt mult exagerate...

Ok, nu are rost mai mult sa continuam offtopicul, sa tot lungim aceleasi lucruri.

Plus ca in punctele esentiale vedem aceste lucruri diferit.

Imi cer scuze daca prin raspunsul meu te-am ofensat cu ceva.

Va doresc mult succes in ceea ce v-ati propus!

Numai bine!

Nu ai ofensat pe nimeni cu absolut nimic! Imi dau seama de ce lumea se sperie cu anumite lucruri, ma bucur ca ati ridicat aceste probleme, si sper sa continuam aceasta comunicare bidirectionala. Numai bine, si - fiind zi de meci - Hai Steaua!

Ultima data cand va voi ruga acest lucru, legat de off-topic :

1) Daca un topic se numeste "Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului" , "Discutii cu echipa fcsteaua.ro", "Intrebari legate de principiile si directia FCS", "Imbunatatiri pentru fcsteaua.ro", inseamna ca dialogurile de aici se vor purta intre useri si staff (moderatori, redactori, administratori, colaboratori), iar in niciun caz pentru discutii libere. E o regula destul de simpla !

2) Voi inchide si acest topic temporar (pentru a da sansa tuturor sa asimileze aceste informatii). Orice abatere ulterioara se va sanctiona.

Atunci cand doriti sa aveti discutii cu alti useri, veti folosi mesageria privata sau forumul de discutii libere.

Usor off-topic

Mi-a fost editat postul. In loc de initialul "puscarias" apare "Becali". Sa inteleg ca seful absolut al Stelei nu este de fapt la puscarie, i-a fost prescrisa pedeapsa sau ce? Sau ca e incorect sa-l vedem doar ca pe un puscarias, ca are si partile lui bune, a salvat Steaua intr-un moment greu, samd. ? Pare rau admin, domnul Ciobanul e la parnaie, si nu degeaba sau pentru o mareata cauza politica, ci pentru potlogarii cu statul roman. Si asta e o problema pentru prestanta Stelei. Una mare.

Si in loc de 'slugarnicie excesiva" am folosit "curlimbi", Termenul e lansat acu' ceva timp de Dinescu sau Goma, nu retin exact care din ei si il descrie cu acuratete linguseala gretoasa a lui MM Stoica atunci cand spune ca "meritul principal e al lui Ciobanul", aruncand in plan secund eforturile jucatorilor si ale staff-ului tehnic.

Cred ca se poate cenzura si fara sa se cada in formalism.

Buna ziua!

Felicit echipa de moderare, incet incet site-ul devine ce a fost in anul 2004-2005 ani in care chiar daca rezultatele erau putine calitatea si concentrarea era doar sportiv pentru Steaua....keep up the good work :)

@asmodai

Becali , creditorul infractor, finantatorul, sunt atatea moduri de exprimare. Evident, pe forum o sa fie mai liberala acceptiunea, dar in articole limbajul va fi obligatoriu formal. Ne intereseaza mai putin patosul personal si mai mult ideile transmise si afirmarea unei imagini civilzate, respectiv a unei superioritati morale.

Daca d-nul Stoica isi da in stamba, noi trebuie sa aratam contrariul.

Precum se observa apelative similare cu cel folosit de tine sunt permise fiindca ilustreaza o situatie de fapt. A fost o greseala a unuia dintre moderatori. Motiv pentru care se impun niste scuze in numele echipei moderatoare a fcsteaua.ro.

Va rog aveti rabdare si nu interpretati ca rea intentie, fiindca sunt multi oameni ce au nevoie de acomodare !

Edited by Empyro

drvladyk, chiar te rog sa ma avertizezi pt ca ma doare de Steaua, si nu-mi pasa de Becali. Deasemenea, te rog sa-mi arati unde am atacat omul, si nu opinia. Cred ca abuzezi de pozitia de moderator. Dar cel mai bine pastreaza-ti pesimistii de interes anti-becali pe forum, si lasa ca-mi vad eu de treaba. Sayonara.

Iti reproduc postarea aici, unde isi are locul. Eu nu cred ca abuzez, doar ca era un comentariu cu potential de flame. Daca nu poti intelege asta nu e problema mea. Mai departe vb cu moderatorul sef te rog. Si vezi ca nu stiu japoneza incearca sa te exprimi in romana data viitoare. Multumesc anticipat, si de asemenea cand mi te mai adresezi nu trebuie sa incepi cu "oh" ca nu facem dus impreuna. Multumesc

Nu ii cunosc istoricul lui xray pe site desi sunt de ceva vreme pe aici, cred ca din cauza ca a fost banat in tot acest timp. In fine...nici macar nu e treaba mea sa judec cine e si ce face.

Pe acest site, e fix treaba ta sa judeci ce face, ca de-aia esti moderator...

Pe acest site, e fix treaba ta sa judeci ce face, ca de-aia esti moderator...

Ok , de maine vorbesc cu adminii sa-ti dea acces la moderare. ;)) In fapt mai bine, te recomand pentru postul de moderator-sef.

Sa puteti da in linste jet unei oi, sa-i angajati "centuriste" lui Joga Bonito si cate si mai cate.

Edited by Empyro

@Empyro, de ce ai ingrosat cuvintele alea de parca ar fi le-as fi scris eu? Ma bagi aiurea in oala aia, nici macar de Joga nu cred ca am zis mare lucru cand a dat-o in bara ca moderator. Ma rog.

Oricum, stii ce mi se pare comic? Faptul ca ai fi considerat genul de raspuns, scris (la misto) de tine, offtopic sau trolling, daca ar fi fost scris de vreun ''taliban'', si l-ai fi avertizat in secunda doi. Pe mine nu ma deranjeaza, dar iti simt aerele de superioritate prin ecran.

Edited by Lays

@Empyro, de ce ai ingrosat cuvintele alea de parca ar fi le-as fi scris eu? Ma bagi aiurea in oala aia, nici macar de Joga nu cred ca am zis mare lucru cand a dat-o in bara ca moderator. Ma rog.

Oricum, stii ce mi se pare comic? Faptul ca ai fi considerat genul de raspuns, scris (la misto) de tine, offtopic sau trolling (daca ar fi fost scris de vreun ''taliban'') si l-ai fi avertizat in secunda doi (pe taliban, normal). Pe mine nu ma deranjeaza, dar iti simt aerele de superioritate prin ecran.

Pai m-as avertiza acum, dar nu mai pot. Eventual sa-mi dau report si uite ca acum sunt si off-topic.

Circul dracului pe noul site al clonelor.

20 de useri din care vreo 15 sunt moderatori si sefi de moderatori...pentru o zi doua!Nu stiti care e mai cu mot.

Nu va obositi sa ma avertizati,mai intru peste vreun an!:))))

Pai m-as avertiza acum, dar nu mai pot. Eventual sa-mi dau report si uite ca acum sunt si off-topic.

Evident. Cat timp ai acces la 'butoane' esti cea mai dreapta mana a legii, cat n-ai, da-o dreacu' de treaba. :D