SSK

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

3.510 postări în acest topic

Orice nemultumiri, sugestii, plangeri, nelamuriri cu privire la activitatea moderatorilor le veti discuta de acum incolo in acest topic. Mesajele postate in alte topicuri pe aceasta tema vor fi mutate aici, iar daca persistati, veti fi avertizati.

Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi ati luat-o razna rau de tot sa mor io. Va credeti imparati si considerati ca fcsteaua.ro vreun imperiu ceva ...

Ce mi-ai dat tu ma mie Steaua Toronto? Ce mi-ai dat? "Am facut, am dres, fara noi nu aveati ..." ce avem ma noi acum ca te avem pe tine?

Ovidiu, ai te rog capacitatea sa intelegi ca ati inceput sa aveti dificultati de perceptie a realitatii: MAN, asta e un forum. Nu e o tara, iar voi nu sunteti conducatori. Ati inceput sa tot dati in stanga si in dreapta FIE amenintari de BAN, fie celebre marinimii "vezi ca te-am iertat de data asta". M-ai iertat de la ce?

Voi nu intelegeti ca in primul rand, BAN unui user ca Miaus sau ca mine NU INSEAMNA nimic pentru noi? In primul rand, priveste si fata verso a monedei: SI site-ul pierde din calitate. In al doilea rand, am mai dovedit-o odata, pe NET NU MAI EXISTA CENZURA Ovidiu. NU AI CE SA NE FACI.

Am mai zis-o, am explicat-o si am dovedit-o cu Virgil: exista mii de locuri din care pot scrie. Nu poti bana Romania, nu poti bana toate tarile de pe continent, daca am ceva de zis gasesc sute de locuri din care sa intru sa zic CE VREAU EU mai mult sau mai putin. Incetati cu tampeniile astea "va dau ban va dau avertizment va dau bla bla bla ...". Sa mor io, faceti-va frate avocati in viata reala CU TOTII (asa cum mi se pare ca Soldatino este ...) daca va place atata meseria asta sa ai o lege si sa o tot aplici ... netu si forumu reprezinta altceva mai baieti ... treziti-va la realitate ... maturizati-va

Partajează acest post

Link spre post

Te-am rugat sa nu mai scrii la acel topic. Asa cum ti-am promis, ti-am mutat postul aici si primesti avertisment.

Legat de criticile tale, nu cred ca are nimeni dificultati de percepere a realitatii. Pana una alta, toti va puteti exprima foarte linistit aici, vad ca ne criticati care mai de care mai furios, Miaus nu e banat ci a ales sa se retraga, deci nu vad unde ar fi problema. A, daca tu alegi sa fii "elitist" si numesti alti useri "nespalati si nesimtiti" e probabil pentru ca esti constient de propria-ti valoare, in schimb daca un moderator adopta o decizie inseamna ca se joaca de-a Dumnezeu?

Parerea mea e ca tu iei prea serios ce se intampla pe net. Chill out!

Partajează acest post

Link spre post

am vazut ca mai demult ati facut un sondaj "Cel mai placut moderator".

Aveti curajul sa infruntati cruda realitate si sa-l postati din nou? :) Eventual as schimba titlul in "Cel mai contestat moderator" ( bineinteles, cu actualizarile necesare, am vazut ca multi s-au retras) Poate e modalitatea cea mai simpla pentru a vedea ce crede lumea despre voi si mai ales despre activitatea voastra.

Partajează acest post

Link spre post
A, daca tu alegi sa fii "elitist" si numesti alti useri "nespalati si nesimtiti" e probabil pentru ca esti constient de propria-ti valoare, in schimb daca un moderator adopta o decizie inseamna ca se joaca de-a Dumnezeu?

Parerea mea e ca tu iei prea serios ce se intampla pe net. Chill out!

