SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,519 posts in this topic

@besliud, presupun ca la mine te refereai. Poti sa spui clar, nu ai a te teme de nimic. Pentru nemultumiri e facut topicul ...

Mutati pe PM. Singura observatie relevanta e ca contributiile financiare pentru FCS sunt apreciate, dar site-ul ramane independent de orice interese. Daca cineva a dat bani la FCS si acum si-i vrea inapoi sa faca lista cu cheltuielile, sa ma contacteze, si il voi rambursa din propriul buzunar.

Sa revenim on-topic, va rog.

de acuma o sa dau mesaj la un moderator cand o sa beau si cer sa fiu banat ziua aia si debanat a doua zi si imi cer scuze pentru offtopic

Daca vreun mod e de acord cu sistemul asta n-ai decat, eu unul nu stau la dispozitia ta sa te banez cand esti beat si sa te de-banez cand esti treaz. pentru noi abateri vei fi avertizat succesiv si daca persisti, banat.

Daca vreun mod e de acord cu sistemul asta n-ai decat, eu unul nu stau la dispozitia ta sa te banez cand esti beat si sa te de-banez cand esti treaz. pentru noi abateri vei fi avertizat succesiv si daca persisti, banat.

Da, multumesc am vorbit cu drvladyk, voi incerca orice ca sa fac parte din aceasta comunitate, multumesc.

Mai putem sa postam si noi userii normali fara sa fim repeziti pe undeva pe acest site? Vreti sa-l transformati intr-un grup de elitisti? Suporterii Stelei sunt de toate culorile nu doar cu patalamaua la mana. Fiecare are felul sau de a se manifesta,de a se exprima ( mai bine ,mai greoi) nu impuneti anumite sablon, nu trebuie sa creati un anumit standard de suporter. Ok, nici eu nu sunt de acord cu injuraturile dar lasati , fratilor, dreptul la libera exprimare pentru toti. Parerea mea ca placa care s-a tot invartit cu "multi s-au retras din cauza ca a scazut calitatea site-ului" a fost "pusa" gresit.S-au retras foarte multi pentru ca timpul nu le mai permite nici sa deschida un calculator daramite sa mai posteze.

Am inteles, vreti sa readuceti oamenii vechi pe site. Ceilalti fraieri care scriu de 5 ani aici nu sunt la fel de importanti ca cei mai vechi??? Daca esti membru de la 5000 in jos esti privilegiat? Esti mai bun decat restul? Am observat , a fost o demonstratie de forta, nu suntem indispenabili aici, putem fi inlocuiti dar nu va erijati in stapanii nostri ca nu suntem nici la targ de vite si nici pe plantatie.

Tinerii ,care sunteti buni manageri, v-ar trebui si putina intelepciune. Faceti toti userii sa se simta utili forumului.

Stiu, stiu, daca-mi convine situatia pot posta daca nu un glacial: "drum bun!"

O sa ajungeti ca braseriile alea de pe Litoral pline ochi odinioara care vindeau hamsii si saramura de crap dar intre timp si-au luat cate un Chef si li impute pestele-spada in vitrina.

PS Unde dracu sa mai postez ca sa nu nimeresc topicul gresit ???

Edited by vlad

Adevarul e ca a devenit enervant apelul ala de "on-topic". Parca am devenit robotei si trebuie sa ne rupem postarile in vreo 5 sectiuni diferite, pentru a le muta in 5 threaduri specifice. Incep sa ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa facem un thread de off-topic la Discutii Libere si sa mutam toate conversatiile interesante (si ostile uneori) acolo... sa lasam restul forumului pentru analizele SWOT si managementul riscurilor. De vreo 2 saptamani nu am mai prins o tema interesanta aici, tot se bate apa-n piua despre reforme de care ma doare undeva si sunt atentionat in privat ca e bine ceea ce se face, ca ar trebui sa ma conformez...

OK, aveti dreptate. Eu unul ma retrag din aceasta sectiune a site-ului, dar voi continua sa moderez sectiunea "Contribuitori FCSTEAUA.RO". Nu cred ca va mai fi nevoie de o moderare atat de agresiva ca pana acum cand se vor linisti apele. Momentan incercam sa impacam oameni din tabere diferite, multi cu animozitati personale, teorii ale conspiratiei, insinuari, si discutiile pur si simplu explodeaza fara aceasta atitudine drastica.

