SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3,519 posts in this topic

MoWeed

Lasa-l in pace, nu te baga in certuri cu el. Il cunosti doar.

Eu sunt pentru reprimirea tuturor banatilor pentru ca am incredere in ei sa calce din nou stramb si sa primeasca sfantul ban din nou. Nu de la mine. Asa cum i-am zis si lui Greco, eu nu o sa dau nici un ban permanent. Insa cei care nu vor sa inteleaga niste treburi si care vor continua pe acelasi drumuri, cu siguranta ii vor convinge si pe cei mai calmi si iertatori oameni ca nu au ce cauta aici.

Xray, puteai sa iti faci revenirea pe site si fara sa incepi o cearta veche de cativa ani. Parerea mea.

Cearta se va termina cat de curand Adriane, stai linistit.

Cel mult pana duminica mai stau aici, drept urmare, xray o sa se certe singur daca va continua.

Va rog eu, daca tot numiti un sef al moderatorilor, nu urmati calea pe care vad ca o batatoriti in continuare cu moderatorii. Adica baieti de comitet, pretenari, ce se baga in toate discutiile si te baneaza pe motiv ca te-ai contrazis cu conducerea. Moderatia nu e doar o calitate elvetiana, e o calitate umana ce ar trebui promovata mai ales in cadrul noii conduceri. Incercati sa gasiti un om echilibrat, care nu se baga foarte mult in seama, ce nu a mai fost pana acum moderator, nu are tabere preferate si nu e recomandat de catre baietii care tipa mai tare pe forum. Si care nu are impresia ca le stie pe toate. Astia ca mine (sau Adrian) trebuie (sau trebuiau) sa ramana useri obisnuiti... pozitia de putere confera abuz si nu adevar tezelor tale.

In continuare sustin faptul ca eliminarea totala a razboiului anti-Becali de pe forum e o idee la fel de proasta ca razboiul "adevaratilor" impotriva "oilor, elvetienilor etc.". Nu poti impune pace universala si nu vad de ce ai face-o, cand primesti motive sa te revolti, sa dezbati, sa te descarci, pana la urma... Eu nu ma apuc sa-l numesc pe Jiji "domn", nu facem parte din aceleasi cercuri sociale, nu am luat masa cu el si nu intentionez sa-i devin ginere. Ideea unei sectiuni speciale in care sa poti fii anti-Jiji ramane, in opinia mea, viabila. Sigur, cu restrictiile normale (atac cu arme oneste, interzicerea jignirii partenerilor de dialog, incetarea catalogarilor tip "stelemist").

In rest raman la impresia mea initiala. Forumul asta e prea dependent de vointa moderatorilor. Suntem ca o dictatura in care liderii se schimba rapid iar poporul a invatat sa se dea bine pe langa fiecare nou sef. Ar fi amuzant ca dupa atatia ani in care ideologia dominanta a fost "adevaratii stelisti sunt obsedati de Jiji", sa se ajunga la "domnul Becali" fara nicio rezistenta. Aveam o parere mai buna despre vechea troica si intelesesem de la ei ca razboiul e pierdut daca si fcsteaua.ro clacheaza in fata "elvetienilor". Uite ca s-a intamplat asta... iar cel care tipa mai tare impotriva lui Becali a devenit moderator si fortat sa-mi impuna mie sa ma adresez lui cu particula "domnul". Ironia e... delicioasa.

Eu nu am treaba cu proiectul asta, nu am vise de marire. Vreau sa raman ceea ce am fost si pana acum, un simplu user ce are libertatea de a critica lucrurile negative. Pe acest forum traditia a fost ca moderatorii sa fie cei mai rai de gura si presimt ca e o situatie ce va continua si pe viitor... din nefericire, nu se intelege ca o agora de discutii trebuie sa echivaleze cu totalul membrilor sai, tinuti in limitele regulamentelor de catre moderatori... si nu un razboi ideologic intre moderatorii de anumite orientari, in care sunt bagati cu forta useri ca scuturi umane. Fixismul e o maladie.

@Mo, am fost suficient de clar!

Nu am negat niciodata ca nu am ripostat la provocari nemoderate!