Nu Ovidiu, nu-mi rastalmaci vorbele de inteles. Eu am zis asa: ori te apuci si aplici litera regulamentului la sange, ori stai in banca ta. Si aici prevad doua optiuni: uita-te te rog la comentariile de la articolul "Visul lui Lucescu" si te rog, in litera regulamentului forumului, sa dai avertizment tuturor userilor care au trimis-o la cratita pe Dee ... inclusiv danimarcu ... sau daca nu, scoate avertizmentele tuturor userilor. Acum intelegi ce am vrut sa spun?

Voi nu folositi regulamentul ca sa-i avertizati pe toti cei care gresesc, si sa-i educati, voi folositi regulamentul impotriva celor care se cearta cu moderatorii si cu autorii articolelor, sau cu persoane "bine vazute" pe site ... ;-)

Poate de data asta intelegi ce vreau sa zic si nu e nevoie sa mai fac un desen ...

Pai eu am 10% nivel de avertizare pentru off-topic, iar SteauaToronto nimic pentru ca l-a facut betiv pe Tudorel Stoica, intelegi? Daca iti trimiteam cateva din mesajele pe care le-am primit pe privat, trebuia sa dai BAN la o gramada de useri ...

Anyway ... sa-i dai ban si lu Soldatino un pic asa, de control, ca sa se vada ca nu a fost rea vointa pe alocuri ... =))

A, si inca ceva: topicu asta mi se pare o modalitate ingenioasa de a spune "v-am oferit posibilitatea de a va plange" si sa-l ingropati aici. Pai maine poimaine cine mai stie de linkul asta? ;-)

Partajează acest post

Link spre post
Nu Ovidiu, nu-mi rastalmaci vorbele de inteles. Eu am zis asa: ori te apuci si aplici litera regulamentului la sange, ori stai in banca ta. Si aici prevad doua optiuni: uita-te te rog la comentariile de la articolul "Visul lui Lucescu" si te rog, in litera regulamentului forumului, sa dai avertizment tuturor userilor care au trimis-o la cratita pe Dee ... inclusiv danimarcu ... sau daca nu, scoate avertizmentele tuturor userilor. Acum intelegi ce am vrut sa spun?

nu pe mine m-au jignit,(bine, trimiterile la cratita le-am luat drept rautati gratuite venite din partea unor pustani) insa pe Neli au 'atins-o' cu mesaje de genul "Dormi in prostia ta in continuare...Vise placute!! "Interesant este faptul ca un anumit moderator, a citit probabil posturile in diagonala, ca altfel nu-mi explic cum a avertizat-o numai pe ea, atunci cand i-a pus la punct. Mai nou pedepsim mama, nu copiii :)

later edit: faza comica- dupa ce am postat mesajul asta, unii useri care 'm-au trimis la cratita' si-au sters mesajele :). Pacat ca exemplul lor, nu a fost urmat si de moderatori, care s-au spalat pe maini inchizand topicul, fara a sanctiona "colegul" stelist care jigneste, ci doar pe cel care se apara.

Partajează acest post

Link spre post

Deci, vreau sa spun si mai concret:

- pe acest site, daca il faci pe Soldatino marlan si las, iei BAN sau 200% avertizare ... adica nana la fund.

- daca injuri de mama un dinamovist si mai zici ceva de ***** un rapidist, esti certat bland cu o fraza mica "ai grija la limbaj, trebuie sa ii aceptam si pe ei ..."

Cum e lady aia cu talerele in mana? Dezlegata sau legata la ochi, Ovidiu?

Partajează acest post

Link spre post

@dee io am facut mai de mult , la discuti libere , un topic : "adminu/moderatoru tau preferat" , sau cam asa ceva , si mi l-a inchis direct nu mai stiu cine :)) , dar avea dreptate ... mia zis ca unii moderatori o sa se simta nuj cum ..... nu mai tin mine :P . Pe bune copilu de mai sus cred ca are probleme , el cred ca auitat cum era la sc ... cand zicea profu , stai ma cuminte ca iti dau 2 ... asa zic si moderatori stai ma cuminte ca iti dau avertisment ... da totusi nu o fac , decat daca esti recalcitrant si jignesti , si chiar meriti avertismentul ..... in trecut , si io aveam mari probleme cu banurile , si cu avertismentele ..... pana mi-am luat ban permanent :D , am rezolvat si problema asta , dar m-am autoemancipat :D .

