Sign in to follow this  
Followers 0
gabitzubrasov

article_6100

59 posts in this topic

oare cat mai trebuie sa suportam...oare pana cand sa mai suportam...incredibil cat de rau am ajuns...

Intradevar,acea hora a bucuriei,sau ce-o fi fost,este de tot rasul.

Se bucurau de jocul prestat?Nuuuu......se bucurau ca au smuls 3 puncte echipei REAL OTOPENI!!!!

Dur articolul insa merita!Totusi Becali e principalul vinovat sa nu uitam asta mai ales in ultimele etape! pffff si daca vedeti comentariile lui nea argat vi se face greata!

ps:jucatorii merita cat despre Laca ma abtin de orice comentariu.

Edited by kaymack

Imi spune si mie cineva exact pe ce data este meciul cu Dinamo, pentru ca am vazut pe diverse siteuri, date diferite, ori 16 ori 9, dar pana atunci mai sunt meciurile cu Otelul si buzau.

Impostorule !

Iar te-a scos grecul asta pe care tu nu-l tineai nici pe banca. A trebuit sa-l impuna Dorinel titular cu spurcatii (unde bineinteles ca a marcat) ca sa prinda si el un pic de cheag. Cu toate astea, impostorule, ai ales sa-l tii pe banca si in retur, la Pitesti unde, culmea, tot el te-a scos !

Nu ti-e rusine, impostorule, de rezultatele muncii tale la aproape 2 ani de la instalare, dupa 2 ani de munca si nenumarate pregatri centralizate ? Bineinteles ca nu, profiti de naivitatea unor oligofreni din tribune si peluze care de aclama ca zevzecii, desi cei mai multi nici nu te-au vazut jucand, si "astepti deciziile celor care pot sa ma judece".

Cat de rusinos este pentru publicul stelist sa-si fi sanctionat atat de dur(si meritat) o alta legenda- Piturca , iar pe tine sa te tolereze la infinit, desi jocul lui Piti era opera de arta pe langa mizeria oferita de tine.

Iar pentru cei care cred ca acum n-ar fi oportuna o schimbare, le amintesc doar ca singura farama de fotbal pe care am vazut-o anul asta a fost in mandatul intempestiv al lui Dorinel. Daca mai avem vreo farama de demnitate si vrem sa obitem ceva in singurul meci care conteaza, cu spurcatii, ar trebui sa acceptam acum orice operatie fara antestezie.

Du-te impostorule si nu ne mai chinui, ia-l si pe nasul si partenerul tau de bautura, Ioan Noghi, si nu ne turna si ultima lopata de pamant peste noi. Iti amintesc ca pe 8 mai, pe cealalta banca nu o sa fie Cornel Bubosul,(care oricum te-a batut), ci Rednic in fata caruia nu prea ai nici o sansa.

suntem cei mai tari .daca cu otopeniul te bucuri asa pentru 3 pct. obtinute in min 91 pai cu Dinamo o luam la 4 - 0.cred ca noi suporterii o sa ne impacam cu Steaua peste vreo 40-50 de ani cand vor reusi sa bata Dinamo

exact ce am spus celor ce se entuziasmasera dupa jocul cu CFR- cu o floare nu se face primavara! Steaua este in acest moment un monument al neputintei, din 1967 nu am vazut un astfel de meci al ei!? e incredibil cum a reusit un antrenor sa niveleze la minim toti jucatorii echipei, toti parca joaca la uta cand retrograda, a disparut total competitia intre ei, numai exista nici o sclipire, nici o zvacnire, toti macina domol si adormitor sa nu-l trezeasca pe Lacatus din visarile de marire ori cele de autoadmiratie!oare chiar atat de orb sa fie simbolul? oare chiar doreste s-o duca pana-n derizoriu? mi-e greu sa descifrez ce vrea de fapt, cred ca habar n-are ce face pentru ca nu-l duce mintea!oricum suntem in grafic!?

Vai de capul lor de jucatori ce petarde...sa te feresti sa ai asemenea jucaotori in echiap ca esti mancat...CS Otopeni - Steaua 0-1 ce scoruri sunt astea ma ? Ce sa intamplat cu echipa aia a Stelei care marca goluri...Imi aduc aminte ca numai in europa dadeam 3,4 la 0 pfff auleuu.. chiar e telenovela..Sa faci hora pt 3 puncte :))

Echipa asta de "retrograditi" a scos egal in Groapa si doar prelungirile a salvat-o pe Poli Tim de la infrangere. Asta aca sa ne referim la liderii din Liga 1, care au dat piept cu Otopeniul in acest retur.

Desi pare, Steaua de azi nu a mai fost Steaua din meciul cu CFR ca lot. Legiunea Buzau era si greu sa joace la Steaua, altceva decat la Gloria...

Cum am tot spus-o, jocul echipei este departe de un joc de echipa,pentru ca apasa cu obstinatie pe pedala incercarilor personale. Lupta de-a surda si inutila de 1 contra 2-3-4. In loc sa se evite adversarul prin pase, se intra in ei ca-n mijlocul furtunii. Probabil si din cauza ca nu mai stiu sa lege 2-3 pase... Doar Toja si in parte Tiago au mai iesit in evidenta cu ceva realizari personale. Toja, Tiago si Petre Marin au cam fost sufletul echipei.

In rest...pamant de flori ... Inclin sa cred ca daca nu-l scotea pe Kapetanos la meciul cu CFR-ul, grecul ne facea o surpriza si atunci, dupa min 90:)E salvadore de la patria!!!

