Adrian Pacurar

CSA Steaua Rugby

441 posts in this topic

Etapa VII- a - 24.09.2005

1.C.S. CONTOR ZENNER Arad “ C.S.A. Steaua BUC.

Etapa VIII-a - 01.10.2005

1.C.S.A. Steaua BUC. “ UNIV. AGRESSIONE Cluj

BUC.

Etapa IX-a - 22.10.2005

1.C.S.M.U REMIN BAIA MARE “ C.S.A. Steaua BUC.

RETUR

Etapa a X-a - 29.10.2005

1.C.S.A Steaua Bucuresti “ C.S. Poli. AGRO.

Etapa a XI-a - 05.11.2005

1.C.S. BUCOVINA SUCEAVA “ C.S.A Steaua Bucuresti

Oare va bate Aradul maine? :roll: Au echipa cam bunicica. Au facut ceva intariri. Cel putin pe noi ne-au spulberat. :evil:

Se pare ca ati fost mai buni decat Contor Zenner Arad, desi puteau sa va bata.

PS: Dar de blatul Dinamo-Steaua ce spuneti? Sunteti incantati ca ne-ati ajutat? Dar am pierdut destui jucatori din lot. Anul acesta sunteti campioni.

Pai acolo nu va putem contesta suprematia...Cum nici voi nu o puteti face la handbal si bascket.

Pai acolo nu va putem contesta suprematia...Cum nici voi nu o puteti face la handbal si bascket.

ce de kterink esti, cu handbalul!!

indicati-mi si mie locul de unde as putea sa cumpar un tricou de rugby de la Steaua, nu-s mare fan rugby da-mi place croiala. :D

Cica ar fi un magazin al stejarilor pe langa fabrica de bere Tuborg. Mi-a explicat cineva de la federatie, dar nu am ajuns inca pe-acolo. Se pare ca au si cu Steaua.

ok, multumesc, o sa dau o raita pe acolo prima data cand ajung in Bucuresti.

Ieri, pe stadionul Rulmentul Bârlad, Steaua si “U” Remin Baia Mare si-au disputat finala Cupei României la rugby. Deja campioni, elevii antrenorului Marin Mot s-au impus cu 41-12 (27-0).

Meciul s-a desfasurat pe o caldura infernala si a fost dominat clar de “militari”, care au marcat primul eseu înca din minutul 2. Remin a încercat o riposta, însa diferenta de valoare a fost prea mare între finaliste. La finalul partidei, stelistii au primit medaliile de campioni nationali si Cupa României, realizând eventul în sezonul care s-a încheiat.

prosport.ro

felicitari pentru inca un trofeu in templul ros-albastru. sper intr-un nou event la anul. forza Steaua!

E greu sa ne opreasca cineva. Insa am auzit ca dupa un sezon mai putin reusit la capatul caruia a terminat pe locul 3, Dinamo incearca sa revina in lupta pentru campionat, facand cateva transferuri interesante

Steaua s-a distrat cu Rulmentul Bârlad în deplasare, 71-14, și are numãrul maxim de puncte posibile de pânã acum, 15, lucru pe care nu-l putem nota în dreptul marii rivale, Dinamo, din cauza faptului cã dinamoviștii s-au impus greu, 19-10, la Universitatea Cluj, în ciuda numeroaselor absențe din tabãra adversã.

Sursa stirii ?

Bravo baieti ! 8)

ma bucur k de ani buni Steaua domina rugby-ul

romanesc ...sper s'o tina tot asa !!!!

Felicitari!!!!!!!!!

Steaua-4-EVER!!!!

Steaua a castigat cu 109-0! 8O

Steaua a invins in ultima partida a etapei a 6-a a Diviziei Nationale la Rugby pe Olimpia Bucuresti cu scorul incredibil de 109-0. Antrenorul stelist Marin Mot a tinut sa remarce in mod special linia de treisferturi a echipei sale dupa victoria cu Olimpia, linie de treisferturi care s-a jucat cu adversarii ei. “Nicolae, Vlaicu, Vlad, Dascalu, Petre, Dumbrava sau Sirbu au jucat foarte bine si s-a vazut ca au avut pofta de joc. Si Baraulea in gramada sau Butugan in tusa au evoluat foarte bine, iar per ansambu echipa a aratat ca avea pofta sa joace. S-a simtit insa diferenta de valoare fata de Olimpia, asa ca nu am avut deloc probleme in ceea ce priveste victoria. Nu pot spune ca a fost o repetitie inainte de meciul cu Dinamo pentru ca acel meci va fi cu totul altceva. Abia atunci vom vedea unde suntem in acest moment ca valoare”, a spus Mot pentru rugby.ro.