Feedback-ul e binevenit si imi cer scuze pentru exagerari (majoritatea imi apartin).

PS: Acea sectiune trebuia sa fie vizibila pentru toti (ca sa asiguram transparenta) dar deschisa la comentarii numai pentru colaboratori (ca sa n-o luam razna). Din pacate inca nu s-au rezolvat problemele de acces, dar sper ca Azzido sau Dragoshel sa se ocupe in curand. Daca vi se pare enervant ce se intampla acolo va rog sa va prefaceti ca acea sectiune a forumului nu exista, ca si-asa multi n-au vrut sa fie vizibila (ca sa nu ne "spalam rufele in public").

Edited by Tiberiu Florea

Postez aici pentru ca nu mi se permite sa vorbesc pe topicul "redactional"... Si va rog sa nu stergeti mesajul, pentru ca atata vreme cat acest Adrian (de care sunt satul pana-n gat) face anumite acuzatii, este normal sa existe dreptul la replica. Asadar, eu nu am cerut niciun post, nu am cerut sa mi se dea rubrica de articole, nu am cerut sa fac vreo statistica, ci atunci cand mi s-a propus asa ceva am spus ca daca este nevoie pot ajuta cu statistici. Habar n-aveam ca vor fi postate sub forma unui articol. Am precizat foarte clar si am explicat si motivele pentru care nu sunt potrivit sa scriu cronicile de meci....oricum exista cineva care manifesta entuziasm pentru asa ceva.

Adriane ca s-o spunem mai pe sleau, dupa atata si atata vreme, eu inca mai credeam ca esti un om cu anumite principii...ori, adevarul este ca in vreme ce Tupac a facut ceea ce mereu a spus ca va face in caz ca etc etc ... tu ai acceptat imediat o functie....nu dezvolt ca n-are rost si parca vad ca apare reprede cineva sa stearga mesajul.

Una peste alta, Tiberiu, de rahaturi si certuri sunt satul...mai bine eu unul raman ca simplu user, nu ma mai bag in treaba cu statistica...sincer nu e cine stie ce interesanta pentru marea majoritate si o poate face si altcineva.

Edited by Lorimer

Domnule sef al moderatorilor, mie mi-ai sters fraza "hai ba vezi-ti de treaba", fraza adresata lui Adrian, tocmai ca nu apara vreun scandal...ok, de acord. Cand acest moderator mai nou incearca DIN NOU si DIN NOU sa bage samanta de scandal, nu ai mai editat nimic...

Sa fiu si mai explicit, cand i-am trimis lui Empyro pm cu statisticile meciului cu Dinamo i-am spus ca poate folosi numele lui, ca nu ma intereseaza cine apare ca autor, desi era si aia o munca de cel putin o ora. Deci, nu am dorit sa ies in evidenta. Daca vrea, poate confirma treaba asta.

Sa fim si mai bine intelesi si cu asta termin...eu am copil de 3 luni si daca muncesc, o fac pentru a fi platit, pentru ca sunt in acest moment un cap de familie. Atunci cand depun fara plata o anumita munca pentru un site, chiar si fara sa doresc sa ies in fata, cat ar fi ea munca de scurta ca durata...apoi scuzati-ma dar n-am nevoie de acest "shit".

Sigur, marele stelist, cel mai mare dintre noi (pe care il provoc cu martori de fata oricand si oriunde la o discutie despre istoria clubului la toate disciplinele!) a dovedit inca o data daca mai era cazul ca tot ceea ce isi doreste este puterea virtuala! Poate sa o aiba, repet de acest "shit" m-am saturat! Cand am pus o problema foarte interesanta pe un topic referitor la un mare meci din istoria clubului, marii stelisti nici macar o parere n-au avut...erau ocupati sa ocupe functii virtuale...mari stelisti, n-am ce zice...

@ Va rog din nou sa nu-mi stergeti mesajul!

Edited by Lorimer

Daca nu mai sunt alte nemultumiri, ne oprim aici cu off-topic si amintiri din copilarie, review-uri despre orase si alte cele. Urmatorul mesaj pe tema asta, indiferent al cui este ajunge direct la cosul de gunoi.