Edited by xray_rom

cum am ajuns.dumnezeule!! nu-mi vine sa cred unde s-a ajuns. nu-mi vine sa mai ma uit la meciurile Stelei din cauza celor care conduc acum Steaua dar si a jucatorilor si a antrenorului chiar daca e Marius Lacatus

Xray....mai las-o-n sange!

Vorbim despre echipa de pe penultimul loc, echipa care a strans pana acum 13 puncte si care joaca toate meciurile in deplasare.

Tocmai am facut un mic calcul matematic, legat de golurile decisive marcate de grecul nostru. Sper sa nu fiu singurul care gaseste acest lucru interesant.

Iata meciurile in care a marcat Kapetanos cate un gol, precum si numarul de puncte pe care le-au adus in plus reusitele sale:

TUR:

Farul: golul n-a contat la puncte;

Gaz Metan: idem;

Otopeni: 1 punct;

dinam0: 1 punct;

Urziceni: 2 puncte;

RETUR:

Arges: 1 punct;

Bistrita: 2 puncte;

Gaz Metan: 2 puncte;

CFR: 1 punct;

Otopeni: 2 puncte.

Total: 12 puncte aduse doar de reusitele despre care aminteam.

Scadeti 12 din 45, numarul actual de puncte pe care-l avem, si raman 33. Adica, fara sa-l avem pe Pantelis, astazi am fi fost pe un fatidic loc 13, cu un punct in urma Pandurilor, la doar 6 puncte peste un loc retrogradant.

Las comentariile la latitudinea fiecaruia dintre voi.

"Am sã vorbesc cu Argasealã ca sã le spunã liderilor galeriei sã propunã ei antrenor! Mai dau bani, dar nu mã intereseazã fotbalul. Am fost batjocorit atât de tare, cu cãtușe în fața copiilor, cã nu mã mai intereseazã nimic. Nici Liga Campionilor, nimic!", a spus Becali pentru Pro TV.

ahahahahahahahahaaaaaaa

@Marius

Chiar crezi?

Nu te-ai saturat de declaratiile de rahat ale marelui razboinic?

Ai uitat cat este de schimbator in tot ceea spune si face ?

CITAT
Adrian: Xray....mai las-o-n sange! Vorbim despre echipa de pe penultimul loc, echipa care a strans pana acum 13 puncte si care joaca toate meciurile in deplasare.

Pai eu exact la ea m-am referit ca ea a facut in returul asta egal in deplasare cu Dinamo si era cat pe ce sa bata Timisoara acasa(in deplasare cum spui tu). Echipe cu aere de CL. Nu e o scuza pentru Steaua, dar nici nu e o minune sau un accident pentru Otopeni ca Steaua a marcat greu.

CITAT
Marius:
CITAT
"Am s�orbesc cu Argaseal�a s�e spun�iderilor galeriei s�ropun�i antrenor! Mai dau bani, dar nu m�ntereseaz�otbalul. Am fost batjocorit at�de tare, cu c��e �fa�a copiilor, c�u m�ai intereseaz�imic. Nici Liga Campionilor, nimic!", a spus Becali pentru Pro TV.
ahahahahahahahahaaaaaaa

Tipic pt jijinho.Minte de copil in trup de cioban coclit.

Acum nu-l mai intereseaza nimic dupa ce a distrus tot ce se putea distruge...

Mai bine ar vinde echipa.Pt el Steaua e doar o distractie.Se distreaza pe nervii nostri.Rusine!

Totul e bine cand se termina cu bine!

Am avut destule meciuri anul acesta in care am fi meritat mai mult.....dar roata si patrata daca e tot se intoarce!!

Daca ii batem pe Dinamo si am prinde UEFA cred ca ar s-ar spala aceasta imagine lamentabila!!

xray_rom:

Echipa asta de "retrograditi" a scos egal in Groapa si doar prelungirile a salvat-o pe Poli Tim de la infrangere. Asta aca sa ne referim la liderii din Liga 1, care au dat piept cu Otopeniul in acest retur.

Desi pare, Steaua de azi nu a mai fost Steaua din meciul cu CFR ca lot. Legiunea Buzau era si greu sa joace la Steaua, altceva decat la Gloria...

Cum am tot spus-o, jocul echipei este departe de un joc de echipa,pentru ca apasa cu obstinatie pe pedala incercarilor personale. Lupta de-a surda si inutila de 1 contra 2-3-4. In loc sa se evite adversarul prin pase, se intra in ei ca-n mijlocul furtunii. Probabil si din cauza ca nu mai stiu sa lege 2-3 pase... Doar Toja si in parte Tiago au mai iesit in evidenta cu ceva realizari personale. Toja, Tiago si Petre Marin au cam fost sufletul echipei.

In rest...pamant de flori ... Inclin sa cred ca daca nu-l scotea pe Kapetanos la meciul cu CFR-ul, grecul ne facea o surpriza si atunci, dupa min 90:)E salvadore de la patria!!!

Corecte observatii. Multi judeca prea la cald. Binenteles ca nu trebuie insa sa fim multumiti cu o astfel de fata a echipei.

Edited by Azazello

Acum chiar că nu mai ințeleg nimic! Dacă nici după o victorie cu Otopeniul nu sunteți mulțumiți de băieți, de Lăcă, de Valeriu, de Gigi, atunci când veți mai fi mulțumiți? Marius Lăcătuș e stelist adevărat, iar tot ce face, face numai din dragoste, din iubire profundă pentru Steaua!

Edited by Living_Dead_Stripper

Sign in to follow this  
Followers 0