Si din ce am citat la 1. a reiesit ca l-am jignit (in replica) pe armanovici in 2010, asa ca nu te obosi.

Cu cea din 2009 esti in eroare. Nu a fost permanent! A fost ban 30 de zile. Miaus m-a tot provoca pe tema meciului cu Motherwell, tot nemoderat. Cand el m-a intrebat ceva, eu i-am raspuns aluziv, ceva de genul: "da, eu "fac" Mother_well". Am gresit! M-a luat valul jocului de cuvinte. Am reintrat cand a expirat pedeapsa.

Niciodata nu m-am rugat de nimeni sa ma debaneze! Nici macar de tine!

Martor este si greco. Nu i-am cerut sa ma debaneze, desi i-am scris sa-l felicit pt noul proiect si sa-i urez succes!

Referitor la 2.

Daca pentru tine e normal ca un mod sa anuleze o decizie a unui admini pe motiv de "oaie"(in PM ai spus adevaratul motiv), atunci avem scari ierarhice diferite. Dar nu mai conteaza. :)

Repet, pentru mine e un subiect inchis si e ultima replica pe aceasta tema!

In concluzie, e numai problema ta cu cine iti vei duce razboaiele virtuale de acum inainte si a lui Empyro pe care-l faci clona mea, dar te rog sa ma excluzi din ele.

Multumesc!

@Adrian

Xray, puteai sa iti faci revenirea pe site si fara sa incepi o cearta veche de cativa ani. Parerea mea.

Adrian, dupa cum ai vazut nu m-am certat, ci am explicat.

Am fost citat si de Vlad si de Mo in sensul asta, banat si clonat in n useri... plus ca Mo a sustinut ca Empyro este clona mea. :)

A trebuit sa lamuresc lucrurile banariilor si clonelor si am mai spus ca nu am nimic cu nimeni pt trecut. E istorie!

Edited by xray

xray, si eu am considerat ca am fost banat in 2009 in mod abuziv. Si eu am intrat apoi cu alt cont, DAR nu mi-am ascuns identitatea. E o diferenta! Tu ti-ai negat identitatea cand ai avut contul "Arhimede". Si ai mai apelat tu la minciuni si-n trecut, dar nu mai insist.

Multa vreme am crezut ca esti un om onest pana sa ma trezesc din partea ta ca trebuie sa ma rusinez ca indraznesc sa ma leg de jocul extraordinar al lui Cristi Tanase sau mai grav sa idraznesc sa-mi arat indignarea fata de iesirile permanente in decor ale Domnului Mihai Stoica.

E bine ca recunosti macar acum, nu-i asa?

Edited by Lorimer

Xray

Iti dau si tie acelasi sfat pe care l-am dat si lui Empyro sau Lorimer. Daca exista oameni pe site care stii ca iti vor raul, ca vor sa te provoace, sa nu stiu ce, da-le ignore. Lasa-i sa vorbeasca linistiti despre tine ca, daca sar calul, vor fi sanctionati.

Eu unul folosesc cu incredere functia ignore.

xray, si eu am considerat ca am fost banat in 2009 in mod abuziv. Si eu am intrat apoi cu alt cont, DAR nu mi-am ascuns identitatea. E o diferenta! Tu ti-ai negat identitatea cand ai avut contul "Arhimede". Si ai mai apelat tu la minciuni si-n trecut, dar nu mai insist.

Multa vreme am crezut ca esti un om onest pana sa ma trezesc din partea ta ca trebuie sa ma rusinez ca indraznesc sa ma leg de jocul extraordinar al lui Cristi Tanase sau mai grav sa idraznesc sa-mi arat indignarea fata de iesirile permanente in decor ale Domnului Mihai Stoica.

E bine ca recunosti macar acum, nu-i asa?

Redondo/Lorimer, te rog, nu te impacienta. :)

Lui Greco i-am spus de la inceput ca am fost Arhimede, inca din primul mesaj!

Asa ca nu te mai formaliza cu puterea mea de recunoastere.