Domnule sef al moderatorilor, mie mi-ai sters fraza "hai ba vezi-ti de treaba", fraza adresata lui Adrian, tocmai ca nu apara vreun scandal...ok, de acord. Cand acest moderator mai nou incearca DIN NOU si DIN NOU sa bage samanta de scandal, nu ai mai editat nimic...

Sa fiu si mai explicit, cand i-am trimis lui Empyro pm cu statisticile meciului cu Dinamo i-am spus ca poate folosi numele lui, ca nu ma intereseaza cine apare ca autor, desi era si aia o munca de cel putin o ora. Deci, nu am dorit sa ies in evidenta. Daca vrea, poate confirma treaba asta.

Sa fim si mai bine intelesi si cu asta termin...eu am copil de 3 luni si daca muncesc, o fac pentru a fi platit, pentru ca sunt in acest moment un cap de familie. Atunci cand depun fara plata o anumita munca pentru un site, chiar si fara sa doresc sa ies in fata, cat ar fi ea munca de scurta ca durata...apoi scuzati-ma dar n-am nevoie de acest "shit".

Sigur, marele stelist, cel mai mare dintre noi (pe care il provoc cu martori de fata oricand si oriunde la o discutie despre istoria clubului la toate disciplinele!) a dovedit inca o data daca mai era cazul ca tot ceea ce isi doreste este puterea virtuala! Poate sa o aiba, repet de acest "shit" m-am saturat! Cand am pus o problema foarte interesanta pe un topic referitor la un mare meci din istoria clubului, marii stelisti nici macar o parere n-au avut...erau ocupati sa ocupe functii virtuale...mari stelisti, n-am ce zice...

@ Va rog din nou sa nu-mi stergeti mesajul!

Inteleg ca aceasta este o nemultumire la adresa activitatii mele. Nu inteleg exact ce mi se reproseaza.

Unde sunt postarile in care Adrian incearca sa bage samanta de scandal? Vreau un link, pentru ca s-au scris foarte multe de aseara si nu stiu exact unde sa caut. Vreau sa inteleg exact ce inseamna "sa bage samanta de scandal". In aceeasi idee, exista butonul "report", exista alti mozi, exista promptul pm unui mod care este on-line, eu nu pot ta pe internet non-stop. Adresati-va cu incredere oricarui mod este on-line atunci cand intampinati o problema.

Restul mesajului tau este o discutie despre si pentru redactori, din punctul meu de vedere, irelevant de altfel, esti liber sa scrii absolut tot ce vrei, cand vrei, cum vrei, nu de mine depinde publicarea articolelor ci de cei care se ocupa momentan de redactie, Tiberiu si Lari.

Da am o nelamurire...o singura nelamurie:

- cum e posibil sa il faceti pe Adrian redactor-sef ? omul asta care il lauda pe Paszkany, omul asta care lauda CFR-ul, omul asta care a zis dupa meciul cu Chelsea ca nu simte nimic ca am batut campioana europei, omul asta care o ridica pe Ajax in slavi, omul asta care a zis ca vom pierde cu Dinamo ca se va juca la pariuri...uitati-va Dumnezeule la comentariile lui dupa orice meci ori zice ca Steaua e slaba, ori zice ca nu e bine ca am batut cu prea putin, pe baiatul asta il faceti redactor-SEF ? Pe ce criterii e aceasta decizie ?

Nu il avertizez pe toronto, deocamdata. Consider ca si-a exprimat o nemultumire.

Dar, e cazul sa te opresti aici si sa astepti raspuns. Orice alte pareri pe tema asta vor fi sanctionate, in afara celor abilitati sa raspunda. Incerc cu vorba buna de vreo 2 zile dar observ ca nu merge cu toti.

Exact...si eu aici vad un conflict de interese. Omul a atacat permanent actuala echipa, a declarat public cu doua zile inainte de intrarea lui Tiberiu ca "imi doresc ca Steaua sa nu se califice in grupele CL", a fost un urias fan Ajax in dubla din iarna etc...

Tiberiu, despre asa ceva vorbesc

""" Da' de aici pana la a face parte din staff, a avea drept de postare si a se ocupa de cronici de meci e cale lunga."""

Im primul rand, nu am cerut sa fac parte din staff. Niste cronici trimise sau chiar articole...astea le fac cu placere daca am dispozitie si timp. Nu le fac pentru putere virtuala. In al doilea rand, daca as vrea, care-i problema? in numele cui vorbeste acest user cand spune treaba asta cu "calea lunga"? In numele siteului?