Io personal cred ca , cel mai sever moderator de pe forum este SteauaToronto ... si recent a inchis un topic de la discutii libere ... cu nationala Romaniei , care avea multe pagini era acolo de mult ... da mai bine nu il stergea , ca acolo mai lua si lumea l-am ijto nationala , asa nu imi permit sa intru pe topicu de nationala Romaniei , si sa incep sa fac mijto .... ca doar sunt roman .

Toti moderatorii sunt perfecti , se completeaza unii pe altu , unii sunt mai aspri , alti mai blanzi ... dar totusi , suntem o mare familie ..... da sa va imbratisez >:D<

Partajează acest post

Link spre post

@radutheodor

Tu te situezi pe o pozitie fundamental gresita. Si prin ceea ce spui, dai dovada ca n-ai nici in clin, nici in maneca cu "doamna cu talerul". Daca tu esti de parere ca lucrurile merg pe principiul "ori toti la puscarie, ori toti in libertate", te inseli amarnic.

Tu ai primit 10% pentru ca nu ai respectat o indrumare primita de la un moderator si ai postat offtopic, desi iti atrasesem atentia sa n-o faci.

Miaus a primit ban de 1-2 zile pentru ca a insultat un moderator. Si da, pentru efortul pe care-l depun pentru acest site, in mod DEZINTERESAT, moderatorii se bucura de protectie suplimentara! Sa fie clar pentru toata lumea. Iar Miaus a persistat in greseala, nu era prima abatere (in aceeasi zi chiar).

In rest, legat de dee, neli si altele, nu cunosc situatia, n-am urmarit topicul.

Partajează acest post

Link spre post

rog moderatorii&administratorii site-ului sa posteze si ei adresa oficiala a site-ului steauahochei.ro/ro/ alaturi de Balint.ro etc

va multumesc

bafta

:steag_steaua_ro:

Partajează acest post

Link spre post
Voi ati luat-o razna rau de tot sa mor io. Va credeti imparati si considerati ca fcsteaua.ro vreun imperiu ceva ...

Ce mi-ai dat tu ma mie Steaua Toronto? Ce mi-ai dat? "Am facut, am dres, fara noi nu aveati ..." ce avem ma noi acum ca te avem pe tine?

E ultima oara cand iti raspund ca nu imi pierd eu timpul cu indivizi ca tine.

Deocamdata suntem singurul site al suporterilor care pastreaza un pic din sentimentele suporterilor. Mie nu imi place sa ma laud INSA proiectul fcsteaua.ro ne face mandrii pe noi care depunem munca la el. De ce ne face mandrii ? - Avem destui vizitatori si suntem apreciati ca scriem din punctul de vedere al suporterilor (nu prezentam stiri din mediafax in fiecare zi gen stelisti.ro, rapidisti.ro, etc.).

Daca te uiti un pic pe la siteurile suporterilor din strainatate o sa observi ca sunt slabe de tot.

Avem in continuare proiecte mari in principiu cu AISS insa acest proiecte pot fi umbrite de "indivizi" ca tine sau acel individ "NuCLeo" (domnule NuCLeo NU, NU avem de gand sa ne cumparam un ferari vrem doar sa fim lasati in pace sa ne continuam proiectele cu oamenii care doresc sa participe si nu avem nevoie sa ascultam mizeriile scrise anti-steliste).

Acesta a fost ultimul raspuns catre indivizi ca tine, de la mine aveti IGNORE !

Partajează acest post

Link spre post
Interesant este faptul ca un anumit moderator, a citit probabil posturile in diagonala, ca altfel nu-mi explic cum a avertizat-o numai pe ea, atunci cand i-a pus la punct.

Te rog sã ne spui și ce a scris neli în postul editat. Pot sã accept înțepãturile, dar "vorbele de dulce" despre mama cuiva nu o sã le accept.