Dupa victoria inregistrata impotriva Olimpei, Steaua conduce in seria I a Diviziei Nationale, avand 25 puncte si un bonus de 5 de puncte, urmata de Dinamo, care are 24 puncte si 4 puncte bonus.

-stelisti.ro

Dupa asa un scor cred ca matura cu Dinamo pe jos. :twisted:

Trebuie promovat rugby-ul in scoala ca mijloc de educatie si formare de caractere. Trebuie reconstruita infrastructura sportiva scolara, regandit tot sistemul de la joaca prin sport dar si educatie-fizica si multe competitii scolare care stimuleaza participarea si dorinta de castigare a unor competitii etc. ALO Romania....STATULE...NE AUZI...FA CEVA prin cineva care stie si vrea...chiar nu se vede ca poporul roman este bolnav ?

mai, daca stie careva de unde imi pot cumpara un tricou al echipei de rugby Steaua sa-mi dea si mie un p.m., multumesc.

:D

salut

sunt noua aicea pe site as vrea sa stiu si eu unde ma pot inscrie la o echipa de rugby practic atletism de performanta de 3 ani am 1,70 si 75kg as vrea sa stiu daca pot sa ma incriu la vreo echipa undeva in ardeal sa precizez sunt din zona clujului...

Arad 21-30 Steaua

Ne despart puncte de locul 1, ocupat de :( Dinamo :(.

Steaua 23-21 Dinamo, victorie de senzatie la rugby

In urma unui meci superb disputat astazi in Complexul Sportiv Steaua, echipa militara si-a luat revansa in fata rivalilor de traditie cu o victorie in ultima secunda, cu o etapa inainte de sfarsitul sezonului regulat. Spectacolul a inceput dupa pauza, la 6-6. Steaua a marcat prin Ciuntu si a transformat prin Vlaicu, ducand scorul la 13-6. Dinamo a redus din diferenta pentru 13-9, dar acelasi Vlaicu a facut 16-9. Dupa o bataie intre jucatori, eseul lui Cristian Lupu (Dinamo) a facut ca tabela sa arate 16-14, iar Calafeteanu a dat cu piciorul egalarii, ratand transformarea.

Situatia a devenit dramatica pentru Steaua in ultimul minut de joc cand Burcea a plecat de la 40 de metri si a inscris un eseu pentru 16-19. Calafeteanu s-a concentrat de aceasta data si partida parea sa se incheie cu scorul de 16-21. Spre disperarea spurcatilor care incercau tusa de fiecare data cand aveau ocazia sperand sa auda fluierul final si a spurcatilor prezenti in tribunele terenului de rugby, Vlad a marcat un eseu in ultima secunda si transformarea lui Dumbrava a pecetluit partida: 23-21 pentru Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti.

Din pacate Steaua a pierdut azi finala Diviziei Nationale BRD cu 9-16, dupa un meci dramatic in favoarea formatiei Dinamo. Trebuie sa recunoastem ca echipa adversa a fost mai buna, si prin prisma faptului ca a inscris 2 eseuri, pe cand Steaua niciunul.

Trebuie remarcat modul in care s-au comportat cele 2 galerii si fair-play-ul de care au dat dovada!

Ba da sa mor eu ce an a fost si asta.

Fotbal, Handbal, Rugby, Hochei unde eram cei mai jmekeri (si suntem) ne-am luat-o de la principalele rivale.

Nu stiu la polo cum mai e situatia. Dar am inteles ca si acolo e posibil sa ne faca javrele.

La fotbal la juniori A si B...e jale, Dinamo fiind lidera detasata :(

Steaua PANA LA MOARTE