Edited by Lorimer

Va rog sa asteptati raspunsul persoanelor abilitate sa-l dea si sa nu transformati topicul in dialogul vostru personal.

@Adrian

ZI FRATE ADEVARUL SI NU O MAI ROTUNJI....Zii ca nu vrei ca Steaua sa intre in Liga Campionilor, Zii ca nu vrei sa mai luam un titlu...ZI ADEVARUL sa vedem atuncia daca Tibi te mai va accepta in echipa....(si sa nu ma iei cu vrajeli ca daca Steaua pierde scapam de cioban)....si sa nu aud ca primesc ban pentru OFFTOPIC ca asta e ONTOPIC...uitati-va cum scrie acest baiat si vreau sa vad scris pe ce criterii e acest baiat acceptat ca redactor-sef...astea sunt nemultumirele mele.

Edited by SteauaToronto

Topic blocat pana avem timp sa moderam ce s-a postat aici si sa dam sanctiunile corespunzatoare TUTUROR persoanelor implicate.

Deci nu s-a luat nici o masura si toata mizeria a fost mutata subtil suBT pres. Noroc cu jumatatile de adevar... pardon... clarificarile. As zice mai multe dar, ma scuzati, nu am timp acum. Revin cu detalii la o data ulterioara.

Cum nu s-a luat nici o masura?

Alex H. - 3 zile

Marius Mihet - 3 zile

Adrian - scos de la moderare

Edited by Marius

Domnilor, lui Adrian ii raspunde cine este abilitat sa o faca. Pentru mesaje de sustinere sau critice, folositi cu incredere PM-ul daca doriti sa discutati cu el.

Pe parcurs vad ca AlexandruH a primit ban de trei zile pentru alte incalcari ale regulamentului, nu stiu exact de ce. Sunt de parere ca este o evolutie corecta a sanctiunilor si nu am nimic de reprosat celor ce le-au aplicat.

Dupa ce a fost rugat de multi dintre noi sa inceteze cu provocarile la adresa lui Adrian( mai ales ca i-a( le-a) reusit planul, ce rost mai avea...),a continuat sa atace. Dupa postarea lui Tiberiu in care acesta cerea lamuriri, a inceput iar cu copii, cu poze etc. M-am gandit ca ajunge, si e cazul sa stea 3 zile relaxat, poate se mai calmeaza.

Cum nu s-a luat nici o masura?

Alex H. - 3 zile

Marius Mihet - 3 zile

Adrian - scos de la moderare

Alexandru H. a fost banat dupa, pentru ca a jignit sau nu stiu ce. Nu a primit nimic pentru topicul ala. Mihet a fost banat 3 zile in gluma. Cum dracu sa primesti doar 3 zile de pauza dupa ce tu faci atatea abuzuri?!

Eu am fost scos de la moderare pe motiv ca... ?

Poate cineva sa raspunda? Ca pana acum am inteles ca am fost scos de la moderare doar pentru ca i-am raspuns unui individ intr-un topic creat special ca sa ma atace pe mine.

Mai degraba am fost scos de la moderare pentru ca lui axl, lui empyro si lui mihet li s-a parut ca nu e corect ca un om sa fie si redactor si moderator in acelasi timp.

Am aratat deja cum gasca lui Axl modereaza preferential, cum dau banuri doar daca vor, etc. Daca vrea lumea sa bage la cap, bine. Daca nu, sa continue asa. Si sa-i faca moderatori si pe xray, lorimer si alti baieti care au fost banati perioade lungi pe site. Sa isi faca macar si ei de cap pe site, nu tot aceleasi persoane.

Nu domne'....nu vreau "functia"...stai calm. Mie cand iti raspund (ca replica), mi se sterge mesajul, asa ca te rog sa fi fair-play si sa nu ma mai mentionezi.

Edited by Lorimer

Bai, tu poate crezi ca eram ironic. Dar chiar nu sunt.

Vorbesc foarte serios cand spun ca Lorimer merita sa fie moderator. Intre el si Empyro nu e nici o diferenta. De ce sa fie unul mod si nu celalalt?

Lorimer, Xray si altii ca ei sunt aproape zilnic pe site, se implica in discutii si, dupa noul regulament, toata istoria lor a fost stearsa, deci sunt curati. Nu discriminati!