Daca vrei sa te felicit pt ca ai fost tolerat aici cu clona Lorimer si banat ca Redondo, o fac cu placere. Dar sa stii, ad litteram, e tot o incalcare a regulamentului, o aburire a lui. :)

Dar eu nu sunt malitios ca tine sa spun ca ai fost/esti nelegitim in raport cu regulamentul, ci iti urez toate cele bune si 1000 de ani pace, indiferent de ID sub care vei posta!

Iti recomand, ca de la stelist la stelist, sa te judeci pe tine insuti ca onorabilitate si nu-mi mai rapi placerea de a-mi judeca eu propria constiinta.

Aici trebuie sa discutam despre Steaua, nu despre noi insine.

Sa vorbim despre prezent si viitorul ei, idei, opinii, solutii, nu sa-ti raspund tie la dragalaseniile cu care m-ai umplut de respect.

Multumesc pentru intelegere!

PS

Ti-am raspuns ca drept la replica pt atacul subtil la persoana si pun punct. Te rog si pe tine!

Te mai rog, prieteneste, sa nu transferi "in blind" o polemica de pe site-ul superterilorstelisti aici.

E si off topic si fara sens. Thanks again!

@Adrian

Ai dreptate, dar cele spuse despre mine pot crea confuzii si prejudecati. A da ignore ar insemna ca mi le asum. Oricum, le-am explicat acum, in premiera, forever!

Edited by xray

Deci sa inteleg si eu...Adrian daca esti moderator inseamna ca esti de acord cu noua directie a site-ului corect ?

I-am explicat deja lui Greco. Sunt de acord cu proiectul sau insa nu 100%. El stie deja punctele la care ma refer.

Consider foarte buna ideea lui de a relansa siteul, de a-l aduce din nou in top, de a avea din nou articole despre istorie, fosti jucatori, echipa, cronici si avancronici, de a nu mai injura pe site, etc. Insa nu o sa ma opresc din a critica conducerea si masurile proaste luate de cei care ar trebui sa fie niste profesionisti, pentru ca reprezinta Steaua.

Articolele mele vor fi neschimbate.

Daca cineva crede ca Greco m-a cumparat cu postul de moderator, se inseala amarnic.

Pe site-ul asta observ ca poti sa-ti bagi in orice ruda moarta a utilizatorilor ce vrei, esti banat 2-3 saptamani dupa care esti reprimit.

A cata spovedanie e doar in 2013?

Toronto, stai linistit, tu nu vei avea niciodata ban permanent aici.

Adrian poate sa-ti bage pumnul in gura si e facut moderator.

Ati debutat cu dreptul noul proiect.

Edited by Ronnie

@Adrian

Stiu ca ai un talent nativ la scris, o disponibilitate peste medie si esti stelist.

Astea sunt incontestabile! Ele nu se vand si nu se cumpara, ci doar se pun in valoare pentru un site al stelistilor pe care ti-ai petrecut 8 ani din viata, in mod activ si voluntar.

Un sincer succes!

E vorba despre stilul tau de a comunica. Nu accepti niciodata cand gresesti fata de alt utilizator. Eu doar mi-am exprimat parerea. Nu vad niciun motiv pentru care Toronto sa fie iertat iar, cum nu vad niciunul pentru care tu sa ai parte de functia de mod.

Ma rog, nu tre sa tineti cont de parerea mea. Eu mai postez doar la "fotbal international" si foarte rar in rest. Pentru "protestul online" folosesc pagina de facebook.

Sa dea Dumnezeul sa fie intr-un ceas bun aceasta schimbare si mai sper din tot sufletul ca cei implicati prin voluntariat sau prin alte metode (financiare), sa se inteleaga odata pt todeauna ca ajutand cu ceva acest site nu inseamna ca ne da dreptul sa stricam munca intregului staf si ajutorul financiar nu inplica cumpararea comportamentor inadecvate de catre un membru din staf.