@daffy

Daca iti trimiteam cateva din mesajele pe care le-am primit pe privat, trebuia sa dai BAN la o gramada de useri ...

Pentru mesajele private nu se dã BAN. Nu te-ai întrbat niciodatã de ce primești tu atâtea înjurãturi? :cool:

Referitor la "trimisu' la cratițã": fraților, mã lovesc de chestia asta aproape zilnic, ÎN VIAÞA REALÃ. Dacã îi luam în seamã pe toți probabil acum eram bucãtar. Unii doar tachineazã, alții folosesc expresia din lipsã de argumente, alții nu pot mai mult. Mai sunt unii care au dreptate. Nu vorbesc de cazul lui Dee. ªi totuși în doi ani de zile nu am fost trimisã de nimeni de pe forum la "cratițã". E adevãrat cã nu am zis niciodatã despre Lucescu cã e un mare caracter (!?) sau cã susțin 16 echipe din 18 în Liga 1.

Danny,

pentru Naționala României s-a creat un topic special AICI

Partajează acest post

Link spre post
Veti avea o gramada de probleme si observ ca deja au inceput.

Tocmai cã și pânã acum aveam aceste probleme, doar cã erau împrãștiate în toate thread-urile.

Partajează acest post

Link spre post
Unii doar tachineazã, alții folosesc expresia din lipsã de argumente, alții nu pot mai mult. Mai sunt unii care au dreptate. Nu vorbesc de cazul lui Dee. ªi totuși în doi ani de zile nu am fost trimisã de nimeni de pe forum la "cratițã". E adevãrat cã nu am zis niciodatã despre Lucescu cã e un mare caracter (!?) sau cã susțin 16 echipe din 18 în Liga 1.

stii Alina, daca ai renunta la ranchiuna si la ironii ai putea chiar sa ajungi moderatorul ideal , asa cum totii ne dorim :) Degeaba te-ai suparat pe mine, dar am spus adevarul. Evident ca si Neli a replicat agresiv ( nu m-am asteptat), dar si tu nu ai fost corecta in aplicarea Sfantului Regulament, il interpretezi dupa bunul plac. A fost nevoie de ochiul ager al lui SSK sa remedieze situatia. In cazul tau nu e prima data cand procedezi asa. (exemplele ar fi multiple). N-am mai spus nimic de atitudinea ta, sfidatoare si multe altele... ma intreb ce reactie ai fi avut ?! Oricum lumea te vede si te judeca, stai linistita, nu ca pe o gospodina ... arta gatitului e o calitate pe care nu toti o pot stapani.

Din acest moment nu am sa mai fac nici o postare pe topicul asta, e clar, adevarul deranjeaza .

Partajează acest post

Link spre post

Din contra, tocmai de aceea am creat acest topic, pentru ca voi toti sa ne puteti spune adevarul (sau cel putin cum il vedeti voi). Si desi e o reactie facila, incercati sa nu mai creati falii intre moderatori. forever_Steaua nu a gresit sanctionand-o pe neli, iar postul lui alexys probabil ca i-a scapat, altfel l-ar fi sanctionat si pe el.

Partajează acest post

Link spre post

@dee

Nu mi se pare cã sunt ranchiuroasã. Chiar deloc.

Referitor la ironii: aici nu pot sã îți fac pe plac, când consider cã trebuie sã fiu ironicã nu mã feresc nici de mama mea. Așa sunt eu.

Dã-mi și mie exemplele alea multiple. Sã vãd unde greșesc. (fãrã nici cea mai micã urmã de ironie!)

Pânã la urmã fiecare din noi e subiectiv în interpretarea Regulamentului.

Dacã tot suntem la momentul adevãrului, când am fost eu sfidãtoare la adresa cuiva?

Lumea mã judecã? Puțin îmi pasã de cum mã judecã "lumea" :)

PS: încearcã sã îți formezi pãrerea ta, nu te mai lãsa influențatã.