Succes si sa fie intr-un ceas bun!

besliud, multumesc pentru urari, sper si eu sa fie intr-un ceas bun si sa realizam ceva. Repet principiile pe care le promovez:

* AMNISTIE pentru greselile trecutului (si s-au facut destule, si din partea user-ilor banati, si a moderatorilor)

* toleranta zero pentru noi jigniri / provocari / tiganeli / smardoieli / amenintari

* acces oricui vrea sa fie impartial si civilizat la moderare

* revocarea accesului oricarui moderator pentru abuzuri, favoritisme, vendette, si asa mai departe

* promovarea moderatorului care va impune cel mai mult respect in functia de moderator-sef si responsabil de calitatea forumului

Nu inteleg cum niste principii ca astea pot starni atatea controverse. Eu le-am explicat cat de frumos s-a putut si n-am dat pe nimeni afara, dar cine vrea sa ramana in staff o va face in directia asta.

Ti-am raspuns si pe alt thread, daca nu vrei sa mai postezi esti liber s-o faci. Nu e nevoie de actiuni dramatice. Daca mai ramai pe-aici destul ca sa vezi efectul pe care il vor avea schimbarile s-ar putea sa te razgandesti.

A venit Greco cu NWO :)) .

Frate,o scurta intrebare. Chiar cu schimbatul asta al directiei, se pot spune lucrurilor pe fata, in sensul ca, de exemplu, daca doamna Mihai Stoica face o nefacuta, comportamentul dansei va putea fi taxat? Sau, de frica sa nu devenim unpolitcally correct si sa nu ranim sentimentele admiratorilor domanei manager, ne vom abtine? Pana la urma, albul ramane alb si negrul ramane negru, sper, Greco. Adica, nici nu ma indoiesc, in privinta simtului tau etic nu am dubii. Si mai stiu ca trebuie mentinute valorile pentru care ai invatat sa tii cu Steaua. Daca situatia o cere, eventualele derapaje de la normalitate a vreunui element din tot ceea ce inseamna Steaua (conducere-jucatori-suporteri), trebuie macar discutate si spus lucrurilor pe nume, in acele cazuri. Iar asupra acestor viitoare situatii, voi astepta si de la tine luari de atitudine, niste articole, eventual.

Despre debanarea banatilor. De acord - in conditiile celor scrise de tine in propunerea neoficiala si personala. Dar sa revina toti la vechile nume.

Rugaminte personala, nu oficiala - daca ai timp - implica-te un pic in sectiunea Romanism. Daca nu ai, fa-ti :) . Sanatate.

Va fi in continuare libertate de exprimare, dar politica redactionala va permite si incuraja exprimarea unor opinii diferite si chiar contradictorii. Daca vrei sa participi esti liber sa te implici si sa te asiguri de asta. O sa incerc sa contribui si eu cu articole, etc. dar ma voi ocupa mai mult cu coordonarea si cu (re)atragerea de colaboratori.

Nu am timp acum de romanism, poate in viitor.

Sper sa nu te superi pe mine, dar propunerea mea personala e cam pleonasm.

In rest, de acord cu dezideratul tau 100%. Consider ca putina ponderatie pe termen scurt pana ne reorganizam n-ar strica.

Pari un tip integru si inteligent si de la care poti invata cate ceva, deci mi-ar parea rau sa nu dau curs invitatiei tale si sa pun umarul la reconstructia fcsteaua.ro. Daca nu se supara cineva as vrea sa redevin redactor.

Nu ma supar, dar am subliniat PERSONALA spre deosebire de OFICIALA (reprezentand AISS).

Ma bucur ca esti de acord cu mine, poti sa te implici in masura in care iti doresti tu. Trimite-mi sugestii de articole (si apoi articolele propriu-zise) la [email protected], si daca sunt inteligente, interesante, etc. vor fi publicate.

Intr-un timp, faceam o chestie foarte tare, postam cronica de meci sau mai bine zis ii dadeam mail lui Lari la cateva minute dupa incheierea partidei, vezi aici: http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/35277

Mi-ar placeasa reinnod acest obicei la meciul de duminica cu spurcatii, daca ma intelegi ce vreau sa zic.

Edited by Lari
Repede ai mai tradat, bai! :D

Foarte tare. Te incurajez sa reiei acest obicei si sa reincepem colaborarea. Sa trecem la treaba!

@besliud, presupun ca la mine te refereai. Poti sa spui clar, nu ai a te teme de nimic. Pentru nemultumiri e facut topicul ...

Edited by drvladyk