Partajează acest post

Link spre post

@ Alina

Nu ti se pare ca esti ranchiunoasa? Nu trebuie sa ti se Para tie. Asta o observam, o simtim si ti-o spunem noi. In rest esti ok, nu-ti face probleme. Nu trebuie sa te simti complexata ca locuiesti in orasul de deasupra caruia se agata harta in cui si nu ai vazut pe viu niciun meci al Stelei. Noi te pretuim pentru ceea ce esti. Una din milioanele de suportere Steliste.

Partajează acest post

Link spre post
Toate au o limita si in mod sigur intr-o zi vei zbura si tu de la moderare. Nu esti vesnica si nici cea mai buna.

Pacat pentru tine, s-ar putea s aramai doar cu dorinta asta. Poate ca ai dreptate ce ai spus despre ea, dar nici tu nu esti PERFECT, si mai ales, este foarte usor sa gasesti defecte la altul.(nu ca io as fi perfect, dar asa se intampla mereu).

Partajează acest post

Link spre post

@David_Copperfield

Nu sunt rea, nu m-am rãzbunat pe nimeni. E dreptul tãu sã îți faci o opinie. Pe mine oricum mã lasã rece din moment ce nu te cunosc și mai important, nu mã cunoști.

Pãrerea ta. Nu cunoști toate detaliile legate de Steaua din Chicago, deci nu cred cã e cazul sã îți dai cu pãrerea. Nu cred cã Steaua din Chicago are nevoie de avocat. El a înțeles foarte bine despre ce era vorba, pentru cã avusesem o discuție pe privat cu el.

De zburat nu voi zbura. Nu am aripi. Dar la un moment dat cu siguranțã voi pleca. Rãmâne de vãzut cum...

Partajează acest post

Link spre post

Ok, a gresit, 1 data de 2 ori..... orice admin/moderator sunt sigur ca a gresit la un moment.

Stii care este partea nasoala la voi, userii, cum ati gasit o greseala de-a moderatorului/adminului, incercati sa o faceti o stire de ultioma ora, o stire bomba(exact cum fac ziaristii din presa scrisa). Asta este singura problema. Am fost si eu simplu user pe acest site, si probabil voi mai fi(ramane de vazut), si stiu cum este ;). Nu poate nimeni sa imi zica ca nu este adevarat in ceea ce am spus.

exact cum ai spus si tu, nu suntem Dumnezeu, gresim si noi, suntem tot oameni, NU??

Sincer, cred ca si forever v-a respectat, numai ca si voi trebuie sa ne raspundeti cu aceasi moneda(nu ma refer la toti). Sunt multi useri pe acest forum, care nu fac altceva decat sa caute greselile moderatorului/adminului si sa le "publice"

Multa Bafta,

Dragos

Partajează acest post

Link spre post

@David_Copperfield

Acuzi aiurea. Sunt moderator de câteva luni. Aratã-mi un singur user pe care l-am banat pentru altceva decât reclamã excesivã, suporter rapidist/dinamovist care nu a fãcut decât sã vã/ne jigneascã... Nu am ridicat la niciun user nivelul de avertizare într-atât încât sã fiu nevoitã sã îi schimb sancțiunea în ban. Nu mã lua cu faptul cã nu respect steliștii de pe forum...

Partajează acest post

Link spre post

@david

M-ai ghicit, asta era menirea mea, sã te impresionez pe tine. Bine cã aruncã cu pietre cel fãrã de pãcate.

Nu mã smiorcãi, spre deosebire de tine, încerc sã aduc argumente. Tu ai spus cã mã cred Dumnezeu (blasfemie?!). Am vrut sã îți demonstrez cã nu este așa. Îmi pierd timpul degeaba.

PS: Sunt OM și deci prind definiție am pãcatele mele. Nu mi le-am fãcut datoritã poziției de moderator.

Ce am avut sã îți spun ți-am spus, mai departe aleg sã nu îți mai rãspund. Nu am vãzut niciun argument care sã îți justifice cuvintele la adresa mea.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum